- Taxes-Refund -

החזרי מס לחיילים משוחררים

חיילים משוחררים ששירתו לפי 23 חודשים זכאים ל-2 נקודות זיכוי ולהכנסה חודשית הפטורה ממס עד לסכום של 9,070 ש"ח ולהכנסה שנתית מצטברת פטורה ממס עד לסכום של 108,840 ש"ח, במשך 36 החודשים הראשונים שלאחר חודש שחרורם מהשירות הסדיר. לשם השוואה, חיילות ששירתו לפחות 22 חודשים מקבלות 2 נקודות זיכוי וזכאיות להכנסה חודשית הפטורה ממס עד לסכום של 9,860 ש"ח ולהכנסה שנתית מצטברת פטורה ממס עד לסכום של 118,370 ש"ח.

חשוב לציין כי הכוונה, כמובן, אינה רק למשתחררים משירות מצה"ל, אלא ממשמר הגבול, מהמשטרה וכן כמובן מן השירות הלאומי-התנדבותי. החזרי מס לחיילים משוחררים ניתנים עבור הכנסה הנובעת מ-"יגיעה אישית" במסגרת כלל הענפים במשק (מלבד הכנסות שמקורן פאסיבי).

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

כמה זמן חייל משוחרר פטור ממס?

על פי סעיף 39(א) לפקודת מס הכנסה, כל חייל משוחרר משירות סדיר זכאי עם שחרורו לזכוי מלא מהסכום בו הוא חייב בתשלום מס הכנסה לתקופה של שלוש שנים (36 חודשים). הזיכוי מוענק להכנסה מעבודה מכל הענפי העיסוק ובכל תחום.

החזרי מס לחיילים משוחררים – הכירו את המושג "נקודת מס"

אנו מניחים כי טרם יצא לכם להיתקל במושג, וגם אם כן – לא בטוח שאתם יודעים בדיוק במה מדובר, נסביר. מדובר על שיטה לחישוב הסכום אותו יש להפחית מזה בו אתם חייבים במס הכנסה (תלוי בשוויה של נקודת המס). נכון לכתיבת שורות אלו, נכון לשנת 2023, שוויה החודשי של נקודת מס אחת הוא בין 235 ₪ ל- 470 ש"ח. נהוג לבחון את שוויה של הנקודה בבחינת שנה שלמה, כלומר הסכום אותו יש להפחית מסך ההכנסה החייבת במס במשך השנה (באם עבדתם במהלך כל חודשי השנה),

החזרי מס לחיילים משוחררים
 • ואתם זכאים לנקודת מס אחת, הוא 235 ₪ X 12 חודשים = 2,820 ₪.
 • במידה ואתם זכאים לשתי נקודות הסכום הוא, 470 ₪ X 12 חודש = 5,640 ₪.

מי זכאי?

 • חיילים:
  • שירות בן פחות מ-23 חודשים מלאים מלווה בזכאות בגובה נקודת מס אחת (235 ₪ חודש).
  • שירות בן 23 חודשים מלאים, או יותר, מלווה בזכאות בגובה 2 נקודות מס (470 ₪ חודש).
 • חיילות:
  • שירות בן פחות מ-22 חודשים מלאים מלווה בזכאות בגובה נקודת מס אחת (235 ₪ חודש).
  • שירות בן 22 חודשים מלאים, או יותר, מלווה בזכאות בגובה 2 נקודות מס (470 ₪ חודש).

במידה ותקופת שירותו הסדיר של המשרת נעה בין 12 ל-23 חודשים, או במידה ושוחרר טרם המועד מטעמים שונים או נכות, יהיה זכאי לחצי נקודות מס על כל חודש במהלכו שירת.

מהו נקודות זיכוי חייל משוחרר?

פקודת מס הכנסה מבהירה כי למשתחררים משירות סדיר ניתן זיכוי ממס על הכנסתם מעבודה בשכר. הוראה זו משתרעת על פני 36 החודשים הראשונים שלאחר חודש השחרור שלהם. ראוי לציין שזיכוי זה מכסה הכנסה שהתקבלה מתפקידים בשכר על פני מספר עצום של תחומי עיסוק ותעשיות, כולל תעשיות מבוססות שירות. השיטה שבאמצעותה מתבטא זיכוי זה היא הענקת נקודת זיכוי, המשמשת להפחתת הסכום החייב במס. נכון לשנת 2023, כל נקודת זיכוי חודשית שווה ערך ל-235 ש"ח.

מהי טבלת נקודות זיכוי 2023?

בהתעמקות בפרטי זיכוי זה, גברים תושבי ישראל יכולים לצפות ל-2.25 נקודות זיכוי, מה שמביא להנחה חודשית במס של 528.75 ₪. לעומת זאת, תושבות זוכות ל-2.75 נקודות זיכוי, שבשיאן הנחת מס חודשית של 646.25 שקל. תוקפן של הטבות מס אלו עבור חיילים וחיילות כאחד משתרע על פני 36 חודשים, החל מהחודש שלאחר שחרורם. בכל טבלת נקודות זיכוי 2023 ההבדל העיקרי הוא בין אוכלוסיות הזכאים הבאות:

 • חיילים משוחררים 
 • חיילות משוחררות 
 • מסיימי שירות לאומי-אזרחי
 • מסיימות שירות לאומי-אזרחי

כמה נקודות זיכוי יש לחייל משוחרר לפי משך השירות?

הקלות נוספות ניתנות גם על בסיס משך השירות. לדוגמה, חייל עם היסטוריית שירות של 23 חודשים מלאים צובר 2 נקודות זיכוי נוספות על פני 2.25 נקודות זיכוי בסיסיות, בסך הכל 4.25 נקודות זיכוי או 998.75 ₪. הוראה זו מבטיחה כי כל חייל משוחרר עם הכנסה של עד 9,043 ₪ פטור מתשלום מס. 

מס הכנסה חייל משוחרר כל זכות לפי תקופת השירות

מי שכיהן פחות מ-23 החודשים שנקבעו מקבל נקודת זיכוי אחת נוספת המעלה את סך 3.25 נקודות זיכוי או 763.75 ₪, מה שהופך את בעלי הכנסה של עד 7,390 ₪ לפטור ממס. בדומה, לחיילות בעלות משך שירות של לפחות 22 חודשים מלאים מוענקות 2 נקודות זיכוי נוספות, מה שדוחף את סך שלהן ל-4.75 נקודות זיכוי או 1,116.25 ₪ לחודש. המשמעות היא שחיילת המשתכרת עד 9,856 שקל בחודש תהיה פטורה ממס. אבל מי שמשרת פחות מ-22 חודשים מקבל נקודת זיכוי אחת נוספת, שמעלה את סך כל נקודות הזיכוי שלהם ל-3.75 נקודות זיכוי או 881.25 ש"ח, ופוטרים אותם ממס אם הכנסתם החודשית לא תעלה על 7,910 ש"ח.

למי מגישים טופס 101 חייל משוחרר?

כדי לגשת לנקודות זיכוי אלה, חיילים משוחררים חייבים לספק למעסיקיהם הוכחות לשחרור או הפסקת השירות שלהם, בדרך כלל על ידי הצגת אישור. הדבר יחייב הגשת הצהרה בטופס כרטיס עובד בצירוף בקשה להקלה ותיאום מס (טופס 101). יזמים או עצמאים ותיקים יכולים לתבוע את הקרדיט המגיע להם כחלק מהדוח השנתי שלהם, לצרף עותק של תעודת השחרור או הפסקת העבודה שלהם.

תוך כמה זמן אפשר לקבל החזר מס לחייל משוחרר?

חישובי מס הכנסה הם שנתיים, מתחילים ב-1 בינואר ומסתיימים ב-31 בדצמבר. מצבים הדורשים תיאום מס כוללים מקרים בהם לא הייתה הכנסה בתחילת שנת המס והעבודה החלה לאחר ינואר, או כאשר אדם מחזיק במספר משרות עבודה. להבהרות מפורטות, ניתן לערב יועץ מס ורואה חשבון. 

פטור מס הכנסה חיילים משוחררים שהם עצמאיים

חיילים משוחררים שפותחים עסק עצמאי צריכים להודיע למשרד המע"מ ולפקיד השומה על כוונותיהם, עד לתאריך פתיחת העסק שלהם. ייזום עסק נוגע לכל מיזם עצמאי המניב הכנסה. הצהרה זו צריכה לכלול פרטים אישיים, פרטים עסקיים ומידע תקשורתי. כמו כן, פתיחת עסק מחייבת דיווח למוסד לביטוח לאומי.

עם מי מתייעצים לגבי הטבות מס לחיילים משוחררים?

אפשר לקבל מידע על מדרגות מס לחיילים משוחררים לשנת 2023 באתר רשות המיסים. עם זאת, חשוב ביותר להכיר בכך שההבהרות המוצעות באתר הן כלליות באופיים. לצורך הבנה מקיפה, על יחידים להתעמק במדריכים הרלוונטיים, דהיינו מדריך מס הכנסה להגשת בקשות להקלות מס ותיאום מס, וכן מדריך מס הכנסה להקמת עסק ומדריך מע"מ לבעלי עסקים מתחילים.

איך מממשים החזרי מס לחיילים משוחררים?

למעשה, מדובר בהליך שאינו מרכיב מדי, אך כן כזה הדורש ידע והכנה מוקדמת. על מנת להתחיל בהליך, יש להציג טופס 106 המוכיח כי אכן הועסקתם, אך לא מימשתם את ההטבה טרם לכך.

בנוסף לכך עליכם להציג תעודת שחרור, על מנת להראות כי אתם אכן עדיין במסגרת אותן שלוש שנים בהן ניתן לממש את הזכאות. במידה והמשוחרר משירות הוא עצמאי, יוכל להגיש בקשה להחזרי מס לחיילים משוחררים במסגרת הדו"ח השנתי המוגש על ידו בסוף השנה, בצירוף תצלום תעודת שחרור או סיום שירות.

טיפ נוסף מאתנו, ובאם אתם עומדים בפני פריעת הפיקדון (הניתן במסגרת הוראות חוק קליטת חיילים משוחררים, התשנ"ד – 1994), דעו כי הוא פטור באופן מלא ממס. הפטור תופס באופן גורף, הן בשלב בו הכסף עובר לקרן הפיקדון והן כאשר מועבר לידיו של החייל המשוחרר. זוהי ללא ספק דרך נהדרת לצאת אל החיים האזרחיים.

שכירת שירותיה של חברה מקצועית לקבלת החזרי מס לחיילים משוחררים

ניתן לבקש עזרה! במידה ואין לכם כל ידע בנושא, לצד חוסר הרצון להתעמק בו, ניתן להיוועץ בשירותיה של חברה מומחית לבחינת זכאותכם באופן מלא. היתרון שבכך הוא רב, שכן צוות המומחים מורכב מיועצי מס ואנשי כלכלה הבקיאים בנושא.

חשוב להבין כי גובה החזרי המס לחיילים משוחררים נע ומשתנה בהתאם למספר פרמטרים, אליהם חושב להיות מודעים ובאם לא כך הדבר – ייתכן וילווה באובדן של כסף רב. על כן, ייתכן והבחירה בחברה לשם ייעוץ מס בנושא היא אופציה שכדאי לכם לשקול ברצינות. אתם לבטח מודעים לעובדה כי תידרשו לשלם עבור שירותה של החברה, ואכן כך הדבר. עם זאת, לעיתים סכום זה יהיה מינורי לעומת זה אשר לווי מקצועי יזכה אתכם.

על פי החלטת מס הכנסה, חיילים משוחררים זכאים להחזרי מס למשך תקופה של 36 חודשים מהרגע בהם השתחררו באופן רשמי מהמערכת הצבאית. בכלל זה, נכנסים כמובן כל לוחמי הביטחון ונוספים כגון משמר הגבול, משטרה ואף שירות לאומי.

נקודת זיכוי מס היא למעשה יחידת מידה שערכה שווה לסכום כסף חודשי אשר מהווה את הסכום שלו אתם זכאים לניקוי מהמס. כמות נקודות הזיכוי אליהם זכאים חיילים משוחררים משתנה בהתאם לשני קריטריונים עיקריים – מגדר ואורך השירות הסדיר.

תהליך המימוש של החזרי המס וקבלת נקודות הזיכוי המגיעות לחיילים משוחררים מלווה במספר שלבים. ראשית, עליכם למלא טופס 106 אשר מוכיח כי אתם עובדים ולא מימשתם את נקודות הזכות שלכם עדיין. כמו כן, עליכם להציג תעודת משתחרר אשר תעיד על משך הזמן שאתם נמצאים מחוץ למערכת הצבאית.

ובכן לשמחתכם התשובה לכך היא – לא. פריעת פיקדון של חייל משוחרר אינה מלווה בתשלום מס, והאזרח הטרי זכאי לפטור מלא ממס אודות פריעת פיקדון זה. פטור זה, תקף הן עבור העברת הכסף לקרן הפיקדון והן עבור העברת הכסף לרשותו המלאה של החייל המשוחרר.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזרי מס בפריפריה

החיים במרכז לעומת החיים בפריפריה שונים מאוד במדינתו הקטנה ובכל אזור ישנם היתרונות והחסרונות המובהקים בו. במאמר זה נכיר לעומק

קרא עוד »
החזרי מס נדל"ן

נדל"ניסטים? אתם חייבים להיות בעלי ראש גדול, חשיבה עסקית ותעוזה. זה לא אומר שאינכם עלולים לשאת לפעמים בנטל כלכלי כבד

קרא עוד »
החזר מס לרופאים

החזר המס לסטודנטים לרפואה או לרפואת שיניים ניתן רק לאלו שלמדו רפואה בישראל, לימודי רפואה בחו"ל הם דבר שכיח, אולם

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה