- Taxes-Refund -

החזרי מס על שנת שבתון

יש לא מעט מגזרים שבהם הנושא של שנת שבתון מאוד מקובל, כמו לדוגמא, אצל מורים, בין אם מדובר על מורים בבית הספר היסודי, חטיבת הביניים או התיכון. יתרה מכך, לשנת שבתון בדרך כלל יוצאים גם פרופסורים ומרצים באוניברסיטה, כך שמדובר על אחוז לא מבוטל של אנשים באוכלוסייה. בכל המקרים האלו, נושא שחשוב לדעת עליו הוא החזרי מס על שנת שבתון.

חשוב לדעת שהרבה פעמים בגין שנת שבתון ניתן לקבל החזרי מיסים מסוימים והאמת היא, שחבל לוותר על כך. אומנם רוב האנשים לא אוהבים להתעסק בכל מה שקשור למיסים ולא מבינים בתחום הזה, אך אם תתעמקו מעט אולי תגלו שגם לכם מגיעים החזרים. בנוסף, קחו בחשבון שלא תמיד מדובר על סכום מבוטל ולכן, אם יכולים לתת לכם כמה אלפי שקלים בתור החזר מס בגין שנת השבתון שאליה יצאתם, למה שתוותרו על כך?

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

האם ניתן לקבל החזרי מס על שנת שבתון שנפרסת על שתי שנות מס?

זו אחת מהדוגמאות הכי קלאסיות שקיימות בתחום הזה, פשוט כי המקרה הזה מאוד נפוץ. העניין הוא שרוב המורים יוצאים לשנת שבתון או להשתלמות מיוחדת מחודש ספטמבר ועד חודש אוגוסט של השנה הבאה, מה שאומר שבפועל שנת השבתון היחידה של אותו מורה נפרסת על פני שתי שנות מס.

בפועל מה שקורה הוא שאותו מורה שילם מס בגין הכנסות שהן בפועל הכספים שלו השייכים לקרן ההשתלמות אשר אותם שחרר לצורך שנת השבתון או שנת הלימודים. חשוב לדעת שפעמים רבות במקרים כאלה אותו מורה יהיה זכאי להחזרי מס וזאת כיוון שלמעשה קרנות ההשתלמות הן קרנות אשר פטורות ממס.

החזרי מס על שנת שבתון

אדם מן השורה שרגיל לעבוד בתור שכיר ולקבל את כספו בתחילת כל חודש לא חושב בכלל על המיסים בדרך כלל, פשוט כי הוא רגיל לשלם אותם ישירות מהברוטו שלו, שלא כמו עצמאים. לכן חשוב להיות מודעים לנושא הזה ולבדוק אותו לעומק, כי אם יצאתם לשנת שבתון בוודאי אין לכם שום כוונה לתרום כספים רבים ומיותרים לרשויות המיסים.

מתי בפועל ניתן להגיש בקשות להחזרי מס בשנת השבתון?

עוד נתון שרוב האנשים לא באמת מודעים אליו, פשוט הי הם לא התמודדו מעולם עם הנושא הזה, זו העובדה שבפועל צריך להגיש את הבקשה להחזרי מס בשנת השבתון בתוך שנת השבתון עצמה ועד ה 30 לאפריל של אותה שנה.

בקשות להחזרי מס בשנת השבתון צריכות לכלול כמובן את טופס 106 ואם מדובר על מורים שגם לקחו חלק בבדיקה של בחינות בגרות, הרי שעליכם לצרך עם טופס מס הכנסה מתאים שמפרט למעשה את ההכנסה הספציפית הזאת.

 

החזרי מס בגין שומה גבוהה מידי

בפועל לא מעט מורים יוצאים לשנת שבתון עם תחילת שנת הלימודים, כלומר, בחודש ספטמבר ולא בינואר. כלומר, לא בתחילתה של שנת מס מסוימת ולא לאורך שנת מס מלאה. בפועל מה שקורה הוא שהמורה מפסיק לקבל משכורת מספטמבר, כי הוא יצא לשנת שבתון, אך הוא כן משלם על כך מיסים כאילו הוא מועסק 12 חודשים בשנה, כרגיל.

משמעות הדברים היא שכאשר במהלך שנת מס מסוימת בפועל המורה לא קיבל משכורת לכל אורך חודשי השנה, אין סיבה שהוא ישלם מיסים כאילו הוא כן קיבל את המשכורות המלאות הללו. לכן במקרים כאלה ההגדרה היא של החזרי מס בגין שומה גבוהה מידי וגם כאן חבל יהיה לוותר על מה שמגיע לכם.

מה שכן, חשוב שתהיו מודעים לכך שכדי להגיש את כל הבקשות הנדרשות בכל מה שקשור להחזרי מס בגין שנת שבתון – אתם חייבים שיהיו בידיכם הטפסים המתאימים. כך לדוגמא, חשוב מאוד לשמור על אותם תשלומי מענק שאתם מקבלים מקרן ההשתלמות ואף לוודא שהקרן אכן שילמה את ההפרשות הנכונות לפנסיה שלכם.

זה נכון בעיקר כאשר אתם יוצאים לשנת שבתון מכמה מעסיקים שונים והאחריות לבירורים הללו היא שלכם.

האם כדאי לקחת עזרה מקצועית כדי להתמודד עם העניין?

לא אחת קורה שאדם יוצא לשנת שבתון כדי לנוח, ללמוד או לעשות השתלמות כזו או אחרת, והדבר האחרון שיעניין אותו זה לעשות אל כל הבירורים שצריך בנוגע לתשלום המיסים השונים. עם זאת, כמובן שאיש מאיתנו לא היה רוצה לממן את מס הכנסה שלא לצורך וכאן בדיוק עולה השאלה: האם יש גוף מסוים שיוכל לעזור לאותם מורים להתמודד עם החזרי המס שאולי מגיעים להם? התשובה היא כן, ובהחלט כדאי גם להשתמש בעזרה הזאת.

ראשית, ישנם חברות שונות שיכולות לברר עבורכם האם גם לכם מגיעים החזרי מס בגין שנת שבתון ושנית, אתם יכולים גם לפנות אל רואה חשבון שיעשה עבורכם את הבירורים הללו. זה נכון שבדרך כלל כל מי שתפנו אליו לקבלת סיוע בנושא שידרוש מכם תשלום על שירותיו, אך מצד שני, זה יחסוך לכם הרבה התעסקות.

תוכלו להתמקד רק בשמירת כל הטפסים שקיבלתם בגין משכורות ותשלומים, להעביר אותם למומחים והם כבר ידאגו לטפל עבורכם בכל העניין, אז למה אתם מחכים?

מורים, מרצים או פרופסורים אשר יצאו שנת שבתון מכל סיבה שהיא, אשר מעוניינים להחזרי מס בגין סיבה זו, צריכים להגיש את הבקשת לקבלת החזרי המס בתוך שנת השבתון עצמה. ליתר דיוק, הגשת הבקשה צריכה להיעשות עד ה 30 באפריל באותה שנה.

הגשת הבקשה להחזר מס בגין יציאה לשנת שבתון, כמו גם כל שאר הבקשות להחזרי המס, כוללות את הבקשה עצמה לצד הגשת טופס 106, אשר מסכם ומרכז את כלל המשכורות שקיבל עובד מהמעסיק שלו בשנת המס הרלוונטית.

בניגוד לתשלום המס ולהחזרי המס אשר מוענקים לאדם, במידת הצורך, במהלך שנה רגילה, החזרי מס בשנת שבתון נמדדים באופן מעט שונה. זאת כמובן, מאחר שאדם היוצא לשנת שבתון אינו מקבל שכר חודשי לאורך כל שנת המס, ועל כן החזרי המס מוגדר בגין שומה גבוהה מיידי.

רבים מהאנשים אשר יוצאים לשנת שבתון אינם מתמצאים בכל נושאי המיסים השונים. אי לכך, ומאחר שהגשת בקשת החזרי מס צריכה להיעשות באופן יעיל וברור, מומלץ להגיש בקשה להחזר מס עבור שנת שבתון בעזרת חברה מקצועית לייעוץ מס, אשר תסייע בכל תהליך בקשת החזר המס..

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס שבח

תגידו, כמה פעמים כבר שמעתם שמגיע לכם החזר מס שבח ולא עשיתם עם זה כלום? מי שכבר הגיש בקשה בעבר

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה