fbpx

החזרי מס בגין קרוב משפחה סיעודי

להיות קרוב משפחה של אדם שהפך להיות סיעודי זה לא דבר פשוט וכל מי שמתמודד עם הסיטואציה הזאת יוכל להעיד על כך. אומנם זה נכון שברוב המקרים, וכאשר הדברים קורים "בדרך הטבע", אנחנו הילדים דואגים להורים שלנו שמזדקנים והופכים לעיתים להיות סיעודיים. עם זאת, כולנו יודעים שלא בכל המצבים זה מה שקורה שכן יש גם מקרים הפוכים ונוראיים שבהם הילד הופך להיות סיעודי. זו יכולה להיות מחלה, תאונה או כל סיבה אחרת, ויש גם אינספור מקרים שבהם אחד מבני הזוג הופך להיות סיעודי ולא נוכל עוד לטפל בו בכוחות עצמנו. מה שמשותף לכל המקרים הללו הוא שחשוב לדעת שיש כזה דבר החזרי מס בגין קרוב משפחה סיעודי, כך שאם אתם נמצאים במצב הזה, כדאי יהיה לדאוג מרשות המיסים את מה שמגיע לכם. הקושי לטפל בבן משפחה סיעודי בא לידי ביטוי לא רק בקושי המנטאלי או הפיזי, אלא גם בקושי לעמוד בעלויות של אחזקת בן המשפחה הסיעודי עם עזרה מלאה בבית או במוסד מסוים. לכן, אם תקבלו את החזרי המס שמגיעים לכם, זה יכול לפחות לעזור לכם מבחינה כלכלית ולכן לא כדאי שתוותרו על בדיקה מעמיקה בתחום.

איך בוחרים מי יצהיר כאחראי על קרוב המשפחה?

ישנם מקרים רבים שלמעשה את העלויות של אחזקת אותו קרוב משפחה סיעודי מחלקים ביניהם בני המשפחה. בפועל לא רק בן או בת הזוג נושאים בנטל הכלכלי אלא גם האחות, האח או הילדים. מה שכן, חשוב להבין שמבחינת מס הכנסה, אם תגישו את כל הבקשות יחדיו ותראו שאתם מממנים את אחזקת בן המשפחה ביחד – עלול להיות שההקלות וההחזרים שמגיעים לכם למעשה "יתאיידו". לכן, בבואכם להגיש בקשה להחזרי מס הכנסה כדאי יהיה לקחת בחשבון נתונים שונים כמו: מי מרוויח יותר מביניכם ומי פחות, כמה באמת עולה הטיפול בבן המשפחה הסיעודי והאם לבן המשפחה הסיעודי יש הכנסות משל עצמו. ברוב המקרים התשובה לכך תהיה חיובית, שכן אדם שהפך להיות סיעודי הוכר כך גם על ידי המוסד לביטוח לאומי. אותם כספים שעוברים לרשותו של בן המשפחה הסיעודי בכל חודש מהביטוח הלאומי מהווים למעשה את ההכנסה שלו ולכן גם את הנתון הזה צריך לקחת בחשבון כאשר רוצים להגיש בקשות שונות להחזרי מס. חשוב להבין שפועל מה שעושה פקיד השומה של מס הכנסה, זה לקזז מההכנסות אשר ברשות נטול היכולת את ההוצאות ובהתאם לכך יוצר את החישוב של החזרי המס שלהם ראויים בני המשפחה המטפלים בנטול היכולת.

החזר מס לקרוב סיעודי

איזה טפסים יש להגיש לצורך קבלת החזרי המס?

חשוב לדעת שיש לא מעט טפסים שיש להגיש במטרה לקבל את החזרי המס שלהם אתם זכאים בגין הטיפול בבן המשפחה נטול היכולת. ברוב המקרים הטפסים צריכים לכלול:

  • אישורים שונים הקשורים לעניין
  • טופס 127
  • תעודה רפואית המעידה על מצבו של נטול היכולת
  • חשבוניות וקבלות מהמוסד שבו מוחזק קרוב המשפחה

יש מקרים שבהם פקיד השומה יבקש ממגישי הבקשה גם להציג דפי חשבון המוכיחים את התשלומים שעליהם מצהירים קרובי המשפחה המטפלים בנטול היכולת. אומנם זה נכון שמדובר על לא מעט התעסקות ועל אינספור בירורים שצריך לעשות כדי להגדיל את הסיכוי לקבל את החזרי המס, אך בסופו של דבר זה משתלם. בתור קרובי המשפחה של אדם נטול יכולת וסיעודי, אתם גם ככה מתמודדים עם קשיים רבים מאוד ועם אינספור הוצאות כלכליות. אם מדוב על אדם מבוגר שבאופן טבעי ילך לעולמו כנראה בשנים הקרובות, עוד אפשר לשנס מותניים ולהתמודד עם המצב, אך מה עושים אם קרוב המשפחה הסיעודי צעיר? הנטל הכלכלי קשה מאוד עבור רבים מאיתנו ולכן, למרות הקושי והמורכבות שבהגשת כל הטפסים, שווה להתעקש בנושא הזה. יתרה מכך, יש היום לא מעט גורמים שיוכלו לעזור לכם במתן מענה לכל השאלות שיכולות להתעורר אצלכם סביב הנוהל של בקשת החזרי המס. לכן אתם לא באמת צריכים להתמודד עם העניין לבד ובהחלט מומלץ לפנות אל הגורמים הרלוונטיים כדי לקבל סיוע. קחו בחשבון שמעבר לכל אותם גורמים ממשלתיים ניתן גם לקבל עזרה פרטית וכך אפילו לקצר את התהליך בדרך לקבלת החזרי המס המיוחלים אשר מגיעים לכם בגין קרוב משפחה סיעודי.

לבדיקת זכאות להחזר מס
מלאו פרטים עכשיו !
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך: