מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים
החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

מי מאיתנו, האנשים שבוחרים להביא ילדים לעולם, לא היה רוצה לעשות הכול כדי שלילד שלו יהיה כמה שיותר טוב? החלום שלנו, עוד כאשר האישה נמצאת בהיריון ואנחנו כזוג ממתינים ללידת הילד, הוא שהילד יגיע לעולם ויגדל באדם בריא, חכם וכדומה. עם זאת, לא בכל המקרים זה המצב שכן כולנו מודעים לכך שיש גם מקרים שבהם הילדים שלנו, לצערנו הרב, סובלים מאינספור בעיות כמו מגבלות של תנועה, מגבלות שכליות ועוד.

כל מי שיש לו ילד עם צרכים מיוחדים יודע לומר שאותו ילד אהוב שנכנס למשפחה עם צרכיו המיוחדים שינה לו את החיים. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכך ששני ההורים עסוקים כל הזמן בטיפול של הילד, שאחד מההורים צריך לעזוב את מקום עבודתו כדי להתמסר לטיפול בילד או ששני ההורים צריכים להשלים עם פחות שעות עבודה בחודש. משמעות הדברים היא שקשה להתמודד עם המצב הזה לא רק מבחינה נפשית ורגשית, אלא קיים כאן גם קושי כלכלי רב.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

אומנם כל הורה לילד עם צרכים מיוחדים מתמודד עם העניין בצורה אחרת, אך מה שבטוח זה שהקושי הכלכלי הוא משהו שכולנו מרגישים. זו הסיבה לכך שבמדינת ישראל קיימים החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ובפירוש לא כדאי לוותר על ההחזרים הללו. מדובר על סכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה ולכן חשוב לבדוק את הנקודה הזאת בשלב כמה שיותר מוקדם.

מהם התנאי לקבלת החזרי המס במקרים כאלה?

ראשית, חשוב שתדעו שאם גם לכם יש ילד עם צרכים מיוחדים ואם עד היום לא עשיתם את כל הבירורים שצריך בנושא של החזרי המס, עדיין לא איבדתם את כל הזכאות שלכם. כלומר, בכל מה שקשור להחזרי מס אפשר להגיש בקשות גם בצורה רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה, כך שבהחלט שווה לכם להתמודד עוד היום עם הנושא הזה.

אם תגלו שמגיעים לכם החזרים מרשות המיסים מזה שש שנים, אתם בהחלט תשמחו לקבל בבת אחת כל את הסכום המגיע לכם. בבואכם לנסות ולהבין האם מגיעים לכם החזרי מס על מצב הילד, כדאי שתדעו שיש קריטריונים מאוד ברורים לעניין הזה, כמו לדוגמא:

  1. אם מדובר על ילדים הסובלים מפיגור שכלי קשה.
  2. ילד הסובלים משיתוק.
  3. ילדים אשר מרותקים למיטותיהם בצורה קבועה וללא כל יכולת לנוע.
  4. ילדים אשר סובלים מעיוורון.
  5. ילדים אשר סובלים מחירשות או ילדים אילמים.
  6. ילדים אשר נמצאים על רצף האוטיזם.
  7. ילדים הסובלים מהפרעות נפשיות שהתפתחו ועוד.

מבחינת השאלה כיצד מתבצעים הדברים ומה הנוהל לקבל החזרי המס, אתם יכולים להיות בטוחים שהיום זה כבר יותר פשוט מאשר בעבר. ראשית, עליכם לפנות היום אל הסניף של מס הכנסה אשר משרת את אזור המגורים שלכם וכמובן שעליכם להגיע בליווי כל הטפסים הנדרשים. מדובר על טופס 116 שכולל למעשה את הבקשה להקלה ולתיאום בחישוב של ניכויי המס, אך לא בכך די.

מעבר לטופס הזה עליכם גם להגיע עם טופס מספר 116 א' אשר מהווה בקשה לזיכוי במס עקב קרוב נטול יכולת. לבסוף, עליכם להגיע גם עם טופס מספר 127 אשר למעשה מהווה סוג של הצהרה רפואית.

כלומר, את הטופס הזה יוכל למלא עבורכם רק אדם שהוא רופא מומחה והוא חייב להיות האדם שמטפל בילד שלכם. טופס זה הינו בעל חשיבות עליונה כי הוא צריך לכלול את תאור המחלה, כולל פירוט לגבי חומרתה וגם פרטים חשובים כמו השאלה מתי אובחנה המחלה אצל הילד לראשונה.

קחו בחשבון שיש גם מקרים שבהם יהיה עליכם לצרף טפסים מיוחדים, כמו לדוגמא במקרה של ילדים עיוורים, שכן אז צריך לצרף גם תעודת עיוור.

 

האם יש כזה דבר כפל נקודות?

לרוע המזל יש גם הרבה הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שלא רק אחד מהילדים שלהם פגוע אלא שני הילדים אצלם פגועים. לכן חשוב להיות מודעים לכך שבמקרים כאלה ניתן אפילו לקבל כפל נקודות זיכוי.

במקרים כאלה ניתן יהיה לבחור כיצד לחלק בין ההורים את נקודות הזיכוי, שכן זה יכול להיות קשר ישירות למשכורת של אחד מההורים או לחלק את הנקודות בין שני ההורים. מה שבטוח זה שבכל המקרים הללו חשוב מאוד להיות עם היד על הדופק ולבדוק את הדברים, שכן עזרה כלכלית שכזאת יכולה להשפיע בצורה מהותית על היכולת שלכם להתמודד עם המצב ועל היכולת שלכם להעניק לילדים את העזרה שלה הם זקוקים.

כדאי לדעת: שווי ההטבה של שתי נקודות זכות במס הכנסה עומד על 430 ₪ לחודש, מה שאומר שבשנה הסכום מגיע לאלפי שקלים. לכן, אם אתם זקוקים להחזרי המס הללו ואם הם מגיעים לכם, למה שלא תעשו עוד היום את כל הבירורים שצריך בנושא? זה נכון שהכסף שתקבלו לא ישנה את האתגר שאיתו אתם מתמודדים בחיי היום יום אך החזרי המס הללו בהחלט יעזרו לכם עם הצד הכלכלי של הדברים.

החזרי מס לזוגות נשואים

זוגות נשואים זכאים באופן טבעי להטבות וזכויות שונות, הנובעות ממיסוד הקשר הזוגי ביניהם. אחד האלמנטים העיקריים הנובעים ממיסוד הקשר הוא הקמה של משק בית משותף,

קרא עוד »
החזרי מס למשלמי מזונות

נהוג לומר שכאשר זוג מתגרש שני הצדדים מפסידים שכן מדובר על סיטואציה מורכבת, בלשון המעטה, הן עבור ההורים וכמובן גם עבור הילדים. באופן שעלול להישמע

קרא עוד »
החזר מס לידועים בציבור

אם יש משהו בולט וברור במדינת ישראל, זו העובדה שעדיין מאוד קשה להפריד כאן בין דת ובין מדינה. אחד מהמוסדות שבהם חוסר ההפרדה הזאת באים

קרא עוד »
החזר מס להורים לילדים

להיות הורים לילדים במדינת ישראל זה לא משהו שפשוט להתמודד איתו, ובטח שלא אם יש לכם מספר ילדים. העניין הוא שאומנם ילדים זה שמחה והם

קרא עוד »
החזר מס חינוך מיוחד

כל האנשים שמחליטים להביא ילדים לעולם עושים זאת מתוך תקווה גדולה שהילד יגדל להיות, לפני הכול, בריא. עם זאת, ולמרות כל הבדיקות שנשים נדרשות ומוזמנות

קרא עוד »
החזר מס בגין לידה

אם יש משהו מרגש בחיינו זו לידה של תינוק שמגיע לעולם ולמרות שבישראל רוב הנשים עושות זאת יותר מפעם אחת בחייהן, זה תמיד מרגש מחדש.

קרא עוד »