החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה

את העובדה שאנחנו לא באמת יכולים לצפות דבר בחיים כולנו יודעים, וזאת למרות התוכניות הגדולות והרבות שכולנו אוהבים כל כך לעשות. כך, לדוגמא, אדם לא יודע האם הוא תמיד ירגיש טוב, האם הוא, חלילה, יחלה במחלה קשה והאם הוא עלול לאבד את כושר העבודה שלו. במקרה כזה חשוב לדעת הכל גם על החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה.

זו הסיבה שבגללה רבים מאיתנו, בין אם מדובר על עצמאים ובין אם מדובר על שכירים, בוחרים לעשות ביטוחים שונים לאובדן כושר עבודה, כי זו הדרך היחידה שלנו להבטיח שגם אם, חלילה, יקרה לנו משהו, המצב הכלכלי שלנו לא יפגע. זה נשמע לכם מוכר וגם לכם יש ביטוח כזה? אם כך, אולי ישמח אתכם לדעת שיש גם הקלות במיסים שתוכלו לקבל על ביטוח כזה, או בשמן המקצועי: החזרי מס.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

במדינת ישראל יש לא מעט הוצאות אשר נקראות "הוצאות מוכרות" ובגינן ניתן להגיש בקשה להחזרי מס. אחת מההוצאות הללו היא הוצאה על ביטוח של אובדן כושר עבודה ובהחלט כדאי גם לכם לנסות זאת, כי אין לכם מה להפסיד.

מדוע כדאי לעשות ביטוח כזה?

עוד לפני שנדבר על החזרי מס בגין אובדן כושר עבודה, חשוב להבין את חשיבותו ומדוע כל כך הרבה אנשים בוחרים לעשות אותו. כפי שציינו, אין לדעת מה יוליד יום ואיך יתפתחו החיים שלנו, שכן גם אנשים צעירים ובריאים עלולים לחוות שינויים משמעותיים בחייהם אשר יפגעו בכושר העבודה שלהם.

זו עלולה להיות תאונה, מחלה או כל פגיעה אחרת ומה שמשותף לכל המקרים הללו – זו הירידה המיידית והמשמעותית בהשתכרות. לכן חשוב לעשות ביטוח כזה אך חשוב גם לדעת שביטוחים אלה מכסים רק עד 75 אחוזים ולכן מדובר על פתרון חלקי בלבד.

הוצאה מוכרת והחזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה

כיוון שבמדינת ישראל הרשויות רואות בביטוח של אובדן כושר עבודה ביטוח הכרחי וחשוב, גם רואים את ההוצאה על הביטוח בתור הוצאה מוכרת. חשוב לדעת שבין אם מדובר על עצמאים ובין אם מדובר על שכירים שעשו ביטוחים כאלה, בשני המקרים ניתן יהיה להגיש בקשה להחזרי מס.

ההבדל הוא שבדרך כלל עצמאים מלווים למעשה ברואה חשבון שעושה עבורם את הדברים, כך שהם לא צריכים להיות ערים בצורה מיוחדת לנושא הספציפי הזה. לעומת זאת, שכירים לא רגילים לעניין הזה ובכל מקרה שבו הם היו רוצים לקבל החזרי מס בגין עניין כזה או אחר, יהיה עליהם להגיש בקשה יזומה בנושא.

למעשה בפועל עובדים שכירים יממשו את הזכאות שלהם להחזרי מס על ידי פניה יזומה עם בקשה מיוחדת להחזר מס וחשוב שתדעו: אם אתם לא תעשו זאת בעצמכם איש לא יעשה זאת במקומכם.

החזרי מס לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה

 

כמה החזר מס תקבלו?

אם חשבתם לרגע שתקבלו החזרי מס מלאים על הביטוח כדאי שתדעו שאתם טועים, שכן באופן כללי ניתן לראות החוק מדבר על אחוז של 2.5 אשר מוכר לצורך ביצוע החזרי מס. כמו כן, ישנם לא מעט מקרים מיוחדים, כמו לדוגמא כאשר ההפרשות לקופת הגמל או לביטוח המנהלים מאוד גבוהות, הרי שיוכר רק ניכוי קטן עבור רכישה הביטוח של אובדן כושר עבודה.

מה צריך לדעת על הגשת בקשת ההחזר?

ראשית, חשוב שתדעו שאפילו אם עד היום לא הגשתם בקשה כזאת, זה לא אומר שכל השנים שבהן שילמתם את הביטוח אבדו. כלומר, ניתן להגיש את הבקשה להחזרי מס גם רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה, מה שאומר שעדיין תוכלו ליהנות מהחזרי מס משמעותיים בגין הביטוח שעשיתם לפני מספר שנים.

שנית, מדובר על בקשה שנתית להחזרי מס, כלומר, ההכנסות וההוצאות נבדקות פר שנה. כדי לקבל את ההחזר שמגיע לכם אתם צריכים לפנות ישירות אל מס הכנסה ולמלא את הטפסים הנדרשים, אם כי כמובן שניתן לעשות גם באמצעות רואה חשבון או חברה מקצועית שעוסקת בתחום.

כדאי לדעת שבימינו ההתמודדות עם רשות המיסים הרבה יותר פשוטה מאשר בעבר ולכן, למרות הנטייה הטבעית של כולנו לפנות מיד אל המומחים לצורך קבלת סיוע, לא תמיד זה כדאי. יש לקחת בחשבון שכאשר אתם פונים אל רואה חשבון, או אל כל גוף מקצועי אחרי שיוכל לעשות עבורכם את העבודה הזאת, בדרך כלל תשלמו לו עמלה ולא תמיד זה כדאי.

ודאי. כל אדם עובד אשר משלם מדי חודש לקופת ביטוח אובדן כושר עבודה צריך ויכול להגיש בקשה לקב להחזרי מס בנידון. עם זאת, מאחר שעצמאים מנוהלים מבחינת המיסים על ידי רואי חשבון, לרוב רואי החשבון יבצעו זאת עבורם.

החזר מס עבור רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה, אינו גבוה במיוחד, ועומד על סך של כ שני אחוזי החזר. עם זאת, על שמדובר במעט כסף, אין כל סיבה שתשאירו אותו אצל רשויות המס, ועל כן מומלץ להגיש בקשת להחזר מס ולקבל את כספכם שלכם.

ישנן בקשות להחזרי מס אשר ניתן לבצע אותן רק במהלך תקופת המס הרלוונטית לעומת זאת, בקשות רבות אחרות לרבות בקשה להחזרי מס בגין ביטוח אובדן כושר עבודה, ניתנות להגשה באופן רטרואקטיבי, קרי לתקופה של עד שש שנים אחורנית.

ההתמודדות מול רשויות המיסים אינה מאתגרת ומורכבת כפי שהייתה בעבר. על כן, השימוש בגוף נוסף שיסייע לכם לעמוד מול רשויות המיסים, בתשלום כמובן, אינה תמיד הכרחית. עם זאת, ישנם אלו המעדיפים סיוע מקצועי.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »