החזר מס בגין הוצאות לשכירים

מהן הוצאות לשכיר העובד מהבית והאם הוא זכאי בזכותן לקבלת החזר מס

בבואנו לדבר על החזרי מס אנחנו רואים שלא רק עצמאים זוכים לכך, שכן גם אנשים שעובדים בתור שכירים יכולים, בלא מעט מקרים, לקבל החזרי מס. במאמר זה נעסוק בנושא החזר מס בגין הוצאות לשכירים ומה הדרכים לקבלו.

נשאלת השאלה מתי זה אפשרי, האם שווה להשקיע בבירורים בנושא הזה ומי יוכל לקבל את ההחזרים. בשנים האחרונות ניתן לראות שלא מעט אנשים שעובדים בתור שכירים מבצעים את עבודתם מהבית ויכולות להיות לכך סיבות רבות.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

יש מי שעושה זאת בגלל מגבלות בתנועה, יש מי שבוחר בכך בגלל נוחות ויש מי שמעדיף פשוט את המשרד הביתי שלו. מה שבטוח זה שניתן לקבל לא מעט החזרי מס בתור אנשים שכירים שעובדים מהבית, אז מדוע שלא תבררו גם אתם את הנושא הזה? ישנן בפועל לא מעט הוצאות השתכרות הקשורות להחזרי מס והדבר היחיד שצריך לעשות השכיר שעובד מביתו, זה פשוט להוכיח שההוצאה אכן הייתה קשורה לעבודתו.

בנוסף לכך, כמובן שצריך לספק גם הוכחות, קבלות וחשבוניות אך מדובר על עניין שאינו מורכב כאשר ההוצאה באמת קשורה לעבודה. כדי לקבל את החזרי המס המדובר יש למלא טפסים כמו : 106 ו 135, דבר שניתן לעשות תוך דקות ספורות ולכן אין סיבה לוותר על מה שמגיע לנו בהקשר הזה.

איזה סוגים של הוצאות לשכירים מוכרות לצורכי החזרי מס?

בבואנו לראות מתי באמת נוכל, בתור שכירים שעובדים מהבית, לקבל החזרי מס, אנחנו רואים שההוצאות מחולקות לקטגוריות שונות ובכל קטגוריה יש מספר אפשרויות. לדוגמא:

1. לימודים

הוצאות שונות אשר קשורות ללימודים ולהשתלמויות שונות יכולות להוות הוצאות אשר עליהן נקבל החזרי מס. מה שכן, חשוב כמובן להוכיח שאותם לימודים באו במטרה לשמר את הרמה שלנו כעובדים שכירים מהבית או כדי לשפר את הידיעות שלנו בתחומים ספציפיים הקשורים לעבודה.

במילים אחרות: אדם שעובד במחשבים אך עשה השתלמות בספרות בדרך כלל לא יקבל על כך החזר מס כי אין קשר ישיר וברור בין שני התחומים.

2. ההוצאות האישיות הקשורות לעבודה

רוב האנשים שעובדים בתור שכירים מהבית כן מתמודדים עם מספר הוצאות אישיות אשר קשורות לעבודה, כמו לדוגמא: החיבור לאינטרנט שבלעדיו אף עובד שכיר לא יוכל לעבוד, הוצאות הארנונה והחשמל. כל אלה מוכרים לצורכי החזרי מס, כי מה פתאום שהעובד השכיר ישלם את כל ההוצאות הללו לבד אם הוא מבצע עבודה למקום עבודתו מביתו?

החזר מס בגין הוצאות לשכירים

3. רכישה של ספרות מקצועית

לא אחת קורה ששכירים שעובדים מהבית זקוקים לספרות מקצועית, מגזינים או אפילו מינויים שונים לאתרי אינטרנט מגוונים. במידה וניתן להוכיח שיש קשר בין אותה ספרות מקצועית ובין העבודה שמבצע השכיר מביתו, הרי שניתן יהיה לדרוש החזרי מס על העניין.

4. דמי חברות באגודות מקצועיות מסוגים שונים

במקרים כאלה גם כאשר אדם עובד בתור שכיר הוא ירצה, ובצדק, לקחת חלק באגודה מקצועית כזו או אחרת. לדוגמא, עורך דין פלילי שרוצה להיות חלק מאגודת עורכי הדין בישראל או רואי חשבון. החזרי מס אפשריים גם עבור התשלום השנתי לאגודות הללו וחבל יהיה לוותר על כך.

5. השכר המקצועי לרואה החשבון

אותו אדם שעובד כששכיר מביתו יזדקק מידי פעם לשירותיו של רואה חשבון מקצועי כדי להכין את הדו"ח השנתי לרשויות המס.

מדובר על דוחות שלא תמיד קל להתמודד איתם, וכמובן שלרואה החשבון צריך לשלם עבור עבודתו. החדשות הטובות הן שגם עבר אותו תשלום לרואה החשבון ניתן לקבל החזרי מס, שכן מדובר על שירות שקשור בצורה ישירה לעבודתו ולהתנהלותו התעסוקתית של העובד השכיר.

6. הוצאות מעבר שכר דירה

אם, במסגרת עבודתו וכתוצאה ממנה, היה צריך העובד השכיר לעבור מדירה קודמת שהשכיר לדירה חדשה, את ההפרשים בין עלויות שתי הדירות הללו בשכר הדירה הוא יוכל לקבל כהחזרי מס.

 

החזר מס בגין הוצאות לשכירים – הגשת מסמכים ובירוקרטיה

אין כל ויכוח על כך שכל מה שקשור להחזרי מס במדינת ישראל מורכב, מסובך ועבור רובנו לא פשוט להתמודדות. עם זאת, חשוב להבין שמדובר על סכומים שיכולים להצטבר גם לאלפי שקלים בשנה ולכן אין שום סיבה שעובדים שכירים מהבית יספגו את כל ההוצאות הללו.

בנוסף לכך, בעידן שבו אנחנו חיים, כדי להגיש את כל הדוחות הנדרשים ואת כל המסמכים שבסופו של דבר יובילו לכך שנקבל החזרי מס, ניתן להשתמש בהרבה מידע מהאינטרנט. לכן, למרות מורכבות הדברים אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על מה שמגיע לכם.

יתרה מכך, אם אתם יכולים לפנות לרואה חשבון מקצועי שינהל עבורכם את כל הנושא של החזרי המס, יעשה עבורכם את העבודה וגם תקבלו על התשלום ששילמתם לו החזר – מדוע לוותר על כך? עצם העובדה שעבודה מהבית בתור שכירים הפכה להיות נפוצה כל כך מובילה לכך שאתם לא היחידים שמתמודדים עם הסוגיה הזאת ולכן זה טבעי שיהיה לכם גם עם מי להתייעץ במידה ואתם לא בטוחים לגבי צעד מסוים שעליכם לנקוט.

השכירים שבהם המדינה מכירה כזכאים לקבלת החזרי מס בגין הוצאותיהם, אלו שכירים שעובדים מהבית. בין אם תצורת העבודה שלכם השתנתה בעקבות תקופת הקורונה וכעת כל העובדים בחברה עובדים מהבית, ובין אם אתם עושים זאת מטעמי נוחות בלבד – זכאותכם להחזרי מס עדיין תקפה.

כן! אם אתם שכירים אשר עובדים מהבית, ויש לכם הוצאות שונות בגין לימודים או השתלמויות הקשורות לתחום העבודה שלכם ונועדו על מנת לשמור את הרמה המקצועית שלכם כעובדים בתחום העיסוק שלכם – תוכלו לקבל החזרי מס בגין אותן השתלמויות או ימי לימוד.

יש מגוון של הוצאות שבהן המדינה מכירה עבור שכירים שעובדים מהבית, וביניהן ניתן למצוא הוצאות עבור דמי חברות באגודות מקצועיות, שכר מקצועי עבור רואה חשבון, הוצאות עבור מעבר דירה (ההפרש בין עלויות שתי הדירות בשכר הדירה) ועוד.

החזרים אלו לא ניתנים לכם באופן אוטומטי, אלא יש להגיש בקשה ייעודית לקבלת החזרי מס. את הבקשה מגישים אל פקיד השומה במס הכנסה, והוא זה שיקבע את זכאותכם להחזרי המס. חשוב לדעת שניתן להגיש את הבקשה גם באופן רטרואקטיבי, עד שש שנות מס אחורנית.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »