החזר מס – כמה שנים אחורה

אם יש משהו שכל נער ונערה יידעו לומר לנו לגבי מדינת ישראל, זה שזו מדינת רווחה שבה אנחנו משלמים מיסים. למעשה, אחת מהשיחות שתמיד חוזרות על עצמן כאשר אנשים מדברים על כלכלה במדינה, זו העובדה שאנחנו משלמים מיסים מאוד גבוהים וזאת למרות כל ההתאמות שכל אחד מאיתנו מנסה לעשות. במאמר זה נביט לעבר ונלמד על החזר מס – כמה שנים אחורה, מה צריך לדעת וכיצד לפעול.

אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם משלמים מיסים גבוהים, כדאי שתדעו שאולי בכל זאת מגיעות לכם אי אילו הקלות. בנושא הזה חשוב להבין שיש הבדל בדרך כלל בין אנשים שעובדים בתור עצמאים ובין אנשים שעובדים כשכירים, שכן השכירים לרוב לא מתעמקים בנושאים הללו. הם רגילים לקבל את תלוש המשכורת שלהם בכל עשירי לחודש והדבר היחיד שעליו הם מסתכלים זה על הסכום נטו שהעובר לחשבון שלהם.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

ההתנהלות הזאת היא לא התנהלות כלכלית חכמה, כי זה בדיוק מה שמוביל לכך שלא תמיד נדאג למימוש הזכויות שלנו. לעומת זאת, עצמאים הרבה יותר מבינים בתחום הזה ומשתדלים לבדוק את הדברים, פשוט כי אין להם ברירה אחרת. מה שכן משותף לכולם, זה שבהחלט יש מקרים שבהם נהיה זכאים להחזרי מס, והאמת היא, שיכולות להיות לכך סיבות רבות ומגוונות.

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

מהן הסיבות הכי נפוצות שבגללן אזרחים בישראל זכאים להחזר מס?

עוד לפני שנדבר על השאלה איך מגישים בקשה להחזרי מס וכמה שנים אחורה ניתן לעשות זאת, עלינו לנסות ולהבין מתי יש סיכוי שנהיה זכאים להחזרים כאלה. כך נגלה שבפועל לא חסרות סיבות להקלות שונות ולהחזרי מס שנוכל להיות זכאים להם, כמו לדוגמא החזר מס בגין:

  • לידה
  • חופשת לידה
  • גמלאים
  • גיל הזהב
  • תואר ראשון, שני או סטודנטים
  • רווחי הון והפסדים בבורסה
  • מילואים

ואפילו החזרי מס שמגיעים לנו כי בחרנו לנו רכב היברידי שהרבה פחות מזיק לסביבה! אומנם זה נכון שהרבה פעמים כאשר מדברים על נקודת זיכוי אחת לא מדברים על סכום משמעותי מאוד, אך אם ניקח את הסכום הזה ונכפיל אותו בחודשי השנה, הרי שהוא כבר כן יגיע לסכומים לא מבוטלים בכלל.

למעשה, אפילו אם אחרי בדיקה מעמיקה בנושא הזה תגיעו למסקנה שמגיעים לכם אלפיים או שלושת אלפים שקלים של החזרי מס, מדוע שלא תדרשו אותם? זה נכון שהסכום הזה לא ישנה את חייכם אך הוא כן יקל עליהם ולכן אין סיבה לוותר על כך.

החזר מס – כמה שנים אחורה: הגשת בקשה להחזרי מס רטרואקטיבית

מגיעים לכם החזרי מס מלפני כמה שנים? לא הגשתם את הבקשה בזמן והייתם בטוחים עד לא מזמן שעכשיו כבר איבדתם את הזכויות שלכם? אם כך, כדאי שתדעו שזה בכלל לא מדויק. למעשה, כאשר מדברים על החזרי מס מדברים ברוב המקרים על בקשות שניתן להגיש גם עד שש שנים אחורה.

החזר מס – כמה שנים אחורה

זה אומר שאם אישה ילדה ולמעשה הייתה זכאים למספר נקודות זיכוי כבר משנת הלידה אך בפועל היא לא קיבלה אותן – עדיין אין לה סיבה להתייאש. עד שהילד יהיה בן שש אותה אישה עדיין תוכל להגיש בקשה להחזר מס כמה שנים אחורה והאמת היא, שזה מאוד משתלם. במקרים כאלה גם תקבלו את החזרי המס בבת אחת על כל הזמן שחלף רטרואקטיבית כך שאין ספק שזה יכול להיות נוח במיוחד.

 

איך מתמודדים עם המורכבות של הגשת הבקשה?

רוב האנשים שמתחילים להבין שאולי מגיעים להם החזרי מס תוהים מה עליהם לעשות. לא תמיד קל להתמודד עם נושאי הבירוקרטיה השונים ויש מקרים שבהם נזדקק לעזרה, כי למי יש זמן וסבלנות בכלל לקרוא את כל המידע בנושא הזה?

לכן, אם גם אתם מרגישים כך כדאי שתדעו שאתם לבד והחדשות הטובות הן שיש הרבה מאוד אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם. משמעות הדברים היא שאפילו אם יהיה עליכם לפעול, למלא טפסים ולהגיש כל מיני בקשות, עדיין אין סיבה לחשוש מתהליך מורכב מידי.

במקום זה אנחנו מציעים לכם לפנות אל המומחים בתחום, להסביר להם במה דברים אמורים ובהתאם לסיוע שלהם לבצע את הגשת הבקשה להחזרי מס. החזרי מס כמה שנים אחורה זה משהו שלא כדאי לוותר עליו ואנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם המומחים בנושא עוד היום.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »