- מרוויחים: חברת החזרי מס -

מחשבון מע"מ

סכום לפני מע"מ
0.00
סכום בתוספת מע"מ
0.00
מע"מ (17%)
0.00

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

מידע נוסף שכדאי להכיר בנושא מע"מ

מס ערך מוסף הוא מס המוטל על מכירת מוצר או נכס, מתן שירות וכן יבוא של סחורה. במדינת ישראל מס ערך מוסף הינו מס בשיעור קבוע מגובה העסקה, ונכון למועד כתיבת שורות אלו, הוא עומד על 17%.

כאשר מתבצעת עסקה במסגרתה רוכש של מוצר או שירות כלשהו משלם תמורה למוכר, מבצע המוכר גביה של שיעור הע"מ כתוספת למחיר המוצר או השירות. במקרה זה, משמש המוכר כגובה מטעם מע"מ ואחת לתקופה שנקבעה עבורו, הוא מעביר את סך כל כספי המע"מ שגבה במסגרת העסקאות שביצע.

איך מחשבים את גובה המע"מ שנדרש הלקוח לשלם בעבור מוצר או שירות? כיצד יודע לקוח מהו המחיר הכולל שהוא נדרש לשלם כאשר מוצג לו מחיר המוצר ללא מע"מ? מהי הדרך שבה יוכל מוכר או ספק שירות כלשהו לחשב את המחיר הכולל של העסקה שאותו יצטרך לגבות מן הלקוח, בהנחה שהוא מעוניין לקבל על המוצר מחיר נתון מראש?

מחשבון המע"מ שמוטמע בעמוד הזה יוכל לסייע הן לרוכשים והן למוכרים להבין היטב מהי העלות הכוללת של העסקה, מהו מחיר המוצר לפני מע"מ ומהו התשלום המיועד רק עבור מס הערך המוסף.

 

מהו מחיר לפני מע"מ?

כאשר מוכר מציין בפנינו מחיר לפני מע"מ, הוא מתכוון שעל המחיר הזה נוסיף מע"מ כחוק. לאחר הוספת המע"מ למחיר המוצר או השירות יתקבל הסכום הסופי שעלינו יהיה לשלם.

 

מהו מחיר אחרי מע"מ?

כאשר מוכר מציין בפנינו מחיר אחרי מע"מ, הוא מתכוון למחיר הכולל שעלינו יהיה לשלם בעבור המוצר או השירות. אם אנחנו עוסק שיש לו זכות להתקזז במע"מ עבור הוצאות מוכרות, ייתכן שמה שיעניין אותנו הוא דווקא מחירו של המוצר או השירות לפני הוספת המע"מ. 

כיצד מתבצע חישוב המע"מ על עסקה נתונה? בואו ניקח דוגמה.

 

חישוב מחיר סופי עבור ערך נתון לפני מע"מ

נניח שמוכר מעוניין למכור מוצר בסך של 100 ש"ח. אם המוכר אינו עוסק פטור, הרי שהוא מחוייב בגביית מע"מ מן הלקוח והעברתו למשרדי מס ערך מוסף. נכון למועד כתיבת שורות אלו, שיעור המע"מ בישראל הוא 17%. כלומר, המחיר שאותו צריך לגבות המוכר מן הלקוח הוא 117 ש"ח, מהם 100 ש"ח עבור המוצר ו – 17 ש"ח עבור מע"מ.

 

חישוב מחיר סופי עבור ערך נתון אחרי מע"מ

כעת, נניח שמוכר מעוניין, בגלל שיקולים של היצע וביקוש, להציע מוצר ללקוח שעלותו הכוללת היא 100 ש"ח. האם נוכל להפחית 17 ש"ח על מנת להגיע למחיר המוצר לפני מע"מ? ובכן, לא. החישוב הזה שגוי.

כדי להבין מהו מחיר המוצר לפני מע"מ, שבתוספת מס ערך מוסף יאפשר למוכר לגבות מן הלקוח 100 ש"ח בדיוק, נסמן את מחיר המוצר לפני מע"מ ב – X, ואז הנוסחה לחישוב תהיה: X*117% = 100. מכאן נגיע לכך שמחיר המוצר לפני מע"מ הוא X = 100/1.17, כלומר: 85.47 ש"ח.

 

לסיכום

אנו מבינים כי אין סימטריה בין מע"מ שאנו מוספים על מחירו של מוצר ובין זה שאנו מפחיתיםי ממנו.

מחשבון המע"מ אשר שולב בדף זה, יאפשר לכם להקליד את מחירו של מוצר, ולגלות מהו המחיר הכולל שלו בתוספת מע"מ, או לחלופין, להבין מהו מחיר המוצר המקורי, אשר בתוספת מע"מ יאפשר לנו להגיע למחיר הנקוב.   

מס ערך מוסף הוא מס המוטל על מכירת מוצר או נכס, מתן שירות וכן יבוא של סחורה.

כאשר מוכר מציין בפנינו מחיר לפני מע"מ, הוא מתכוון שעל המחיר הזה נוסיף מע"מ כחוק.

מחיר אחרי מע"מ הוא המחיר הכולל שנדרש הלקוח לשלם בעבור המוצר או השירות.

מחשבון מע"מ יוכל לסייע לכם לחשב את המחיר הסופי של המוצר, בהינתן מחירו ללא מע"מ, או את מחירו המקורי בהינתן מחירו אחרי מע"מ.

מחשבון ברוטו נטו

חשב משכורת ברוטו 0.00 מס הכנסה 0.00 ביטוח לאומי 0.00 מס בריאות 0.00 פנסיה 0.00 קרן השתלמות 0.00 משכורת נטו 0.00 הודעה חשובה – שימו

קרא עוד »
הר הבריאות

הר הבריאות מתחייבים להוזיל בעד 50%את התשלום על ביטוחי הבריאות שלך איפה נמצא תאריך הנפקת תעודת הזהות? מה ייצא לך מהבדיקה? עלויות הביטוח שלך ירדו

קרא עוד »
תקנון האתר

תנאי שימוש 1. תנאים בזמן גישתך לאתר האינטרנט taxes-refund.co.il, אתה מאשר, מסכים ומחויב לתנאי אתר taxes-refund.co.il זה ותנאי השימוש בו, כל התקנות והחוקים החלים בו,

קרא עוד »
תודה רבה – פרטיך נשלחו בהצלחה

השאלון התקבל בהצלחה! תודה שבחרת מרוויחים החזרי מסחברת החזרי המס המקצועית ביותר בישראל נציג מטעם חברת מרוויחים, יצור איתך קשר ויעדכן אותך בתוצאות – נא

קרא עוד »
הר הביטוח

הר הביטוח – הוזלת ביטוחים אנו מתחייבים להוזיל את תשלומי הביטוח שלך בעד 50% רוצים לבדוק אם יש אפשרות להוזלה? לבדיקה מהירה דרך הווטסאפ או

קרא עוד »