החזר מס לידועים בציבור

אם יש משהו בולט וברור במדינת ישראל, זו העובדה שעדיין מאוד קשה להפריד כאן בין דת ובין מדינה. אחד מהמוסדות שבהם חוסר ההפרדה הזאת באים לידי ביטוי ביתר שאת זה הנושא של נישואים וזוגיות, שכן בישראל ניתן להתחתן רק בחתונה דתית. אומנם זה נכון שישנם לא מעט שינויים שמתרחשים בנושא הזה בשנים האחרונות, אך זה עדיין רחוק מלהיות כפי שהמצב במדינות מערביות אחרות. מצד שני, אנחנו בהחלט יכולים לראות שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים את האפשרות של לא להינשא אלא להיות ידועים בציבור, מה שמוביל לא אחת את העניין לשאלה האם לאותם אנשים שהם ידועים בציבור מגיעים החזרי מס והקלות נוספות, בדיוק כמו לזוג נשוי? כדאי לדעת שככל שחולפות השנים אנחנו יכולים לראות שעוד ועוד הקלות הופכות להיות זהות, מה שאומר שמי שמוגדר כידוע בציבור יוכל גם הוא ליהנות, במקרה הזה, מהחזרי מס מסוימים.

מדוע שידועים בציבור יזכו לקבל החזרי מס?

ממש כמו זוגות שנישאו ברבנות, גם כאשר מדברים על ידועים בציבור אנחנו רואים שיש כאן עניין של התקדמות ויש לא מעט מקרים שבהם יכול להיות שלזוגות כאלה תהיה זכאות להחזרי מס. לדוגמא:

  • אם ישנו שינוי במקום המגורים אשר מוביל לזכאות להחזרי מס.
  • זוגות ידועים בציבור שנולדו להם ילדים זכאים לקבל בדיוק את אותו מספר של נקודות זיכוי להחזרי מס כמו זוגות נשואים.
  • פרמטרים נוספים שתקפים גם לגבי זוגות נשואים.

לכן, אם גם אתם מוגדרים בהתאם לחוק בתור זוג שידוע בציבור, אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על הבירור המעמיק הזה בנושא של החזרי מס. אומנם זה נכון שלא תמיד הסכום הזה יוכל לשנות את חייכם, אך יש הרבה מאוד מקרים שבהם הסכומים הללו כן יכולים להיות נוחים מאוד. לדוגמא, אם מדובר על החזרי מס שעומדים על אלפי שקלים בשנה, האם יש לכם סיבה אמיתית לתרום אותם לרשויות המיסים? מדובר על כסף שמגיע לכם, ממש כפי שהוא מגיע לזוגות נשואים, ולכן כדאי שתעשו כל מה שאתם יכולים כדי לקבל עוד היום את ההחזרים שלהם אתם זכאים.

ידועים בציבור החזרי מס

עדכנו את רשות המיסים בכל שינוי

זה לא משנה אם בתור זוג שידוע בציבור עברתם לגור במקום מסוים בארץ או שלמרות שיש להם ילדים מנושאים קודמים עכשיו נולדו לכם ילדים משותפים. בכל מקרה כדאי לכם לפנות עוד היום אל רשות המיסים ולעדכן אותה, באמצעות טפסי 101, טופס דוח שנתי 1303 (ועוד טפסים) על הולדת הילדים. בצורה כזאת תוכלו אפילו לחסוך מראש את תשלומי המיסים הגבוהים מידי, מה שימנע מכם להגיע למצב שבו אתם דורשים בסופו של דבר החזרי מס. קחו בחשבון שיש גם לא מעט מצבים שבהם אישה שיש לה ילדים מנישואים קודמים וחיה עם בן זוג שידוע בציבור תהיה זכאית ללא מעט נקודות זיכוי נוספות, כאילו מבחינת החוק היא הייתה אם חד הורית. הכול נשמע לכם מסובך מידיי? לא יודעים כבר האם כדאי להציג את הדרישות שלכם להחזרי מס בצורה כזאת או אחרת? אם כך, אנחנו בהחלט יכולים להבין ללבכם, כי להתנהל מול רשות המיסים בדרך הכי נכונה וכדאית זה לא דבר פשוט. משמעות הדברים היא שכדאי לכם לפנות עוד היום אל חברה מקצועית שעוסקת בנושא של החזרי מס ולבקש ממנה שירות. כלומר, זה נכון שתוכלו לעשות גם אינספור בירורים לבד סביב כל הנושא של החזרי מס, אך אם אתם יכולים להיעזר במומחים, מדוע שתוותרו על כך?

כיצד חברה מקצועית תוכל להקל עליכם את העניין?

ראשית, בין אם אתם בוחרים לפנות אל חברת מקצועית שעוסקת בענייני החזרי מס ובין אם אתם פונים אל רואה חשבון, תוכלו להסיר דאגה מלבכם. שנית, חשוב שתדעו: החברות הללו, ואנשי המקצוע שעובדים בתחום הזה, בקיאים בכל הנושא של החזרי מס על כל רבדיו השונים. לכן זה לא משנה אם אתם רוצים לברר האם מגיעים לכם החזרי מס כי אתם ידועים בציבור או בגלל כל סיבה אחרת, כי בכל מקרה כאשר תפנו אל חברה מקצועית תוכלו להיות בטוחים שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם. הרבה פעמים לפנות בצורה עצמאית אל רשות המיסים ולנסות להבין איפה אתם עומדים ומה מגיע לכם – זה לא דבר פשוט. לעומת זאת, לפנות אל חברה שזו בדיוק המומחיות שלה, זה מה שיכול לקצר לכם תהליכים ולזרז את העניין. עוד דבר מעניין שחשוב מאוד לדעת על החזרי מס באופן כללי, לא רק לגבי החזרי מס לידועים בציבור, זה שניתן להגיש בקשות כאלה גם בצורה רטרואקטיבית. כלומר, זה שאתם ידועים בציבור כבר מזה שנים אך מעולם לא ביקשתם החזרי מס, זה לא אומר שהכול אבוד. את הבקשה על החזרי מס בגין נקודות זיכוי כאלה ואחרות ניתן לבצע גם אחרי 6 שנים כך שאף פעם לא מאוחד מידי לבדוק את העניין לעומק.

שכיר? בא גלה אם מגיע לך החזר מס!

החזר מס חינוך מיוחד

כל האנשים שמחליטים להביא ילדים לעולם עושים זאת מתוך תקווה גדולה שהילד יגדל להיות, לפני הכול, בריא. עם זאת, ולמרות כל הבדיקות שנשים נדרשות ומוזמנות

קרא עוד »
החזר מס בגין לידה

אם יש משהו מרגש בחיינו זו לידה של תינוק שמגיע לעולם ולמרות שבישראל רוב הנשים עושות זאת יותר מפעם אחת בחייהן, זה תמיד מרגש מחדש.

קרא עוד »
החזרי מס לגרושים

למרות שרוב האנשים שהחליטו להתחתן בשלב מסוים בחייהם עשו זאת מתוך אהבה ורצון לבלות ביחד את שארית חייהם, הסטטיסטיקה במדינת ישראל מספרת לנו משהו אחר.

קרא עוד »
ביטול חישוב מס מאוחד לזוגות

מעת לעת המדינה מתרצה ומאשרת תיקונים לחוקים ותקנות שאינם מטיבים עם אזרחיה. כך קרה בשנת 2013, בה ועדת השרים לחקיקה אישרה תיקון להצעת חוק אותה

קרא עוד »
החזרי מס למשפחות חד הוריות

הורה העומד בראש משפחה חד הורית חווה קשיים רבים, בלשון המעטה. בעוד רבים אינם מודעים לכך, הורה יחיד יימצא עצמו זכאי לנקודות זיכוי (נקודת מס),

קרא עוד »