טופס 1322 – נספח ג' לטופס הדו"ח השנתי

טופס 1322 הוא למעשה נספח ג' של טופס הדוח השנתי. יש צורך לצרף אותו על מנת להעיד על רווחים והפסדים בשוק ההון לאורך השנה. הנתונים המופיעים בנספח נכנסים בהמשך לחישוב המס השנתי הנדרש והחזרי המס.

להורדת טופס 1322 לחצו כאן

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

דוח שנתי לעצמאיים – הסבר

כל בעל עסק מחויב על פי חוק להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה. בדוח עליכם לדווח על ההכנסות וההוצאות שלכם, וכתוצאה מהנתונים המדווחים בו נקבע שיעור המס שעליכם לשלם. חשוב לשמור קבלות על הוצאות שיכולות להיחשב מוכרות, על מנת שיהיה ניתן לנכות לכם מס בהם. את הקבלות הללו יש גם לצרף לדוח השנתי.

ניתן להגיש את הדוח באמצעות אתר האינטרנט של רשות המיסים, ואין חובה להגיע פיזית לסניף. במידת הצורך, ניתן גם לגשת לפקיד שומה ולהגיש את הטופס, בצירוף כל המסמכים הנדרשים.

טופס 1322 – נספח ג' לטופס הדו"ח השנתי
טופס 1322 – נספח ג' לטופס הדו"ח השנתי

את הדוח יש להגיש על ה- 30 באפריל שלאחר שנה המס המדווחת, אך ניתן לקבל דחייה באמצעות פנייה לפקיד השומה של רשות המיסים. אי הגשת הדוח בזמן הנדרש עלולה לגרור קנסות ועונשים, כך שמומלץ מאוד להימנע מכך. אם אינכם בטוחים כי אתם יודעים כיצד למלא את הדוח בעצמכם, כדאי להיוועץ באיש מקצוע בתחום או רואה חשבון, אשר יכווין אתכם בתהליך ויוודא כי הכל מתבצע בצורה נכונה.

 

מתי נצטרך את טופס 1322?

יש צורך לצרף את טופס זה לדוח השנתי – טופס 1301 – בעת הגשתו. את טופס הדוח השנתי יש למלא מדי שנה, ובו מצהירים על ההכנסות וההוצאות שביצעתם במשך השנה בתור עצמאיים. טופס 1322 מהווה הצהרה על הרווחים וההפסדים משוק ההון במהלך שנת המס, ומהווה עוד נדבך בחישוב המס הנדרש.

 

אילו פרטים יש למלא בטופס ?

יש למלא בטופס 1322 את הפרטים הבאים:

  • פרטים האישיים שלכם.
  • פרטי ניירות הערך שלכם וחשבונות הבנק. יש לצרף גם את טופס 867 שמתקבל מחברת הבנק, ומעיד גם הוא על הכנסות מרווחי הון, דיבידנדים וניירות ערך.
  • פירוט ההכנסות שלכם מניירות ערך ושוק ההון, על פי קטגוריות וסעיפים שונים.
שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »