- Taxes-Refund -

4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

הגשת בקשה לקבלת החזרי מס היא תהליך מסובך ואישורה לוקח זמן רב.

 

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

לעיתים, גם במקרה שבו קיימת זכאות להחזר מס, הגשה לא מדויקת של הבקשה, החסרת פרטים חשובים או טעויות טכניות במילוי הטופס, עלולות להוביל לפסילת הבקשה.

לכן, אספנו עבורכם ארבעה טיפים קריטיים להגשת בקשות להחזרי מס.

4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

הטיפ הראשון – נקודות זיכוי במס הכנסה

בהרבה מקרים, הזכאות להחזר מס נובעות מאופן חישוב המס. רשות המיסים מחשבת עבור כל אחד את מדרגת המס שעליו לשלם על בסיס ההכנסות השנתיות שלו בשנת המס האחרונה.

עם זאת, מס ההכנסה עצמו משולם באופן חודשי ולעיתים ההכנסות החודשיות הן דינאמיות וכן נוצר הבדל בהכנסה בין שנים שונות. מקרים כמו הפסקת עבודה, החלפת תפקיד, חודשי אבטלה או שינויים אחרים בשכר כמו תשלומים וניכויים נוספים עלולים לגרום לטעות בחישוב המס ולתשלום של מס גבוה יותר מן הנדרש.

עם זאת, בהרבה מהמקרים, עובדים גם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה אשר אינם מודעים להם. נקודות אלו הן אוניברסליות ולא קשורות לרמת ההכנסות והניכויים של העובד אלא למצבו האישי – סיום לימודים, שחרור מהצבא, הולדת ילד, תשלום מזונות ואירועים רבים נוספים הם מקור לנקודות זיכוי במס הכנסה.

כל נקודה שווה כ-200 ש״ח בחודש ומעל 2,000 ש״ח בשנה ויש להן השפעה מהותית על שיעור המס שכל עובד משלם. כדאי מאוד לפני כל הגשת בקשה להחזר מס, לברר אילו נקודות זיכוי קיימות והאם אתם עומדים בתנאים הרלוונטיים לקבלת אותן נקודות.

הטיפ השני – החזר מס רטרואקטיבי

באופן כללי, החזר מס מתייחס למקרים בהם נגבה מס הכנסה גבוה יותר ממה שהיה נדרש ועל כן רשות המיסים נדרשת להחזיר את המס ששולם לעובד. עם זאת, חשוב לדעת כי הדבר תקף עבור שש שנות המס האחרונות.

מצד אחד, עבור מי שרק לאחרונה גילה כי הוא שילם מס גבוה מהנדרש, זו בשורה טובה שכן ניתן לבקש החזרי מס עבור יותר מהשנה האחרונה. מצד שני, הדבר מחייב כל אחד להישאר עם היד על הדופק ולבחון את ההכנסות והתשלומים שלו אחת לכמה שנים. היזכרות מאוחרת מדי במס גבוה ששולם לפני שנים רבות לא תאפשר קבלת החזר.

כמו כן, כיוון שאפשר לבקש החזרים עבור שנים קודמות, חשוב מאוד לשמור ולתעד את כל ההכנסות והניכויים לאורך השנים. בקשת החזרי מס מלווה תמיד במסמכים נוספים הנדרשים להוכחת הטענה ואי קיומם של המסמכים יוביל בהכרח לפסילת הבקשה.

באותו הקשר, חשוב לדעת כי הבקשות להחזרי מס מוגשות עבור כל שנת מס בנפרד. כך, גם אם קיימת עילה להחזר מס אשר התקיימה בשלוש שנות המס האחרונות, עליכם להגיש שלוש בקשות נפרדות להחזר מס עבור כל אחת מהשנים הללו.

הטיפ השלישי – ניכויים והוצאות

הטיפ הנ״ל רלוונטי בעיקר עבור עצמאים אשר מנהלים בעצמם את דוחות ההוצאות וההכנסות של העסק אך גם שכירים צריכים לשים לב אליו. עבור עצמאים, מדובר בחלק בלתי נפרד מניהול העסק. הקפדה על רישום נכון ומדויק של כלל ההכנסות וההוצאות היא קריטית לחישוב הרווח אשר עליו בעל העסק משלם מס.

יש כמובן הוצאות רבות אשר מוכרות במס ויכולות להשפיע על החישוב הכללי של פעילות העסק – הוצאות משרדיות, נסיעות, דלק, ריהוט משרדי, ציוד לעסק ובעצם כל הוצאה שניתן להוכיח שהיא הכרחית לפעילות השוטפת של העסק. עם זאת, ישנן הוצאות נוספות אשר כולנו משלמים ואפשר לנכות אותן מהחישוב הכללי של ההכנסות. הוצאות אלו הן הפקדות לקרנות פנסיה, ביטוח חיים וקרנות השתלמות.

כך שאם חישוב מס ההכנסה שלכם כולל בתוכו סכומים שהוצאתם על קרנות פנסיה וביטוחים, ניתן לנכות סכומים אלו ובכך לשלם מס מופחת. כמובן שגם במקרה הזה, חשוב מאוד לשמור את כל הדוחות על ההוצאות לקרנות וביטוחים שונים, וכן לתעד את התאריכים והסכומים המדויקים על מנת שיהיה ניתן לכלול אותם בחישובים של רשות המיסים.

הטיפ הרביעי – סיוע של איש מקצוע בהגשת בקשה לקבלת החזרי מס

חוקי מס הם תמיד מורכבים ומסובכים, מכילים מאות תתי סעיפים ומקרים פרטיים ומיוחדים ודורשים ולא מעט חישובים מורכבים. יש היום לא מעט מחשבונים וכלים המאפשרים לעשות את החישובים והבדיקות באופן עצמאי.

עם זאת, הכלים האלו לא מכירים את החוקים על בוריים ולא ידעו להגיד לכם אם אתם זכאים להקלות שאינכם מודעים אליהם. או להיפך, להסביר לכם מתי דווקא נקודת זיכוי שחשבתם שמגיעה לכם בעצם לא מגיעה לכם ואתם עלולים לגלות שאתם דווקא חייבים לשלם יותר מס ממה ששילמתם.

סיוע של יועץ מס או רואה חשבון מומחה למס הוא חיוני מאוד בתהליך הגשת בקשה להחזר מס ויעלה את אחוזי ההצלחה של הבקשה באופן ניכר. בהרבה מקרים ישנם טפסים שאי צירופם יוביל לפסילת הבקשה או סעיפים שמילוי לא נכון שלהם יוכל רק לעכב את הבקשה ולפגוע בכם.

ברוב המקרים, ייעוץ כזה יחייב תשלום של עמלה מסוימים אשר תבוא לידי ביטוי באחוז כלשהו מהמס שהוחזר. אך עם זאת, בלא מעט מקרים, הייעוץ יוכל לסייע לכם לקבל החזר הרבה יותר גדול ממה שהייתם מקבלים אם הייתם מגישים את הבקשה לבדכם. כמו כן, סיוע של איש מקצוע במהלך תהליך הגשת בקשה להחזר מס יכול להקל גם במובן הטכני.

על אף העידן הטכנולוגי בו אנחנו נמצאים, הגשת הבקשות להחזרי מס מחייבת הגעה באופן פיזי ללשכת פקיד שומת המס המקומית והגשת הטפסים. עם זאת, רואי חשבון יכולים להגיש את הבקשה באופן מקוון באמצעות מערכת מיוחדת בה הם משתמשים. על כן, סיוע של איש מקצוע יכול גם לחסוך זמן בהגשת הבקשה עצמה ועמידה בתורים ארוכים.

 

אין מדובר במבצע מיוחד אלא ב"אוצר" המחכה לרבים מאתנו מתוקף החוק: החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש.

איך זה קורה? חישוב המס מתבסס על השערה לגבי השתכרות העובד, והפערים בין שיעור המס לגובהו בפועל, יוצרים סכומים שניתן לקבלם בחזרה בתומה של השנה. הנה ארבע עצות חשובות למי שעומד להגיש בקשה לקבלת החזרי המס המגיעים לו.

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

בחן את עצמך: האם מגיעות לך נקודות זכות?

ישנן לא מעט סיבות שבגינן ייתכן ותהיו זכאים לנקודות זכות במס הכנסה, כאשר המשמעות היא תשלום מופחת של מס. בין הסיבות: מגורים ביישובי ספר, הורות, מוגבלויות ועוד. בדקו האם אתם עומדים תחת אחת, או יותר – מן ההגדרות השונות.

מסע בזמן – בדיקה של עד שש שנים אחורה יכולה להוביל לכסף רב

על פי החוק, אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת החזרי מס גם עבור שש השנים שקדמו לשנת המס הנוכחית. עם זאת, תצטרכו להשיג תימוכין, כלומר אישור מתאים ורלוונטי עבור כל טענה שלכם, בין אם זה מעבר מגורים לעיירת פיתוח, העובדה שנולד לכם ילד חדש או כל דבר אחר.

שמירה על מסמכים ואישורים מהעבודה, עשויה להתגלות כקריטית

חלק חשוב מבין המסמכים יהיו הוכחות לכך שאכן שילמתם יותר מדי מס, בעוד הייתם זכאים להנחות או נקודות זכות אשר לא נוצלו. שימרו תלושי משכורת בתיקיה מסודרת, ואל תזרקו אותם גם אם עברתם מקום עבודה.

עצות ממי שבקיא בתחום החזרי מס יכולות להיות שוות זהב

על מנת להגיש בקשה לקבל את הכסף שהצטבר לזכותכם בסוף השנה, לא תצטרכו לעבור הכשרה מיוחדת ולמעשה מדובר בפעולה די פשוטה. מפתיע לגלות כי למעלה משמונים אחוזים מן הזכאים, כלל לא דורשים את כספם בחזרה, וחבל להיות חלק מן הסטטיסטיקה הזאת.

על מנת למצות את זכויותיכם עד הסוף ולמען קבלת החזרים של מס בגובה המקסימלי, התייעצו עם עורך דין שיסייע לכם להגיש את הבקשה שלכם בצורה המסודרת והיעילה ביותר, שייתכן ותוביל לסכום גבוה של כסף שיוחזר לחשבונכם.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

שנת מס

השאלה מה היא שנת המס הנוכחית חוזרת על עצמה לעיתים קרובות ומשותפת לשכירים, עצמאיים, בעלי עסקים, נציגים חברות וארגונים פרטיים

קרא עוד »
החזר מס שלילי

מה זה החזר מס שלילי? מענק בגובה 4,000 ש"ח הניתן לעובדים שהכנסתם נמוכה (שכירים ועצמאים) לאחר שהגישו בקשה ועמדו בתנאי

קרא עוד »
חברת החזרי מס

לישראלים רבים יש זכאות להחזר מס, כל אחד ואחת מסיבותיו שלו. הנה כמה דוגמאות לאנשים שיכולים להיות זכאים להחזרי מס

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה