- Taxes-Refund -

החזר מס לנכה או עיוור

אין ויכוח שכאשר הבריאות שלנו נפגעת, כך גם יורדת איכות החיים שלנו. כל אדם שהיה בריא והפך, בבת אחת, להיות נכה, יוכל לספר לנו איך חייו השתנו ועד כמה הכול נראה לו אחרת. יתרה מכך, אם מדובר על אדם שהתעוור טבעי שחייו ישתנו מהקצה אל הקצה, שכן למעשה אדם נכה או עיוור זקוק לעזרה ולסיוע בכל פעולה שהוא עושה. בנוסף לסיוע לו זקוק האדם, על מנת להקל עליו, חשוב לקבל מידע מהימן על החזר מס לנכה או עיוור.

יתרה מכך, גם כושר הפרנסה של אותם אנשים נפגע, שכן זה לא משנה באיזו עבודה עבד אותו אדם לפני הנכות או העיוורון, שכן המצב השתנה וכמעט במאה אחוז מהמקרים אין אפשרות להמשיך ולעבוד באותה הדרך. זו הסיבה שבגללה במדינת ישראל קיים הנושא של החזרי מס לנכה או לעיוור וחשוב שתדעו: אם מישהו מהמשפחה שלכם התעוור או שהפך לנכה, אתם יכולים לסייע לו לקבל את העזרה המגיעה לו.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

כמובן שהעזרה הזאת לא יכולה להעלים את הקושי שאיתו מתמודד הנכה או העיוור אך יחד עם זאת, פעמים רבות החזרי מס כן יכולים לגרום לכך שלפחות מבחינה כלכלית ההתמודדות תהיה קצת יותר נוחה.

על מה ניתן לקבל החזרי מס?

ישנה רשימה של מוצרים ומכשירים שיכולים לסייע לנכים ולעיוורים ועליהם ניתן יהיה לקבל החזרי מס. לדוגמא, כאשר מדברים על ציוד לעיוורים ובוחנים את הרשימה לעומק, מגלים שניתן יהיה לקבל החזרי מס על מוצרים כמו: מקרר, מכונת כביסה, מדיח כלים, כיריים ועוד הרבה סוגים של מכשירים אחרים שלהם זקוק העיוור בביתו.

החזר מס לנכה או עיוור

אומנם זה נכון שהחזר המס לא מכסה את כל עלות המוצר, אך ברוב המקרים בסופו של דבר הסכום הזה כן מצטבר לאלפי שקלים ולכן אין שום סיבה לוותר עליו. אם אתם תוהים מה צריך להגיש העיוור כדי שהוא יוכל לקבל החזרי מס על המוצרים הללו, כדאי שתדעו שמדובר בסך הכול על מספר מסמכים שלא מורכב מידי להשיג והם:

  • תעודת עיוור
  • חשבוניות מס
  • צילום ספח תעודת הזהות
  • פרטי בנק של העיוור

בנוסף לכך, כדאי לדעת שהמדינה גם מעניקה החזרי מס לעיוור בגין ציוד המסייע לו להתמודד עם המחלה ומסייע לו לנהל חיים תקינים יותר. לדוגמא: מכשירי הגדלה אלקטרוניים מסוגים שונים, צג ברייל, צג קולי, תוכנות להגדלה למחשב ועוד.

 

מהם התנאים לקבל פטור ממס הכנסה לנכה או לעיוור

בבואנו לבדוק את העניין הזה לעומק אנחנו רואים שיש כאן חוקים ותנאים מאוד ברורים כדי שנכה או עיוור יוכלו לקבל את הפטור המגיע להם מתשלומי המיסים. ראשית, העיוור או הנכה צריכים להיות מוכרים ככאלה ברמת נכות של בין 90% ל 100%.

שנית, אם מדובר על נכות שנקבעת לתקופה של 365 ימים או יותר ואם ההכנסה היא עד לסכום של 608,400 ₪ – הרי שניתן יהיה לקבל פטור. אופציה נוספת היא נכות שנקבעת לתקופה שבין 185 ימים ל 364 ימים וכאן ההכנסה היא עד לסכום של 72,960 ₪. יש לשים לב בנקודה הזאת את מי מגדיר החוק כנכה, שכן לא מדובר רק על אדם שסובל מבעיה פיזית קשה. כך לדוגמא קיים חוק הנקרא חוק נכי המלחמה בנאצים משנת 1954 וגם אנשים המוכרים כנכים כאלה יקבלו את המגיע להם בהקשר של החזרי מס ופטור מתשלומים מסוימים.

כיצד תדעו אם באמת מגיעים לכם החזר מס לנכה או עיוור?

ברוב המקרים כאשר מדברים על נכות או על עיוורון ברמה כזאת, אנחנו בהחלט יכולים לראות שמדובר על מקרים קיצוניים שבהם השאלה האם אדם זכאי או לא זכרי להחזרי מס יחסית ברורה. עם זאת, גם במקרים כאלה חשוב להבין שיש רמות שונות של החזרי מס ופטורים שכן לא תמיד הפטור יהיה פטור מלא לכל דבר.

לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק את הדברים, ויפה שעה אחת קודם. אומנם זה נכון שאדם שהפך לנכה או התעוור מתמודד עם לא מעט קשיים אחרים ולא רק עם נושא הבירוקרטיה, אך ברוב המקרים חבל יהיה לוותר על התשלומים שמגיעים לכם. מעבר לכך שהיום ההתנהלות מול פקיד השומה של מס הכנסה הרבה יותר פשוטה ונגישה, יש גם גורמים מקצועיים שיוכלו לסייע לכם לקבל את המגיע לכם, אז למה אתם מחכים?

שווה ומומלץ מאוד. החזרי מס יכולים לשמש אתכם לצרכים רבים, אשר בסופו של דבר מתאספים ומסתכמים לכדי סכומים של אלפי שקלים בשנה. על כן, החזרים אלו מהווים התנהלות כלכלית נוחה יותר עם הנכה או העיוור, ולכן מומלץ לדרוש אותם.

החזרי מס לנכה או עיוור תורמים לאדם המסייע לנכה או לנכה עצמו בתחום הכלכלי. החזרים אלו יכולים לשמש אתכם עבור קניית מקררים, מדיח כלים, כיריים ועוד סוגים רבים של מכשירים אשר מהווים עזרים בסיסיים בביתו של הנכה.

בניגוד להחזרי מס אחרים, קבל החזר מס בגין עיוורון, ניתנים על ידי בקשה להחזרי מס וצירוף של מספר מסמכים בסיסיים במיוחד הכוללים תעודת עיוור, חשבוניות מס, פרטי בנק וצילום ספח תעודת הזהות, ודי בכך על מנת לקבל את החזרי המס.

ובכן הקריטריונים לקבלת פטור מתשלומי מיסים, עומדים על אחוזי נכות בטווח של 90 עד 100 אחוזי נכות. כמו כן, עניין תקופת הנכות מהווה תבחין בעניין פטור ממס גם היא, כאשר תקופה של שנה ומעלה מהווה קריטריון בסיסי, ופחות מכך דורש בחינה נוספת של הפטור.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזרי מס בפריפריה

החיים במרכז לעומת החיים בפריפריה שונים מאוד במדינתו הקטנה ובכל אזור ישנם היתרונות והחסרונות המובהקים בו. במאמר זה נכיר לעומק

קרא עוד »
החזרי מס נדל"ן

נדל"ניסטים? אתם חייבים להיות בעלי ראש גדול, חשיבה עסקית ותעוזה. זה לא אומר שאינכם עלולים לשאת לפעמים בנטל כלכלי כבד

קרא עוד »
החזר מס לרופאים

החזר המס לסטודנטים לרפואה או לרפואת שיניים ניתן רק לאלו שלמדו רפואה בישראל, לימודי רפואה בחו"ל הם דבר שכיח, אולם

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה