- Taxes-Refund -

החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין שמדובר על ישות משפטית נפרדת מהאדם שמנהל אותה. כלומר, בעוד שאדם פרטי אשר מנהל עסק קטן יכול להגיש את הדוחות בשמו וההתנהלות שלו מול רשויות המיסים תהיה בהתאם, הרי שכאשר מדברים על חברות, ההתנהלות שלהן היא כישות עצמאית נפרדת ממי שמנהל אותן. לכן גם חשוב להכיר את הזכויות של יישות זו, למשל בכל הנוגע לנושא החזרי מס לחברות.

כתוצאה מכך על כל חברה בישראל חלים כלליי מיסוי ספציפיים, כמו לדוגמה: מיסוי אשר יש לשלם על חלוקה של דיבידנדים ואף מס חברות אשר מבוסס למעשה על רווחי החברה. עוד הבדל שניתן לראות בין עצמאים שמנהלים עסקים קטנים ובין חברות, זה שחברה מחויבת למעשה לבצע הנהלת חשבונות כפולה.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

בנוסף לכך, חברות משלמות מקדמות מס הכנסה חודשיות והן גם מחויבות להגיד דו"חות מפורטים על בסיס שנתי. כתוצאה מכל אלה, בהחלט ניתן לומר שכל מה שקשור להחזרי מס ברמה של חברות הינו הרבה יותר מורכב לעומת החזרי מס במקרים אחרים, אם כי יש בהחלט מצבים שבהם גם חברה יכולה לקבל החזרים מסוימים מרשות המיסים.

החזרי מס לחברות ניתנים על בסיס מקדמות מס ששולמו

כפי שהזכרנו, חברות מחובות בתשלומים של מקדמות מס.

החזרי מס לחברות

זה אומר שעל פי צפי הרווחים משלמים החברה מקדמות מס. עם זאת, לא אחת קורה בחברות השונות, ולא משנה באיזה תחומים הן עוסקות, שבפועל יש הבדל בין הצפי ובין הרווחים.

לא אחת קורה שחברה משלמת מקדמות גבוהות בנושא של מס הכנסה אך בסופו של דבר היא מרוויחה פחות. זה המקרה הקלאסי והנפוץ ביותר של החזרי מס לחברות, שכן במקרים כאלה המס כבר שולם אך בפועל ההכנסות היו נמוכות יותר.

לכן החברה יכולה להגיש בקשה לקבלת החזרי מס וכדאי לקחת זאת בחשבון. מה שכן, חשוב להבין שמדובר על קיזוז שלא נעשה בכל חודש מחדש אלא על קיזוז נעשה בצורה שנתית.

במילים אחרות, אם בסוף שנת המס עולה, כתוצאה מכל הנתונים, שהמיסים היו צריכים להיות נמוכים יותר, או במקרים מסוימים עולה כי החברה אפילו הפסידה – הרי שרשות המיסים תבצע החזר מס לטובת החברה.

 

איך מגישים דו"ח שנתי למס הכנסה

אומנם בהחלט ניתן לומר שהמהות של דו"ח המוגש על ידי אדם יחיד והמהות של דו"ח המוגש על ידי חברה זהות, אך בפועל יש שוני. חברה שמגישה דו"ח למס הכנסה בסו, השנה צריכה לכלול בדו"ח הזה נתונים כמו:

  • הוצאות
  • רווחים
  • תשלומים נוספים
  • הכנסות וכדומה

מה שכן, כאשר מדברים על דו"ח שמוגש על ידי חברה, הוא חייב לכלול גם פירוט של משכורות לכל העובדים, דו"ח ניכויים שמספרו 126, תשלומים לביטוח לאומי וכדומה. את הדו"ח הזה על החברה להגיש לא רק למס הכנסה אלא גם לרשם החברות כדי שהדברים יהיו מסודרים ורשומים בהתאם לחוק.

 

מדוע ניהול חברה פרטית מצריך את העסקתו של רואה חשבון מקצועי?

עוד הבדל שאנחנו יכולים להצביע עליו בין ניהול של עסק עצמאי קטן ובין ניהול של חברה, זו העובדה שבמקרה של ניהול חברה יש צורך במנהל חשבונות ועדיף שהוא גם יהיה רואה חשבון. העניין הוא שככל שלאיש המקצוע שיהיה אחראי על הנושאים הללו בחברה שלכם יהיה יותר ניסיון, כך ניתן יהיה להימנע מכמה שיותר טעויות.

חשוב להבין: אומנם ההתעסקות עם כל מה שקשור להחזרי מס לחברות אינה פשוטה ודורשת הרבה זמן ומילוי של טפסים, אך בפועל לא כדאי לוותר על כך. כפי שראינו, בדוגמה שבה חברה משלמת מקדמות גבוהות מידי למס הכנסה, אנחנו רואים שסכומי החזרי המס יכולים להיות גבוהים מאוד.

לכן, אם גם לכם יש חברה שנמצאת בבעלותכם ואתם רוצים להתנהל כמו שצריך מבחינת המיסים, לא כדאי שתעשו את זה לבד. אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום יוכלו לעזור לכם, בין אם זה בניהול השוטף של העניינים הפיננסיים בחברה ובין אם זה בהגשת בקשות להחזרי מס.

בסופו של דבר, כאשר החברה תקבל את החזרי המס המגיעים לה, אתם תראו שלא מדובר על סכומים זניחים ולכן זה מומלץ. כמו כן, כאשר איש מקצוע מנהל את הדברים וממלא עבורכם את הדו"חות הנדרשים הכול מתנהל על מי מנוחות ומתבצע בצורה מהירה ויעילה יותר.

בהחלט. חברה נדרשת לשלם מקדמות מס על בסיס הצפי של הרווחים שהיא תרוויח עד סוף השנה, אך לא תמיד הצפי באמת מתממש בפועל. במקרים בהם שילמתם שיעור מס גבוה מכפי שהייתם אמורים לשלם, תוכלו להגיש בקשה לקבלת החזרי מס.

הדו"ח השנתי שחברה נדרשת להגיש לרשויות המס דומה מאוד לזה שכל אדם פרטי נדרש להגיש, אך הוא צריך להכיל מספר נתונים נוספים כמו פירוט המשכורות של כלל עובדי החברה, הוצאות והכנסות שהיו לחברה ותשלומים נוספים שהיא נדרשה להוציא בשנת המס.

מרבית החברות מחזיקות הנהלת חשבונות, כאשר לרוב מנהל החשבונות הוא גם רואה חשבון. אמנם אין חובה להגיש את הבקשה להחזרי מס דווקא באמצעות רואה חשבון, אך כך תוכלו להימנע מעשיית טעויות ולמצות את האפשרות של החברה להחזרי מס עד תום.

ההליך לקבלת החזרי מס עבור חברות הוא מורכב יותר מהליך שהעובדים נדרשים לעבור – יש צורך במילוי מספר רב של טפסים, המצאת נתונים רלוונטיים עבור שנת המס המבוקשת והמתנה של פרק זמן לא זניח. עם זאת, החזרי המס עשויים להיות גבוהים, ולכן לא כדאי לוותר עליהם!

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס מורים

המורים בישראל, למרות תרומתם העצומה לבניית החברה ולחינוך דורותיה הבאים, אינם מתוגמלים בהתאם לחשיבות תפקידם. בשל כך, יש חשיבות גדולה

קרא עוד »
החזר מס לעובדי הייטק

כאוכלוסייה שהכנסותיה גדולות בהרבה מהממוצע במשק, עובדי ההייטק משלמים מיסים רבים. בנוסף למשכורת הגבוהה יש לעובדים לעיתים קרובות אופציות בחברה

קרא עוד »
החזר מס עוסק פטור

במאמר יוצג במילים פשוטות מיהו עוסק מורשה ומהם הקריטריונים המחוקקים בחוק על מנת לזכות בהגדרה זו בציבור. בנוסף, נושאי החזרי

קרא עוד »
החזר מס עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא אדם הפועל ומנהל עסק המוגדר לפי קריטריונים ברורים בחוק כעצמאי. כעצמאי בישראל עלייך להצהיר לרשויות המיסים ולשלם

קרא עוד »
החזר מס בעקבות חל"ת

תקופת הקורונה הביאה לעולם מודעות חדשה בנוגע למושג "חל"ת". באופן כללי, עובדים ומעסיקים רשאים להגיע ביניהם להסכמה בנוגע ליציאתו של

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה