- Taxes-Refund -

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

נתונים אחרונים שהתפרסמו על ידי מס הכנסה מראים כי מיליארדי שקלים (כן, לא התבלבלנו) בדמות החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה, שוכבים להם ללא כל דורש. "מה, למה?" אתם שואלים את עצמכם? אבכן, אותם נתונים מחלקים את התשובה לשתיים.

הראשון נובע מחוסר הרצון להתעסק עם רשויות המס (מאין פחד תהומי שכזה), ואילו השני נובע מחוסר ידע. פשוט כך. באשר לסיבה הראשונה – מדובר בשטות מוחלטת. ובאשר לשנייה – זאת בדיוק הסיבה שאנחנו כאן.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

 

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

למה בכלל מגיעים לנו החזרי מס? תאמינו או לא, אך לפעמים המדינה גובה מאתנו מס רב יותר מהמותר בחוק.

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

בעוד הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, העיקרית שבהן היא הערכה לא נכונה של הכנסתכם השנתית. הכוונה היא כי בעוד השכירים במשק משלמים את מס ההכנסה חודש בחודשו (באמצעות משכורת המעסיק), חישוב גובהו מתבצע ברמה שנתית – בהתאם לצפי הכנסתכם.

כך, ובאם אירע שינוי בהיקף עבודתכם – ייתכן ויתברר בסופה של השנה כי נגבה מכם מס הכנסה עודף, בעקבותיו תהיה זכאים להחזר. באופן הגיוני, ובהתייחס להחזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה, ככל שגדולה יותר – כך גם ההחזרים.

שינויים בגובה המשכורות במהלכה של שנת המס היא מבין הסיבות הנפוצות בגינן יימצא עצמו שכיר זכאי להחזרי מס. להלן הסיטואציות הנפוצות ביותר בהן ניתן לעשות שימוש בטופס מס' 135 (בקשה להחזר מס):

  • העסקה אצל מספר מעסיקים: על פי חוק, אדם העובד תחת מספר מעסיקים מחויב לבצע "תיאום מס", במטרה לזכות בהקלה בחישוב ניכוי המס. במידה ולא עושה כן (מסיבותיו הוא) ייתכן ומעסיקיו המשניים ייגבו ממנו מס מרבי, על אף שאינו מחויב בכך. במקרה שכזה, ייתכן ויימצא עצמו כזכאי להחזר מס.
  • עבודה בחלק מן השנה: על אף כי עובד נדרש לשלם מס הכנסה על בסיס חודשי, גובה המס מחושב בהתאם לצפי הכנסתו השנתית. בהתאם לכך, ובאם לא עבד במהלך כל השנה, ימצא עצמו גם כן זכאי להחזר.
  • בעניין החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה, יש להתייחס גם לעניין תחום שוק ההון. תיקון 132 לפקודה דן בנושא, ומרחיב את היריעה בעניין.

 

מידע למבקש לקבל החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

  • את הגשת הבקשה להחזר מס ניתן להגיש עד לתקופה של 6 שנים לאחור מהשנה הנדונה בבקשתכם, כך קובעים סעיפי ההתיישנות שבפקודת מס הכנסה.
  • בעוד החוק מגדיר כי משך תקופת בדיקת בקשתכם לא תארך מעל לשנה, ברב המקרים תתקבל תשובה תוך פרק זמן אשר לא עולה על 120 ימים. כמובן כי משך הבדיקה תלוי בעומס העבודה בצדו של פקיד השומה.
  • ניתן להגיש את הבקשה הן באופן עצמאי והן באופן פרטי – הבחירה בידכם. לכל אחת מן האופציות היתרונות והחסרונות המלווים אותה ובאופן הגיוני הבחירה היא סובייקטיבית על פי העדפתכם האישית. צוות כותבי מאמר זה ממליץ לפנות לחברה המתמחה בהליך, וזאת על מנת למצות את בחינת זכאותכם עד תום. באם תבחרו לעבור את ההליך בעצמכם ייתכן ותחוו אובדן של כסף, וזאת פשוט בעקבות חוסר הידע שלכם בנושא. לעומת זאת, בפנייה לחברה מקצועית תהיו בטוחים כי תזכו למעטפת מלאה, ויתרה מכך – תהיו בידיים מקצועיות של מומחים הבקיאים בהליך.

תחילת המסע לקבלת החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה הוא על ידי פנייה לפקיד השומה שבאזור מגוריכם והגשה של בקשת ההחזר בצירוף של טופס 106 – אישור שנתי הכולל ריכוז תלושי שכרו של השכיר (תישארו אתנו – זה לא מורכב).

באופן הגיוני, יש לצרף טופס זה עבור כל מקום עבודה בו עבדתם במהלך התקופה בגינה אתם דורשים את החזר המס. נוסף על כן, מומלץ לצרף לבקשה כל מסמך אשר בידו להקנות לכם נקודות זיכוי מס, או במילים פשוטות – כל שיכול לגרום  להגדלת החזר המס.

בין אם תבחרו לעבור את ההליך באופן עצמאי או שמא להסתייע בשירותיה של חברה, החשוב מכל הוא לעשות מעשה. זכרו כי ייתכן ובמסגרת הטבות בדמות החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה תמצאו עצמכם זכאים לסכומי כסף גדולים. על כן, אל תתעצלו ובדקו באופן ראוי הם גם אתם נמצאים במסגרת הזכאים.

פעמים רבות שכירים בעלי משכורת גבוהה משלמים שיעור מס גבוה יותר מכפי שהם נדרשים – לרוב במקרים בהם לא מתבצע תיאום מס עבור עבודה במספר עבודות, במקרים בהם העובד עבד רק בחלק מהשנה או שהתרחשו שינויים בחייו במהלך שנת המס.

את טופס הבקשה להחזרי מס ניתן להוריד מהאינטרנט ולהגיש לפקיד השומה במס הכנסה, בליווי טופס 106 עבור השנה שעליה אתם מבקשים החזר מס. את הבקשה ניתן להגיש גם באופן רטרואקטיבי, עד שש שנות מס אחורנית (אך יש להגיש טופס בקשה נפרד עבור כל שנה).

אם זוהי הפעם הראשונה שבה אתם פועלים מול רשויות המס, מומלץ להסתייע באיש מקצוע שמתמחה בתחום החזרי המס, על מנת למצות עד תום את בחינת זכאותכם להחזרי מס ולייעל את ההליך. כך תחסכו לעצמכם את העיסוק בבירוקרטיה, ותוכלו לקבל את כספכם מהר יותר.

ממש בראש העמוד שאותו אתם קוראים כרגע נמצא מחשבון זכאות להחזרי מס. תוכלו למלא את הפרטים הרלוונטיים במחשבון, ותוך זמן קצר לקבל תשובה אודות זכאותם להחזרי מס! הבדיקה מתבצעת בחינם לגמרי וללא כל התחייבות, והתוצאה מתקבלת תוך מספר דקות בלבד.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס מורים

המורים בישראל, למרות תרומתם העצומה לבניית החברה ולחינוך דורותיה הבאים, אינם מתוגמלים בהתאם לחשיבות תפקידם. בשל כך, יש חשיבות גדולה

קרא עוד »
החזר מס לעובדי הייטק

כאוכלוסייה שהכנסותיה גדולות בהרבה מהממוצע במשק, עובדי ההייטק משלמים מיסים רבים. בנוסף למשכורת הגבוהה יש לעובדים לעיתים קרובות אופציות בחברה

קרא עוד »
החזר מס עוסק פטור

במאמר יוצג במילים פשוטות מיהו עוסק מורשה ומהם הקריטריונים המחוקקים בחוק על מנת לזכות בהגדרה זו בציבור. בנוסף, נושאי החזרי

קרא עוד »
החזר מס עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא אדם הפועל ומנהל עסק המוגדר לפי קריטריונים ברורים בחוק כעצמאי. כעצמאי בישראל עלייך להצהיר לרשויות המיסים ולשלם

קרא עוד »
החזר מס בעקבות חל"ת

תקופת הקורונה הביאה לעולם מודעות חדשה בנוגע למושג "חל"ת". באופן כללי, עובדים ומעסיקים רשאים להגיע ביניהם להסכמה בנוגע ליציאתו של

קרא עוד »
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה