מחשבון החזרי המס של ישראל

החזרי מס לחברות

החזרי מס לחברות
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה.

במקרים כאלה חשוב להבין שמדובר על ישות משפטית נפרדת מהאדם שמנהל אותה. כלומר, בעוד שאדם פרטי אשר מנהל עסק קטן יכול להגיש את הדוחות בשמו וההתנהלות שלו מול רשויות המיסים תהיה בהתאם, הרי שכאשר מדברים על חברות, ההתנהלות שלהן היא כישות עצמאית נפרדת ממי שמנהל אותן.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

כתוצאה מכך על כל חברה בישראל חלים כלליי מיסוי ספציפיים, כמו לדוגמה: מיסוי אשר יש לשלם על חלוקה של דיבידנדים ואף מס חברות אשר מבוסס למעשה על רווחי החברה. עוד הבדל שניתן לראות בין עצמאים שמנהלים עסקים קטנים ובין חברות, זה שחברה מחויבת למעשה לבצע הנהלת חשבונות כפולה.

בנוסף לכך, חברות משלמות מקדמות מס הכנסה חודשיות והן גם מחויבות להגיד דו"חות מפורטים על בסיס שנתי. כתוצאה מכל אלה, בהחלט ניתן לומר שכל מה שקשור להחזרי מס ברמה של חברות הינו הרבה יותר מורכב לעומת החזרי מס במקרים אחרים, אם כי יש בהחלט מצבים שבהם גם חברה יכולה לקבל החזרים מסוימים מרשות המיסים.

החזרי מס הניתנים על בסיס מקדמות מס ששולמו

כפי שהזכרנו, חברות מחובות בתשלומים של מקדמות מס.

זה אומר שעל פי צפי הרווחים משלמים החברה מקדמות מס. עם זאת, לא אחת קורה בחברות השונות, ולא משנה באיזה תחומים הן עוסקות, שבפועל יש הבדל בין הצפי ובין הרווחים.

לא אחת קורה שחברה משלמת מקדמות גבוהות בנושא של מס הכנסה אך בסופו של דבר היא מרוויחה פחות. זה המקרה הקלאסי והנפוץ ביותר של החזרי מס לחברות, שכן במקרים כאלה המס כבר שולם אך בפועל ההכנסות היו נמוכות יותר.

לכן החברה יכולה להגיש בקשה לקבלת החזרי מס וכדאי לקחת זאת בחשבון. מה שכן, חשוב להבין שמדובר על קיזוז שלא נעשה בכל חודש מחדש אלא על קיזוז נעשה בצורה שנתית.

במילים אחרות, אם בסוף שנת המס עולה, כתוצאה מכל הנתונים, שהמיסים היו צריכים להיות נמוכים יותר, או במקרים מסוימים עולה כי החברה אפילו הפסידה – הרי שרשות המיסים תבצע החזר מס לטובת החברה.

 

איך מגישים דו"ח שנתי למס הכנסה

אומנם בהחלט ניתן לומר שהמהות של דו"ח המוגש על ידי אדם יחיד והמהות של דו"ח המוגש על ידי חברה זהות, אך בפועל יש שוני. חברה שמגישה דו"ח למס הכנסה בסו, השנה צריכה לכלול בדו"ח הזה נתונים כמו:

  • הוצאות
  • רווחים
  • תשלומים נוספים
  • הכנסות וכדומה

מה שכן, כאשר מדברים על דו"ח שמוגש על ידי חברה, הוא חייב לכלול גם פירוט של משכורות לכל העובדים, דו"ח ניכויים שמספרו 126, תשלומים לביטוח לאומי וכדומה. את הדו"ח הזה על החברה להגיש לא רק למס הכנסה אלא גם לרשם החברות כדי שהדברים יהיו מסודרים ורשומים בהתאם לחוק.

מדוע ניהול חברה פרטית מצריך את העסקתו של רואה חשבון מקצועי?

עוד הבדל שאנחנו יכולים להצביע עליו בין ניהול של עסק עצמאי קטן ובין ניהול של חברה, זו העובדה שבמקרה של ניהול חברה יש צורך במנהל חשבונות ועדיף שהוא גם יהיה רואה חשבון. העניין הוא שככל שלאיש המקצוע שיהיה אחראי על הנושאים הללו בחברה שלכם יהיה יותר ניסיון, כך ניתן יהיה להימנע מכמה שיותר טעויות.

חשוב להבין: אומנם ההתעסקות עם כל מה שקשור להחזרי מס לחברות אינה פשוטה ודורשת הרבה זמן ומילוי של טפסים, אך בפועל לא כדאי לוותר על כך. כפי שראינו, בדוגמה שבה חברה משלמת מקדמות גבוהות מידי למס הכנסה, אנחנו רואים שסכומי החזרי המס יכולים להיות גבוהים מאוד.

לכן, אם גם לכם יש חברה שנמצאת בבעלותכם ואתם רוצים להתנהל כמו שצריך מבחינת המיסים, לא כדאי שתעשו את זה לבד. אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום יוכלו לעזור לכם, בין אם זה בניהול השוטף של העניינים הפיננסיים בחברה ובין אם זה בהגשת בקשות להחזרי מס.

בסופו של דבר, כאשר החברה תקבל את החזרי המס המגיעים לה, אתם תראו שלא מדובר על סכומים זניחים ולכן זה מומלץ. כמו כן, כאשר איש מקצוע מנהל את הדברים וממלא עבורכם את הדו"חות הנדרשים הכול מתנהל על מי מנוחות ומתבצע בצורה מהירה ויעילה יותר.

החזרי מס בגין הפסקות בעבודה

במדינת ישראל כל אדם שעובד בתור שכיר, כמו אנשים שעובדים בתור עצמאיים, משלם מס הכנסה מידי חודש. רוב השכירים אומנם בכלל לא עוצרים לחשוב על

קרא עוד »
החזרי מס למטפלות

פקודת מס הכנסה מפרטת את כלל הזכאים לקבלת החזרי מס. הדרך לאמוד את היקף החזר המס הוא על פי מושג בשם "נקודת מס" – נרחיב

קרא עוד »
החזרי מס לבעלי חברה משפחתית

כשרוצים להקים חברה בדרך כלל צריך לבדוק כמה דברים. ראשית, האם אנחנו רוצים לעשות את זה לבד? כלומר, האם אדם מסוים רוצה להיות הבעלים היחיד

קרא עוד »
החזרי מס בגין פיצויים

כל עובד במדינת ישראל, במידה והוא עבד בצורה חוקית ומסודרת במקום עבודה מסוים ובמידה והוא עמד בכל הכללים הקבועים בחוק זכאי לקבל פיצויים. הפיצויים יכולים

קרא עוד »