- Taxes-Refund -

החזרי מס לעולים חדשים

עולים חדשים מתמודדים עם קשיים רבים; השפה, המנטליות, המשכורת, הרכבת הקלה (שעודנה בבנייה) – לא חסר. על מנת להקל את הנחיתה בישראל, גם אם במידה, רשויות המס מאפשרות להגיש בקשה לקבלת החזרי מס לעולים חדשים.

באם זו אחת מן הפעמים הראשונות שאתם נתקלים במושג "החזרי מס" ולא כל כך יודעים במה מדובר, במהלך מאמר זה אנו מבטיחים להפוך את הנושא לבהיר יותר. מי זכאי להטבה, מה שוויה ומידע נוסף ורלוונטי, במאמר שלפניכם.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

החזרי מס לעולים חדשים

עולים חדשים רבים כלל אינם מודעים כי הם זכאים, על פי פקודת מס הכנסה, לנקודות זיכוי במס הכנסה. באם עליתם לאחרונה לישראל (כמובן – ברוכים הבאים), ייתכן ומגיעים לכם החזרי מס. סעיף 35 לפקודת מס הכנסה הוא המתייחס לעניין שלנו וקובע מי נחשב כעולה חדש:

35(א) – זיכוי לעולה "בחישוב המס של עולה יובאו בחשבון –

החזרי מס לעולים חדשים
  1. 41 נקודת זיכוי לכל חודש משמונה-עשר החודשים הראשונים לעלייתו לישראל;
  2. 61 נקודת זיכוי לכל חודש משנים-עשר החודשים שלאחריהם;
  3. 121 נקודת זיכוי לכל חודש משנים-עשר החודשים שלאחריהם;"

הסעיף די מסביר את עצמו, כך שאין צורך לפרט עוד, מלבד העובדה כי סך החודשים בהן יזכה העולה להטבות מס לאחר שעלה ארצה עומד על 42 חודשים – פרק זמן ממושך ללא ספק. חשוב לציין כי ערכה של נקודת זיכוי מס אחת, נכון ליום כתיבת שורות אלו, עומד על 242 ₪ לחודש ( בחישוב שנתי מדובר על 242 * 12 חודשים = 2,904 ₪).

ההגדרה מיהו עולה חדש מפורטת בסעיף 35(ד) לפקודה: "עולה – מי שבידו אשרת עולה או תעודת עולה לפי חוק השבוע, תש"י – 1950, או מי שזכאי לאשר או תעודה כאמור ובידו אשרה או רישיון לישיבת ארעי לפי חוק הכניסה לישראל, תשי"ב ב-1952, תושב חוזר, או מי שנמנה עם סוג בני אדם ששר האוצר קבע שדינם כדין עולה לעניין זה, אך למעט מי שאזרחותו הישראלית התבטלה על פי סעיף 10(ד) לחוק האזרחות, תשי"ב ב-1952".

 

איך מבררים זכאות?

על מנת לבחון את זכאותכם לקבלת החזרי מס לעולים חדשים, בידכם לבחור באחת משתי האפשרויות; האחת היא בחינה עצמאית של הנושא ואילו השנייה היא פנייה לחברת ייעוץ מס המתמחה בהליך. חשוב להבין כי כל אחת מן האפשרויות מלווה ביתרונות וחסרונות משלה – ננסה לעזור:

  • בדיקה עצמאית: החזרי מס לעולים חדשים זה לא פיסיקה גרעינית, זה נכון. עם זאת, כן מדובר בנושא שדורש הבנה ולמידה מסוימת. באם תבחרו להגיש את הבקשה לקבלת ההחזרים באופן עצמאי, תידרשו לפנות מספר ימים לכל הפחות למטרת איסוף האישורים והמסמכים הנדרשים. את רשימת הטפסים המלאה ניתן למצוא בקלות רבה באתר רשות המיסים. היתרון הגדול ביותר המצוי בדרך זו הוא כמובן החיסכון בעלויות שלכם, שכן הינו אפסי – מלבד שווי הזמן שאתם משקיעים. את הבקשה המלאה יש להגיש למשרדי רשות המיסים לשם תחילת הדיון בבקשתכם.
  • פנייה לחברה: על פי דעת כותבי מאמר זה, זו בהחלט הדרך בה עליכם לבחור. כאן מדובר על צוות מומחים מקצועי, בעל ידע כלכלי רב, העומד לרשותכם לשם בדיקת זכאותכם באופן המקיף ביותר. כמובן כי במקרה זה תידרשו לשלם לחברה על שירותיה, אך מדובר בסכום שכדאי להוציא, שכן ייתכן ובזכותו שירות זה תזכו לתשלום גדול עוד יותר. בנוסף לכך, מירב החברות פועלות במודל עסקי במסגרתו אתם נדרשים לשלם רק באם נמצאתם זכאים. כך, שרק באם נמצאתם זכאים לקבל החזרי מס לעולים חדשים, החברה תגבה אחוז מסוים מסכום זה כתשלום עבור שירותיה.

מכירים את המשפט "אם אין אני לי, מי לי?" זה בדיוק מה שאתם צריכים להכניס לעצמכם לראש כאשר מדובר על החזרי מס, ובמיוחד על החזרי מס לעולים חדשים. דעו שאם לא תדאגו לעצמכם, אף אחד לא יעשה את זה. סכומים עצומים של כסף בדמות החזרי מס שוכבים להם ללא כל דורש במרתפי רשויות המס. באם אתם חושבים שמגיעים לכם החזרי מס, וגם אם אתם לא בטוחים בכך במאה אחוז – בדקו את הנושא. עדיף לבדוק, להיות מופתעים ולקבל החזרי בגובה אלפי שקלים, מאשר להישאר שכובים על הספה ולתהות לגבי העניין.

חישוב נקודות המס לעולים חדשים מחושב לפי שלושה פרקי זמן, אשר נמשכים לאורך תקופה של כשלוש וחצי שנים. במהלך שלוש וחצי השנים האלו, זכאי העולה החדש לנקודות זיכוי מס רבות, אשר מאפשרות לו להגיע לכדי פטור ממס.

על מנת לקבל החזרי מס לעולים חדשים, עליכם כמובן להיחשב עולים חדשים בעיני החוק. על כן, עולה חדש זכאי להחזרי מס בתנאי שיש בידו אשרת עולה או תעודת עולה בהתאם לסעיפי החוק הרלוונטיים.

בדיקת זכאות להחזרי מס בגין עלייה לארץ, יכולה להתבצע בשתי דרכים עיקריות, בדיקת זכאות באופן עצמאי, וכן בדיקת זכאות בעזרת סיוע של איש מקצוע בתחום המיסים, קרי חברת ייעוץ מס המתמחה בהליכי מס לעולים חדשים.

שתי הדרכים העומדות בפניכם בכדי לבדוק זכאות להחזרי מס לעולה חדש עם בדרך העצמאית וכן בדרך המקצועית יותר, בעזרת ייעוץ מס. ובכן אנו ממליצים לכם לבחור בדרך המקצועית יותר. אמנם מדובר על השקעה כלכלית, אך רמת ההצלחה וסיכויי ההצלחה גבוהים משמעותית.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזרי מס בפריפריה

החיים במרכז לעומת החיים בפריפריה שונים מאוד במדינתו הקטנה ובכל אזור ישנם היתרונות והחסרונות המובהקים בו. במאמר זה נכיר לעומק

קרא עוד »
החזרי מס נדל"ן

נדל"ניסטים? אתם חייבים להיות בעלי ראש גדול, חשיבה עסקית ותעוזה. זה לא אומר שאינכם עלולים לשאת לפעמים בנטל כלכלי כבד

קרא עוד »
החזר מס לרופאים

החזר המס לסטודנטים לרפואה או לרפואת שיניים ניתן רק לאלו שלמדו רפואה בישראל, לימודי רפואה בחו"ל הם דבר שכיח, אולם

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה