החזרי מס בגין שינויים במשכורת

לשלם מיסים במדינה זה מסוג אותם הדברים שאומנם כולנו תמיד מתלוננים עליהם ואיש לא עושה זאת בחדווה, אך זה בפירוש חלק מהחיים שלנו במדינה. ברוב המקרים, כאשר מדברים על אנשים שעובדים בתור שכירים נקודת המוצע היא שהדברים לא נמצאים בשליטה שלנו וכי במילא מהמשכורת שלנו, כלומר מהברוטו, כבר מבצעים לנו את כל ההורדות שצריך, כולל המיסים. יחד עם כך חשוב שיהיה לנו את כל המידע לגבי המיסים שאנחנו משלמים וגם על החזרי מס, כמו לדוגמא כאשר מדובר בהחזרי מס בגין שינויים במשכורת.

עם זאת, כדאי לדעת שלא תמיד זה מדויק ולמען האמת, מאוד מומלץ להיות "עם היד על הדופק" בכל מה שקשור למיסים ובמידת הצורך אף לא להתבייש להשתמש בשירותיו של עורך דין מיסים. זה אומר שצריך לברר מידי פעם האם לא מגיעים לכם במקרה החזרי מס כי האמת היא, שיכולות להיות אינספור סיבות לכך שאולי כן מגיעים לכם החזרים כאלה.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

לדוגמא: אם היו לכם שינויים שונים במשכורת במרוצת השנה האחרונה, בהחלט יכול להיות שבסופו של דבר, כאשר תעשו את החשבון מול מס הכנסה, בהחלט תגלו שמגיעים לכם כספים בחזרה ואפילו לא מעט.

החזרי מס בגין שינויים במשכורת – התנאים שמובילים להחזרי מס?

אומנם זה נכון שרוב השכירים רגילים לכך שעד שלא מכריזים במקום עבודתם על העלאה במשכורת – הם מרוויחים לאורך שנים כמעט את אותו הסכום. משמעות הדברים היא שמכאן גם נגזרים המיסים שכל שכיר משלם, שכן אם המשכורת לא משתנה אין טעם לעשות תיאומי מס שונים ולבדוק את הדברים לעומקם.

עם זאת, חשוב גם לזכור שבפועל לא תמיד כך מתנהלים הדברים כי בפועל כל שכיר יכול לראות שינויים כאלה ואחרים במשכורתו, ולא תמיד מדובר על העלאה. יש מקרים שבהם:

  • אדם שכיר יצא לחופשת מחלה ארוכה: אומנם בתחילה הוא ישתמש בכל ימי המחלה שלו כדי להמשיך ולהשתכר באותה הדרך, אך מהרגע שבו נגמרים לו ימי המחלה הוא למעשה שוהה בביתו מבלי להרוויח.
  • מפטרים אדם שכיר: הוא מקבל פיצויים מספר חודשים אך לרוב גם עוברים לא מעט חודשים עד שאותו שכיר ימצא עבודה חדשה.
  • השכיר יורד להיקף של החצי משרה או שלושת-רבעי משרה: ובמקרים כאלה כמובן שאינו מרוויח כפי שהרוויח בעבר.

בכל הדוגמאות הללו אנחנו יכולים לראות שלמעשה השכיר עדיין עובד ושייך לאותו מקום עבודה שבו הוא עבד בעבר, אפילו במקרים שבהם הוא מקבל פיצויים, אך המשכורת שלו השתנתה לרעה. משמעות הדברים היא שבאופן טבעי עליו יהיה גם לשלם הרבה פחות מיסים כי המיסים נגזרים בצורה ישירה מהשאלה כמה אנחנו מרוויחים.

זו הסיבה שבגללה, כאשר מדברים על החזרי מס בגין שינויים במשכורת, למעשה מדברים על מגוון רחב של מקרים ואפשרויות. לכן, אם גם אתם מצאתם את עצמכם מתמודדים באחת מהסיטואציות הללו, אנחנו יכולים להבין מדוע תרצו לבדוק את הדברים לעומקם ולראות האם לא הגיע הזמן שתקבלו את ההחזרים שמגיעים לכם.

איך עובדים בפועל החזרי המיסים?

עם רשויות המיסים אנחנו, האזרחים הפשוטים, עושים חשבונות פעם בשנה. כלומר, זה לא משנה אם אתם רוצים לעשות תיאום מס או כל בירור אחר, כי בכל מקרה לאורך שנה תשלמו בדיוק את המיסים ששילמתם עד היום, ורק בסוף השנה יערך חשבון מסודר, על פי בקשתכם, כדי לברר האם אכן מגיעים לכם החזרי מס.

החזרי מס בגין שינויים במשכורת

בפועל זה נכון לומר שאתם עושים סוג של מימון ביניים למס הכנסה, אך החדשות הטובות הן שבמידה ויסתבר שמגיעים לכם החזרים – תקבלו אותם יחסית מהר. יתרה מכך, הכסף שרשויות המיסים חייבות לכם יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם, כך שלא תצטרכו למצוא את עצמכם רודפים אחרי פקידי השומה של מס הכנסה.

מה צריך לעשות כדי לקבל את ההחזרים שמגיעים לכם?

בין אם מגיעים לכם החזרי מס בגין שינויים במשכורת ובין אם מגיעים לכם החזרי מס כי נולד לכם ילד או כי קרה בחייכם כל דבר אחר שמצדיק החזרי מס, כדאי שתכירו את הנהלים. כלומר, לרשויות המיסים יש נהלים מאוד ברורים לגבי הגשת הבקשות להחזרי המס שונים ועליכם, בתור מבקשי הבקשה, לנהוג בדיוק בהתאם להוראות.

לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק עוד היום כיצד תוכלו לעשות את הדברים, איזה טפסים עליכם למלא ואיזה מסמכים עליכם להוסיף לאותן הבקשות. ככל שתעשו זאת מהר יותר כך למס הכנסה יהיה יותר זמן לטפל בדברים ואין ספק שזה ישתלם לכם.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »