מחזירים לכם כסף, מלאו טופס עכשיו!

החזרי מס לחיילים משוחררים

קודם כל, חשוב לנו להגיד לכם תודה על שירותכם למען ביטחון המדינה. כאות הוקרה מצדן של רשויות המס במדינה גם כן, ועל פי פקודת מס הכנסה, הוחלט להעניק החזרי מס לחיילים משוחררים למשך תקופה של 36 חודשים ממועד שחרורם. חשוב לציין כי הכוונה, כמובן, אינה רק למשתחררים משירות מצה"ל, אלא ממשמר הגבול, מהמשטרה וכן כמובן מן השירות הלאומי-התנדבותי. החזרי מס לחיילים משוחררים ניתנים עבור הכנסה הנובעת מ-"יגיעה אישית" במסגרת כלל הענפים במשק (מלבד הכנסות שמקורן פאסיבי).

על פי סעיף 39(א( לפקודת מס הכנסה, כל חייל משוחרר (כאמור, לא רק ממסגרת צה"לית) זכאי עם שחרורו להטבה בדמות הקטנה משמעותית של הסכום בו הוא חייב בתשלום מס הכנסה, הנכנסת לתוקפה חודש לאחר סיום שירותו הסדיר. עד לשנת 2007 ההטבה ניתנה לתקופה של שנתיים מיום השחרור, אך כיום ולאחר תיקון ראוי בחוק, ניתנת לתקופה של שלוש שנים (36 חודשים).

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לחצו כאן ובדקו אם מגיע לכם כסף!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

החזרי מס לחיילים משוחררים – הכירו את המושג "נקודת מס"

אנו מניחים כי טרם יצא לכם להיתקל במושג, וגם אם כן – לא בטוח שאתם יודעים בדיוק במה מדובר, נסביר. מדובר על שיטה לחישוב הסכום אותו יש להפחית מזה בו אתם חייבים במס הכנסה (תלוי בשוויה של נקודת המס). נכון לכתיבת שורות אלו, אוגוסט 2018, שוויה החודשי של נקודת מס אחת הוא 216 ₪. נהוג לבחון את שוויה של הנקודה בבחינת שנה שלמה, כלומר הסכום אותו יש להפחית מסך ההכנסה החייבת במס במשך השנה (באם עבדתם במהלך כל חודשי השנה), ואתם זכאים לנקודת מס אחת, הוא 216 ₪ X 12 חודשים = 2,592 ₪.

מי זכאי?

  • חיילים:
    • שירות בן פחות מ-23 חודשים מלאים מלווה בזכאות בגובה נקודת מס אחת (216 ₪ חודש).
    • שירות בן 23 חודשים מלאים, או יותר, מלווה בזכאות בגובה 2 נקודות מס (432 ₪ חודש).
  • חיילות:
    • שירות בן פחות מ-22 חודשים מלאים מלווה בזכאות בגובה נקודת מס אחת (216 ₪ חודש).
    • שירות בן 22 חודשים מלאים, או יותר, מלווה בזכאות בגובה 2 נקודות מס (432 ₪ חודש).

במידה ותקופת שירותו הסדיר של המשרת נעה בין 12 ל-23 חודשים, או במידה ושוחרר טרם המועד מטעמים שונים או נכות, יהיה זכאי לחצי נקודות מס על כל חודש במהלכו שירת.

 

איך מממשים החזרי מס לחיילים משוחררים?

למעשה, מדובר בהליך שאינו מרכיב מדי, אך כן כזה הדורש ידע והכנה מוקדמת. על מנת להתחיל בהליך, יש להציג טופס 106 המוכיח כי אכן הועסקתם, אך לא מימשתם את ההטבה טרם לכך.

בנוסף לכך עליכם להציג תעודת שחרור, על מנת להראות כי אתם אכן עדיין במסגרת אותן שלוש שנים בהן ניתן לממש את הזכאות. במידה והמשוחרר משירות הוא עצמאי, יוכל להגיש בקשה להחזרי מס לחיילים משוחררים במסגרת הדו"ח השנתי המוגש על ידו בסוף השנה, בצירוף תצלום תעודת שחרור או סיום שירות.

טיפ נוסף מאתנו, ובאם אתם עומדים בפני פריעת הפיקדון (הניתן במסגרת הוראות חוק קליטת חיילים משוחררים, התשנ"ד – 1994), דעו כי הוא פטור באופן מלא ממס. הפטור תופס באופן גורף, הן בשלב בו הכסף עובר לקרן הפיקדון והן כאשר מועבר לידיו של החייל המשוחרר. זוהי ללא ספק דרך נהדרת לצאת אל החיים האזרחיים.

שכירת שירותיה של חברה מקצועית לקבלת החזרי מס לחיילים משוחררים

ניתן לבקש עזרה! במידה ואין לכם כל ידע בנושא, לצד חוסר הרצון להתעמק בו, ניתן להיוועץ בשירותיה של חברה מומחית לבחינת זכאותכם באופן מלא. היתרון שבכך הוא רב, שכן צוות המומחים מורכב מיועצי מס ואנשי כלכלה הבקיאים בנושא.

החזרי מס לחיילים משוחררים

חשוב להבין כי גובה החזרי המס לחיילים משוחררים נע ומשתנה בהתאם למספר פרמטרים, אליהם חושב להיות מודעים ובאם לא כך הדבר – ייתכן וילווה באובדן של כסף רב. על כן, ייתכן והבחירה בחברה לשם ייעוץ מס בנושא היא אופציה שכדאי לכם לשקול ברצינות. אתם לבטח מודעים לעובדה כי תידרשו לשלם עבור שירותה של החברה, ואכן כך הדבר. עם זאת, לעיתים סכום זה יהיה מינורי לעומת זה אשר לווי מקצועי יזכה אתכם.

על פי החלטת מס הכנסה, חיילים משוחררים זכאים להחזרי מס למשך תקופה של 36 חודשים מהרגע בהם השתחררו באופן רשמי מהמערכת הצבאית. בכלל זה, נכנסים כמובן כל לוחמי הביטחון ונוספים כגון משמר הגבול, משטרה ואף שירות לאומי.

נקודת זיכוי מס היא למעשה יחידת מידה שערכה שווה לסכום כסף חודשי אשר מהווה את הסכום שלו אתם זכאים לניקוי מהמס. כמות נקודות הזיכוי אליהם זכאים חיילים משוחררים משתנה בהתאם לשני קריטריונים עיקריים – מגדר ואורך השירות הסדיר.

תהליך המימוש של החזרי המס וקבלת נקודות הזיכוי המגיעות לחיילים משוחררים מלווה במספר שלבים. ראשית, עליכם למלא טופס 106 אשר מוכיח כי אתם עובדים ולא מימשתם את נקודות הזכות שלכם עדיין. כמו כן, עליכם להציג תעודת משתחרר אשר תעיד על משך הזמן שאתם נמצאים מחוץ למערכת הצבאית.

ובכן לשמחתכם התשובה לכך היא – לא. פריעת פיקדון של חייל משוחרר אינה מלווה בתשלום מס, והאזרח הטרי זכאי לפטור מלא ממס אודות פריעת פיקדון זה. פטור זה, תקף הן עבור העברת הכסף לקרן הפיקדון והן עבור העברת הכסף לרשותו המלאה של החייל המשוחרר.

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים

קרא עוד »
החזר מס מילואים

במדינת ישראל לא רק שכולנו מחויבים לשרת בצבא, אלא אנחנו צריכים גם לעשות שירות מילואים. אומנם זה נכון שגם בעידן

קרא עוד »
החזר מס לגיל הזהב

במדינת ישראל, כמו ברוב המדינות המערביות והמתוקנות, האזרחים תמיד משלמים מיסים. זו הדרך של המדינה לסייע לנזקקים וזה חלק מהחוק

קרא עוד »