טופס 119 – זיכוי בגין תואר אקדמי

בשנת 2005 נקבע כי אזרחים ישראליים אשר סיימו את לימודיהם האקדמיים לתואר ראשון במוסדות המוכרים על ידי המדינה, יהיו זכאים לקבל נקודות זיכוי ממס הכנסה. זוהי הטבה שבה יכולים להשתמש בוגרי תואר אקדמי החל משנת המס שלאחר סיום לימודיהם. על מנת לקבל את ההטבה יש למלא טופס 119 – זיכוי בגין תואר אקדמי.

להורדת טופס 119 לחצו כאן

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

מתי נצטרך את טופס 119?

במידה וסיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם בשנים האחרונות, תוכלו למלא את הטופס על מנת לקבל את נקודות הזיכוי שמגיעות לכם ממס הכנסה. חשוב להבין כי נקודות הזיכוי מגיעות לאנשים שלמדו במוסד אקדמי שמוכר על ידי המדינה, ולא במוסד אקדמי מחוץ לארץ.

אנשים שסיימו את לימודי התואר שלהם אחרי שנת 2014, יכולים לנצל את נקודות הזיכוי במהלך שנה אחת בלבד. שווי נקודת הזיכוי הוא בערך 2600 ₪, אך הסכום משתנה בהתאם לגורמים שונים.

טופס 119 – זיכוי בגין תואר אקדמי
טופס 119 – זיכוי בגין תואר אקדמי

אילו פרטים יש למלא?

בעת הגשת טופס 119, תצטרכו למלא את הפרטים הבאים:

  • פרטי המעביד שלכם.
  • הפרטים האישיים שלכם: שם מלא, כתובת ומספר תעודת זהות.
  • שנת המס שעבורה אתם מעוניינים לקבל את הזיכוי.
  • פירוט התואר אקדמי שסיימתם. איזה סוג תואר (האם מדובר בתואר ראשון, שני, שלישי, תעודת מקצוע או התמחות), באיזה תחום, תאריך סיום התואר ומספר שנות הלימוד.

 

מידע נוסף

במידה והסתיימה שנת המס ולא הגשתם את הבקשה לקבלת הטבת המס, ניתן להגיש בקשה להחזר מס. אל הבקשה תצטרכו לצרף אישורים מתאימים שמראים כי אתם בוגרי תואר אקדמי. כך, הבקשה תכיל בתוכה את נקודות הזיכוי שמגיעות לכם, ותוכלו לקבל את ההחזר הכספי.

טופס 119 יכול גם לשמש אנשים שסיימו לימודי מקצוע בהם התקבלה תעודת מקצוע שמוכרת על ידי משרד ממשלתי. במקרים כאלו, בוגרי לימודי מקצוע יקבלו גם הם הטבת מס שעומדת על סכום של 2000 ₪ בערך (3/4 נקודת זיכוי). לאחר הגשת הטופס, אתם תקבלו תשובה בחזרה מרשויות המס. במידה וההטבה אושרה, תקבלו אישור אותו תעבירו למעביד שלכם, וכך תוכלו לקבל את ההטבה.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »