- Taxes-Refund -

החזרי מס לתושב בישוב ספר

מה אתם יודעים על החזרי מס? נתחיל עם שאלה פשוטה יותר – האם אתם יודעים בוודאות אם גם לכם מגיעים החזרי מס? ניסיתם אי פעם לבדוק את הנושא? אנו בטוחים כי שמעתם על האפשרות לקבל החזרי מס לתושב בישוב ספר (הנמצא בפריפריה), אך נניח בביטחון כי יותר מזה אתם לא ממש יודעים. באם אינכם בקיאים בנושא, מתגוררים ביישוב ספר ומעוניינים לבדוק את זכאותכם, זהו המאמר בשבילכם.

זיכוי מס בשיעור של בין 5-20% מההכנסה!

במילים פשוטות – עובד המתגורר במשך 12 חודשים או יותר באחד מן היישובים המפורטים בחוק, יימצא עצמו זכאי להטבה בהיקף משתנה במס ההכנסה, ועד לתקרה שנקבעה. גובה הטבת המס נע ומשתנה בהתאם ליישוב, וניתן לדורשה עם סיומה של שנת המס. יימצא עצמו עובד המתגורר באחד מיישובי הפריפריה המפורטים בחוק כזכאי ליהנות ממס הכנסה מופחת עבור הכנסות שנחשבות ל-"יגיעה אישית", כלומר פנסיה, קופות גמל, מענקי פרישה וכמובן – משכורת.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

הטבת המס תינתן לעובד אשר מרכז חייו ביישוב הכלול ברשימה, ומתגורר בו ברציפות פרק זמן העולה על 12 חודשים. עובד בישוב הנכלל בעבר ברשימת היישובים הזכאים, אך הוצא ממנו עם עדכונה, ימצא עצמו זכאי – בתנאים מסוימים – להטבה גם כן:

  • עליו להתגורר ביישוב במהלך שנת המס האחרונה במשך 12 חודשים.
  • עליו להתגורר ביישוב במשך 12 חודשים בשנת המס הנדונה בבקשה.

החזרי מס לתושב בישוב ספר – מי זכאי?

אחת לשנה מתעדכנת רשימה היישובים הזכאים ברשות המיסים. על כן, השלב הראשון הוא מעבר על הרשימה וחיפוש יישובכם. השלב השני, ובאם יישובכם ברשימה, הוא בדיקת עמידתכם בתנאים  הנדרשים:

החזרי מס לתושב בישוב ספר
  • על העובד להתגורר ביישוב תקופה בת 12 חודשים רציפים.
  • באם העובד התגורר ביישוב בכל שנת המס – על פי החוק יהיה זכאי למלוא ההטבה (חשוב להדגיש כי גובה הזיכוי וכן תקרת ההכנסה משתנים בהתאם ליישוב).
  • באם התגורר העובד ביישוב בחלק מהשנה, ולא 12 חודשים מלאים, יהיה זכאי (באופן הגיוני) להטבה בדמות אותו החלק היחסי. חשוב להדגיש כי התנאי יתקיים רק באם גר העובד בעבר 12 חודשים מלאים ורצופים ביישוב.

 

איך בודקים זכאות?

על מנת לוודא כי אתם אכן עומדים בתנאי הזכאות לקבל החזרי מס לתושב ביישובי ספר, ישנן יש כמה דרכים לעשות את זה, וכאמור הראשונה היא בחינת רשימת היישובים המצוינים בחוק. כהערת אגב, נציין כי כל אזרח במדינה זכאי באופן אוטומטי ל-2.5 נקודות מס (בתוספות רבע נקודה עבור החזרי נסיעות לעבודה).

בפניכם שתי אפשרויות לבחינת זכאותכם:

  • בירור עצמאי: אם תבחרו בדרך זו, כדאי שתפנו לעצמכם מספר שעות (לפחות) להשלמת המשימה. אנחנו לא טוענים שמדובר במדע טילים, אך בהחלט במלאכה הדורשת למידה מסוימת. באם מצאתם שאתם אכן עומדים בתנאים, הגשת הבקשה כוללת מילוי של טפסים ואישורים נדרשים (טופס 101 וטופס אישור תושבות חתום על ידי הרשות המקומית במסגרתה נמצא הישוב). אל אף כי הדבר ידרוש השקעה, באם תבחרו להגיש את הבקשה באופן עצמאי, תהינו מכך שלא תידרשו לשלם לאף גורם מקצועי לשם הטיפול בעניין.
  • על מנת לסבר את האוזן, ובאם תבחרו להגיש את הבקשה באופן עצמאי: את הבקשה להטבת המס תוכלו להגיש רק לאחר שחלפו 12 חודשים רציפים בהם התגוררתם ביישוב, וכן להגישה לפני חודש דצמבר – לפני שנגמרת שנת המס.
  • בירור באמצעות חברה: כמו שאתם בטח מבינים, בבחירה באופציה זו תידרשו לשלם עבור השירות. היתרון כאן הוא ברור, ולמעשה מורכב משניים; גם חסכון בזמן ובהתעסקות מיותרות, וגם ודאות. הכוונה היא כי כאשר תבחרו בחברה לשם בדיקת החזרי המס המגיעים לכם, התוצאה שתקבלו היא לרב אבסולוטית. בנוסף לכך, ובאם אתם נמנעים מבחירה באופציה זו בעקבות העלות המתלווה לה – דעו כי חברות אלו לרב פועלות במתכונת של "לא נמצאת זכאי – לא שילמת", כך שתידרשו בתשלום רק באם נמצאתם אכן זכאים לקבל החזרי מס לתושב בישוב ספר.

כל המידע שלעיל אינו רלוונטי עבורכם, אלא אם תחליטו לעשות מעשה ואכן לדרוש את החזרי המס שמגיעים לכם – אם אכן מגיעים לכם. לא מספיק לקרוא ולהתעניין בנושא, אלא גם להגיש את הבקשה למשרדי רשות המיסים.

אדם אשר נמצא זכאי לקבלת הטבות והחזרי מס בגין התגוררות במשך שנה אחת ומעלה ביישוב ספר, זכאי להטבות להחזרי מס בסוף שנת המס. גובה החזרי המס משתנים בין ישובי הספר השונים, וכן נוגעים למספר תחומים כגון פנסיה, קופת גמל, משכורת ועוד.

בהתאם לדין אשר נקבע בחוק, יישובי הספר הנמצאים בפריפריה כוללים את כלל הישובים אשר מוצאים עצמם נפגעי מלחמה, קרי נמצאים תחת איום בעת מלחמה. ישובים אלו כוללים בעיקר את הישובים הפזורים ברחבי הגבולות של מדינת ישראל.

בירור זכאות להחזרי מס עבור תושב ביישוב ספר, יכול להתבצע בשני דרכים עיקריו – באופן עצמאי לחלוטין, או בסיוע של חברת ייעוץ מס מקצועית, אשר מתמקצעת בתחום. בכל אופן, השלב הראשון הנדרש לביצוע הוא בדיקת היישוב בו אתם מתגוררים, כעונה על תנאי יישוב ספר.

כן, אך לא להטבה מלאה. עובד אשר מתגורר במהלך כל שנת המס ביישוב ספר, זכאי למלוא החזרי המס. במקרה בו אדם עובד עזב את מגוריו ביישוב הספר במהלך שנת המס, יהיה זכאי לחלקו היחסי בהחזרי המס, בהתאם לשהותו ביישוב הספר.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזרי מס בפריפריה

החיים במרכז לעומת החיים בפריפריה שונים מאוד במדינתו הקטנה ובכל אזור ישנם היתרונות והחסרונות המובהקים בו. במאמר זה נכיר לעומק

קרא עוד »
החזרי מס נדל"ן

נדל"ניסטים? אתם חייבים להיות בעלי ראש גדול, חשיבה עסקית ותעוזה. זה לא אומר שאינכם עלולים לשאת לפעמים בנטל כלכלי כבד

קרא עוד »
החזר מס לרופאים

החזר המס לסטודנטים לרפואה או לרפואת שיניים ניתן רק לאלו שלמדו רפואה בישראל, לימודי רפואה בחו"ל הם דבר שכיח, אולם

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה