מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס על המשכנתא – איך מקבלים אותו?

החזר מס על המשכנתא – איך מקבלים אותו
החזר מס על המשכנתא – איך מקבלים אותו

רוב האנשים במדינת ישראל רצו, בשלב מסוים בחייהם, להפוך להיות בעלי נכסים ובהחלט אפשר להבין מדוע. כמה עוד אפשר לשלם את המשכנתא של בעל הבית? וכמה עוד אפשר לחיות בתחושה שמהיום למחר כמעט ניתן לסלק אותנו מהדירה הסחורה שבה אנחנו חיים.

זה מה שהוביל רבים מאיתנו לעשות את הצעד ולקנות דירה, לא לפני שעברנו בבנק וביקשנו ממנו משכנתא לעשרות שנים. ככל שעברו השנים התרגלנו כולנו לשלם את המשכנתא הזאת לבנק בתור החזרים חודשיים שיורדים באופן אוטומטי בתאריך מסוים מחשבון הבנק שלנו. היחס של רבים מאיתנו אל תשלומי המשכנתא הוא שאומנם הם מרגיזים אותנו והייתם מעדיפים לחיות בלעדיהם, אך אין לנו שום דבר לעשות בנידון.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

האומנם זה המצב והאומנם לא תוכלו לקבל החזרים מסוימים על המשכנתא שאתם משלמים? כדאי לדעת שהחדשות הטובות הן שבהחלט יכול להיות שגם לכם, כמו להרבה אזרחים אחרים במדינה, למעשה מגיעים החזרי מס על המשכנתא שאתם משלמים מזה שנים. לכן, רגע לפני שאתם מתייאשים ומשלימים עם כך שזה המצב ושזה הסכום החודשי שאתם משלמים – כדאי יהיה לבדוק במה דברים אמורים.

הגורם שמוביל להחזרי מס במשכנתא

ברוב המקרים, כאשר זוג מגיע לבנק ומבקש ממנו משכנתא, הבנק מכיח אותו לעשות ביטוח מבנה וביטוח חיים כחלק מכל הערבות שלהם הוא זקוק כדי לאשר לאותו זוג את ההלוואה המדוברת. אותם ביטוחים, הכוללים את ביטוח המבנה ואת ביטוח החיים, הם המקום שבו גם ניתן לבקש החזרי מס ואתם לא תאמינו על איזה סכומים מדובר! ראשית, חשוב לדעת שאפילו אם אתם משלמים משכנתא כבר מזה כמה שנים ועד היום לא בדקתם את הנושא של החזרי מס שאולי מגיעים לכם, זה עדיין לא מאוחר מידי.

העניין הוא שברוב המקרים החזרי מס על משכנתא וביטוחים שונים ניתנים גם בצורה רטרואקטיבית אחרי שש שנים, אז למה שתוותרו על מה שמגיע לכם? שנית, ישנו אחוז מסוים המוגדר בחוק כזכאי לניכוי מס והאחוז הזה עומד על 25% והוא זה שמפחית את ההכנסה החייבת במס. במילים אחרות, אחוז מסוים מאותם תשלומים שאתם משלמים לביטוחים השונים מפחית למעשה את ההכנסה שלכם שחייבת במס.

זה אומר שאומנם לאורך שנים אתם משלמים את המס הגבוה, כאילו לא הייתה לכם משכנתא עם כל הביטוחים הנלווים, אך בפועל מגיעים לכם החזרים. יש לציין שזה לא משנה אם אתם עובדים בתור עצמאים או שאתם עובדים בתור שכירים כי בכל מקרה תוכלו לקבל החזרי מס על המשכנתא שאתם משלמים.

החזרי מס בגין ניהול עסק מהבית

עוד דבר שכדאי לדעת על הנושא של החזרי מס בגין משכנתאות שונות, זו העובדה שאם העסק שלכם מנוהל מהבית, הרי שמגיעים לכם עוד החזרי מס. חשוב להבין שבשנים האחרונות העניין של עבודה מהבית הולך ונהיה עוד יותר נפוץ, שכן האינטרנט והטכנולוגיה מאפשרים לנו לעשות כמעט הכול מכל מקום.

זה אומר שלא משנה אם אתם אדריכלים, רואי חשבון, מקדמי אתרים או שאתם עוסקים בכל תחום אחר, שכן טבעי לראות שיש לכם משרד בבית שממנו אתם מנהלים את העסק שלכם. מה שכן, חשוב להבין גם שמבחינת המיסים מגיעות לכם הקלות והחזרים ולכן, אם אתם עדיין משלמים משכנתא על הנכס שלכם שבו חדר אחד משמש כמשרד – זה אומר שתוכלו לקבל על כך החזרי מס לא מבוטלים.

כיצד מגישים את הבקשה להחזרי מס בגין המשכנתא?

בין אם אתם רוצים להגיד בקשה להחזרי מס כי אתם משלמים ביטוח מבנה וביטוח חיים במסגרת המשכנתא שלכם ובין אם אתם רוצים להגיש בקשה כזאת כי המשרד שלכם בבית – חשוב לבדוק איך תעשו זאת.

כמובן שאונליין תוכלו למצוא אינפורמציה מאוד עשירה בנידון, אך בסופו של דבר, לא כדאי לכם לוותר על ייעוץ מקצועי שיוכל להינתן לכם על ידי המומחים בתחום. תמיד כאשר אנו פונים אל יועצי מס ואל רואי חשבון שונים אנחנו נדרשים לשלם להם כסף, אך במקרים של נושאים כמו החזרי מס – זה משתלם.

איש מקצוע מהתחום מכיר את הענף הזה ויידע להדריך אתכם לא רק לגבי הטפסים שעליכם למלא אלא גם לגבי הזכויות שלכם ולכן שירותיו יכולים להיות משמעותיים ביותר עבורכם בתהליך זה.

הפסד מנצח – החזר מס מהפסדים

ידע הוא כוח כפי שגורסת האמרה הוותיקה, ובהשאלה – ידע במיסוי הוא כוח כלכלי. חלק גדול מאיתנו לא מודע להטבות ולאפשרויות השונות העומדות בפנינו עבור

קרא עוד »
החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

למרות שכולנו במדינת ישראל עובדים קשה, רוב האנשים יעידו על כך שהם לא לגמרי מרוצים מהמצב הכלכלי שלהם. זה מה שמוביל רבים מאיתנו לבדוק אפשרויות

קרא עוד »