- Taxes-Refund -

החזרי מס למשפחות חד הוריות

הורה יחיד (ללא קשר למספר הילדים) שהזהות של ההורה השני לא רשומה מרשם האוכלוסין או שההורה לא בחיים זכאי לנקודת זיכוי אחת, נכון לשנת 2024 שווי נקודת הזיכוי הוא 242 ש"ח לחודש ו2,904 ש"ח לשנה ובאם עומד בתנאים נדרשים. בנוסף מקבל ההורה עוד נקודת זיכוי אחת בגין כל ילד מקרה זה (ללא קשר למספר הילדים) ועד להגיעו של הילד לגיל 18.

מהן נקודות מס?

לפני שנתחיל להסביר לכם על החזרי מס למשפחות חד הוריות, האם אתם יודעים מהי בכלל נקודת מס? אנו מניחים שנתקלתם בעבר במושג – מיד נרחיב על כך, אך נתחיל בשלב אחד מוקדם עוד יותר – החזרי מס. אל אף העובדה כי מס הכנסה מנוכה בכל חודש וחודשו, החישוב על פיו מתבצע הוא שנתי, כלומר על פי צפי הכנסתכם השנתית.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

כלומר, בהנחה ותעבדו במשך 12 חודשים מלאים. עם הגיעה של שנת המס לסיומה, ניתן לבחון האם אכן עמדתם בצפי ההכנסה, או לא. אם התשובה שלילית, כלומר עבדתם פחות ונגבה מכם מס יתר, מגיעים לכם החזרי מס. כאמור, זוהי רק אחת מהסיבות לקבל החזר – ישנו עוד מגוון גדול.

נקודות זיכוי (נקודות מס) הן למעשה דרך לחישוב גובה החזר מס שייתכן ומגיע לכם. הכוונה היא הסכום אותו יש להפחית מזה בו אתם חייבים במס. לכל נקודת מס יש שווי – נכון ליום כתיבת מאמר זה, שנת 2024, שוויה החודשי של נקודת מס אחת עומד על 242 ₪. ובחישוב שנתי 2,904 ₪.

החזרי מס למשפחות חד הוריות

על מנת לממש את הזכות עליכם להמציא את הבאים:

  • מילוי טופס 101 אותו יש להעביר לידי המעסיק טרם סיומה של שנת המס הקלנדרית (עד לסוף חודש דצמבר). באם הנכם עצמאיים, יש למלא במקום זאת טופס מס' 1301 – דין וחשבון שנתי.
  • באם חלפה לה שנת המס, ומדובר בעובד עצמאי, ניתן להגיש את הבקשה לקבלת החזרי מס למשפחות חד הוריות ללשכת פקיד השומה באזור בו אתם גרים.

חשוב להדגיש כי נקודות זיכוי מס אלו אינן באות על חשבון נקודות זיכוי אחרות, לדוגמא אלו המגיעות לכל אזרח במדינה, מעצם היו אזרח (2.5 נקודות זיכוי), אלו הניתנות לילדים עד גיל 18, 5, מתחת לגיל 6 או אחרות.

כאמור, הורים יחידנים רבים כלל אינם מודעים לעובדה כי ייתכן ועומדים במסגרת הזכאים להחזרי מס למשפחות חד הוריות. על כן, ועכשיו לאחר קריאת המאמר, הגיעה העת לעשות מעשה. בין אם תבחרו לאסוף את מלוא האישורים והטפסים באופן עצמאי, או להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית, העיקר הוא להגיע לידי ההחלטה לעשות לבחון את זכאותכם.

כל הורה במשפחה יחידנית, המוצהר על כך בחור ומוכר בקרב הרשויות, זכאי להחזרי מס בגין היותו הורה במשפחה חד הורית. נקודות הזיכוי הניתנות להורה מסוג זה מתחשבות בהתאם למספר ילדיו, שבשונה ממשפחות אחרות, וככל שמספר ילדיו רב יותר, כן נקודות הזיכוי.

על מנת לממש את הזכות לקבלת זיכוי ממס בגין משפחה חד הורית, יהיה עליכם להציג מספר טפסים בצירוף הבקשה שלכם. טפסים אלו כוללים את טופס 101 הניתן למעסיק בסוף שנת המס וטופס 1301 במקרה בו אתם עצמאיים.

חד וחלק לא. מטרתן של נקודות זיכוי למשפחות חד הוריות נועדו על מנת להקל על ההורה בניהול משק הבית. על כן, אין כל סיבה להביא את נקודות זיכוי אלו על חשבון נקודות זיכוי אחרות כגון נקודות הזיכוי המגיעות לכל אזרח במדינה מעצן היותו אזרח.

מומלץ בחום. מדוע? ובכן כאשר מסתכלים על סך הסכומים אותם תאלצו לשלם למס הכנסה אל מול אלו שתשלמו עם נקודות זיוכי מס, מדובר על הפרשים גדולים, אשר יחסכו לכם כסף רב בסופו של דבר.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס להורים גאים

כל הורה במדינת ישראל זכאי להטבה במס לטובת גידול ילדיו. המדינה מכירה בהוצאות הרבות הכרוכות בכניסת תינוק חדש למשפחה, בכלכלת

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה