מחשבון החזרי המס של ישראל

החזרי מס לבעלי חברה משפחתית

החזרי מס לבעלי חברה משפחתית
החזרי מס לבעלי חברה משפחתית

כשרוצים להקים חברה בדרך כלל צריך לבדוק כמה דברים.

ראשית, האם אנחנו רוצים לעשות את זה לבד? כלומר, האם אדם מסוים רוצה להיות הבעלים היחיד של חברה מסוימת? או שאולי הוא זקוק גם למשקיעים ולשותפים אחרים? יתרה מכך, חשוב להבין שיש הבדל בין שותפים נוספים בחברה שהם אנשים זרים לאותו בעל חברה ובין אנשים שהם למעשה קרובי המשפחה שלו.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

במילים אחרות, אם אתם עומדים היום על סף הקמת חברה או עסק, כדאי להתייעץ כמה שיותר מהר עם יועצי המס הרלוונטיים כי הם יוכלו להציע לכם על הדרך הנכונה ביותר להיות מוגדרים בחוק. אם כל בעלי המניות בחברה הם בני אותה משפחה ואם הקשר ביניהם הוא מדרגת קרבה ראשונה, כנראה שההחלטה בסופו של דבר תהיה על הגדרת החברה כחברה משפחתית.

זה משמעותי מאוד מבחינות רבות ואחת מהן היא סוגיית המיסים שיהיה עליכם לשלם. כאשר מדברים על חברות משפחתיות חשוב להבין שיש לא מעט הקלות וסוגים שונים של החזרי מס, אז למה שתשלמו יותר אם אתם יכולים לקבל החזרים מסוימים ממס הכנסה?

מה חשוב לדעת?

הדבר הראשון שכן חשוב לכם לדעת על הנושא של היבטי המס במקרה של חברה משפחתית, הוא שיש כאן היבטים מיוחדים והם:

  1. לכל חברה משפחתית יש נישום מייצג והוא ישלם מס בהתאם לשיעור המס שחל עליו בעבור ההכנסות שלו, גם אם יש לו הכנסות נוספות אחרות מהכנסות החברה עצמה. זה נכון גם לגבי ההקלות שלו ולכן, אם אחד מבני המשפחה שלכם נכה ומגיעות לו הקלות מסוימות במיסים, בהחלט יכול להיות שכדאי לכם למנות אותו בתור הנישום המייצג. בצורה כזאת הוא יעביר את ההקלות שלו ואת החזרי המס שלהם הוא זכאי גם לזכות החברה עצמה, מה שיבוא לידי ביטוי בצורה משמעותית ביותר מבחינת המיסים שתשלמו בכל שנה.
  2. במידה ובוחרים לחלק דיבידנדים במקרה של חברה משפחתית, אין צורך לשלם עליהם מיסים נוספים מעבר למיסים שכבר שולמו על ידי הנישום אשר מייצג אותה.
  3. חבות המס במקרה של חברה משפחתית מבחינת דמי הביטוח הלאומי נקבעים באופן ספציפי לכל אחד מבעלי המניות החברה המשפחתית.

משמעות הדברים היא שלמרות שלנישום המייצג לעיתים יש הקלות שהוא גורר לטובת החברה המשפחתית, לא אחת קורה שבפועל חברה משפחתית כן תשלם מיסים גבוהים יותר לעומת יחידים.

מה שכן, עוד נתון מעניין שאתם חייבים להיות מודעים לו, זה שניתן לקזז את ההפסדים של החברה המשפחתית מול הרווחים של בעלי המניות במקורות אחרים. זה לא משנה אם המקורות האחראים לרווחים הם השכרה של נכסים שונים, שוק ההון, עסקים אחרים שבהם מעורבים אותם בעלי מניות וכדומה.

 

איך מגישים את הבקשות השונות להחזרי מס?

אם החברה שלכם פועלת בתור חברה משפחתית כבר לא מעט זמן, אתם תוהים האם ניתן יהיה לקבל החזרי מס בדיעבד וכדאי לדעת שזה אכן אפשרי.

מה שכן, צריך לעשות את הקיזוז הנכון בין הרווחים ובין ההפסדים של הגורמים השונים בחברה המשפחתית – עבודה שלכל הדעות צריך להשאיר למומחים בתחום. חשוב לדעת שלא אחת קורה בחברות משפחתיות שלא תמיד כל הטבות המיסוי ונקודות הזיכוי נלקחו בחשבון כאשר הוגשו הטפסים וכאשר שולמו המיסים.

לכן בהחלט אפשר לבקש, וברוב המקרים גם לקבל, הקלות והחזרים שונים על מיסים גבוהים מידי ששולמו על ידי החברה המשפחתית. במקרים רבים ההמלצה של המומחים בתחום תהיה בהחלט להיחשב מבחינת רשויות המיסים כחברה משפחתית וזאת כיוון שמדובר על לא מעט הקלות שמהן אפשר ליהנות.

מה שכן, לא מדובר על חוק גורף שיכול להיות נכון בכל המקרים ולכן כל מקרה צריך להיבדק לגופו. במידה ואתם נמצאים היום בדילמה כזאת, רוצים להבין איך כדאי להיות מוגדרים מבחינת המיסים שאתם משלמים או שאתם רוצים לבדוק האם מגיעים לחברה המשפחתית שלכם החזרי מס, כדאי שתדעו שאתם לא צריכים לעשות את כל הבירורים הללו לבד.

יש לא מעט אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם לברר את הנושאים הזה ולמעשה, עדיף יהיה להפקיד את העניין בידי המומחים. כך תוכלו לדעת שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם ובהחלט יכול להיות שגם אתם, כמו רבים אחרים, תקבלו החזרי מס לא מבוטלים.

החזרי מס בגין הפסקות בעבודה

במדינת ישראל כל אדם שעובד בתור שכיר, כמו אנשים שעובדים בתור עצמאיים, משלם מס הכנסה מידי חודש. רוב השכירים אומנם בכלל לא עוצרים לחשוב על

קרא עוד »
החזרי מס למטפלות

פקודת מס הכנסה מפרטת את כלל הזכאים לקבלת החזרי מס. הדרך לאמוד את היקף החזר המס הוא על פי מושג בשם "נקודת מס" – נרחיב

קרא עוד »
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין שמדובר על ישות משפטית נפרדת

קרא עוד »
החזרי מס בגין פיצויים

כל עובד במדינת ישראל, במידה והוא עבד בצורה חוקית ומסודרת במקום עבודה מסוים ובמידה והוא עמד בכל הכללים הקבועים בחוק זכאי לקבל פיצויים. הפיצויים יכולים

קרא עוד »