מחשבון החזרי המס של ישראל

החזרי מס לגרושים

החזרי מס לגרושיםה
החזרי מס לגרושים

למרות שרוב האנשים שהחליטו להתחתן בשלב מסוים בחייהם עשו זאת מתוך אהבה ורצון לבלות ביחד את שארית חייהם, הסטטיסטיקה במדינת ישראל מספרת לנו משהו אחר. למעשה, על פי הנתונים הרשומים, בישראל אחד מכל שלושה זוגות בסופו של דבר יתגרש, כך שאם זה קרה גם לכם, אתם לא באמת לבד.

תקופת הגירושים בדרך כלל מלווה בהרבה מתחים נפשיים, אי וודאות ובלא מעט שאלות והוצאות כלכליות, כך שבוודאי תשמחו לדעת שלפחות מגיעים לכם החזרי מס. אומנם לא תמיד כל אחד יקבל החזרי מס ויש לבדוק כל מקרה לגופו, אך באופן כללי בהחלט ניתן לראות שקיים כזה דבר החזרי מס לגרושים ובהחלט שווה לבדוק זאת. כל אותם המקרים שבהם גרושים לא מגישים בקשה להחזרי מס זה קורה בגלל בורות ובגלל חוסר היכרות עם החוק.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

לכן חשוב כל כך שתדעו: יש כזה דבר החזרי מס לגרושים ולמעשה מדובר על סכומים שיכולים להצטבר לאלפי שקלים בשנה. מה שכן, חשוב גם לדעת שהחוק קובע בצורה מפורשת שעל מנת לקבל את החזרי המס שמגיעים לכם כתוצאה מהגירושים, עליכם להגיש בקשה באופן אקטיבי למס הכנסה.

החזרי מס לגרוש אשר בחר להינשא שנית

על פי פקודת מס הכנסה סעיף 40 א', אדם שהחליט להתגרש מאשתו ובחר להתחתן בשנית זכאי להחזרי מס. למעשה החוק קובע כי אם גבר משלם לאשתו הקודמת מזונות והוא בעצמו התחתן שוב, הוא זכאי לנקודת זיכוי אחת, מה שאומר שבפועל הוא יקבל הפחתה בתשלום המיסים החודשי.

חשוב לציין שגם במקרה ההפוך, כאשר האישה היא זו שמשלמת מזונות לגבר שעזבה והתחתנה שוב, האישה תהיה זכאית לנקודת זיכוי במיסים. מנגד, אם הזוג התגרש וכתוצאה מכך האישה הפכה להיות חד הורית, הרי שגם במקרה כזה היא תהיה זכאית לנקודת זיכוי במיסים.

המזונות שלכם פטורים ממס

עוד דבר שחשוב לדעת, בעיקר עבור הצד שמקבל את המזונות, זו העובדה שישנו פטור ממס על תשלום מזונות. כך קורה שבין אם מדובר על מזונות מהגרוש ישנו פטור ממס ובין אם מדובר על מזונות שמשולמים עבור הילדים המשותפים, יש כאן פטור ממס. בנוסף לכך, במידה ואחד מהצדדים מקבל מזונות אשר משולמים על ידי הביטוח הלאומי, גם שלומים אלה פטורים ממס וחשוב מאוד להיות מודעים לכך כי מדובר על סכומים לא מבוטלים בכלל.

הנקודה הבאה שכדאי לדעת לגבי כל הנושא של תשלום מזונות והטבות מס, היא שגם משלם המזונות זכאי לקבל הטובות שונות במיסים. למעשה כאן ההטבה המרכזית היא שמי שבחר להתגרש ומשלם מזונות זכאי לנקודת זיכוי עד שלמעשה ילדיו יגיעו לבגרות.

 

איזה מסמכים צריך להגיש כדי לקבל את הטבות המס שהוזכרו?

על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות מכל אותן הטבות מס שהזכרנו, או לפחות מחלק מהן שאולי מגיעות לכם, עליכם להגיש לא מעט מסמכים. ראשית, כפי שציינו, כדי שאדם גרוש יקבל את החזרי המס המגיעים לו עליו לפעול בצורה אקטיבית ולפנות אל רשויות המיסים.

שנית, חשוב לציין שמעבר לתעודת זהות, תלושי משכורת וטפסים מתאימים, חשוב כמובן גם לצרף לכל הבקשה הזאת אסמכתא שמעידה על הגירושין. כיוון שרוב האנשים חווים בצורה לא פשוטה את הגירושין שלהם, כי זה הרי אומר שהמשפחה מתפרקת והחיים משתנים, זה טבעי שהדבר האחרון שירצו לעשות הגרושים הוא להתעסק בענייני החזרי מיסים.

חשוב להבין בנקודה הזאת שאומנם ברוב המקרים ניתן יהיה גם להגיש בקשות להחזרי מס בצורה רטרואקטיבית, אך באופן כללי לא כדאי לדחות את העניין. החדשות הטובות הן שיש לא מעט גורמים וגופים שיוכלו לעזור לכם בהתמודדות עם פקיד שומת המס, כך שאתם לא חייבים לצלוח את העניין הזה לבד.

ממי כדאי לבקש סיוע מקצועי בנושא המיסים?

זה לא משנה אם אתם רוצים להגיש בקשה להחזרי מס בגין גירושין או בגין כל נושא אחר כמו תרומות, נכות וכדומה, כי בכל מקרה יש לא מעט גורמים שאליהם תוכלו לפנות. זה אפילו לא חשוב האם אתם עובדים בתור עצמאים או שכירים שכן בכל מקרה יועצי מס, רואי חשבון וחברות מקצועיות שעוסקות בענף הזה יוכלו לעזור לכם. פנו עוד היום אל מומחים והגישו בקשה להחזרי המס שמגיעים לכם או לפטורים שלהם אתם מצפים כתוצאה מהגירושין.

אומנם לא עבור כולנו מדובר על סכומים שיכולים לשנות לנו את החיים, אך תמיד לקבל החזרים של כמה מאות או אלפי שקלים בסוף השנה זה משהו שיכול לשמח ויכול להקל עלינו את ההתנהלות הכלכלית בחיי היומיום. יתרה מכך, כאשר אתם מפקידים את העניין הזה בידי מי שמכיר את הפקודות של מס הכנסה ואת ההתמודדות מול הגוף הזה, הכול הופך להיות מהיר ופשוט יותר. לכן אין לכם סיבה לוותר על מה שמגיע לכם וכל מה שנותר לכם כעת לעשות זה לבחור את הגורם שיסייע לכם לכל אורך התהליך.

החזרי מס לזוגות נשואים

זוגות נשואים זכאים באופן טבעי להטבות וזכויות שונות, הנובעות ממיסוד הקשר הזוגי ביניהם. אחד האלמנטים העיקריים הנובעים ממיסוד הקשר הוא הקמה של משק בית משותף,

קרא עוד »
החזרי מס למשלמי מזונות

נהוג לומר שכאשר זוג מתגרש שני הצדדים מפסידים שכן מדובר על סיטואציה מורכבת, בלשון המעטה, הן עבור ההורים וכמובן גם עבור הילדים. באופן שעלול להישמע

קרא עוד »
החזר מס לידועים בציבור

אם יש משהו בולט וברור במדינת ישראל, זו העובדה שעדיין מאוד קשה להפריד כאן בין דת ובין מדינה. אחד מהמוסדות שבהם חוסר ההפרדה הזאת באים

קרא עוד »
החזר מס להורים לילדים

להיות הורים לילדים במדינת ישראל זה לא משהו שפשוט להתמודד איתו, ובטח שלא אם יש לכם מספר ילדים. העניין הוא שאומנם ילדים זה שמחה והם

קרא עוד »
החזר מס חינוך מיוחד

כל האנשים שמחליטים להביא ילדים לעולם עושים זאת מתוך תקווה גדולה שהילד יגדל להיות, לפני הכול, בריא. עם זאת, ולמרות כל הבדיקות שנשים נדרשות ומוזמנות

קרא עוד »
החזר מס בגין לידה

אם יש משהו מרגש בחיינו זו לידה של תינוק שמגיע לעולם ולמרות שבישראל רוב הנשים עושות זאת יותר מפעם אחת בחייהן, זה תמיד מרגש מחדש.

קרא עוד »