- Taxes-Refund -

החזר מס לידועים בציבור

אם יש משהו בולט וברור במדינת ישראל, זו העובדה שעדיין מאוד קשה להפריד כאן בין דת ובין מדינה. אחד מהמוסדות שבהם חוסר ההפרדה הזאת באים לידי ביטוי ביתר שאת זה הנושא של נישואים וזוגיות, שכן בישראל ניתן להתחתן רק בחתונה דתית. אומנם זה נכון שישנם לא מעט שינויים שמתרחשים בנושא הזה בשנים האחרונות, אך זה עדיין רחוק מלהיות כפי שהמצב במדינות מערביות אחרות. מצד שני, אנחנו בהחלט יכולים לראות שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים את האפשרות של לא להינשא אלא להיות ידועים בציבור, מה שמוביל לא אחת את העניין לשאלה האם לאותם אנשים שהם ידועים בציבור מגיעים החזרי מס והקלות נוספות, בדיוק כמו לזוג נשוי? כדאי לדעת שככל שחולפות השנים אנחנו יכולים לראות שעוד ועוד הקלות הופכות להיות זהות, מה שאומר שמי שמוגדר כידוע בציבור יוכל גם הוא ליהנות, במקרה הזה, מהחזר מס לידועים בציבור.

מדוע שידועים בציבור יזכו לקבל החזרי מס?

ממש כמו זוגות שנישאו ברבנות, גם כאשר מדברים על ידועים בציבור אנחנו רואים שיש כאן עניין של התקדמות ויש לא מעט מקרים שבהם יכול להיות שלזוגות כאלה תהיה זכאות להחזרי מס. לדוגמא:

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

  • אם ישנו שינוי במקום המגורים אשר מוביל לזכאות להחזרי מס.
  • זוגות ידועים בציבור שנולדו להם ילדים זכאים לקבל בדיוק את אותו מספר של נקודות זיכוי להחזרי מס כמו זוגות נשואים.
  • פרמטרים נוספים שתקפים גם לגבי זוגות נשואים.

לכן, אם גם אתם מוגדרים בהתאם לחוק בתור זוג שידוע בציבור, אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על הבירור המעמיק הזה בנושא של החזרי מס. אומנם זה נכון שלא תמיד הסכום הזה יוכל לשנות את חייכם, אך יש הרבה מאוד מקרים שבהם הסכומים הללו כן יכולים להיות נוחים מאוד.

לדוגמא, אם מדובר על החזרי מס שעומדים על אלפי שקלים בשנה, האם יש לכם סיבה אמיתית לתרום אותם לרשויות המיסים? מדובר על כסף שמגיע לכם, ממש כפי שהוא מגיע לזוגות נשואים, ולכן כדאי שתעשו כל מה שאתם יכולים כדי לקבל עוד היום את ההחזרים שלהם אתם זכאים.

החזר מס לידועים בציבור

עדכנו את רשות המיסים בכל שינוי

זה לא משנה אם בתור זוג שידוע בציבור עברתם לגור במקום מסוים בארץ או שלמרות שיש להם ילדים מנושאים קודמים עכשיו נולדו לכם ילדים משותפים. בכל מקרה כדאי לכם לפנות עוד היום אל רשות המיסים ולעדכן אותה, באמצעות טפסי 101, טופס דוח שנתי 1303 (ועוד טפסים) על הולדת הילדים. בצורה כזאת תוכלו אפילו לחסוך מראש את תשלומי המיסים הגבוהים מידי, מה שימנע מכם להגיע למצב שבו אתם דורשים בסופו של דבר החזרי מס.

קחו בחשבון שיש גם לא מעט מצבים שבהם אישה שיש לה ילדים מנישואים קודמים וחיה עם בן זוג שידוע בציבור תהיה זכאית ללא מעט נקודות זיכוי נוספות, כאילו מבחינת החוק היא הייתה אם חד הורית. הכול נשמע לכם מסובך מידיי? לא יודעים כבר האם כדאי להציג את הדרישות שלכם להחזרי מס בצורה כזאת או אחרת?

אם כך, אנחנו בהחלט יכולים להבין ללבכם, כי להתנהל מול רשות המיסים בדרך הכי נכונה וכדאית זה לא דבר פשוט. משמעות הדברים היא שכדאי לכם לפנות עוד היום אל חברה מקצועית שעוסקת בנושא של החזרי מס ולבקש ממנה שירות. כלומר, זה נכון שתוכלו לעשות גם אינספור בירורים לבד סביב כל הנושא של החזרי מס, אך אם אתם יכולים להיעזר במומחים, מדוע שתוותרו על כך?

כיצד חברה מקצועית תוכל להקל עליכם לקבל החזר מס לידועים בציבור?

ראשית, בין אם אתם בוחרים לפנות אל חברת מקצועית שעוסקת בענייני החזרי מס ובין אם אתם פונים אל רואה חשבון, תוכלו להסיר דאגה מלבכם. שנית, חשוב שתדעו: החברות הללו, ואנשי המקצוע שעובדים בתחום הזה, בקיאים בכל הנושא של החזרי מס על כל רבדיו השונים.

לכן זה לא משנה אם אתם רוצים לברר האם מגיעים לכם החזרי מס כי אתם ידועים בציבור או בגלל כל סיבה אחרת, כי בכל מקרה כאשר תפנו אל חברה מקצועית תוכלו להיות בטוחים שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם. הרבה פעמים לפנות בצורה עצמאית אל רשות המיסים ולנסות להבין איפה אתם עומדים ומה מגיע לכם – זה לא דבר פשוט.

לעומת זאת, לפנות אל חברה שזו בדיוק המומחיות שלה, זה מה שיכול לקצר לכם תהליכים ולזרז את העניין. עוד דבר מעניין שחשוב מאוד לדעת על החזרי מס באופן כללי, לא רק לגבי החזרי מס לידועים בציבור, זה שניתן להגיש בקשות כאלה גם בצורה רטרואקטיבית.

כלומר, זה שאתם ידועים בציבור כבר מזה שנים אך מעולם לא ביקשתם החזרי מס, זה לא אומר שהכול אבוד. את הבקשה על החזרי מס בגין נקודות זיכוי כאלה ואחרות ניתן לבצע גם אחרי 6 שנים כך שאף פעם לא מאוחד מידי לבדוק את העניין לעומק.

כן ולא. בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי בכל נושא הטבות המס של אלו הבוחרים להיות ידועים בציבור במקום להתחתן בחתונה דתית. עם זאת, הטבות המס שלהם אל מול הטבות מס של המחותנים כדת, אינן שוות לחלוטין.

זוג ידוע בציבור זכאי להחזרי מס במקרים שונים אשר מקבילים לזוגות שהתחתנו חתונה דתית ברבנות. מקרים אלו כוללים בין היתר שינוי במקום המגורים של אחד או שני בני הזוג, הבאת ילד לעולם אשר מזכה את בני הזוג בנקודות זיכוי מס ועוד.

כן. תופתעו לשמוע אך עדכון מס ההכנסה במיני שינויים המבוצעים בקרב זוגות ידועים בציבור, יכול לחסוך להם אלפי שקלים בשנה, וכל שינוי קטן מזכה אותם בנקודות זיכוי נוספות. על כן, למה לוותר על כך סתם?

בוודאי, חברות ייעוץ מס מקצועיות מספקות את שירותיהם במיוחד עבור מקרים כאלו, בהם לאדם אין את הידע או היכולת לעמוד אל מול רשויות המס בבקשה לקבל נקודות זיכוי. על כן, מומלץ לפנות אל חברות אלו ולקבל את המגיע לכם.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס להורים גאים

כל הורה במדינת ישראל זכאי להטבה במס לטובת גידול ילדיו. המדינה מכירה בהוצאות הרבות הכרוכות בכניסת תינוק חדש למשפחה, בכלכלת

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה