- Taxes-Refund -

החזר מס להורים לילדים

להיות הורים לילדים במדינת ישראל זה לא משהו שפשוט להתמודד איתו, ובטח שלא אם יש לכם מספר ילדים. העניין הוא שאומנם ילדים זה שמחה והם ממלאים את הבית באושר, אך יחד עם זאת, הם גם עולים לנו לא מעט כסף בשנה. לכן ברור מדוע נעשים בכל פעם מחדש לא מעט מאמצים כדי להוזיל את עלויות המחיה עבור הורים לילדים ולכן טבעי שנראה גם הורים לילדים זכאים להחזרי מס מסוימים. במאמר זה נסקור כיצד פועל החזר מס להורים לילדים ומה נחוץ בכדי לדרוש אותו.

למעשה, חשוב לדעת שהחל מה 1.1.2017 נקבע בחוק שהורים לילדים יקבלו הטבות מס כאלה ואחרות. חשוב להבין: נקודת זיכוי במס הכנה היא של 216 ₪ נכון לינואר 2018. תוהים מה זה אומר? פשוט מאוד: שאם אתם, בתור הורים לילד, זכאים לנקודת זיכוי אחת למשך שנה, זה אומר שתקבלו הקלה של 216 ₪.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

כמה נקודות של זיכוי באמת מגיעות לכם?

בגין ילד שנולד, החל משנת הלידה ועד השנה שבו ימלאו לו חמש שנים – אתם זכאים לנקודות בחלוקה הבאה:

  • נקודה וחצי של זיכוי בשנת לידתו של הילד או של הילדה.
  • שתי נקודות וחצי מהשנה שאחרי שנת הלידה ועד השנה שבה ימלאו לילד או לילדה 5 שנים.

אם חשבתם לרגע שתוכלו ליהנות מההטבה הזאת רק אם אתם חיים ביחד, כדאי שתדעו שאתם טועים כי החוק קובע בצורה מפורשת שתוכלו ליהנות מהזכאות הזאת גם אם אתם חיים בנפרד. לכן זה לא משנה מה המצב המשפחתי שלכם, כי בכל מקרה כדאי יהיה לבדוק מה מגיע לכם ולממש את הזכויות שלכם.

החזר מס להורים לילדים

אומנם לא מדובר על סכום שיכול לשנות את החיים עבור רובנו, אך יחד עם זאת, אין שום סיבה שתשלמו מיסים מלאים וגבוהים כי אם הורים לילדים זכאים להחזרי מס, מדוע שלא תפעלו כדי ליהנות מכך גם אתם?

האם גם הורים לילדים גדולים יותר זכאים לנקודות זיכוי?

כמובן תמיד עולה השאלה האם הורים שיש להם ילדים כבר יותר גדולים, כלומר ילדים שכבר מלאו להם יותר מחמש שנים, זכאים להקלות ולהנחות שונות. חשוב שתדעו שהתשובה היא בהחלט כן ולכן גם את המקרה הזה כדאי לכם לבדוק לעומק. לדוגמא, אישה שיש לה ילד שמלאו לו 6 שנים עד 17 שנים זכאית לנקודה אחת של זיכוי בכל שנה. שנית, אם לילד מלאו יותר מ 18 הרי שאותה אם תהיה זכאית לחצי נקודת זיכוי בגין אותו ילד.

 

החזר מס להורים לילדים – אז איך מקבלים?

מה שמטריד אתכם עכשיו זו השאלה האם תוכלו לקבל את החזרי המס? רוצים לדעת מה עליכם לעשות כדי שהכסף יועבר אליכם או כדי שהעניין בכלל יהיה בטיפול? אם כך, כמובן שאפשר להבין אתכם, כי אם זה מגיע לכם, אין סיבה לוותר על כך. חשוב לדעת שאומנם יש מקרים שבהם החזרי המס מגיעים באופן אוטומטי, ובמיוחד אם מדובר על אדם שעובד בתור שכיר, שכן בהרבה מהמקרים המעביד הוא האדם שיהיה אחראי על העניין.

מצד שני, יש גם מקרים שבהם נצטרך לבדוק את הדברים בצורה פרטנית ואף לראות האם לא מגיעים לנו החזרי מס בצורה רטרואקטיבית. זה נשמע לכם מסובך? בתור הורים לילדים אתם יודעים לומר שאין לכם שנייה אחת של זמן פנוי להתעסק בכל הפרטים הללו? אם כך, כדאי שתדעו שגם במקרה כזה אתם לא לבד.

יש לכם אל מי לפנות ויש מי שיוכל לעזור עבורכם את כל הבירורים הללו. בין אם אתם יודעים בוודאות שמגיעים לכם החזרי מס ובין אם אתם נמצאים רק בשלב שהייתם רוצים לברר זאת ולקבל כמה שיותר מידע – אנחנו ממליצים לכם לפנות אל חברה מקצועית שתוכל לעשות עבורכם את כל הבירורים.

משמעות הדברים היא שהחברה המקצועית אומנם תבקש מכם לראות תעודות שונות וגם תעביר לכם טפסים למילוי, אך בסופו של דבר, זה מה שיוביל לכך שהעניין שלכם יהיה בטיפול בשומת מס. אתם תראו שלפעמים החזרי המס שמגיעים לנו עומדים אפילו על אלפי שקלים בשנה, בין אם זה בגלל שאנחנו הורים לילדים קטנים ובין אם זה בגלל כל סיבה אחרת. לכן חשוב להיות עם היד על הדופק ולבדוק הכול כי חבל שלא תקבלו את מה שמגיע לכם.

אכן כן. מס הכנסה החליט להעניק לנשים הרות נקודה וחצי של זיכוי ממס בשנת הלידה. זאת כמובן, מתוך התחשבות כי ישנם הוצאות רבות בשנה זו, בכל הקשור ללידתו של התינוק.

כמות נקודות הזיכוי להורים לילדים משתנה מתקופה לתקופה בהתאם לגילו של הילד. בשנה הראשונה זכאים ההורים לנקודה וחצי, בחמש השנים שלאחר מכן לשתי נקודות, באחד עשר השנים שלאחריהן לנקודה אחת, ומגיל 17 ועד שמלאו לילד 18 שנים זכאים ההורים לחצי נקודה, כאשר עם הגיעו לגיל 18 מופס הזיכוי.

במקרים בהם ההורה לילד מועסק בשוק העבודה בתור עובד שכיר, ככל הנראה בנקודות הזיכוי המגיעות לו ינתנו לו באופן אוטומטי מהמעסיק אשר אחראי על כך. עם זאת, כאשר מדובר בשכיר, ישנו צורך להגיש טפסים המעדכנים את מס הכנסה בדבר השינוי במצב העובד העצמאי.

בתור הורים לילדים את ודאי יודעים כי כמעט ואין זמן להתעסק בכל מיני דברים, ובמיוחד לעמוד מול מס הכנסה. בדיוק לשם כך, נועדו חברות ייעוץ מס מקצועית, אשר מסייעות לכם בכל הקשור לענייני המס, ובכך גם בכל הקשור לבקשת החזרי מס בגין הורים לילדים.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס להורים גאים

כל הורה במדינת ישראל זכאי להטבה במס לטובת גידול ילדיו. המדינה מכירה בהוצאות הרבות הכרוכות בכניסת תינוק חדש למשפחה, בכלכלת

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה