החזר מס בגין תרומות

ישנם לא מעט גופים במדינת ישראל שזקוקים לתרומות הציבור, כל אחד מהם מסיבה אחרת. זה יכול להיות גוף שמסייע לקשישים, לנכים או לחולים אך זה גם יכול להיות כל גוף ציבורי אחר שעוסק בפעילות מבורכת. הבעיה היא שלמרות שכולנו מבינים את החשיבות שבתרומה, כולנו גם חיים בעידן קפיטליסטי שבו כל אחד מאיתנו היה רוצה שיהיה לו יותר. מכאן עולה חשיבותו של החזר מס בגין תרומות.

כאשר עולה השאלה כיצד למעשה ניתן לעודד אנשים לתרום יותר? והאם יש דרכים שבהן המדינה עצמה יכולה לנקוט כדי לעודד את הציבור לתרום יותר ויותר? התשובה היא כן, וכדאי שתדעו שאחת מהדרכים הטובות ביותר היא החזרי מס. כלומר, יכול להיות שעד היום לא הייתם מודעים לכך, אך קיימת האפשרות להגיש בקשה של החזרי מס בגין תרומות.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

זה משנה את המצב וגורם לסיטואציה שבה כולם יוצאים נשכרים. ראשית, הגוף הציבורי שמקבל מכם תרומות מקבל כעת יותר כספים ושנית, אתם יכולים לקבל על כל תרומה החזר מסוים. לכן מדובר על יוזמה מבורכת כל כך וחשוב שתגישו גם אתם את הבקשה להחזרי מס בגין התרומות שאתם תורמים למוסדות השונים.

האם ישנם תנאים מסוימים לקבלת החזר מס בגין תרומות?

כפי שקורה בכל אחד מהמקרים האחרים, גם כאשר מדברים על החזרי מס בגין תרומות, אנחנו רואים שישנם לא מעט תנאים שבהם צריך לעמוד. ראשית, המוסד הציבורי שלו אתם תורמים צריך להיות מוכר, רשום וחוקי ושנית, התרומה חייבת להיות לפחות על סך 180 ₪.

מה שכן, כדאי לדעת שהתרומה למעשה יכולה להיות תרומה מצטברת כך שאפילו אם תרמתם מעט כספים בכמה פעמים שונות, תוכלו להגיש בקשה להחזר מס על הסכום המצטבר. הסעיף בחוק אשר מסדיר את הנושא הזה הוא סעיף מספר 46 לפקודת מס הכנסה ובפירוש לא כדאי לכם להתעלם מכך.

מגיעים לכם החזרים על התרומה שביצעתם וכדאי שתגישו כמה שיותר מהר את הטפסים הנדרשים, כי למה לא בעצם? מה שכן, חשוב לדעת שבכל שנה מס הכנסה יכול להחליט על שינוי בסכום התרומה המינימלי שבגינו הוא מזכה את התורמים בהחזרים. משמעות הדברים היא שאם השנה מדובר על סכום מינימלי של 180 ₪, הרי שבשנה הבאה הסכום הזה יכול להיות גבוה יותר ויש להיות ערים לכך.

 

על כמה עומד החזר המס?

אם חשבתם לרגע שתקבלו את כל כספי התרומה שלכם בחזרה, כדאי שתדעו שאתם טועים וחשוב להיות מודעים לכך. למעשה החוק קובע כי גובה החזר המס יכול להגיע עד ל 33% מסכום התרומה כולה. בנוסף לכך, עליכם גם להיות מודעים לעובדה שהסכום שאתם תורמים חייב להיות מוגבל לאחוז מסוים מתוך ההכנסה החייבת שלכם. מה שכן, במידה והסכום שתרמתם השנה עולה על המכסה המותרת שנקעה לזיכוי באותה השנה, ניתן יהיה להעביר את הזיכוי שעוד מגיע לכם לשנים הבאות.

החזר מס בגין תרומות

איך נדע האם המוסד שתרמנו לו מוכר לצורכי החזרי מס?

כמו שאתם יודעים, לא חסרים גופים במדינת ישראל שמבקשים תרומות לכל אורך השנה מזה שנים רבות. עם זאת, במידה והשיקול של החזרי מס ישפיע על ההחלטה שלכם לאיזה גוף אתם רוצים לתרום, כדאי יהיה לערוך בדיקה מראש בנושא הזה. כלומר, מומלץ מאוד לברר מראש האם הגוף שלו אתם עומדים לתרום אכן מוכר להחזרי מס.

אם נחזור לסעיף 46 בפקודת מס הכנסה, אנחנו נראה שהתנאי להחזרי מס הוא שהמוסד אשר לו תרמתם יהיה חלק מהמוסדות הציבוריים או הגופים שמוזכרים בנושא החזרי מס. כדי לברר את הנקודה הזאת אתם לא צריכים להתאמץ יותר מידי, כי בימינו כמובן שכל המידע הזה מחכה לכם באינטרנט. למעשה, רגע לפני שאתם תורמים לגוף מסוים, בין אם זה בצורה חד פעמית ובין אם זה על בסיס של הוראת קבע, אנחנו ממליצים לכם לערוך בדיקה בנושא.

היו ערים לזכויות שלכם

ברוב המקרים שבהם אנשים לא מגישים בקשה להחזרי מס בגין תרומות, זה קורה פשוט כי הם לא מודעים לכך. לכן אנחנו רוצים להזכיר לכם את הזכויות שלכם וחשוב לדעת: אפילו אם אתם לא בטוחים האם מגיעים לכם, או לא החזרי מס, שווה לבדוק את העניין.

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם תורמים באופן אוטומטי, כלומר דרך הוראות קבע, לגופים שונים על בסיס קבוע מזה שנים רבות. אם תעשו את החישוב אתם תראו שכל התרומות הללו יכולות לזכות אתכם בסופו של דבר, אחרי כל השנים, במאות ואף אלפי שקלים בסופו של דבר בצורת החזרי מס. לכן לא כדאי שתוותרו על מה שאולי מגיע לכם ושווה שתתעמקו בנושא.

מצד שני, אם אתם חוששים מכל מה שקשור למיסים, כמו שקורה לאזרחים רבים במדינה, אפשר להבין מדוע אתם דוחים את הנושא הזה עוד ועוד. החדשות הטובות הן שאם תפנו אל גורם כמו יועץ מס או רואה חשבון, הוא יוכל לעשות עבורכם את הבירורים לגבי החזרי המס שמגיעים לכם בקלות רבה, אז למה שלא תנסו זאת?

התכלית של רעיון החזרי מס בגין תרומות, נועד בין היתר עבור העלאת הרצון ועידוד הציבור לתרום לגופים השונים במדינת ישראל. התרומות יכולות להיות עבור גוף סיוע לקשישים, לנכים, לחולים או לכל גוף אחר אשר מבצע פעילות מבורכת.

גם עבור קבלת היתר להחזרי מס בגין תרומות, ישנם לא מעט תנאים בהם יש לעמוד. אחד התנאים שיש לעמוד בהם הוא הקרה רשמית וחוקית של המוסד אליו אתם תורמים, וכן התרומה צריכה להיות על סך של 180 ש"ח לפחות.

אכן כן. על פי חוק, תרומה על סך מצטבר, אשר עונה על שאר התנאים לקבל החזר מס בגין תרומות, בהחלט יכולה לזכות אתכם בהחזרי המס הרלוונטיים. על כן, כדאי לשים לב אם תרמתם לאורך זמן סכום כסף רב, ובהתאם לקבל החזרי מס.

בכדי לקבל החזר מס בגין תרומות, אחד התנאים הוא לתרום לגוף מוכר, רשום וחוקי. על כן, בכדי לברר פרטים אלו, כל שעליכם לעשות הוא לפנות לאינטרנט ולחפש בקלות האם המוסד שלו אתם מעוניינים לתרום מוכר לענייני החזר מס.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »