החזר מס לחולים בסרטן

אחת מהמחלות הנפוצות ביותר בעידן שבו אנחנו חיים, ואשר גוזלת לא מעט חיים, הינה מחלת הסרטן. עם זאת, כמובן שאנחנו גם עדים להתקדמות מאוד משמעותית בהתמודדות עם המחלה הזאת, בין אם זה ברמת האבחון, הטיפול הרפואי או אפילו מערכות התמיכה השונות אשר להן זכאים החולים. בין כל הדברים שחשוב לדעת בזמן מחלת הסרטן יש גם את נושא של החזר מס לחולים בסרטן.

לכן, במידה וגם אתם חליתם בסרטן מכל סוג שהוא, עליכם לדעת שיש מערכת תמיכה שלמה במדינה ואתם יכולים להיעזר בה. אחת מההשלכות הקשות ביותר של המחלה הזאת, זו העובדה שהאדם החולה לא יכול לתפקד כפי שהוא תפקד בעבר. הסיבה לכך יכולה להיות הטיפולים הקשים, המחלה עצמה או היבטים אחרים, אך מה שבטוח זה שמצד אחד החולה זקוק לעזרה רבה ומצד שני כושר העבודה שלו נפגע.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

זו הסיבה לכך שהמדינה החליטה על מספר הקלות בנושא הזה אשר מטרתן לסייע לאותם חולים ולהפוך את ההתמודדות שלהם, לפחות הכלכלית, לפשוטה יותר. לכן חשוב שתדעו גם אתם, בין אם אתם באופן אישי חולים ובין אם אתם מטפלים בענייניו של קרוב משפחה שחלה בסרטן, שמגיעות לכם הקלות רבות.

אחת מההקלות הללו עונה לשם החזר מס לחולים בסרטן וכדאי לדעת שלא מדובר על סכומים מבוטלים. לכן, אם חשבתם לרגע להתעסק בעניינים אחרים ולוותר על הבירור בנושא הזה, אנחנו ממליצים לכם לא לעשות זאת, כי מה שמגיע לכם – מגיע.

הוועדה הרפואית שבפניה תצטרכו לעמוד

אין ספק שאחד מהדברים הקשים ביותר בלהיות אדם חולה, זו העובדה שכדי לממש את הזכויות שלנו עלינו לעמוד בוועדות רפואיות שונות. עם זאת, חשוב להבין שזו הדרך היחידה שיש שבעזרתה תוכלו לקבל בסופו של דבר את מה שמגיע לכם, וזה נכון בין אם מדובר על הקלות מביטוח לאומי ובין אם מדובר על החזרי מס.

חולי סרטן רבים יכולים לקבל הכרה מהביטוח הלאומי בגין המחלה שלהם ולזכות לאחוזי נכות מסוימים. אותם אחוזי נכות יכולים להשתנות עם השנים, בהתאם למצב הרפואי של החולה, והם גם יכולים להיות אחוזי נכות מלאים או חלקיים. כמו כן, לאותו מצב רפואי שבו אתם נמצאים יש השפעה לא רק מבחינת הביטוח הלאומי אלא גם מבחינת רשויות המיסים ולכן, אם עברתם כבר את הוועדה של הביטוח הלאומי והוכרזתם כנכים ברמה כזו או אחרת, עכשיו זה הזמן לדרוש את החזרי המס המגיעים לכם.

תוהים איזה עושים את זה בפועל? זה לא כל כך מסובך. עליכם לפנות אל פקיד שומת המס באזור המגורים שלכם, להגיש את הבקשה שלכם, למלא את הטפסים המתאימים וגם לצרף, כמובן, את הפרוטוקול של וועדת הביטוח הלאומי. מס הכנסה יקבל מכם את כל החומר הזה, ישקול את הדברים ויקבע האם אתם פטורים ממס לחלוטין, האם מגיעים לכם החזרים בגין המחלה ועל כמה עומדים אותם החזרים.

יש לציין שבמידה ואתם לא ניגשים לוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי עדיין תוכלו להגיש בקשה להחזר מס ישירות אל מס הכנסה ויהיה עליכם למלא טופס מספר 1516 לצורך בקשת החזר המס.

החזר מס לחולים בסרטן

 

החזר מס לחולים בסרטן – החזרים רטרואקטיביים

עוד דבר שמאפיין הרבה פעמים את חולי הסרטן ואת האנשים שנמצאים מסביבם ומטפלים בהם, זו העובדה שלרוב בתחילת הדרך המשאבים שיש לנו הולכים לכיוון של מלחמה במחלה. כתוצאה מכך האנרגיה שלנו להתמודד עם נושאים כמו החזרי מס יורדת ואנחנו שומרים את הכוחות להתמודדות הנפשית והפיזית עם המחלה.

לכן, אם חשבתם לרגע שלא הגשתם את הבקשה להחזרי מס בגין מחלת הסרטן בזמן ולכן פספסתם את מה שמגיע לכם – כדאי שתדעו שאתם טועים. למעשה בכל מה שקשור להחזרי מס בגין מחלת הסרטן ניתן גם להגיש בקשות בצורה רטרואקטיבי ולרוב מדובר על תקופה של עד שש שנים אחורה. לכן אנחנו ממליצים לכם לא לוותר על העניין הזה כי אולי זה נראה לכם כמו סכום זניח לעומת מה שאתם מתמודדים איתו, אך בפועל זה לא מדויק.

הסכומים של החזרי המס יכולים לעמוד על סכומים לא מבוטלים בכלל ואין שום סיבה שתוותרו עליהם אם הם מגיעים לכם. בנוסף לכך, אם חשבתם לרגע שכל ההתמודדות מול מס הכנסה ומול ההחזרים המגיעים לכם מורכבת, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. ראשית, יש היום מערכת תמיכה שעוזרת לחולי הסרטן, כך שתוכלו לפנות אל עובדים סוציאליים שונים שיוכלו לעדכן אתכם בכל הזכויות המגיעות לכם.

שנית, יש גם לא מעט אגודות רלוונטיות, כמו האגודה למלחה בסרטן, שממנה תוכלו לקבל סיוע והסברים רבים לגבי הדרך הנכונה ביותר לדרוש את החזרי המס שמגיעים לכם. בנוסף לכל אלה, אם אתם הולכים לאיבוד מול כל המערכות שיכולות לסייע, כדאי שתדעו שניתן גם לפנות אל חברות פרטיות במטרה לקבל שירות בנושא של החזרי מס.

חברה פרטית כזאת תיקח את המקרה שלכם, את כל הטפסים ואת כל החומרים הנלווים ובהתאם לכך היא כבר תבצע עבורכם את כל הבקשות הנדרשות לצורך קבלת החזרי המס שלהם אתם זכאים.

הדרך לקבל החזרי מס, בגין כל סיבה שהיא ובמקרה זה מחלת הסרטן, היא להגיש בקשה למס הכנסה. עם זאת, חשוב לדעת שבקשה זו דורשת בין היתר עמידה בפני ועדה רפואית שתבדוק את מהימנותכם.

ברוב המקרים כן. אם עברתם ועדה רפואית אצל הביטוח הלאומי וקיבלתם את אחוזי הנכות הרלוונטיים, הועדה תוכל לשמש אתכם, ולעיתים תהיה חייבת לשמש אתכם גם עבור עמידה מול רשויות המיסים.

אין שום בעיה. במידה ולא עמדתם בפני ועדה רפואית לקבלת אישור מהביטוח הלאומי, כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס 1516 לצורך בקשת החזר מס, ובו למלא את כל הפרטים הרלוונטיים אותם תגישו לפקיד השומה של מס הכנסה.

לא! החזרי מס בגין מחלת סרטן יכולים להיעשות בצורה רטרואקטיבית, קרי להגיש בקשות להחזר מס בתקופה של כשש שנים לאחור. לכן, אל תוותרו על החזרי המס גם אם עברה תקופת זמן נכבדת, החזרים אלו מהווים הקלות גדולות בשכרכם.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »