- Taxes-Refund -

מהן נקודות זיכוי במס הכנסה?

מהן נקודות זיכוי במס הכנסה? העולם שלנו בנוי נקודות-נקודות: אנו צוברים אותן כאשר אנו צודקים בכמה שיותר שאלות במבחן, או מגישים עבודה מסוימת שיש לעמוד בכלליה, מסיימים קורסים בתואר, משחקים במשחק כלשהו בסמארטפון, רוכשים דבר מה בכרטיס המועדון, מזמינים עוד שייק פירות מהדוכן האהוב ועוד, כאשר כל צבירת נקודות שכזו כמובן מעניקה לנו דבר מה "חיובי" תמורת מסירתן.

בונוס מיוחד ואפקטיבי, אם תרצו. הנקודות שאנו אוספים הן חלק בלתי נפרד כל כך מחיינו, עד שגם מס הכנסה רואה בצבירתן כערך אישי מוסף, העשוי להביא תועלת כספית לכל אזרח החי במדינה ובהיקף של מאות ועד אלפי שקלים מידי שנה.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

ולהלן חישוב מהיר ופשוט: אם אתם תושבי המדינה ועובדים בה לפחות שנה אחת – הרי שכבר אתם זכאים ל2.25 נקודות זיכוי במס הכנסה. נקודות אלה יפחיתו למענכם את התשלום במס, כאשר קריטריונים שונים הנצברים לזכותכם – נחשבים כנקודות נוספות. וככל שהנכם עומדים ביותר קריטריונים, הרי זה משובח וכך למעשה תוכלו לצבור יותר נקודות, משמע, זיכויים כספיים גבוהים יותר בסוף כל שנת מס (דצמבר).

נכון לשנת 2018, כל נקודה שווה ל-216 ₪ לחודש כאשר בחישוב מהיר מדובר ב-2,592 ₪ לשנה. אז מה זה בעצם אומר? שמס הכנסה לוקח את גובה המס שעליכם לשלם וממנו מפחית את הסכום הכספי בהתאם לסך כמות הנקודות שצברתם. חשוב לציין כי אדם שזכאי לפטור מתשלום מס (למשל תושב עיירת פיתוח) איננו מקבל נקודות זכות להפחתה בכל מקרה.

מה נקודות זיכוי במס הכנסה

עובדים פחות אך מרוויחים יותר

הקיזוז שמבצע מס הכנסה הוא תמיד שנתי ומתייחס גם לתקופה שבה הייתם חולים או בין עבודות. על פי עיקרון זה, עובד שהתחיל לעבוד רק מאמצע השנה יקבל זיכוי חודשי גבוה יותר. לדוגמא –

עומר עובד במשרד אדריכלים גדול ולזכותו נצברו שלוש נקודות. על כן הוא יקבל השנה זיכוי מס בסך 7,776 כלומר – 648 ₪ לחודש.

לעומתו, ורד שהצטרפה למשרד חודשיים לאחר תחילת השנה, עובדת עשרה חודשים בלבד ועל כן זכאית לאותו זיכוי מס על סך 7,776 – כלומר 777.6 ₪ לחודש.

הזיכוי יכול להפחית משמעותית את הסכום שמנוכה מהמשכורת של כל עובד, עד למצבים שבהם ניתן אף לא לשלם מס כלל! הקלות במס בגין מספר ילדים, לימודים אקדמיים, שירות מילואים ועוד נחשבים לנקודות נוספות הנצברות לכל אדם ועל כן מגדילות את גובה הזיכוי השנתי, למעשה ללא כל קשר להיקף העבודה. שכירים הממלאים מידי שנה את טופס 101, בוודאי כבר הבחינו כי בחלקו האחורי של הטופס, הם מתבקשים לסמן נתונים וסטטוס קיימים אודות מצב חייהם הנוכחי, שיועבר לרשות המיסים לשם צבירת הנקודות השנתית. על כן אם חל שינוי כלשהו במצבכם: נולד לכם ילד, התחלתם ללמוד במוסד אקדמי, ילדכם מטופל במסגרת החינוך המיוחד ועוד – חשוב מאוד שתעדכנו את הנהלת החשבונות של מקום עבודתכם מפני שהדבר ישפיע לטובה על סך הנקודות שיגיע לכם בסוף השנה.

איך בודקים אם יש לי נקודות זיכוי במס הכנסה שלא נוצלו?

אנשים רבים תוהים האם מס הכנסה אכן מתחשב בכל הנסיבות הקיימות בחייהם שעומדות בקריטריונים לצבירת נקודות ומקבלים את מלוא הסכום שעליהם לקבל. חלקם מעוניינים לבצע בדיקה מקיפה או לברר האם צוינו הדברים כראוי בטופס 101 וחלקם אף חוששים שמס הכנסה יגלה חלילה כי ההיפך הוא הנכון וכי איכשהו, הם חייבים לשלם כעת חבות גבוהה יותר למס הכנסה, בשל טעויות רישום.

היות וטעויות רישום, איחור בעדכון הנתונים החדשים או אי מסירה מדויקת של כל הנתונים עלולים להיווצר בכל מקרה, תמיד כדאי לשוב ולברר האם מגיע לכם החזר בעבור חבות המס שכבר שילמתם – ייתכן והיא הייתה גבוהה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם, לאחר שנחשפו לטובתכם נקודות זכות נוספות. את הבדיקה מתיר מס הכנסה לבצע באופן חופשי ובכל עת, כאשר ניתן לקבל החזר מס עד שש שנים רטרואקטיבית! יש למלא טפסים מתאימים ולעמוד בקשר עם פקיד השומה בעיר או המועצה המקומית אליהם אתם משתייכים.

חיסכון אפשרי ויעיל במיוחד להליך הבדיקה הבירוקרטי הינו פנייה לחברת החזרי מס מקצועית, שתבצע עבורכם את הבדיקה מול רשות המיסים ותעדכן אתכם בנוגע לסכום שמגיע לכם. לרוב יתברר כי אתם אכן זכאים להחזר! חברה מנוסה ומקצועית המתמחה בביצוע הבדיקות, חוקי המס ושיטת צבירת הנקודות יכולה לעמוד בקשר ישיר והדוק יותר עם פקיד השומה, למלא עבורכם את כלל הטפסים הנדרשים ולזרז את ההליך עד למצב שבו הכסף מתקבל מהר יותר. אם אתם משלמים את המיסים שלכם – אין צורך לחשוש מפני דרישה של מה שמגיע לכם.

 

הורים עובדים שימו לב – 1.7 מילארד שקלים הוקצו השנה לטובתכם!

הורים, בני זוג נשואים, גרושים המשלמים מזונות, אקדמאים, בוגרי לימודים מקצועיים, משוחררים משירות חובה או שירות לאומי, בעלי מוגבלות, עולים חדשים, תושבים חוזרים, עובדים זרים ועוד – זכאים לניקוד הנצבר לזכותם ומתורגם להנחה כספית במס בסוף השנה. אך האם ידעתם כי החל מסוף שנת 2018 תהיו זכאים לתוספת נקודות זיכוי המעניקות הטבה לכל משפחה על סך 150-200 ₪ בחודש?

משרד האוצר ורשות המיסים גיבשו החל מינואר 2018 תוכנית לפיה יוגדלו נקודות הזיכוי להורים עובדים בעבור ילדים מתחת לגיל 6, כאשר ברקע ישנה תוכנית להגדיל את הניקוד גם בעבור הנכים והחיילים. הזיכוי החדש יחושב לפי גיל הילד ומין ההורה, כאשר שיעור הניקוד גדל מחצי נקודה ועד 2.5 נקודות. הבונוס – החל מחודש יולי 2018 כל הורה זכאי ליהנות מהטבה זו באופן רטרואקטיבי בעבור החודשים ינואר עד יוני 2018. כלומר – אב לילד בן שלוש שעד כה לא נהנה משלב זה מנקודות זיכוי (עד לפני התוכנית אבות עמדו על אפס נקודות בעוד אמהות עמדו על 1.5 נקודות בממוצע), יוכל ליהנות מהחזר כספי בשווי 3,240 ₪!

אל תחכו שהגופים המדיניים יבצעו זאת עבורכם – בדקו עוד היום את זכאותכם לקבלת ההחזר הנוכחי מול חברת החזרי המס!

הנקודות שלי… הולכות לבוס?

והנה מצב מעט מוזר: הממשלה שואפת אמנם להקל במיסים על הציבור ומגדילה בשל כך את נקודות הזיכוי. אך אם אתם מקבלים שכר נטו ומשלמים את החבות השנתית שלכם במס כסדרה, אתם עדיין עשויים שלא ליהנות מההטבה.

היות ועובדים רבים בוחרים לסגור עם המעסיק שלהם על שכר מסוים ללא כל קשר להחזרים נלווים המחושבים לרוב לפי ברוטו, הרי שאין באפשרותם ליהנות מההחזר. זאת מפני שהם אינם מגיעים למדרגת המס הדרושה להם על מנת ליהנות מההחזר. זהו סיכון לעובד ורווח למעסיק – אין צורך בהעלאה בשכר. אך במצב שבו המס יעלה – המעסיק יספוג זאת באופן מלא. על כן לפני שתיגשו לבדיקת זכאותכם להחזר, בדקו היטב מי זוכה בהפרש: אתם או הבוס.

יחד עם זאת, אם אתם צופים להעלאת שכר בשנים הבאות, ניתן להמתין עם דרישת החזר המס בעבור התוכנית ולבצע בדיקת החזרי מס בעוד מספר שנים (אך לא יאוחר משש שנים) וליהנות גם מהטבה זו וגם מהטבות נוספות שייתכן וצברתם עד אז.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

שנת מס

השאלה מה היא שנת המס הנוכחית חוזרת על עצמה לעיתים קרובות ומשותפת לשכירים, עצמאיים, בעלי עסקים, נציגים חברות וארגונים פרטיים

קרא עוד »
החזר מס שלילי

מה זה החזר מס שלילי? מענק בגובה 4,000 ש"ח הניתן לעובדים שהכנסתם נמוכה (שכירים ועצמאים) לאחר שהגישו בקשה ועמדו בתנאי

קרא עוד »
חברת החזרי מס

לישראלים רבים יש זכאות להחזר מס, כל אחד ואחת מסיבותיו שלו. הנה כמה דוגמאות לאנשים שיכולים להיות זכאים להחזרי מס

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה