- Taxes-Refund -

החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

מי מאיתנו, האנשים שבוחרים להביא ילדים לעולם, לא היה רוצה לעשות הכול כדי שלילד שלו יהיה כמה שיותר טוב? החלום שלנו, עוד כאשר האישה נמצאת בהיריון ואנחנו כזוג ממתינים ללידת הילד, הוא שהילד יגיע לעולם ויגדל באדם בריא, חכם וכדומה. עם זאת, לא בכל המקרים זה המצב שכן כולנו מודעים לכך שיש גם מקרים שבהם הילדים שלנו, לצערנו הרב, סובלים מאינספור בעיות כמו מגבלות של תנועה, מגבלות שכליות ועוד. במקרים כאלה כל עזרה יכולה להיות חשובה, לכן חשוב לברר הכל על החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים.

כל מי שיש לו ילד עם צרכים מיוחדים יודע לומר שאותו ילד אהוב שנכנס למשפחה עם צרכיו המיוחדים שינה לו את החיים. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכך ששני ההורים עסוקים כל הזמן בטיפול של הילד, שאחד מההורים צריך לעזוב את מקום עבודתו כדי להתמסר לטיפול בילד או ששני ההורים צריכים להשלים עם פחות שעות עבודה בחודש. משמעות הדברים היא שקשה להתמודד עם המצב הזה לא רק מבחינה נפשית ורגשית, אלא קיים כאן גם קושי כלכלי רב.

עצור! קבל החזר מס מהמדינה

חברת WinTax מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

הבדיקה בליווי חברה פרטית להחזרי מס בעלת רישיון, אנו מייצגים מורשים מול מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם? קבלו את כספכם בחזרה מהמדינה!

התחילו בדיקת זכאות ב-30 שניות!

גלו זכאות ב- 30 שניות >>

החזר מס לשכירים - בדקו עכשיו
דקות
שניות

אומנם כל הורה לילד עם צרכים מיוחדים מתמודד עם העניין בצורה אחרת, אך מה שבטוח זה שהקושי הכלכלי הוא משהו שכולנו מרגישים. זו הסיבה לכך שבמדינת ישראל קיימים החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ובפירוש לא כדאי לוותר על ההחזרים הללו. מדובר על סכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה ולכן חשוב לבדוק את הנקודה הזאת בשלב כמה שיותר מוקדם.

החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

מהם התנאי לקבלת החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים?

ראשית, חשוב שתדעו שאם גם לכם יש ילד עם צרכים מיוחדים ואם עד היום לא עשיתם את כל הבירורים שצריך בנושא של החזרי המס, עדיין לא איבדתם את כל הזכאות שלכם. כלומר, בכל מה שקשור להחזרי מס אפשר להגיש בקשות גם בצורה רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה, כך שבהחלט שווה לכם להתמודד עוד היום עם הנושא הזה.

אם תגלו שמגיעים לכם החזרים מרשות המיסים מזה שש שנים, אתם בהחלט תשמחו לקבל בבת אחת כל את הסכום המגיע לכם. בבואכם לנסות ולהבין האם מגיעים לכם החזרי מס על מצב הילד, כדאי שתדעו שיש קריטריונים מאוד ברורים לעניין הזה, כמו לדוגמא:

  1. אם מדובר על ילדים הסובלים מפיגור שכלי קשה.
  2. ילד הסובלים משיתוק.
  3. ילדים אשר מרותקים למיטותיהם בצורה קבועה וללא כל יכולת לנוע.
  4. ילדים אשר סובלים מעיוורון.
  5. ילדים אשר סובלים מחירשות או ילדים אילמים.
  6. ילדים אשר נמצאים על רצף האוטיזם.
  7. ילדים הסובלים מהפרעות נפשיות שהתפתחו ועוד.

מבחינת השאלה כיצד מתבצעים הדברים ומה הנוהל לקבל החזרי המס, אתם יכולים להיות בטוחים שהיום זה כבר יותר פשוט מאשר בעבר. ראשית, עליכם לפנות היום אל הסניף של מס הכנסה אשר משרת את אזור המגורים שלכם וכמובן שעליכם להגיע בליווי כל הטפסים הנדרשים. מדובר על טופס 116 שכולל למעשה את הבקשה להקלה ולתיאום בחישוב של ניכויי המס, אך לא בכך די.

מעבר לטופס הזה עליכם גם להגיע עם טופס מספר 116 א' אשר מהווה בקשה לזיכוי במס עקב קרוב נטול יכולת. לבסוף, עליכם להגיע גם עם טופס מספר 127 אשר למעשה מהווה סוג של הצהרה רפואית.

כלומר, את הטופס הזה יוכל למלא עבורכם רק אדם שהוא רופא מומחה והוא חייב להיות האדם שמטפל בילד שלכם. טופס זה הינו בעל חשיבות עליונה כי הוא צריך לכלול את תאור המחלה, כולל פירוט לגבי חומרתה וגם פרטים חשובים כמו השאלה מתי אובחנה המחלה אצל הילד לראשונה.

קחו בחשבון שיש גם מקרים שבהם יהיה עליכם לצרף טפסים מיוחדים, כמו לדוגמא במקרה של ילדים עיוורים, שכן אז צריך לצרף גם תעודת עיוור.

 

האם יש כזה דבר כפל נקודות?

לרוע המזל יש גם הרבה הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שלא רק אחד מהילדים שלהם פגוע אלא שני הילדים אצלם פגועים. לכן חשוב להיות מודעים לכך שבמקרים כאלה ניתן אפילו לקבל כפל נקודות זיכוי.

במקרים כאלה ניתן יהיה לבחור כיצד לחלק בין ההורים את נקודות הזיכוי, שכן זה יכול להיות קשר ישירות למשכורת של אחד מההורים או לחלק את הנקודות בין שני ההורים. מה שבטוח זה שבכל המקרים הללו חשוב מאוד להיות עם היד על הדופק ולבדוק את הדברים, שכן עזרה כלכלית שכזאת יכולה להשפיע בצורה מהותית על היכולת שלכם להתמודד עם המצב ועל היכולת שלכם להעניק לילדים את העזרה שלה הם זקוקים.

כדאי לדעת: שווי ההטבה של שתי נקודות זכות במס הכנסה עומד על 430 ₪ לחודש, מה שאומר שבשנה הסכום מגיע לאלפי שקלים. לכן, אם אתם זקוקים להחזרי המס הללו ואם הם מגיעים לכם, למה שלא תעשו עוד היום את כל הבירורים שצריך בנושא? זה נכון שהכסף שתקבלו לא ישנה את האתגר שאיתו אתם מתמודדים בחיי היום יום אך החזרי המס הללו בהחלט יעזרו לכם עם הצד הכלכלי של הדברים.

הטיפול בילד עם צרכים מיוחדים דורש השקעה כלכלית לא מועטה, שכן יש צורך לשלם לטיפולים, מסגרות מיוחדות ועוד, וכן כושר העבודה נפגע. על כן, קיימים החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, על מנת להקל עליהם.

כן. בקשה לקבלת החזרי מס עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים יכולה להיעשות גם בצורה רטרואקטיבית. הדבר אומר שניתן להגיש את הבקשה גם לאחר מעשה ועד לתקופה של שש שנים לאחור. עם זאת, מעבר לכך כמעט ולא ניתן יהיה להגיש את הבקשה, אך מדובר בתקופה ארוכה עד לפגות האפשרות.

לא כל ילד עם צרכים מיוחדים, מזכה את ההורים לשו לזיכוי נקודות מס. עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם כן כדוגמת מצב של פיגור שכלי קשה, שיתוק, עיוורון, חירשות או אילמות, ילדים הנמצאים על רצף האוטיזם ועוד.

למרבה הצער, ישנם הורים למספר ילדים עם צרכים מיוחדים. עם זאת, נחמה מועטה בדבר, היא שניתן לקבל עבור מקרה זה כפל נקודות זיכוי ממס. מה הכוונה? ובכן הורים במצב כזה, זכאי לנקודות זיכוי מס עבור כל אחד מהילדים עם הצרכים המיוחדים.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס להורים גאים

כל הורה במדינת ישראל זכאי להטבה במס לטובת גידול ילדיו. המדינה מכירה בהוצאות הרבות הכרוכות בכניסת תינוק חדש למשפחה, בכלכלת

קרא עוד »

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה