- Taxes-Refund -

החזרי מס לבעלי חברה משפחתית

כשרוצים להקים חברה בדרך כלל צריך לבדוק כמה דברים. ראשית, האם אנחנו רוצים לעשות את זה לבד? כלומר, האם אדם מסוים רוצה להיות הבעלים היחיד של חברה מסוימת? או שאולי הוא זקוק גם למשקיעים ולשותפים אחרים? יתרה מכך, חשוב להבין שיש הבדל בין שותפים נוספים בחברה שהם אנשים זרים לאותו בעל חברה ובין אנשים שהם למעשה קרובי המשפחה שלו. במקרה האחרון חשוב להכיר את החוקים בנושא החזרי מס לבעלי חברה משפחתית.

במילים אחרות, אם אתם עומדים היום על סף הקמת חברה או עסק, כדאי להתייעץ כמה שיותר מהר עם יועצי המס הרלוונטיים כי הם יוכלו להציע לכם על הדרך הנכונה ביותר להיות מוגדרים בחוק. אם כל בעלי המניות בחברה הם בני אותה משפחה ואם הקשר ביניהם הוא מדרגת קרבה ראשונה, כנראה שההחלטה בסופו של דבר תהיה על הגדרת החברה כחברה משפחתית.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

זה משמעותי מאוד מבחינות רבות ואחת מהן היא סוגיית המיסים שיהיה עליכם לשלם. כאשר מדברים על חברות משפחתיות חשוב להבין שיש לא מעט הקלות וסוגים שונים של החזרי מס, אז למה שתשלמו יותר אם אתם יכולים לקבל החזרים מסוימים ממס הכנסה?

מה חשוב לדעת על החזרי מס לבעלי חברה משפחתית?

הדבר הראשון שכן חשוב לכם לדעת על הנושא של היבטי המס במקרה של חברה משפחתית, הוא שיש כאן היבטים מיוחדים והם:

החזרי מס לבעלי חברה משפחתית
  1. לכל חברה משפחתית יש נישום מייצג והוא ישלם מס בהתאם לשיעור המס שחל עליו בעבור ההכנסות שלו, גם אם יש לו הכנסות נוספות אחרות מהכנסות החברה עצמה. זה נכון גם לגבי ההקלות שלו ולכן, אם אחד מבני המשפחה שלכם נכה ומגיעות לו הקלות מסוימות במיסים, בהחלט יכול להיות שכדאי לכם למנות אותו בתור הנישום המייצג. בצורה כזאת הוא יעביר את ההקלות שלו ואת החזרי המס שלהם הוא זכאי גם לזכות החברה עצמה, מה שיבוא לידי ביטוי בצורה משמעותית ביותר מבחינת המיסים שתשלמו בכל שנה.
  2. במידה ובוחרים לחלק דיבידנדים במקרה של חברה משפחתית, אין צורך לשלם עליהם מיסים נוספים מעבר למיסים שכבר שולמו על ידי הנישום אשר מייצג אותה.
  3. חבות המס במקרה של חברה משפחתית מבחינת דמי הביטוח הלאומי נקבעים באופן ספציפי לכל אחד מבעלי המניות החברה המשפחתית.

משמעות הדברים היא שלמרות שלנישום המייצג לעיתים יש הקלות שהוא גורר לטובת החברה המשפחתית, לא אחת קורה שבפועל חברה משפחתית כן תשלם מיסים גבוהים יותר לעומת יחידים.

מה שכן, עוד נתון מעניין שאתם חייבים להיות מודעים לו, זה שניתן לקזז את ההפסדים של החברה המשפחתית מול הרווחים של בעלי המניות במקורות אחרים. זה לא משנה אם המקורות האחראים לרווחים הם השכרה של נכסים שונים, שוק ההון, עסקים אחרים שבהם מעורבים אותם בעלי מניות וכדומה.

 

איך מגישים את הבקשות השונות להחזרי מס?

אם החברה שלכם פועלת בתור חברה משפחתית כבר לא מעט זמן, אתם תוהים האם ניתן יהיה לקבל החזרי מס בדיעבד וכדאי לדעת שזה אכן אפשרי.

מה שכן, צריך לעשות את הקיזוז הנכון בין הרווחים ובין ההפסדים של הגורמים השונים בחברה המשפחתית – עבודה שלכל הדעות צריך להשאיר למומחים בתחום. חשוב לדעת שלא אחת קורה בחברות משפחתיות שלא תמיד כל הטבות המיסוי ונקודות הזיכוי נלקחו בחשבון כאשר הוגשו הטפסים וכאשר שולמו המיסים.

לכן בהחלט אפשר לבקש, וברוב המקרים גם לקבל, הקלות והחזרים שונים על מיסים גבוהים מידי ששולמו על ידי החברה המשפחתית. במקרים רבים ההמלצה של המומחים בתחום תהיה בהחלט להיחשב מבחינת רשויות המיסים כחברה משפחתית וזאת כיוון שמדובר על לא מעט הקלות שמהן אפשר ליהנות.

מה שכן, לא מדובר על חוק גורף שיכול להיות נכון בכל המקרים ולכן כל מקרה צריך להיבדק לגופו. במידה ואתם נמצאים היום בדילמה כזאת, רוצים להבין איך כדאי להיות מוגדרים מבחינת המיסים שאתם משלמים או שאתם רוצים לבדוק האם מגיעים לחברה המשפחתית שלכם החזרי מס, כדאי שתדעו שאתם לא צריכים לעשות את כל הבירורים הללו לבד.

יש לא מעט אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם לברר את הנושאים הזה ולמעשה, עדיף יהיה להפקיד את העניין בידי המומחים. כך תוכלו לדעת שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם ובהחלט יכול להיות שגם אתם, כמו רבים אחרים, תקבלו החזרי מס לא מבוטלים.

כל חברה משפחתית יכולה לבחור לעצמה נישום מייצג, שהוא יהיה זה שיתנהל מול רשויות המס. במידה ולנישום המייצג מגיעות הקלות מס מסיבה כלשהי (למשל עקב בעיות בריאותיות או מצב משפחתי), אותן הטבות מס יוכלו להגיע גם לחברה המשפחתית שלכם.

כדאי לבחור נישום מייצג שזכאי להקלות מס עבור עצמו, כך שההקלות יחולו גם כלפי החברה. עם זאת, כדאי לדעת שחבות המס של החברה עבור תשלום ביטוח לאומי תיקבע גם היא לפי הנישום המייצג, כך שייתכנו מקרים בהם תשלום הביטוח הלאומי יהיה יחסית גבוה.

את הבקשה להחזרי מס יש להגיש לידי פקיד השומה שבמס הכנסה, אך חשוב לדעת שתצטרכו להמציא מספר טפסים ונתונים אודות החברה שלכם – כמו ההכנסות וההוצאות שלכם בשנת המס הרלוונטית, התשלומים לעובדים בחברה ותשלומים נוספים שהייתם צריכים להוציא במהלך שנת המס.

מרבית החברות, גם חברות משפחתיות, מחזיקות רואה חשבון שעובד עבור החברה ועוסק בכל העניינים הפיננסיים של החברה. אין הכרח להגיש את הבקשה בליווי רואה חשבון, אך איש מקצוע יוכל לייעל עבורכם את ההליך ולוודא שאתם ממצים את כל הזכויות שלכם עד תום.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס מורים

המורים בישראל, למרות תרומתם העצומה לבניית החברה ולחינוך דורותיה הבאים, אינם מתוגמלים בהתאם לחשיבות תפקידם. בשל כך, יש חשיבות גדולה

קרא עוד »
החזר מס לעובדי הייטק

כאוכלוסייה שהכנסותיה גדולות בהרבה מהממוצע במשק, עובדי ההייטק משלמים מיסים רבים. בנוסף למשכורת הגבוהה יש לעובדים לעיתים קרובות אופציות בחברה

קרא עוד »
החזר מס עוסק פטור

במאמר יוצג במילים פשוטות מיהו עוסק מורשה ומהם הקריטריונים המחוקקים בחוק על מנת לזכות בהגדרה זו בציבור. בנוסף, נושאי החזרי

קרא עוד »
החזר מס עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא אדם הפועל ומנהל עסק המוגדר לפי קריטריונים ברורים בחוק כעצמאי. כעצמאי בישראל עלייך להצהיר לרשויות המיסים ולשלם

קרא עוד »
החזר מס בעקבות חל"ת

תקופת הקורונה הביאה לעולם מודעות חדשה בנוגע למושג "חל"ת". באופן כללי, עובדים ומעסיקים רשאים להגיע ביניהם להסכמה בנוגע ליציאתו של

קרא עוד »
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה