מחזירים לכם כסף, מלאו טופס עכשיו!

החזרי מס לנכי צה"ל

אנשים רבים נחשפו למושג החזר מס בעברם אך לא ממש יודעים להגיד במה מדובר. הכוונה למעשה היא להטבה באמצעותה ניתן להפחית את הסכום בו אתם חייבים במס, ונקבעת על ידי הענקת נקודות זיכוי (גם: נקודות מס). פקודת מס הכנסה קובעת רשימה מקיפה ביותר של זכאים לקבלת החזרי מס. מעצם היותה של המדינה אסירת תודה על המשרתים במסגרתה, מעניקה החזרי מס לנכי צה"ל. באם שמעתם על ההליך, אך אינכם בקיאים בו לאשורו, במהלך מאמר זה נפרוט בפניכם את מלוא המידע בנושא.

החזר מס המגיע לנכי צה"ל

המענק, בדמות החזרי מס לנכי צה"ל, משולם במסגרת הוראת אגף השיקום (מספר 80.01). מדובר למעשה על סכום כספי המוענק לנכי צה"ל אשר עברו שיקום, חזרו אט אט למסלול חייהם הנורמלי, וניתן הן לעצמאיים והן לשכירים. המענק משולם בסופה של כל שנה קלנדרית לנכי צה"ל בדרגה 19-89%, ונקבע על פי גובה אחוז הנכות לה זכאי הנכה, באופן הגיוני. המענק משולם אך ורק באם הנכה עובד ומשלם מס הכנסה כחוק.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לחצו כאן ובדקו אם מגיע לכם כסף!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

עד לפני מספר שנים הזכאות למענק באה לידי ביטוי באופן אוטומטי, אך כיום אין זה המצב (על כן יש לוודא, ובאם אתם אכן זכאים לו, כי הועבר לחשבונכם בזמן). שינוי אופי דפוס הפעולה החל בעקבות כך שצה"ל ואגף השיקום מעוניינים לעודד את נכי צה"ל לנהל אורח חיים שגרתי ככל הניתן, כזה הכולל עבודה רציפה. עצם העובדה כי בעקבות השינוי המענק ניתן אך ורק לזכאים לו, ולא מעצם היותו של הנכה – נכה, הדבר הכה בהפתעה רבים, אשר לא הבינו מדוע לפתע לא זכו לו.

במטרה להימנע מאותו בלאגן בירוקרטי, נכי צה"ל רבים תהו מדוע לא הכינו אותם למהלך, ורק אם מהסיבה שרבים מתכננים על פיו את אופן התנהלותם הכלכלית. פרק זמן של שלושה חודשים היה אמור להיות מספיק על מנת לאפשר לזכאים להכין טפסי 106 הנדרשים, במטרה להראות כי אכן עומדים בתנאים הנדרשים לקבלת המענק (החזר מס לנכי צה"ל). חשוב להדגיש כי המענק תקף הן עבור עצמאיים והן עבור שכירים, אך על מנת לממשו – יש להגיש טופס 106.

כאמור, נכה צה"ל הזכאי לתגמול מצד אגף השיקום, זכאי למענק מס ההכנסה האמור (החזר מס לנכי צה"ל), המועבר לחשבונו בתחילת השנה (בחודש ינואר) ומתייחס לשנת המס הקודמת, להלן פירוט.

תשלום רמה אחוזי נכות
244 ₪ 1 19-24%
1,234 ₪ 2 25-49%
2,335 ₪ 3 50-89%
2,335 ₪ 3 90-99% בגין פגימה אחת
2,335 ₪ 3 90% ומעלה בגין מספר פגימות

 

איך מגישים בקשה לקבלת החזר מס?

על הזכאי להגיש את הבקשה בצירוף אישור תשלום מס הכנסה עבור השנה הקודמת (עליה דורש את המענק). ניתן גם להגיש את הבקשה, בצירוף המסמכים הנדרשים, באתר אגף השיקום על ידי התחברות לאזורכם האישי. מומלץ לזרז את הבקשה ולעשות כן כמה שיותר קרוב למועד ההגשה האפשרי, שכן עקב ריבוי דורשים הטיפול בה עלול לארוך מספר חודשים רב.

זכרו, כי בעקבות השינוי, עליכם להראות כי אתם נמצאים במסגרת של עבודה. על מנת להראות זאת וכן להציג כי שילמתם מס הכנסה כחוק, בין אם אתם שכירים או בין אם אתם עצמאיים, עליכם למלא טופס 106 המעיד על כך. לאחר מילוי הטופס יש לשולחו באמצעות פקס לאשת הרווחת בלשכת השיקום בו אתם רשומים. על מנת למנוע בלבול ובזבוז זמן מיותר, הקפידו לוודא, מיד עם השליחה, כי הטופס אכן התקבל וכי הטיפול בו החל.

דעו – המענק לא משולם באופן אוטומטי

תוכלו לבחור להגיש את הבקשה באופן עצמאי, או להסתייע בחברה מקצועית. באם תבחרו לעשות זאת באופן עצמאי, מדובר באיסוף מייגע, במידה, של האישורים והמסמכים הנדרשים. לחילופין, וזאת המלצת כותב מאמר זה, תוכלו לשכור את שירותיה של חברה מקצועית לשם בירור זכאותכם והגשת הבקשה באופן מסודר.

החזרי מס לנכי צהל

באם אתם חוששים לגבי העובדה כי שכירת שירותי תלווה בתשלום (אגב, אתם צודקים), דעו כי אין לכם ממה לחשוש. מירב החברות פועלת במתכונת של "לא נמצאתם זכאים – לא תשלמו", כלומר תידרשו לשלם אחוז מסוים מהחזר המס רק במקרה ונמצאתם זכאים להיכנס במסגרת הזכאים לקבל החזרי מס לנכי צה"ל.

החזרי מס לנכי צה"ל אינם מוענקים לכל נכי צה"ל, ועל מנת לקבל את החזרי המס המדוברים, יש לעמוד במספר תנאים. ראשית, על נכה צה"ל להיות בעל 19 – 89 אחוזי נכות. כמו כן, החזרי המס מוענקים אך ורק לנכי צה"ל אשר עובדים ומשלמים מס כחוק.

עד לפני זמן מה, הזכאות להחזרי מס ניתנה באופן חופשי לנכי צה"ל. עם זאת, כיום לא כל נכי צה"ל זכאים להטבה זו, אלא רק אלו אשר עובדים באופן רציף. המטרה של שינוי זה, היא לעודד את נכי צה"ל, פיזית ונפשית כאחד, לחזור כמה שניתן לשגרת חיים רגילה עם עבודה מסודרת.

ממש לא. החזרי מס ניתנים לנכי צה"ל אשר עובדים, בין אם באופן עצמאי ובין אם כשכירים. בכל מקרה, בשני המקרים עליהם להגיש טופס 106 המצהיר על כך, בכדי לקבל את המענק הראוי להם.

כן ולא. חברות ייעוץ המס אשר בודקות זכאות להחזרי מס וממשות זכאות זו ללקוחותיהם, גובות שכר טרחה בעבור הסיוע אשר נלקח מהמענק שניתן ללקוח. על כן, במידה ולא קיבלתם החזרי מס, לא תשלמו.

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים

קרא עוד »
החזר מס מילואים

במדינת ישראל לא רק שכולנו מחויבים לשרת בצבא, אלא אנחנו צריכים גם לעשות שירות מילואים. אומנם זה נכון שגם בעידן

קרא עוד »
החזר מס לגיל הזהב

במדינת ישראל, כמו ברוב המדינות המערביות והמתוקנות, האזרחים תמיד משלמים מיסים. זו הדרך של המדינה לסייע לנזקקים וזה חלק מהחוק

קרא עוד »