מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס לגיל הזהב

החזר מס לגיל הזהב
החזר מס לגיל הזהב

במדינת ישראל, כמו ברוב המדינות המערביות והמתוקנות, האזרחים תמיד משלמים מיסים. זו הדרך של המדינה לסייע לנזקקים וזה חלק מהחוק גם בארץ שלנו, מה שמוביל לכך שלאורך השנים כולנו מתרגלים לתשלומים הגבוהים הללו. עם זאת, לא תמיד כאשר מדברים על תשלומי מיסים כולנו מודעים היטב למה שאומר החוק, ואחת מהקבוצות שנפגעות מהעניין פעם אחר פעם היא קבוצת הקשישים.

כלומר, אנשים בגיל הזהב לא תמיד מודעים לזכויות שלהם בנושא של החזרי מס, מה שמוביל לכך שהם לא יבקשו לרוב את ההחזרים המגיעים להם. לכן, אם גם אתם משלמים מיסים גבוהים ואתם כבר בפנסיה, כדאי שתדעו: יש מה לעשות בנידון ויש כזה דבר החזר מס לגיל הזהב. יתרה מכך, אם ההורים שלכם הגיעו לגיל הזה ואתם חושבים שאולי מגיעים להם החזרי מס – אין סיבה שתוותרו על בדיקה כמה שיותר מעמיקה בנושא, אז למה אתם מחכים?

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

הסיבות העיקריות שבגינן מגיעות לבני גיל הזהב החזרי מס

בבואנו לראות מהם המקרים הקלאסיים שבהם אנשים בגיל הזהב זכאים לקבל החזרי מס, אנחנו רואים שמדובר על כמה וכמה סיבות, כמו לדוגמא:

  • ניכוי של מס עבור רווחים מריביות של פיקדונות שונים וניירות ערך. ברוב המקרים הכנסות כאלה חייבות במס שנע בין 15% ל 25%, והכול בהתאם לסוג התוכנית שבה מדובר. עם זאת, לא מעט אנשים מבוגרים בגיל הזהב יוכלו בפועל לקזז את המיסים הללו עם נקודות זיכוי שלהן הם זכאים, מה שיוביל בסופו של דבר לכך שהם יוכלו לשלם הרבה פחות מיסים ולכן חשוב להיות מודעים לכך ואף לבדוק זאת לעומק.
  • רווחים שונים שנכנסים להם משכר דירה. לא אחת קורה שקשיש בגיל הזהב הוא למעשה בעל דירה שמניבה לו הכנסות שעולות על שכ"ד הגבוה מ4500 ₪ והכנסה זו כן חייבת כבר במס. עם זאת, גם במקרים כאלה ניתן לקזז את ההכנסה החייבת במס עם הקלות ונקודות מס שיש לאותו קשיש ולכן בסופו של דבר התשלום לרשויות המיסים יהיה נמוך יותר.
  • נכות של יותר מ 90%. במקרים רבים בני גיל הזהב הופכים להיות נכים בשלב כלשהו בגלל סיבה כזו או אחרת. חשוב להבין שכאשר מדובר על אדם מבוגר שהוא בעל אחוזי נכות מוכרים, אחרי ועדה רפואית, של יותר מ 90%, הרי שהוא זכאי לפטור ממס. עם זאת, לא תמיד הקשישים מודעים לכך ולא תמיד הם הגישו את בקשת הפטור מיד עם קבלת תעודת הנכות. משמעות הדברים היא שעל ידי בקשה רטרואקטיבית, שאפשרית גם עד כשש שנים אחורה, יוכל לקבל אותו קשיש החזרי מס משמעותיים ביותר.
  • צאצאיו של הקשיש מממנים את חייו במחלקה סיעודית. במקרים רבים מה שקורה הוא שהקשיש נמצא במחלקה סיעודית אך מי שמממן את העניין אלה הם הילדים שלו. לכן חשוב לדעת שבמקרים כאלה הילדים יכולים להגיש בשם אותו קשיש בקשה להחזרי מס כי כמובן שהקשיש זכאי לכל אותם ההחזרים.

 

מקרים נוספים שבהם ניתן לקבל החזרי מס בגיל הזהב

מעבר לכל המקרים שראינו עד כה, חשוב להבין שכאשר מדברים על החזרי מס לגיל הזהב, קיימות גם העילות הרגילות והנפוצות הקיימות גם לגבי אנשים צעירים יותר. לדוגמא: החזרי מס בגין עבודה בחלק מחודשי השנה או אפילו החזרי מס בגין הפסדים כאלה ואחרים בשוק ההון.

מה שבטוח צריך להבין, זה שהחזרי מס הכנסה זה בדיוק מסוג אותם הדברים שאם אנחנו לא נפעל לקבל אותם – רשות המיסים לא תחפש אותנו. כלומר, רשות המיסים היא גוף שתמיד יחפש אותנו כדי שנשלם לו אך היא לא תטרח לאתר אותנו כדי להחזיר לנו כספים שמגיעים לנו. במילים אחרות: גם כאשר מדובר על אדם בגיל הזהב עליו לקחת את המושכות לידיים ולפעול למען קבלת החזרי המס המגיעים לו.

כמובן שאם מדובר על אדם שכבר לא יוכל לעשות זאת לבד הרי שילדיו יוכלו לעשות זאת עבורו וחשוב מאוד להיות מודעים לכך. אין שום סיבה לוותר ולהסכים לשלם מיסים גבוהים מידי כי בסופו של דבר, אם מגיעים לנו החזרים, מדוע שלא נפעל כדי שהם יגיעו אלינו כמה שיותר מהר?

החזר מס בזמן עוצר

מגפת הקורונה שינתה את חיינו ללא היכר והכניסה מונחים חדשים לשגרה היום יומית שלנו כמו סגר, עוצר וחופשה ללא תשלום. פרנסתם של מיליוני ישראלים נפגעה

קרא עוד »
החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים ועובדים רבים. סגר, עבודה מהבית,

קרא עוד »
החזר מס על קניות בחו"ל

לא רבים יודעים זאת, אך במרבית מדינות העולם ניתן לקבל החזר מס עבור הקניות שעורכים בהן כתיירים. מדובר במנגנון נפוץ אשר נועד לעודד תיירות על

קרא עוד »
החזר מס רכב היברידי

היקום בו אנו חיים הולך ומתמלא באוויר מזוהם, שמופיע לרוב כתוצר לוואי של מפעלים מתועשים בעת תהליכי הייצור שלהם, ונפלט בתור גזים רעילים לחלל. זיהום

קרא עוד »