מחשבון החזרי המס של ישראל

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה
החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

נתונים אחרונים שהתפרסמו על ידי מס הכנסה מראים כי מיליארדי שקלים (כן, לא התבלבלנו) בדמות החזרי מס לשכירים שוכבים להם ללא כל דורש. "מה, למה?" אתם שואלים את עצמכם? אבכן, אותם נתונים מחלקים את התשובה לשתיים.

הראשון נובע מחוסר הרצון להתעסק עם רשויות המס (מאין פחד תהומי שכזה), ואילו השני נובע מחוסר ידע. פשוט כך. באשר לסיבה הראשונה – מדובר בשטות מוחלטת. ובאשר לשנייה – זאת בדיוק הסיבה שאנחנו כאן.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

למה בכלל מגיעים לנו החזרי מס? תאמינו או לא, אך לפעמים המדינה גובה מאתנו מס רב יותר מהמותר בחוק.

בעוד הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, העיקרית שבהן היא הערכה לא נכונה של הכנסתכם השנתית. הכוונה היא כי בעוד השכירים במשק משלמים את מס ההכנסה חודש בחודשו (באמצעות משכורת המעסיק), חישוב גובהו מתבצע ברמה שנתית – בהתאם לצפי הכנסתכם.

כך, ובאם אירע שינוי בהיקף עבודתכם – ייתכן ויתברר בסופה של השנה כי נגבה מכם מס הכנסה עודף, בעקבותיו תהיה זכאים להחזר. באופן הגיוני, ובהתייחס להחזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה, ככל שגדולה יותר – כך גם ההחזרים.

שינויים בגובה המשכורות במהלכה של שנת המס היא מבין הסיבות הנפוצות בגינן יימצא עצמו שכיר זכאי להחזרי מס. להלן הסיטואציות הנפוצות ביותר בהן ניתן לעשות שימוש בטופס מס' 135 (בקשה להחזר מס):

  • העסקה אצל מספר מעסיקים: על פי חוק, אדם העובד תחת מספר מעסיקים מחויב לבצע "תיאום מס", במטרה לזכות בהקלה בחישוב ניכוי המס. במידה ולא עושה כן (מסיבותיו הוא) ייתכן ומעסיקיו המשניים ייגבו ממנו מס מרבי, על אף שאינו מחויב בכך. במקרה שכזה, ייתכן ויימצא עצמו כזכאי להחזר מס.
  • עבודה בחלק מן השנה: על אף כי עובד נדרש לשלם מס הכנסה על בסיס חודשי, גובה המס מחושב בהתאם לצפי הכנסתו השנתית. בהתאם לכך, ובאם לא עבד במהלך כל השנה, ימצא עצמו גם כן זכאי להחזר.
  • בעניין החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה, יש להתייחס גם לעניין תחום שוק ההון. תיקון 132 לפקודה דן בנושא, ומרחיב את היריעה בעניין.

 

מידע למבקש לקבל החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

  • את הגשת הבקשה להחזר מס ניתן להגיש עד לתקופה של 6 שנים לאחור מהשנה הנדונה בבקשתכם, כך קובעים סעיפי ההתיישנות שבפקודת מס הכנסה.
  • בעוד החוק מגדיר כי משך תקופת בדיקת בקשתכם לא תארך מעל לשנה, ברב המקרים תתקבל תשובה תוך פרק זמן אשר לא עולה על 120 ימים. כמובן כי משך הבדיקה תלוי בעומס העבודה בצדו של פקיד השומה.
  • ניתן להגיש את הבקשה הן באופן עצמאי והן באופן פרטי – הבחירה בידכם. לכל אחת מן האופציות היתרונות והחסרונות המלווים אותה ובאופן הגיוני הבחירה היא סובייקטיבית על פי העדפתכם האישית. צוות כותבי מאמר זה ממליץ לפנות לחברה המתמחה בהליך, וזאת על מנת למצות את בחינת זכאותכם עד תום. באם תבחרו לעבור את ההליך בעצמכם ייתכן ותחוו אובדן של כסף, וזאת פשוט בעקבות חוסר הידע שלכם בנושא. לעומת זאת, בפנייה לחברה מקצועית תהיו בטוחים כי תזכו למעטפת מלאה, ויתרה מכך – תהיו בידיים מקצועיות של מומחים הבקיאים בהליך.

תחילת המסע לקבלת החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה הוא על ידי פנייה לפקיד השומה שבאזור מגוריכם והגשה של בקשת ההחזר בצירוף של טופס 106 – אישור שנתי הכולל ריכוז תלושי שכרו של השכיר (תישארו אתנו – זה לא מורכב).

באופן הגיוני, יש לצרף טופס זה עבור כל מקום עבודה בו עבדתם במהלך התקופה בגינה אתם דורשים את החזר המס. נוסף על כן, מומלץ לצרף לבקשה כל מסמך אשר בידו להקנות לכם נקודות זיכוי מס, או במילים פשוטות – כל שיכול לגרום  להגדלת החזר המס.

בין אם תבחרו לעבור את ההליך באופן עצמאי או שמא להסתייע בשירותיה של חברה, החשוב מכל הוא לעשות מעשה. זכרו כי ייתכן ובמסגרת הטבות בדמות החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה תמצאו עצמכם זכאים לסכומי כסף גדולים. על כן, אל תתעצלו ובדקו באופן ראוי הם גם אתם נמצאים במסגרת הזכאים.

החזרי מס בגין הפסקות בעבודה

במדינת ישראל כל אדם שעובד בתור שכיר, כמו אנשים שעובדים בתור עצמאיים, משלם מס הכנסה מידי חודש. רוב השכירים אומנם בכלל לא עוצרים לחשוב על

קרא עוד »
החזרי מס למטפלות

פקודת מס הכנסה מפרטת את כלל הזכאים לקבלת החזרי מס. הדרך לאמוד את היקף החזר המס הוא על פי מושג בשם "נקודת מס" – נרחיב

קרא עוד »
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין שמדובר על ישות משפטית נפרדת

קרא עוד »
החזרי מס לבעלי חברה משפחתית

כשרוצים להקים חברה בדרך כלל צריך לבדוק כמה דברים. ראשית, האם אנחנו רוצים לעשות את זה לבד? כלומר, האם אדם מסוים רוצה להיות הבעלים היחיד

קרא עוד »
החזרי מס בגין פיצויים

כל עובד במדינת ישראל, במידה והוא עבד בצורה חוקית ומסודרת במקום עבודה מסוים ובמידה והוא עמד בכל הכללים הקבועים בחוק זכאי לקבל פיצויים. הפיצויים יכולים

קרא עוד »