מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס להורים לילדים

החזר מס לידועים בציבור
החזר מס לידועים בציבור

להיות הורים לילדים במדינת ישראל זה לא משהו שפשוט להתמודד איתו, ובטח שלא אם יש לכם מספר ילדים. העניין הוא שאומנם ילדים זה שמחה והם ממלאים את הבית באושר, אך יחד עם זאת, הם גם עולים לנו לא מעט כסף בשנה. לכן ברור מדוע נעשים בכל פעם מחדש לא מעט מאמצים כדי להוזיל את עלויות המחיה עבור הורים לילדים ולכן טבעי שנראה גם הורים לילדים זכאים להחזרי מס מסוימים.

למעשה, חשוב לדעת שהחל מה 1.1.2017 נקבע בחוק שהורים לילדים יקבלו הטבות מס כאלה ואחרות. חשוב להבין: נקודת זיכוי במס הכנה היא של 216 ₪ נכון לינואר 2018. תוהים מה זה אומר? פשוט מאוד: שאם אתם, בתור הורים לילד, זכאים לנקודת זיכוי אחת למשך שנה, זה אומר שתקבלו הקלה של 216 ₪.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

כמה נקודות של זיכוי באמת מגיעות לכם?

בגין ילד שנולד, החל משנת הלידה ועד השנה שבו ימלאו לו חמש שנים – אתם זכאים לנקודות בחלוקה הבאה:

  • נקודה וחצי של זיכוי בשנת לידתו של הילד או של הילדה.
  • שתי נקודות וחצי מהשנה שאחרי שנת הלידה ועד השנה שבה ימלאו לילד או לילדה 5 שנים.

אם חשבתם לרגע שתוכלו ליהנות מההטבה הזאת רק אם אתם חיים ביחד, כדאי שתדעו שאתם טועים כי החוק קובע בצורה מפורשת שתוכלו ליהנות מהזכאות הזאת גם אם אתם חיים בנפרד. לכן זה לא משנה מה המצב המשפחתי שלכם, כי בכל מקרה כדאי יהיה לבדוק מה מגיע לכם ולממש את הזכויות שלכם.

אומנם לא מדובר על סכום שיכול לשנות את החיים עבור רובנו, אך יחד עם זאת, אין שום סיבה שתשלמו מיסים מלאים וגבוהים כי אם הורים לילדים זכאים להחזרי מס, מדוע שלא תפעלו כדי ליהנות מכך גם אתם?

האם גם הורים לילדם גדולים יותר זכאים לנקודות זיכוי?

כמובן תמיד עולה השאלה האם הורים שיש להם ילדים כבר יותר גדולים, כלומר ילדים שכבר מלאו להם יותר מחמש שנים, זכאים להקלות ולהנחות שונות. חשוב שתדעו שהתשובה היא בהחלט כן ולכן גם את המקרה הזה כדאי לכם לבדוק לעומק. לדוגמא, אישה שיש לה ילד שמלאו לו 6 שנים עד 17 שנים זכאית לנקודה אחת של זיכוי בכל שנה. שנית, אם לילד מלאו יותר מ 18 הרי שאותה אם תהיה זכאית לחצי נקודת זיכוי בגין אותו ילד.

 

איך מקבלים את ההחזרים המגיעים לנו?

מה שמטריד אתכם עכשיו זו השאלה האם תוכלו לקבל את החזרי המס? רוצים לדעת מה עליכם לעשות כדי שהכסף יועבר אליכם או כדי שהעניין בכלל יהיה בטיפול? אם כך, כמובן שאפשר להבין אתכם, כי אם זה מגיע לכם, אין סיבה לוותר על כך. חשוב לדעת שאומנם יש מקרים שבהם החזרי המס מגיעים באופן אוטומטי, ובמיוחד אם מדובר על אדם שעובד בתור שכיר, שכן בהרבה מהמקרים המעביד הוא האדם שיהיה אחראי על העניין.

מצד שני, יש גם מקרים שבהם נצטרך לבדוק את הדברים בצורה פרטנית ואף לראות האם לא מגיעים לנו החזרי מס בצורה רטרואקטיבית. זה נשמע לכם מסובך? בתור הורים לילדים אתם יודעים לומר שאין לכם שנייה אחת של זמן פנוי להתעסק בכל הפרטים הללו? אם כך, כדאי שתדעו שגם במקרה כזה אתם לא לבד.

יש לכם אל מי לפנות ויש מי שיוכל לעזור עבורכם את כל הבירורים הללו. בין אם אתם יודעים בוודאות שמגיעים לכם החזרי מס ובין אם אתם נמצאים רק בשלב שהייתם רוצים לברר זאת ולקבל כמה שיותר מידע – אנחנו ממליצים לכם לפנות אל חברה מקצועית שתוכל לעשות עבורכם את כל הבירורים.

משמעות הדברים היא שהחברה המקצועית אומנם תבקש מכם לראות תעודות שונות וגם תעביר לכם טפסים למילוי, אך בסופו של דבר, זה מה שיוביל לכך שהעניין שלכם יהיה בטיפול בשומת מס. אתם תראו שלפעמים החזרי המס שמגיעים לנו עומדים אפילו על אלפי שקלים בשנה, בין אם זה בגלל שאנחנו הורים לילדים קטנים ובין אם זה בגלל כל סיבה אחרת. לכן חשוב להיות עם היד על הדופק ולבדוק הכול כי חבל שלא תקבלו את מה שמגיע לכם.

החזרי מס לזוגות נשואים

זוגות נשואים זכאים באופן טבעי להטבות וזכויות שונות, הנובעות ממיסוד הקשר הזוגי ביניהם. אחד האלמנטים העיקריים הנובעים ממיסוד הקשר הוא הקמה של משק בית משותף,

קרא עוד »
החזרי מס למשלמי מזונות

נהוג לומר שכאשר זוג מתגרש שני הצדדים מפסידים שכן מדובר על סיטואציה מורכבת, בלשון המעטה, הן עבור ההורים וכמובן גם עבור הילדים. באופן שעלול להישמע

קרא עוד »
החזר מס לידועים בציבור

אם יש משהו בולט וברור במדינת ישראל, זו העובדה שעדיין מאוד קשה להפריד כאן בין דת ובין מדינה. אחד מהמוסדות שבהם חוסר ההפרדה הזאת באים

קרא עוד »
החזר מס חינוך מיוחד

כל האנשים שמחליטים להביא ילדים לעולם עושים זאת מתוך תקווה גדולה שהילד יגדל להיות, לפני הכול, בריא. עם זאת, ולמרות כל הבדיקות שנשים נדרשות ומוזמנות

קרא עוד »
החזר מס בגין לידה

אם יש משהו מרגש בחיינו זו לידה של תינוק שמגיע לעולם ולמרות שבישראל רוב הנשים עושות זאת יותר מפעם אחת בחייהן, זה תמיד מרגש מחדש.

קרא עוד »