מחשבון החזרי המס של ישראל

החזרי מס לעולים חדשים

החזרי מס לעולים חדשים
החזרי מס לעולים חדשים

עולים חדשים מתמודדים עם קשיים רבים; השפה, המנטליות, המשכורת, הרכבת הקלה (שעודנה בבנייה) – לא חסר. על מנת להקל את הנחיתה בישראל, גם אם במידה, רשויות המס מאפשרות להגיש בקשה לקבלת החזרי מס לעולים חדשים. באם זו אחת מן הפעמים הראשונות שאתם נתקלים במושג "החזרי מס" ולא כל כך יודעים במה מדובר, במהלך מאמר זה אנו מבטיחים להפוך את הנושא לבהיר יותר. מי זכאי להטבה, מה שוויה ומידע נוסף ורלוונטי, במאמר שלפניכם.

החזר מס המגיע לעולים חדשים

עולים חדשים רבים כלל אינם מודעים כי הם זכאים, על פי פקודת מס הכנסה, לנקודות זיכוי במס הכנסה. באם עליתם לאחרונה לישראל (כמובן – ברוכים הבאים), ייתכן ומגיעים לכם החזרי מס. סעיף 35 לפקודת מס הכנסה הוא המתייחס לעניין שלנו וקובע מי נחשב כעולה חדש:

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

35(א) – זיכוי לעולה "בחישוב המס של עולה יובאו בחשבון –

  1. 41 נקודת זיכוי לכל חודש משמונה-עשר החודשים הראשונים לעלייתו לישראל;
  2. 61 נקודת זיכוי לכל חודש משנים-עשר החודשים שלאחריהם;
  3. 121 נקודת זיכוי לכל חודש משנים-עשר החודשים שלאחריהם;"

הסעיף די מסביר את עצמו, כך שאין צורך לפרט עוד, מלבד העובדה כי סך החודשים בהן יזכה העולה להטבות מס לאחר שעלה ארצה עומד על 42 חודשים – פרק זמן ממושך ללא ספק. חשוב לציין כי ערכה של נקודת זיכוי מס אחת, נכון ליום כתיבת שורות אלו, עומד על 217 ₪ לחודש ( בחישוב שנתי מדובר על 217 * 12 חודשים = 2,604 ₪).

ההגדרה מיהו עולה חדש מפורטת בסעיף 35(ד) לפקודה: "עולה – מי שבידו אשרת עולה או תעודת עולה לפי חוק השבוע, תש"י – 1950, או מי שזכאי לאשר או תעודה כאמור ובידו אשרה או רישיון לישיבת ארעי לפי חוק הכניסה לישראל, תשי"ב ב-1952, תושב חוזר, או מי שנמנה עם סוג בני אדם ששר האוצר קבע שדינם כדין עולה לעניין זה, אך למעט מי שאזרחותו הישראלית התבטלה על פי סעיף 10(ד) לחוק האזרחות, תשי"ב ב-1952".

 

איך מבררים זכאות?

על מנת לבחון את זכאותכם לקבלת החזרי מס לעולים חדשים, בידכם לבחור באחת משתי האפשרויות; האחת היא בחינה עצמאית של הנושא ואילו השנייה היא פנייה לחברת ייעוץ מס המתמחה בהליך. חשוב להבין כי כל אחת מן האפשרויות מלווה ביתרונות וחסרונות משלה – ננסה לעזור:

  • בדיקה עצמאית: החזרי מס לעולים חדשים זה לא פיסיקה גרעינית, זה נכון. עם זאת, כן מדובר בנושא שדורש הבנה ולמידה מסוימת. באם תבחרו להגיש את הבקשה לקבלת ההחזרים באופן עצמאי, תידרשו לפנות מספר ימים לכל הפחות למטרת איסוף האישורים והמסמכים הנדרשים. את רשימת הטפסים המלאה ניתן למצוא בקלות רבה באתר רשות המיסים. היתרון הגדול ביותר המצוי בדרך זו הוא כמובן החיסכון בעלויות שלכם, שכן הינו אפסי – מלבד שווי הזמן שאתם משקיעים. את הבקשה המלאה יש להגיש למשרדי רשות המיסים לשם תחילת הדיון בבקשתכם.
  • פנייה לחברה: על פי דעת כותבי מאמר זה, זו בהחלט הדרך בה עליכם לבחור. כאן מדובר על צוות מומחים מקצועי, בעל ידע כלכלי רב, העומד לרשותכם לשם בדיקת זכאותכם באופן המקיף ביותר. כמובן כי במקרה זה תידרשו לשלם לחברה על שירותיה, אך מדובר בסכום שכדאי להוציא, שכן ייתכן ובזכותו שירות זה תזכו לתשלום גדול עוד יותר. בנוסף לכך, מירב החברות פועלות במודל עסקי במסגרתו אתם נדרשים לשלם רק באם נמצאתם זכאים. כך, שרק באם נמצאתם זכאים לקבל החזרי מס לעולים חדשים, החברה תגבה אחוז מסוים מסכום זה כתשלום עבור שירותיה.

מכירים את המשפט "אם אין אני לי, מי לי?" זה בדיוק מה שאתם צריכים להכניס לעצמכם לראש כאשר מדובר על החזרי מס, ובמיוחד על החזרי מס לעולים חדשים. דעו שאם לא תדאגו לעצמכם, אף אחד לא יעשה את זה. סכומים עצומים של כסף בדמות החזרי מס שוכבים להם ללא כל דורש במרתפי רשויות המס. באם אתם חושבים שמגיעים לכם החזרי מס, וגם אם אתם לא בטוחים בכך במאה אחוז – בדקו את הנושא. עדיף לבדוק, להיות מופתעים ולקבל החזרי בגובה אלפי שקלים, מאשר להישאר שכובים על הספה ולתהות לגבי העניין.

החזר מס בזמן עוצר

מגפת הקורונה שינתה את חיינו ללא היכר והכניסה מונחים חדשים לשגרה היום יומית שלנו כמו סגר, עוצר וחופשה ללא תשלום. פרנסתם של מיליוני ישראלים נפגעה

קרא עוד »
החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים ועובדים רבים. סגר, עבודה מהבית,

קרא עוד »
החזר מס על קניות בחו"ל

לא רבים יודעים זאת, אך במרבית מדינות העולם ניתן לקבל החזר מס עבור הקניות שעורכים בהן כתיירים. מדובר במנגנון נפוץ אשר נועד לעודד תיירות על

קרא עוד »
החזר מס רכב היברידי

היקום בו אנו חיים הולך ומתמלא באוויר מזוהם, שמופיע לרוב כתוצר לוואי של מפעלים מתועשים בעת תהליכי הייצור שלהם, ונפלט בתור גזים רעילים לחלל. זיהום

קרא עוד »