- Taxes-Refund -

החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

למרות שכולנו במדינת ישראל עובדים קשה, רוב האנשים יעידו על כך שהם לא לגמרי מרוצים מהמצב הכלכלי שלהם. זה מה שמוביל רבים מאיתנו לבדוק אפשרויות נוספות, מעבר לעבודה עצמה, להגדיל את ההכנסות שלנו. יש מי שיפנה אל תחום הנדל"ן ויתחיל להשקיע שם אך יש גם מי שיעדיף את שוק ההון. אם בחרתם באפשרות האחרונה, כדאי לכם לדעת הכל על החזרי מס למשקיעים בשוק ההון.

אין תשובה אחת נכונה לשאלה איפה כדאי לנו לשים את הכסף שלנו, אך מה שבטוח זה שעבור רבים מאיתנו השקעות בשוק ההון הרבה יותר זמינות ונוחות. אנחנו לא צריכים ידע מאוד נרחב ויתרה מכך, בשוק ההון אפשר להשקיע גם הרבה פחות כסף לעומת שוק הנדל"ן. מה שכן, ממש כפי שאתם יכולים להרוויח בשוק ההון בבת אחת לא מעט כסף, אתם גם עלולים להפסיד את הונכם.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

יתרה מכך, עוד נתון שלא כל האנשים מבינים, זה שגם על שוק ההון חלים תשלומי מיסים – לטוב ולרגע. לרע זה אומר, מבחינת המשקיע, שאם הוא הרוויח כספים בשוק ההון יהיה עליו לשלם מס בגובה של 25% מכלל הרווח. מצד שני, לטוב, זה אומר מבחינת המשקיע, שאם הוא הפסיד – הרי שהוא יוכל לקבל החזרי מס בגובה מסוים. לכן חשוב להיות מודעים לנושא הזה כי אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על מה שמגיע לכם בגין ההפסדים בשוק ההון.

קיזוז המס וההחזרים הצפויים

בשנת 2012 הוכנסו שינויים רבים סביב הנושא של מיסוי בתחום שוק ההון. אחד מההסדרים החשובים ביותר מדבר על כך שלמעשה ניתן לערוך קיזוז מס עבור המשקיעים השונים. במילים אחרות, ניתן יהיה לעשות קיזוז ולנכות את המס מתוך ההפסדים אשר נגרמו למשקיע בניירות ערך מסוימים ואשר נבעו מפעולות כושלות במסגרת הפעולות השונות שנעשו על ידי המשקיע בשוק ההון.

החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

נהוג לומר על התקנון הזה שהוא מסייע בעיקר לשכירים, אם כי בפועל גם אנשים שמנהלים עסקים עצמאיים נהנים ממנו כמובן. העניין הוא שברוב המקרים שכירים אשר כן בוחרים להשקיע בשוק ההון לא מודעים לכך שצריך להגיש דוחות למס הכנסה, מה שאומר שאם מגיעים להם החזרים, הם כלל לא מממשים אותם. למעשה שכירים רבים במשק שהשקיעו בשוק ההון לא נהנו מאלמנט הקיזוז בגין רווחים מול הפסדים בשוק ההון.

חשוב לדעת שבין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים, כדי לקבל את החזרי המס המגיעים לכם אתם צריכים פשוט לגשת אל משרדי מס הכנסה. במשרדים הללו עליכם להגיש את הבקשה בצורה מסודרת להחזר מס, אך לבקשה הזאת אתם צריכים גם לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים אשר מראים את ההכנסות שלכם מהשנים שעבורן אתם מבקשים החזרים.

 

האם כדאי להגיש בקשות להחזרי מס למשקיעים בשוק ההון בעזרת המומחים?

זו בהחלט אופציה טובה והאמת היא, שרבים בוחרים בה. זה לא משנה אם מדובר על אדם שעובד בתור שכיר או על שעובד בתור עצמאי, כי בכל מקרה, כאשר איש מקצוע מוביל מטפל לנו בעניינים הללו הכול מתנהל על מי מנוחות.

עבור עצמאים, בדרך כלל, הרעיון של פניה אל רואה חשבון שיגיש עבורנו את הבקשות השונות להחזרי מס, בין אם זה בגין השקעות בשוק ההון ובין אם זה בגין כל נושא אחר, נראית טבעית יותר. העניין הוא שעצמאים עובדים בדרך כלל עם שירותיהם של רואי החשבון ושל מומחי המס האחרים, כך שזה עוד שירות שהם רגילים לבקש.

לעומת זאת, אנשים שעובדים בתור שכירים בדרך כלל לא פונים אל מומחי המס על סוגיהם השונים ולכן עבורם זה צעד שונה. מה שבטוח זה שאם גם אתם משקיעים בשוק ההון ואם גם לכם מגיעים החזרים בגין הפסדים שונים ואתם רוצים לעשות את הקיזוז, חשוב לעשות זאת בצורה כמה שיותר מהירה ויעילה. לכן הרעיון של פניה לאיש מקצוע מוביל מהתחום הזה זו בחירה נהדרת, אז למה אתם מחכים?

יועץ מס לא רק יוכל להסביר לכם לעומק את הנושא של החזרי מס שמגיעים לכם בגין ההשקעות שלכם בשוק ההון, אלא הוא גם יוכל לבצע עבורכם את העבודה הזאת בפועל. בנוסף, שימו לב שלא רק יועץ מס או רואה חשבון הם אנשי המקצוע שאיתם תוכלו להתייעץ כי קיימות גם חברות של מומחים שעוסקות בענף הזה ושאליהן תוכלו לפנות לצורך קבלת השירות.

אלו מאיתנו אשר עוסקים ועובדים בשוק ההון בין אם כתחביב ובין אם כעבודה עיקרית, ודאי יודעים כי מדובר בהשקעה נוחה וזמינה, אך הסיכוי להרוויח ממנה זהה כמעט לחלוטין לסיכוי להפסיד הון רב בפעם אחת. על כן, בניגוד למס אשר יש לשלם במקרה של רווח, ניתן לקבל החזרי מס עבור הפסדים.

בדומה לבקשות רבות בנוגע להחזרי מס, גם במקרה של החזרי מס עבור משקיעים בשוק ההון יש להגישה בקשה לפקיד השומה האחראי על אזור המגורים שלכם בתוספת מסמכים אשר מעידים על ההפסדים שלכם בשנים הרלוונטיות, אודותם אתם מעוניינים לקבל החזרי מס.

תלוי. במקרים בהם יש למשקיע הפסדים רבים, החזרי המס יכולים לפצות אותו באופן רב, אשר ההפסדים כמעט ולא יהיו מורגשים. עם זאת, במקרים בהם ישנם רווחים, כמובן שאין טעם להגיש בקשות להחזרי מס, מאחר שבמקרה של רווח עליכם לשלם את המס.

הפנייה אל החברות המתמקצעות בכל עניין המיסוי כמו גם פנייה לרואי חשבון, מהווה צעד פשוט מאוד עבור עצמאים אשר רגילים לעבוד עם אנשים אלו, אך מהווה צעד מורכב יותר עבור שכירים. בכל מקרה, מאחר שמומלץ להגיש את הבקשה מהר וביעילות, בכל מקרה כדאי לעשות שימוש באנשי מקצוע בתחום.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס שבח

תגידו, כמה פעמים כבר שמעתם שמגיע לכם החזר מס שבח ולא עשיתם עם זה כלום? מי שכבר הגיש בקשה בעבר

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה