החזר מס לחולים בסרטן

החזר מס לחולים בסרטן
החזר מס לחולים בסרטן

אחת מהמחלות הנפוצות ביותר בעידן שבו אנחנו חיים, ואשר גוזלת לא מעט חיים, הינה מחלת הסרטן. עם זאת, כמובן שאנחנו גם עדים להתקדמות מאוד משמעותית בהתמודדות עם המחלה הזאת, בין אם זה ברמת האבחון, הטיפול הרפואי או אפילו מערכות התמיכה השונות אשר להן זכאים החולים.

לכן, במידה וגם אתם חליתם בסרטן מכל סוג שהוא, עליכם לדעת שיש מערכת תמיכה שלמה במדינה ואתם יכולים להיעזר בה. אחת מההשלכות הקשות ביותר של המחלה הזאת, זו העובדה שהאדם החולה לא יכול לתפקד כפי שהוא תפקד בעבר. הסיבה לכך יכולה להיות הטיפולים הקשים, המחלה עצמה או היבטים אחרים, אך מה שבטוח זה שמצד אחד החולה זקוק לעזרה רבה ומצד שני כושר העבודה שלו נפגע.

זו הסיבה לכך שהמדינה החליטה על מספר הקלות בנושא הזה אשר מטרתן לסייע לאותם חולים ולהפוך את ההתמודדות שלהם, לפחות הכלכלית, לפשוטה יותר. לכן חשוב שתדעו גם אתם, בין אם אתם באופן אישי חולים ובין אם אתם מטפלים בענייניו של קרוב משפחה שחלה בסרטן, שמגיעות לכם הקלות רבות.

אחת מההקלות הללו עונה לשם החזר מס לחולים בסרטן וכדאי לדעת שלא מדובר על סכומים מבוטלים. לכן, אם חשבתם לרגע להתעסק בעניינים אחרים ולוותר על הבירור בנושא הזה, אנחנו ממליצים לכם לא לעשות זאת, כי מה שמגיע לכם – מגיע.

הוועדה הרפואית שבפניה תצטרכו לעמוד

אין ספק שאחד מהדברים הקשים ביותר בלהיות אדם חולה, זו העובדה שכדי לממש את הזכויות שלנו עלינו לעמוד בוועדות רפואיות שונות. עם זאת, חשוב להבין שזו הדרך היחידה שיש שבעזרתה תוכלו לקבל בסופו של דבר את מה שמגיע לכם, וזה נכון בין אם מדובר על הקלות מביטוח לאומי ובין אם מדובר על החזרי מס.

חולי סרטן רבים יכולים לקבל הכרה מהביטוח הלאומי בגין המחלה שלהם ולזכות לאחוזי נכות מסוימים. אותם אחוזי נכות יכולים להשתנות עם השנים, בהתאם למצב הרפואי של החולה, והם גם יכולים להיות אחוזי נכות מלאים או חלקיים. כמו כן, לאותו מצב רפואי שבו אתם נמצאים יש השפעה לא רק מבחינת הביטוח הלאומי אלא גם מבחינת רשויות המיסים ולכן, אם עברתם כבר את הוועדה של הביטוח הלאומי והוכרזתם כנכים ברמה כזו או אחרת, עכשיו זה הזמן לדרוש את החזרי המס המגיעים לכם.

תוהים איזה עושים את זה בפועל? זה לא כל כך מסובך. עליכם לפנות אל פקיד שומת המס באזור המגורים שלכם, להגיש את הבקשה שלכם, למלא את הטפסים המתאימים וגם לצרף, כמובן, את הפרוטוקול של וועדת הביטוח הלאומי. מס הכנסה יקבל מכם את כל החומר הזה, ישקול את הדברים ויקבע האם אתם פטורים ממס לחלוטין, האם מגיעים לכם החזרים בגין המחלה ועל כמה עומדים אותם החזרים.

יש לציין שבמידה ואתם לא ניגשים לוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי עדיין תוכלו להגיש בקשה להחזר מס ישירות אל מס הכנסה ויהיה עליכם למלא טופס מספר 1516 לצורך בקשת החזר המס.

 

החזרים רטרואקטיביים

עוד דבר שמאפיין הרבה פעמים את חולי הסרטן ואת האנשים שנמצאים מסביבם ומטפלים בהם, זו העובדה שלרוב בתחילת הדרך המשאבים שיש לנו הולכים לכיוון של מלחמה במחלה. כתוצאה מכך האנרגיה שלנו להתמודד עם נושאים כמו החזרי מס יורדת ואנחנו שומרים את הכוחות להתמודדות הנפשית והפיזית עם המחלה.

לכן, אם חשבתם לרגע שלא הגשתם את הבקשה להחזרי מס בגין מחלת הסרטן בזמן ולכן פספסתם את מה שמגיע לכם – כדאי שתדעו שאתם טועים. למעשה בכל מה שקשור להחזרי מס בגין מחלת הסרטן ניתן גם להגיש בקשות בצורה רטרואקטיבי ולרוב מדובר על תקופה של עד שש שנים אחורה. לכן אנחנו ממליצים לכם לא לוותר על העניין הזה כי אולי זה נראה לכם כמו סכום זניח לעומת מה שאתם מתמודדים איתו, אך בפועל זה לא מדויק.

הסכומים של החזרי המס יכולים לעמוד על סכומים לא מבוטלים בכלל ואין שום סיבה שתוותרו עליהם אם הם מגיעים לכם. בנוסף לכך, אם חשבתם לרגע שכל ההתמודדות מול מס הכנסה ומול ההחזרים המגיעים לכם מורכבת, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. ראשית, יש היום מערכת תמיכה שעוזרת לחולי הסרטן, כך שתוכלו לפנות אל עובדים סוציאליים שונים שיוכלו לעדכן אתכם בכל הזכויות המגיעות לכם.

שנית, יש גם לא מעט אגודות רלוונטיות, כמו האגודה למלחה בסרטן, שממנה תוכלו לקבל סיוע והסברים רבים לגבי הדרך הנכונה ביותר לדרוש את החזרי המס שמגיעים לכם. בנוסף לכל אלה, אם אתם הולכים לאיבוד מול כל המערכות שיכולות לסייע, כדאי שתדעו שניתן גם לפנות אל חברות פרטיות במטרה לקבל שירות בנושא של החזרי מס.

חברה פרטית כזאת תיקח את המקרה שלכם, את כל הטפסים ואת כל החומרים הנלווים ובהתאם לכך היא כבר תבצע עבורכם את כל הבקשות הנדרשות לצורך קבלת החזרי המס שלהם אתם זכאים.

שכיר? בא גלה אם מגיע לך החזר מס!

החזר מס מילואים

במדינת ישראל לא רק שכולנו מחויבים לשרת בצבא, אלא אנחנו צריכים גם לעשות שירות מילואים. אומנם זה נכון שגם בעידן המודרני עדיין גברים נדרשים ליותר

קרא עוד »
החזר מס רכב היברידי

המודעות לחשיבות של השמירה על הסביבה היא מסוג אותם הדברים שרק הולכים ונהיים משמעותיים יותר ויותר. היום כבר ברור לנו שהיחידים שיכולים להשפיע על איך

קרא עוד »
החזר מס לגיל הזהב

במדינת ישראל, כמו ברוב המדינות המערביות והמתוקנות, האזרחים תמיד משלמים מיסים. זו הדרך של המדינה לסייע לנזקקים וזה חלק מהחוק גם בארץ שלנו, מה שמוביל

קרא עוד »
החזר מס שבח

תגידו, כמה פעמים כבר שמעתם שמגיע לכם החזר מס שבח ולא עשיתם עם זה כלום? מי שכבר הגיש בקשה בעבר להחזר מיסים יודע שלמדינה, האוצר

קרא עוד »
החזרי מס לחולים במחלה קשה

באופן תיאורטי כולנו מבינים עד כמה החיים שלנו שבריריים ועלולים להשתנות ברגע, אך עד שזה לא קורה לנו, לטוב או לרע, אנחנו מתקשים להפנים את

קרא עוד »
החזרי מס בגין שהייה בחו"ל

מאז שהעולם שלנו הפך להיות סוג של כפר גלובאלי זה נראה כאילו המרחקים בין המדינות השונות התקצרו. זו אחת מהסיבות לכך שאנחנו רואים כל כך

קרא עוד »
החזרי מס בגין בעיה רפואית

אנשים הסובלים מנכות במדינת ישראל, בין אם מדובר על נכות פיזית ובין אם מדובר על נכות נפשית, בדרך כלל יהיו זכאים לקבל לא מעט הקלות

קרא עוד »