- Taxes-Refund -

החזרי מס בגין בעיה רפואית

אנשים הסובלים מנכות במדינת ישראל, בין אם מדובר על נכות פיזית ובין אם מדובר על נכות נפשית, בדרך כלל יהיו זכאים לקבל לא מעט הקלות מהמדינה. אומנם זה נכון שהגורם הראשון שכולנו חושבים עליו בהקשר הזה הוא הביטוח הלאומי, אך כדאי לדעת שיש עוד גורמים שנותנים הקלות שונות לנכים. אחת ההקלות יכולה להיות החזרי מס בגין בעיה רפואית.

בדרך כלל הביטוח הלאומי יקבע את גובה הקצבה שהוא נותן לאדם הנכה בהתאם לכמה פרמטרים חשובים כמו חומרת המחלה, השאלה האם היא פרמננטית או לא ועד כמה היא פוגעת בכושר ההשתכרות שלו. ההקלה הנוספת שיכולה להיות משמעותית ביותר עבור רוב האנשים, זו הקלה שניתן לקבל ממס הכנסה, כלומר, החזרי מס בגין בעיה רפואית.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

לכן, במידה ואתם סובלים מנכות בגלל סיבה כזו או אחרת, בין אם זו הייתה תאונה קשה שהשאירה אתכם נכים, מחלה או כל גורם אחר, כדאי יהיה לבדוק האם גם לכם מגיעים החזרי מס בסדרי גודל שונים.

מדוע מס הכנסה מעניק החזרי מס בגין בעיה רפואית?

מס הכנסה, כמו הביטוח הלאומי, מבין היטב שאותו אדם שסובל מנכות כזו או אחרת עלול להיפגע גם מבחינת כושר העבודה שלו. לכן הוא מציע שלל אפשרויות בתחום של החזרי המס, מתוך מטרה אחרת ברורה: לנסות ולהקל על חייו של הנכה.

החזרי מס בגין בעיה רפואית

עזרה כלכלית כמו החזרי מס יכולה לסייע לנכה ולמשפחתו לשמור על רמת חיים, פחות או יותר, זהה לזו שאליה הם היו רגילים לפני התאונה או המחלה. חשוב להבין: יש מקרים שבהם ניתן יהיה לקבל פטור מתשלומי מס הכנסה וזאת כאשר על פי חישובי המוסד לביטוח לאומי מדובר על נכה עם אחוזי נכות מאוד גבוהים או עם נכות מלאה. במילים אחרות, בפועל סוג הפטור שניתן יהיה לקבל ממס הכנסה מחולק בפועל פי סוג הנכות שממנו סובל האדם.

בהקשר הזה חשוב לדעת שיש אנשים שזכאים לפטור ממס הכנסה בצורה אוטומטית, כלומר, האם אפילו לא יצטרכו להיאבק על זכותכם, אך במקרים אחרים יהיה צורך למלא לא מעט טפסים ולהגיש בקשות שונות לפטור או להחזרים.

 

מה קורה אחרי הגשת הטפסים?

כמו כל אדם אחר אשר סבור שהוא זכאי להחזרי מס או לפטור בגלל סיבה כזו או אחרת, ניתן לראות שגם במקרה הזה העניין לא נגמר רק בהגשת הטפסים הנדרשים. אומנם זה השלב החשוב ביותר, אך מעבר לכך צריך גם להגיע לוועד רפואית לעניין הספציפי של פטור ממס הכנסה.

עוד נקודה שכדאי לדעת: במסגרת הגשת בקשות כאלה לפטור ממס ניתן גם לקבל החזרי מס בצורה רטרואקטיבית. משמעות הדברים היא שאפילו אם לא הגשתם את הבקשה בזמן, זה עדיין לא אומר שאיבדתם על כל הזכויות שלכם מהשנים שחלפו.

האם הורים לילדים עם בעיות רפואיות זכאים להחזרי מס?

התשובה היא חד משמעית כן, שכן החוק קובע שלא רק הנכים עצמם יקבלו החזרי מס אלא גם הוריהם. כך קורה שאם מדובר על הורים שיש להם ילד נכה, הרי שהם יוכלו לקבל בגינו שתי נקודות זיכוי אשר מנכים מהמשכורות שלהם.

במקרה זה, כמו בכל מקרה אחר שבו רוצים להגיש בקשות לרשויות המיסים, יש לפנות דרך הצינורות המקובלים, כלומר, אל פקיד השומה של מס הכנסה. אומנם זה נכון שלא תמיד ההליך הזה מסתיים בדיוק כפי שההורים היו רוצים, אך בהחלט כדאי לנסות זאת כי שתי נקודות זיכוי באות לידי ביטוי באלפי שקלים בשנה בסופו של דבר.

איך כדאי להתמודד מול מס הכנסה?

ראשית, כדאי לדעת שלא תמיד חובה לסבול מנכות קשה כדי לקבל אי אילו הקלות במס הכנסה. כלומר, גם אם אתם סובלים מנכות שהיא יחסית קלה, בהחלט כדאי לכם לפנות אל הגורמים המתאימים כדי לראות האם גם לכם, כמו לאלפי אנשים אחרים במדינה, מגיעות הקלות שונות. שנית, חשוב שתדעו שבימינו כל ההתנהלות בהקשר של בקשות להחזרי מס או פטור ממס הכנסה הרבה יותר פשוטה מאשר בעבר.

מעבר לכך שאתם יכולים לקרוא את כל האינפורמציה שיש בנושא הזה דרך האינטרנט, אתם גם יכולים לפנות אל אנשי מקצוע שיסייעו לכם בנושא. אנשי מקצוע כאלה יכולים להיות רואי חשבון או מומחים שיש להם ניסיון בכל מה שקשור להתנהלות מול מס הכנסה, אז למה לחשוב פעמיים? אין סיבה אמיתית שבגללה אתם צריכים לא רק להתמודד עם הנכות שלכם ועם הקושי שממנו אתם סובלים אלא גם עם קשיי בירוקרטיה מסוגים שונים. לכן אנחנו מציעים לכם להשתמש בכל העזרה שהעידן המודרני מציע לכם כי זה יכול, בין היתר, לזרז את התהליכים הללו עבורכם.

מס הכנסה כמו גם הביטוח הלאומי, מבין כי אדם בעל בעיה רפואית ברמה כזו או אחרת, אוחז בקושי להשתכר באופן שגרתי ורגיל. על כן, הוא מוצא לנכון לבצע החזרי מס עבור אותם אנשים, ובכך להקל עליהם במחייתם.

זכאות להחזרי מס בגין בעיה רפואית יכולה להינתן לאנשים בעלי בעיה רפואית פיזית ונפשית כאחד. עם זאת, גובה ההחזר משתנה בהתאם לגורמים שונים כגון רמת הפגיעה של הבעיה הרפואית בכושר העבודה, עד כמה הבעיה קבועה ועוד.

בוודאי. החזרי מס להורים לילד עם בעיה רפואית העומדת בקריטריונים, זכאים על פי חוק ל 2 נקודות זיכוי. מאחר שהוצאותיו של הילד מוטלות על הוריו, מס הכנסה ראה לנכון להעניק החזרי מס גם עבור הורים לילדים בעלי בעיה רפואית.

ראשית, עליכם לדעת כי לא כל בעיה רפואית מזכה בהחזר מס, אך יחד עם זאת גם לא מדובר על זכאות רק בגין בעיות חמורות. כמו כן, על מנת לקבל את ההחזרים המגיעים לכם, יש לפנות לפקידי השומה של מס הכנסה ולהגיש בקשה. כך, תעשו זאת בדרך הישרה והמקובלת, ותזכו את עצמכם בהחזר מס משמעותי.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזרי מס בפריפריה

החיים במרכז לעומת החיים בפריפריה שונים מאוד במדינתו הקטנה ובכל אזור ישנם היתרונות והחסרונות המובהקים בו. במאמר זה נכיר לעומק

קרא עוד »
החזרי מס נדל"ן

נדל"ניסטים? אתם חייבים להיות בעלי ראש גדול, חשיבה עסקית ותעוזה. זה לא אומר שאינכם עלולים לשאת לפעמים בנטל כלכלי כבד

קרא עוד »
החזר מס לרופאים

החזר המס לסטודנטים לרפואה או לרפואת שיניים ניתן רק לאלו שלמדו רפואה בישראל, לימודי רפואה בחו"ל הם דבר שכיח, אולם

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה