- Taxes-Refund -

החזרי מס בגין פיצויים

כל עובד במדינת ישראל, במידה והוא עבד בצורה חוקית ומסודרת במקום עבודה מסוים ובמידה והוא עמד בכל הכללים הקבועים בחוק זכאי לקבל פיצויים. הפיצויים יכולים להינתן בגין פרישה או פיטורים, וחשוב לדעת שלא פעם מדובר על סכומים גובים מאוד. עוד נתון שרוב האנשים לא מודעים אליו, זה שגם על אותם פיצויים שאנחנו מקבלים עם עזיבת מקום העובדה שלנו – עלינו לשלם מיסים, ובדרך כלל המיסים גם יהיו לא נמוכים. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שיש גם לא מעט דרכים לצמצם או לדחות את תשלום המס ואף לקבל החזרי מס בגין פיצויים.

 

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

לכן, אם אתם מעדיפים לקבל את כספי הפיצויים שלכם אבל לצמצם ולדחות כמה שרק אפשר את תשלום המס, כדאי שתכירו את החוקים ותראו האם יש לכם מה לעשות בנידון.

מה ניתן לעשות בפועל?

כפי שהזכרנו, תשלום של פיצויים הוא למעשה תשלום עקב פרישה, עקב פדיון של ימי מחלה וכדומה. אם תבדקו האם גם אתם יכולים לצמצם את תשלומי המיסים, אתם תראו שתוכלו למעשה לחסוך אלפי שקלים וזה כדאי.

החזרי מס בגין פיצויים

במדינת ישראל, על כל כספי הפיצויים מגיע סוג מסוים של פטור ממס בגובה עד משכורת אחת עבור כל שענת עבודה של העובד, עד לתקרה הקבועה בחוק. כך לדוגמא, בשנת 2010 התקרה עמדה של 11,390 ₪. הדכים העיקריות הקיימות בימינו לצמצום של מס על פיצויים הן:

1. פריסת הפיצויים על פני מספר שנים

העניין הוא שמה שקורה בפועל הוא שאם מוסיפים למשכורת הרגילה של העובד גם את כספי הפיצויים, זה עלול לשנות את מדרגת המס שלו. בצורה כזאת יהיה עליו לשלם מס הרבה יותר גבוה ולכן ברור מדוע כולנו נרצה להימנע מהמצב הזה. לכן, אם תרצו לפרוס את כספי הפיצויים לשנים הבאות, זה אומר שאומנם תקבלו פחות כסף בחודש, אך מבחינת המיסים גם תשלמו הרבה פחות.

חשוב לדעת: בגין כל שנת עבודה למעשה מותרת בחוק פריסה אחת של עד שש שנות פריסה במקסימום. מצד שני, רגע לפני שאתם רצים לעשות זאת כדאי גם לקחת בחשבון את השינויים במצב הכלכלי שהמצב החדש שלכם יוביל אליהם ולראות האם זה באמת משתלם ונוח לכם.

2. רצף קצבה

בצורה כזאת אפשר לצמצם את תשלום המיסים, או במקרים מסוימים, לפחות לדחות אותו בצורה משמעותית שתוכל להקל על חיי היומיום שלכם. כאשר מדברים על רצף קצבה למעשה מדברים על כך שנשאיר את הכסף בקופה לקבצה שיש לנו ונקבל אותם רק בגיל הפרישה, במסגרת הקצבה החודשית.

במילים אחרות: אומנם העבירו לכם את כספי הפיצויים היום, אך תקבלו אותם רק בעתיד. כאשר תימשך הקצבה, כולל תשלומי הפיצויים שבה, המיסים שיהיו עליה יהיו מאוד נמוכים, אם בכלל.

3. רצף זכויות

מאשר לכם לדחות את תשלום המס. למעשה בפועל רצף זכויות משמעותו השארה של כל כספי הפיצויים בקופת הגמל. בצורה כזאת אתם דוחים את ההתחשבנות על תשלום המס לעת הפרישה. שימו לב שיש כאן תנאי: בתוך שנה מיום הפרישה שלכם, חובה על המעסיק החדש שיהיה לכם להפריש פיצויים לאותה קופה בדיוק.

החזרי מס בגין פיצויים – מה עושה אדם ששילם מיסים גבוהים מידי על הפיצויים שקיבל?

בין אם פוטרתם בגלל סיבות כאלה ואחרות וקיבלתם פיצויים ובין אם החלטתם לצאת לפנסיה מוקדמת, חשוב שתדעו שאפילו אם שילמתם מיסים גבוהים מידי, יש מה לעשות בנידון. אומנם זה נכון שהדרך הטובה ביותר תהיה לעשות את כל הבירורים מראש ולבחור את הדרך הכי נכונה שיש עבורך לצמצם את המס, בין אם זה פריסה, רצף קצבה או רצף זכויות, אך ניתן גם לדרוש החזרים בדיעבד.

פעמים רבות קורה שאנשים לא מספיק מודעות לאופן שבו מתנהל מס הכנסה ולכן הם מוצאים את עצמם משלמים מיסים גבוהים מאוד, בלי לדעת בכלל שאפשר היה לעשות את הדברים אחרת. לכן תמיד עדיף יהיה לפנות אל המומחים בתחום ולקבל מהם סיוע, שכן בעזרת אנשי מקצוע מובילים תוכלו לדעת איפה אתם עומדים.

הם יוכלו לסייע לכם להימנע מטעויות של תשלומי החזרי מיסים גבוהים מידי מראש, והם גם יעזרו לכם להבין מה ניתן לעשות בעתיד וכיצד אפשר יהיה לבקש למעשה החזרי מס על מה שכבר שולם.

הפיצויים שמקבלים על פרישה הם בעצם הסכומים שאתם זכאים להם עבור פדיון של ימי מחלה, ימי חופשה ותשלומים נוספים שטרם שולמו לכם במלואם. על פיצויים אלו מגיע לכם פטור ממס בגובה של עד משכורת אחת לכל שנת עבודה, עד התקרה שקבועה בחוק.

אם עברתם את התקרה שקבועה בחוק לפטור ממס על הפיצויים, תוכלו לנסות ולצמצם את גובה המס שתשלמו. ניתן לעשות זאת על ידי פריסת הפיצויים על פני מספר שנים, על ידי השארת כספי הפיצויים בקופת חיסכון ליצירת רצף קצבה או ליצירת רצף זכויות.

אלו הן דרכים שבהן תוכלו לחסוך את תשלום המס על פיצויים שקיבלתם. בשתי הדרכים תוכלו להשאיר את סכומי הפיצויים בקופת חיסכון, ולפדות אותם רק בגיל הפרישה. בצורה כזו אמנם לא תקבלו את כספי הפיצויים בהווה, אל תקבלו אותם בעתיד ועם חבות מס נמוכה (אם בכלל).

במקרה כזה, תוכלו לפנות לפקיד השומה במס הכנסה ולבקש החזרי מס עבור ההפרש בין סכום המס שאותו הייתם אמורים לשלם עבור הפיצויים, לבין הסכום ששילמתם בפועל. ניתן להגיש את הבקשה גם באופן רטרואקטיבי, עד שש שנות מס אחורנית.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס מורים

המורים בישראל, למרות תרומתם העצומה לבניית החברה ולחינוך דורותיה הבאים, אינם מתוגמלים בהתאם לחשיבות תפקידם. בשל כך, יש חשיבות גדולה

קרא עוד »
החזר מס לעובדי הייטק

כאוכלוסייה שהכנסותיה גדולות בהרבה מהממוצע במשק, עובדי ההייטק משלמים מיסים רבים. בנוסף למשכורת הגבוהה יש לעובדים לעיתים קרובות אופציות בחברה

קרא עוד »
החזר מס עוסק פטור

במאמר יוצג במילים פשוטות מיהו עוסק מורשה ומהם הקריטריונים המחוקקים בחוק על מנת לזכות בהגדרה זו בציבור. בנוסף, נושאי החזרי

קרא עוד »
החזר מס עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא אדם הפועל ומנהל עסק המוגדר לפי קריטריונים ברורים בחוק כעצמאי. כעצמאי בישראל עלייך להצהיר לרשויות המיסים ולשלם

קרא עוד »
החזר מס בעקבות חל"ת

תקופת הקורונה הביאה לעולם מודעות חדשה בנוגע למושג "חל"ת". באופן כללי, עובדים ומעסיקים רשאים להגיע ביניהם להסכמה בנוגע ליציאתו של

קרא עוד »
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה