החזרי מס בגין שהייה בחו"ל

מאז שהעולם שלנו הפך להיות סוג של כפר גלובאלי זה נראה כאילו המרחקים בין המדינות השונות התקצרו. זו אחת מהסיבות לכך שאנחנו רואים כל כך הרבה אנשים שעשו רילוקיישן בשלבים שונים של חייהם, כל אחד מהסיבות שלו. יש ישראלים שבחרו לעזוב את המדינה לצורך עבודה במקומות זרים לכמה שנים ואילו אחרים בחרו לנסוע לחו"ל כדי ללמוד לתארים כאלה ואחרים. מה שבטוח זה שכאשר אדם לא חי במדינה מספר שנים, אין שום סיבה שבגללה הוא צריך לשלם בדיוק את אותם המיסים ורצוי שהוא יבדוק אם מגיעים לו החזרי מס בגין שהייה בחו"ל. עם זאת, רוב האנשים לא לגמרי מודעים לנושא הזה ולכן קורה שהם שוהים בחו"ל, בין אם זה לעבודה ובין אם זה לכל מטרה אחרת, ולמעשה ממשיכים לשלם מיסים באופן קבוע וגבוה בישראל.

זה נשמע לכם מוכר ונדמה לכם שגם אתם עושים זאת? או שאולי עשיתם זאת בעבר, בתקופה שבה שהיתם בחו"ל? אם כך, כדאי שתדעו שאפשר גם אחרת. אתם עדיין יכולים להגיש בקשות להחזרי מס, שכן בפועל ניתן להגיש בקשות כאלה גם עד שש שנים בצורה רטרואקטיבית. לכן, אם נדמה לכם ששילמתם יותר מידי וכי מגיעים לכם החזרים, כדאי שתדעו משהו בנידון ויפה שעה אחת קודם.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

מניעת כפל מס

חשוב לדעת, אם נסעתם לעבודה במדינה זרה וגם שילמתם בה מיסים, שישנן לא מעט מדינות שאיתן יש לישראל אמנה למניעת כפל מס. תוהים מה זה אומר? פשוט מאוד: שאם, לדוגמא, חייתם באיטליה כחמש שנים ועבדתם שם, אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לשלם גם את המיסים הקבועים בחוק האיטלקי וגם את המיסים הקבועים בחוק הישראלי.

יתרה מכך, אם לא הייתם מודעים לנושא הזה ולאורך כל אותן חמש שנים שילמתם מיסים כפולים, אתם עדיין יכולים להגיש בקשה לקבלת ההחזרים המגיעים לכם. החזרי מס זה עניין שבשגרה ואתם לא היחידים שממלאים טפסים כאלה במטרה לקבל את הסכום המגיע לכם, אז למה אתם מחכים?

 

כמה החזרי מס בגין שהייה בחו"ל תקבלו?

זו אחת מהשאלות שהכי מעניינות את כל מי שחושב להגיש בקשה על החזרי מס בגין שהייה בחו"ל אך האמת היא, שלא קל לענות על השאלה הזאת. ראשית, זה תלוי במספר השנים שעליהן מדובר ושנית, זה גם תלוי כמובן בגובה המיסים ששילמתם. קחו בחשבון, בנוסף לכך, שכאשר מדברים על החזרי מס, יש הבדל בין ישראלים שעבדו בחו"ל בחברות ישראליות ובין ישראלים שעבדו בחברות זרות.

לכן כל מקרה צריך להיבדק לגופו ולמעשה אי אפשר לענות על השאלה הזאת בצורה גורפת. מה שבטוח זה שאם אתם רוצים לפעול למען קבלת החזרי המס המגיעים לכם, כדאי שתגישו עוד היום את הטפסים שמבקשים מכם אשר יכולים להוכיח ששילמתם מיסים גם כאשר שהיתם בחו"ל.

האפשרות לנכות הוצאות שונות בחו"ל

עוד נקודה חשובה ביותר שכדאי לכם לדעת על הנושא של

החזרי מס בגין שהייה בחול

"ל, זו העובדה שישנה אפשרות להגיש מספר בקשות להחזרים בגין הוצאות הנחשבות כמוכרות. הוצאות כאלה יכולות להיות תשלום של שכר דירה, טיסות לחו"ל ומיעדים שונים ליעדים אחרים בחו"ל, מימון חינוך של ילדים ואפילו הוצאות אש"ל ללא קבלות.

בצורה כזאת למעשה אתם מקטינים את חבות המס בישראל וכך תוכלו לקבל החזרי מס גבוהים יותר. כאשר נגבה מכם מס גבוה מידי בהחלט כדאי יהיה לבדוק את האפשרויות להגשת בקשת להחזרי מס, אבל אם אתם "מתעוררים" מאוחר בנושא הזה. כלומר, אפילו אם כבר חלפו שלוש שנים מאז השהייה שלכם בחו"ל, עדיין מאוד מומלץ לבדוק את הנושא הזה לעומק ולראות האם אתם יכולים להגיש בקשות שונות להחזרי מס, כי איזו סיבה יש לכם לוותר על כך? ראשית, בכל מה שקשור להחזרי מס אתם אף פעם לא יכולים לדעת מראש על כמה כסף מדובר ושנית, מה שמגיע לכם מהמדינה – מגיע.

בנוסף לכל אלה, היום כל ההתנהלות שלכם מול רשות המיסים, בין אם זה במקרה של החזרי מס בגין שהייה בחו"ל ובין אם זה בגלל כל סיבה אחרת, הרבה יותר פשוט. לכן אין סיבה אמיתית לוותר על כך כי בהחלט יכול להיות שמדובר על סכום שיצטבר בסופו של דבר לאלפי שקלים.

לא ולא. תשלום מס בשתי מדינות בו בזמן נקרא כפל מס והוא אינו אמור לקרות. רבים האנשים שאינם מודעים לכך, ועל כן משלמים מיסים פעמיים, שלא לצורך.

כמובן. במקרה ששילמתם כפל מס שלא לצורך, תוכלו להגיש בקשת החזר לסכום המגיע לכם. מס הכנסה מודע למצבים כאלו, ואינכם היחידים שזקוקים להחזרים אלו.

תלוי. החזר מס, בדומה לתשלום המס עצמו, נקבע בהתאם לגורמים שונים כגון משך זמן תשלום המס, גובה המס ששולם וכן מקום העבודה בו סיפקתם את שירותכם. על כן, כל מקרה נמדד באופן שונה, ובהתאם המחיר של החזר המס משתנה גם כן.

כמו בארץ, גם אזרחים ישראלים אשר שוהים בחו"ל לצרכי עבודה יכולים לקבל נקודות ניכוי מס עבור דברים שונים כגון תשלום לחינוך, למקום מגורים ועוד. עם זאת, מומלץ לבקש ניכויים אלו בהקדם, מאחר שלאחר זמן מה הסיכויים לקבל אותם יורדים.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »