למי מגיעים החזרי מס?

באם אתם נמצאים במסע אל עבר ההבנה האם גם לכם מגיעים החזרי מס, אך לא ממש מצליחים למצוא תשובה, בוודאי תשמחו לדעת שאנו מבינים ללבכם.

במהלך מאמר זה נפרוט בפניכם באופן חלקי רשימה של הזכאים ליהנות מאותם החזרים מיוחלים. חשוב להדגיש כי הרשימה המלאה הינה ארוכה לאין שיעור מזאת המפורטת בפניכם, קריאה מהנה:

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

החזרי מס – מי הם הזכאים?

שכירים

רבים אינם יודעים זאת אך גם שכירים, לצד עצמאיים, זכאים לקבל החזרי מס (אנו בטוחים שהנתון הפתיע אתכם). נתון מפתיע עוד יותר, תקשיבו טוב, הוא בכך כי מעל 8.5 מיליארד ש"ח בדמות החזרים לשכירים שוכבים להם ללא דורש.

אתם שואלים את עצמכם מהי הסיבה לכך? ובכן, כנראה ומדובר בחוסר הרצון של רבים להיכנס לדין ודברים עם רשויות המס. אם תשאלו אותנו, מדובר על סיבה מטופשת בעליל, כזאת שאינה מצדיקה ויתור על כספים המגיעים לכם כחוק. בנוסף לרוב אנו לא יודעים מי זכאי להחזרי מס ולמה.

העסקה במספר מקומות עבודה במהלך השנה, או החלפה של מקום עבודה, נחשבת לסיבה פופולרית במיוחד בגינה שכירים  מוצאים עצמם זכאים ליהנות מהחזרי מס.

הסיבה לכך היא כי מערכת המס במדינה נמצאת תחת ההנחה כי הכנסתו של אדם, שכיר, הינה יציבה לאורך השנה – ובאם הדבר לא כך, מתקבל חוסר התאמה בין המס אשר נגבה לזה אשר היה צריך להיגבות. במילים אחרות שכירים תתעוררו – מגיע לכם החזרי מס.

חיילים

המדינה, ובמטרה לאפשר התחלת חיים נוחה יותר, מאפשרת לצעירים אשר השתחררו משירות צבאי ליהנות מהחזרי מס משמעותיים.

למי מגיעים החזרי מס

חשוב להדגיש כי ההטבה חלה גם על מתנדבי השירות הלאומי. נתון משמעותי ורלוונטי הינו העובדה כי ניתן לדרוש את ההטבה עד לשש שנים לאחור (כלומר נכון ליום כתיבת מאמר זה, עד לשנת 2012).

בעלי מוגבלות רפואית

המדינה מעניקה הטבות ייחודיות בדמות החזרי מס לסובלים ממגוון בעיות רפואיות ולמשפחותיהם. הסיבה לכך מובנת, והינה במטרה להקל על ההתמודדות המורכבת, במיוחד כאשר אחד מההורים (או שניהם במקרים מסוימים) נאלצים לטפל בילדים באופן צמוד – סיטואציה המלווה בהתמודדות כלכלית מורכבת.

אזורי פריפריה

אזורים אלו הידועים גם כ-"אזורי עדיפות לאומית" מקנים לגרים בהם גם כן הטבות מס רבות ומגוונות ובהן גם החזרי מס לשכירים ועוד. על מנת לבדוק האם אתם אכן מתגוררים במסגרת אזורים אלו, יש לבדוק זאת באתר הממשלתי המתאים (אך אנו מניחים שאתם כבר מודעים לנושא).

חשוב להדגיש, כפי שנאמר לעיל, כי הרשימה שלהלן הינה חלקית בלבד. מנעד הזכאים לקבלת החזרי מס הוא רב הרבה יותר ועל מנת לצפות במלוא הרשימה יש להיכנס לאתר רשות המיסים ולבדוק האם אתם עומדים בקריטריונים הנדרשים.

 

האם מגיע גם לי?

כאן הדרך בה תבחרו לפעול תלויה בכם, ובכם בלבד. תוכלו כמובן לעבור על בליל המידע המצוי בשפע ברחבי האינטרנט ולנסות ולהבין האם אתם נופלים במסגרת הזכאים להטבה. עם זאת, בידכם כמובן לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בתחום.

ניתן למצוא מנעד גדול של חברות המציעות שירותים מסוג זה. נכון, מדובר בשירות בתשלום, אך ייתכן והשקעתכם תשתלם כפליים ותזכו להחזרי מס משמעותיים.

המלצת כותבי מאמר זה היא לא להתעצל! קראתם את הנתונים בעצמכם, מעל 8.5 מיליארד ש"ח בדמות החזרי מס לשכירים שוכבים להם ללא כל דורש רק מפאת "הפחד" להתעסק עם רשויות המס.

באם אינם בטוחים האם אתם נמצאים במסגרת הזכאים או לא, עשו מעשה ובדקו את הנושא. על מנת לבחון את הנושא באופן מלא ולהסיר ספק באשר לחוסר הוודאות שלכם, יש לפנות למרכז המידע ברשות המיסים.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »