תהליך של קבלת החזרי מס – פשוט משחשבתם

ניכויים עודפים של מס משכרם של עובדים בישראל, הם עניין נפוץ למדי הגורם לכך שאנשים רבים זכאים לקבלת החזרי מס בסופה של השנה. חלק מן העובדים יכולים למנוע מראש את הטעויות הללו שנעשות בחישוב השכר, לו רק היו בקיאים מספיק בעניין זכויותיהם ומממשים אותן עד הסוף.

עם זאת, המדינה מאפשרת לזכאים להחזר לקבל את כספם עד שש שנים אחורה משנת המס בה הוגשה הבקשה, מה שעשוי להפוך את ההליך למשתלם ואת הסכום המתקבל לגבוה במיוחד.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

לפני שמתחילים בתהליך של קבלת החזרי מס: שני עניינים חשובים שמומלץ לבדוק

בטרם תיכנסו למעמקי הבירוקרטיה ותתחילו למלא טפסים, חשוב שתבדקו כמה דברים, ובעיקר את שייכותכם לאחת מן הקבוצות הבאות:

  1. האם אתם זכאים לקבל הנחות או הקלות בתשלומי המס? ייתכן מאוד שכן, במידה והנכם משתייכים לקטגוריות שמגדירה המדינה. ישנם רבים הנכנסים תחת מספר קטגוריות במקביל, ומכאן שהם זכאים להנחות גבוהות יותר.
  2. האם אתם עובדים במספר מקומות במקביל? חשוב שתבדקו האם ביצעתם תיאום מס בין כל מקורות השכר שלכם. במידה ולא, ייתכן מאוד שמגיע לכם לקבל החזרי מס.
תהליך של קבלת החזרי מס - פשוט משחשבתם
תהליך של קבלת החזרי מס – פשוט משחשבתם

מודעות גבוהה, באופן כללי, לעניין הזכויות שלכם בעבודה ובפרט כאשר מדובר בתשלומי מיסים, יכולה לסייע במניעת טעויות ובטיפול באלו שצצות מספיק בזמן, בטרם נערמים סכומים גבוהים של כסף בקופת המדינה ואתם נדרשים להמתין זמן רב עד שתקבלו אותם בחזרה לחשבונכם.

האם מגיע גם לי?

כאן הדרך בה תבחרו לפעול תלויה בכם, ובכם בלבד. תוכלו כמובן לעבור על בליל המידע המצוי בשפע ברחבי האינטרנט ולנסות ולהבין האם אתם נופלים במסגרת הזכאים להטבה. עם זאת, בידכם כמובן לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בתחום. ניתן למצוא מנעד גדול של חברות המציעות שירותים מסוג זה. נכון, מדובר בשירות בתשלום, אך ייתכן והשקעתכם תשתלם כפליים ותזכו להחזרי מס משמעותיים.

המלצת כותבי מאמר זה היא לא להתעצל! קראתם את הנתונים בעצמכם, מעל 8.5 מיליארד ש"ח בדמות החזרי מס לשכירים שוכבים להם ללא כל דורש רק מפאת "הפחד" להתעסק עם רשויות המס. באם אינם בטוחים האם אתם נמצאים במסגרת הזכאים או לא, עשו מעשה ובדקו את הנושא. על מנת לבחון את הנושא באופן מלא ולהסיר ספק באשר לחוסר הוודאות שלכם, יש לפנות למרכז המידע ברשות המיסים.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »