מחזירים לכם כסף, מלאו טופס עכשיו!

מה אנשים לא יודעים על החזרי מס

אחת מהחידות המשונות ביותר במשק הישראלי, היא העובדה שכל כך הרבה אנשים במדינה בוחרים פשוט לוותר על הכסף שמגיע להם, ולא מגישים בקשה לקבלת החזרי מס. ההסבר ההגיוני היחיד לעניין הזה, הוא שרבים פשוט אינם מכירים עד הסוף את עניין החזרי המס, ועד כמה פשוטה הדרך לקבל את הכסף שלהם, שנלקח מהם על בסיס קבוע וממתין לשוב לחשבון הבנק – בחזרה.

"רבים פשוט אינם מכירים עד הסוף את עניין החזרי המס, ועד כמה פשוטה הדרך לקבל את הכסף שלהם."

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לחצו כאן ובדקו אם מגיע לכם כסף!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

שמונים אחוזים מהישראלים אינם מבקשים החזר

עובדים שכירים אשר לא מדווחים על הכנסותיהם על בסיס שוטף, אלא "מגלים" את סכום המס שנלקח משכרם רק בתלוש המשכורת, לרוב אינם מודעים לגובה המס שהם אמורים לשלם. מכאן שהרבה מאוד אנשים זכאים לקבלת החזר מס בסוף השנה, ומסיבה לא ברורה פשוט נמנעים מלהגיש בקשה לכך. לעיתים מדובר באלפי שקלים שממתינים בקופת המדינה, ואין להם דורש.

הטעות בחישוב המס היא שכיחה מאוד

אין מדובר בשגיאה מכוונת של המדינה, אלא בטעות שנוצרת באופן טבעי מכיוון שהמס החודשי שכל אחד מאתנו משלם, מבוסס על המשכורת המשוערת השנתית שלו, ועל מדרגת המס הגבוהה ביותר. זה קורה לכל כך הרבה אנשים, שייתכן שדווקא בשל השכיחות – אנשים פשוט לא מאמינים לעובדה שהם שמגיע להם החזרי מס בקלות רבה, ומעדיפים להתייחס לעניין כאל בירוקרטיה מיותרת המבוססת על שמועות, וכאמור לא כך העניין.

יש סיכוי שגם אתם זכאים לקבל החזרי מס

לכל אחד מן העובדים בישראל נתונים אישיים, שחלקם הגדול מזכה בנקודות זיכוי והנחות בתשלומי המס. אלה יכולים להיות נתונים כמו מגורים ביישובי ספר, עבודה במספר מקומות במקביל, הפסקה בעבודה רציפה במהלך השנה, מצב אישי שהשתנה כמו הולדת ילד, אנשים עם מוגבלות ועוד. הרבה עובדים נמצאים תחת הגדרה המזכה בהנחה כזו, אך אינם מודעים לזכויות המגיעות להם בעקבות כך ומכאן שהם משלמים מס גבוה בהרבה, מזה שהם אמורים לשלם. בדיקה פשוטה תגלה, האם גם אתם זכאים לקבל הנחה במס ולכן גם זכאים לקבל החזר מס של כסף.

 

אפשר לקבל כסף גם עבור שש שנים אחורה

עוד עניין שלא נמצא במודעות של הרבה מאוד עובדים, היא שהם יכולים להגיש בקשה גם עבור תקופה שכבר חלפה מזמן. עד שש שנים אחורה משנת המס שבה מוגשת הבקשה, עדיין מזכות בהחזרים של מס במידה והעובד זכאי לכך. עליו להגיש את הבקשה ולצרף מסמכים ואישורים מתאימים עבור כל שנת מס בנפרד, וזה עשוי להצטבר בסופו של דבר לסכום נאה ביותר.

ייתכן שייעוץ מקצועי יעזור לכם לקבל יותר כסף

נושא שכיח ומפתיע, הוא שאותם אלו שכבר טורחים ומגישים את הבקשה לקבלת החזרי מס – לא מבצעים זאת בצורה היעילה ביותר. ייתכן וייעוץ מבעל מקצוע המבין בתחום יסייע למיצוי הזכויות עד הסוף, ולקבלת סכום כסף גבוה בהרבה מזה שהיה מתקבל, בהגשה עצמאית של הבקשה לקבלת ההחזר.

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

מדרגות מס לשנת 2020

עליית מדרגה נחשבת לביטוי חיובי ומעודד המשקף הצלחה או התקדמות אישית מסוימת. אך בכל הנוגע לעלייה במדרגות המס, הרי שהדבר

קרא עוד »