מחשבון החזרי המס של ישראל

החזרי מס בגין סיום לימודים

החזרי מס בגין סיום לימודים
החזרי מס בגין סיום לימודים

רבים מאיתנו בוחרים ללכת וללמוד גם בעידן המודרני, אם כי ברור גם שישנן עוד דרכים להצליח בחיים ואף לאייש תפקידים בכירים.

אדם שלומד, בין אם זה לתואר ראשון, שני או לדוקטורט, יכול לעבוד הרבה פחות וחייו הכלכליים בתור סטודנט אינם פשוטים. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, תוהים מה תוכלו לעשות בנידון, והאם לא הגיע הזמן לבדוק האם מגיע לכם החזר מס.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

החדשות הטובות הן שבמדינת ישראל בהחלט ניתן לקבל החזרי מס במקרים מסוימים בגין סיום לימודים, כך שבהחלט כדאי לכם לבדוק האם אתם עומדים בסטנדרטים הנדרשים בנושא הזה. אין שום סיבה שבגללה צריך לשלם הון עתק לרשויות המיסים וחוסר ידע בנושא אינו תירוץ לכך, אז למה שלא תבדוק כל מה שצריך עוד היום?

למי מגיע לקבל החזרי מס על סיום לימודים?

ראשית, נתחיל בכך שאדם אשר עובד בתור שכיר וסיים את הלימודים שלו עד שנת 2004 למעשה אינו זכאי בכלל לנקודות בגין סיום הלימודים שלו.

לעומת זאת, אם מדובר על שכיר אשר סיים את הלימודים שלו בין השנים 2005-2006, אנחנו יכולים לראות שאותו שכיר יוכל לקבל הטבות שונות במס. לדוגמא, שכירים שיש להם תואר ראשון יכולים לקבל חצי נקודת זיכוי אשר נמשכת כשלוש שנים.

חשוב להבין: אם גם זה נשמע לכם מעט, כי מדובר רק על חצי נקודת זיכוי, בפועל זה יכול להיות סכום כסף לא מבוטל ולכן אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על כך. בנוסף לכך, כדאי לדעת שמי שסיים תואר שני יוכל ליהנות מחצי נקודת זיכוי למשך תקופה של שנתיים.

סיום לימודים משנת 2007 ואילך

כל מי שסיים לימודים החל משנת 2007 ואילך ועובד בתור שכיר יוכל לקבל הטבות כאלה ואחרות במס מהשנה לאחר שנת סיום הלימודים.

זה אומר שבפועל שמי שעובד בתור שכיר וסיים תואר ראשון יקבל נקודת זיכוי לשלוש שנים ומי שיש לו תואר שני יקבל חצי נקודת זיכוי לשנתיים. כמו כן, כדאי לדעת שסטודנט אשר סיים את לימודיו אך נדרשת בתחום שלו התמחות כדי להתחיל את העבודה בפועל, יוכל לבחור האם הוא רוצה לקבל את הטבת המס בשנה שאחרי סיום הלימודים או כבר בשנת ההתמחות שלו.

חשוב להיות מודעים לכל הפרטים הללו שכן בדיוק בתקופה שבה אנחנו עדיין לומדים, מנסים לשלב גם עבודה או עוסקים בהתמחות, המצב הכלכלי שלנו פחות מזהיר. לכן, אם נוכל לעזור לעצמנו על ידי כך שנשלם פחות מיסים, זה בהחלט כדאי ושווה לעשות את כל הבירורים בעניין.

 

הצגת תעודת סיום הלימודים

עוד נקודה שחשוב מאוד להיות מודעים אליה, זו העובדה שבדרך כלל ידרשו מכם להציג את תעודת סיום הלימודים במקום העבודה שלכם. בצורה כזאת, כאשר המעביד רואה לנגד עיניו את תעודת סיום הלימודים, הוא יודע כיצד לחשב את המס שעל העובדה לשלם בהתאם לחוק.

כמו כן, חשוב לדעת שיש גם מקרים שבהם שכירים שעובדים לא הציגו את התעודה הזאת בעת הקבלה לעבודה אך עשו זאת בדיעבד ועדיין קיבלו את ההקלה המגיעה להם. לכן, אם גם אתם לא התעסקתם בעניין הזה מיד עם תום הלימודים ועם הקבלה לעבודה, דעו שעדיין לא מאוחר מידי כי בדרך כלל ניתן לקבל החזרי מס מסוימים גם בצורה רטרואקטיבית.

האם כדאי להיעזר באנשי מקצוע שמומחים לתחום?

אם הסתבר לכם לאחרונה שבהחלט יכול להיות שמגיעים לכם החזרי מס מסוימים כי אתם בעלי תואר ראשון, שני או תארים גבוהים יותר, אין סיבה שלא תדרשו את מה שמגיע לכם. מצד שני, במידה ונראה לכם שמדובר על התעסקות מורכבת מידי ואתם לא יודעים מאיפה "לתקוף" את העניין, כדאי שתדעו שאתם לא לבד.

אומנם זה נכון שבימינו הגשת הטפסים להחזרי מס אינה מורכבת כפי שהיא הייתה מורכבת בעבר, כי אפשר לעשות זאת בצורה מקוונת ויעילה, אך עדיין יש אנשים שמתקשים עם העניין. לכן חשוב שתדעו: המומחים בתחום יוכלו לעזור לכם להבין איפה אתם עומדים ואיך בכל זאת תוכלו לעשות את הדברים בצורה פשוטה יותר.

יתרה מכך, אפילו אם אתם לא בטוחים האם גם במקרה הספציפי שלכם מגיעים לכם החזרי מס, נניח כי למעשה סיימתם את הלימודים שלכם בחו"ל ולא בישראל, הרי שחברה מקצועית שעוסקת בתחום הזה תוכל לעזור לכם. לכן אנחנו מציעים לכם לא לוותר על העניין, כי אפילו אם נדמה שהדברים מסובכים או חסרי תקווה – יש לכם אל מי לפנות.

בסופו של דבר, אם מס הכנסה, אחרי שהוא שוקל ובודק את המקרה שלכם לעומק, מחליט שמגיעים לכם החזרים, אתם תקבלו את הכסף ישירות לחשבון שלכם. אין דבר נוח מזה וזה יכול לשמח כל אחד מאיתנו, בין אם מדובר על סטודנטים שעובדים ובין אם מדובר על כל אדם אחר שעובד בתור שכיר במשק הישראלי.

החזר מס לסטודנטים

להיות סטודנטים זו תקופה נהדרת ומאתגרת ועל כך כל אחד שעשה זאת יכול להעיד. אנחנו בוחרים מקצוע שנרצה ללמוד, עובדה שתשפיע בצורה מהותית ביותר על

קרא עוד »
החזר מס בגין תואר ראשון

מדינת ישראל עושה לא מעט צעדים שהמטרה העיקרית שלהם היא לגרום לעוד ועוד אנשים להשקיע, ללמוד ולהיות בעלי תארים אקדמאים שונים. ההשכלה נחשבת לאחת מהדרכים

קרא עוד »
החזר מס בגין תואר שני

אם לפני שנים להיות בעל תואר ראשון זה היה מספיק, הרי שהיום בחברה המודרני שבה אנחנו חיים, זה כבר לא לגמרי עונה על הציפיות. כלומר,

קרא עוד »