מחזירים לכם כסף, מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לנכה או עיוור

אין ויכוח שכאשר הבריאות שלנו נפגעת, כך גם יורדת איכות החיים שלנו. כל אדם שהיה בריא והפך, בבת אחת, להיות נכה, יוכל לספר לנו איך חייו השתנו ועד כמה הכול נראה לו אחרת. יתרה מכך, אם מדובר על אדם שהתעוור טבעי שחייו ישתנו מהקצה אל הקצה, שכן למעשה אדם נכה או עיוור זקוק לעזרה ולסיוע בכל פעולה שהוא עושה.

יתרה מכך, גם כושר הפרנסה של אותם אנשים נפגע, שכן זה לא משנה באיזו עבודה עבד אותו אדם לפני הנכות או העיוורון, שכן המצב השתנה וכמעט במאה אחוז מהמקרים אין אפשרות להמשיך ולעבוד באותה הדרך. זו הסיבה שבגללה במדינת ישראל קיים הנושא של החזרי מס לנכה או לעיוור וחשוב שתדעו: אם מישהו מהמשפחה שלכם התעוור או שהפך לנכה, אתם יכולים לסייע לו לקבל את העזרה המגיעה לו.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לחצו כאן ובדקו אם מגיע לכם כסף!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

כמובן שהעזרה הזאת לא יכולה להעלים את הקושי שאיתו מתמודד הנכה או העיוור אך יחד עם זאת, פעמים רבות החזרי מס כן יכולים לגרום לכך שלפחות מבחינה כלכלית ההתמודדות תהיה קצת יותר נוחה.

על מה ניתן לקבל החזרי מס?

ישנה רשימה של מוצרים ומכשירים שיכולים לסייע לנכים ולעיוורים ועליהם ניתן יהיה לקבל החזרי מס. לדוגמא, כאשר מדברים על ציוד לעיוורים ובוחנים את הרשימה לעומק, מגלים שניתן יהיה לקבל החזרי מס על מוצרים כמו: מקרר, מכונת כביסה, מדיח כלים, כיריים ועוד הרבה סוגים של מכשירים אחרים שלהם זקוק העיוור בביתו.

אומנם זה נכון שהחזר המס לא מכסה את כל עלות המוצר, אך ברוב המקרים בסופו של דבר הסכום הזה כן מצטבר לאלפי שקלים ולכן אין שום סיבה לוותר עליו. אם אתם תוהים מה צריך להגיש העיוור כדי שהוא יוכל לקבל החזרי מס על המוצרים הללו, כדאי שתדעו שמדובר בסך הכול על מספר מסמכים שלא מורכב מידי להשיג והם:

  • תעודת עיוור
  • חשבוניות מס
  • צילום ספח תעודת הזהות
  • פרטי בנק של העיוור

בנוסף לכך, כדאי לדעת שהמדינה גם מעניקה החזרי מס לעיוור בגין ציוד המסייע לו להתמודד עם המחלה ומסייע לו לנהל חיים תקינים יותר. לדוגמא: מכשירי הגדלה אלקטרוניים מסוגים שונים, צג ברייל, צג קולי, תוכנות להגדלה למחשב ועוד.

 

מהם התנאים לקבל פטור ממס הכנסה לנכה או לעיוור

בבואנו לבדוק את העניין הזה לעומק אנחנו רואים שיש כאן חוקים ותנאים מאוד ברורים כדי שנכה או עיוור יוכלו לקבל את הפטור המגיע להם מתשלומי המיסים. ראשית, העיוור או הנכה צריכים להיות מוכרים ככאלה ברמת נכות של בין 90% ל 100%.

שנית, אם מדובר על נכות שנקבעת לתקופה של 365 ימים או יותר ואם ההכנסה היא עד לסכום של 608,400 ₪ – הרי שניתן יהיה לקבל פטור. אופציה נוספת היא נכות שנקבעת לתקופה שבין 185 ימים ל 364 ימים וכאן ההכנסה היא עד לסכום של 72,960 ₪. יש לשים לב בנקודה הזאת את מי מגדיר החוק כנכה, שכן לא מדובר רק על אדם שסובל מבעיה פיזית קשה. כך לדוגמא קיים חוק הנקרא חוק נכי המלחמה בנאצים משנת 1954 וגם אנשים המוכרים כנכים כאלה יקבלו את המגיע להם בהקשר של החזרי מס ופטור מתשלומים מסוימים.

החזר מס לנכה או עיוור

כיצד תדעו אם באמת מגיעים לכם החזרי מס?

ברוב המקרים כאשר מדברים על נכות או על עיוורון ברמה כזאת, אנחנו בהחלט יכולים לראות שמדובר על מקרים קיצוניים שבהם השאלה האם אדם זכאי או לא זכרי להחזרי מס יחסית ברורה. עם זאת, גם במקרים כאלה חשוב להבין שיש רמות שונות של החזרי מס ופטורים שכן לא תמיד הפטור יהיה פטור מלא לכל דבר.

לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק את הדברים, ויפה שעה אחת קודם. אומנם זה נכון שאדם שהפך לנכה או התעוור מתמודד עם לא מעט קשיים אחרים ולא רק עם נושא הבירוקרטיה, אך ברוב המקרים חבל יהיה לוותר על התשלומים שמגיעים לכם. מעבר לכך שהיום ההתנהלות מול פקיד השומה של מס הכנסה הרבה יותר פשוטה ונגישה, יש גם גורמים מקצועיים שיוכלו לסייע לכם לקבל את המגיע לכם, אז למה אתם מחכים?

שווה ומומלץ מאוד. החזרי מס יכולים לשמש אתכם לצרכים רבים, אשר בסופו של דבר מתאספים ומסתכמים לכדי סכומים של אלפי שקלים בשנה. על כן, החזרים אלו מהווים התנהלות כלכלית נוחה יותר עם הנכה או העיוור, ולכן מומלץ לדרוש אותם.

החזרי מס לנכה או עיוור תורמים לאדם המסייע לנכה או לנכה עצמו בתחום הכלכלי. החזרים אלו יכולים לשמש אתכם עבור קניית מקררים, מדיח כלים, כיריים ועוד סוגים רבים של מכשירים אשר מהווים עזרים בסיסיים בביתו של הנכה.

בניגוד להחזרי מס אחרים, קבל החזר מס בגין עיוורון, ניתנים על ידי בקשה להחזרי מס וצירוף של מספר מסמכים בסיסיים במיוחד הכוללים תעודת עיוור, חשבוניות מס, פרטי בנק וצילום ספח תעודת הזהות, ודי בכך על מנת לקבל את החזרי המס.

ובכן הקריטריונים לקבלת פטור מתשלומי מיסים, עומדים על אחוזי נכות בטווח של 90 עד 100 אחוזי נכות. כמו כן, עניין תקופת הנכות מהווה תבחין בעניין פטור ממס גם היא, כאשר תקופה של שנה ומעלה מהווה קריטריון בסיסי, ופחות מכך דורש בחינה נוספת של הפטור.

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים

קרא עוד »
החזר מס מילואים

במדינת ישראל לא רק שכולנו מחויבים לשרת בצבא, אלא אנחנו צריכים גם לעשות שירות מילואים. אומנם זה נכון שגם בעידן

קרא עוד »
החזר מס לגיל הזהב

במדינת ישראל, כמו ברוב המדינות המערביות והמתוקנות, האזרחים תמיד משלמים מיסים. זו הדרך של המדינה לסייע לנזקקים וזה חלק מהחוק

קרא עוד »