מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס בגין תואר ראשון

החזר מס בגין תואר ראשון
החזר מס בגין תואר ראשון

מדינת ישראל עושה לא מעט צעדים שהמטרה העיקרית שלהם היא לגרום לעוד ועוד אנשים להשקיע, ללמוד ולהיות בעלי תארים אקדמאים שונים.

ההשכלה נחשבת לאחת מהדרכים הכי טובות שיש להגדיל את אחוזי ההצלחה שלנו כאוכלוסייה בתחומים שונים, בין אם מדובר על המדע, על הספרות או על תחום הרפואה.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

זו הסיבה שבגללה מדינת ישראל מזכה בהחזרי מס אנשים שיש להם תואר ראשון שסוים בהצלחה ושמוכר כחוק, אך לא כולם מודעים לכך. למעשה, אם ננסה להצביע על הבדל חשוב בין אנשים שעובדים בתור שכירים ובין אנשים שמנהלים עסקים עצמאיים, אנחנו נראה שהשכירים אינם מחויבים בהגשת דו"ח למס הכנסה.

משמעות הדברים בפועל היא שאותם שכירים, כיוון שהם לא מחויבים להגיש דו"ח למס הכנסה, לא מקבלים את הזיכויים המגיעים להם בצורה אוטומטית. זה מה שמוביל לכך שהם זכאים, בסופו של דבר, להחזרי מס.

זה נכון בין אם מדובר על החזר מס בגין תואר ראשון ובין אם מדובר על החזר מס בגין כל סיבה אחרת וחשוב מאוד להיות מודעים לכך. לעומת זאת, אנשים שעובדים בתור עצמאים גם מחויבים להגיש את הדוחות השונים למס הכנסה וגם, בדרך כלל, יותר מודעים לנושא הזה.

מה שבטוח זה שבין אם אתם עובדים בתור שכירים ובין אם אתם עובדים בתור עצמאים, במידה ויש לכם תואר ראשון שסיימתם, מגיעים לכם בגינו החזרי מס, אז למה שלא תדרשו את מה שמגיע לכם?

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

מה בדיוק מגיע לכם?

לדבר על החזרי מס בגין תואר ראשון זה טוב ויפה, אך מה זה אומר בפועל? על כמה החזרי מדובר? והאם לכל החיים תקבלו החזרי מס כי בעבר עשיתם תואר ראשון של שלוש או ארבע שנים? חשוב להבין שאומנם המדינה רוצה לעודד את אזרחיה ללמוד, אך בפועל היא עושה זאת תחת הגבלות ובצורה ברורה ביותר.

כך אנחנו יכולים לראות, בבואנו לבדוק מיהם האנשים שיקבלו החזרי מס בגין תארים ראשונים, שלמעשה החזרי מס על תואר כזה ניתנים למשך שלוש שנים וכוללים חצי נקודת זיכוי.

נקודות הזיכוי מתחלקות לחצי וכל חצי נקודה שווה סכום מסוים של כסף, מה שאומר שאפילו אם יש לכם רק תואר ראשון ואפילו אם מדובר רק על חצי נקודת זיכוי – חבל יהיה לוותר על כך.

כל חצי נקודת זיכוי שמתרגמים אותה לכסף וצוברים אותה לאורך שנים למעשה שווה, בסופו של דבר, לא מעט, מה שאומר שכדאי גם לכם לדרוש את המגיע לכם.

 

הגשת הבקשה להחזרי המס בגין תואר ראשון

לא אחת קורה, כפי שכבר ציינו, שאנשים מתחילים לעבוד בתור שכירים וכיוון שהם לא מחויבים להגיש דוחות למס הכנסה, אינם מודעים לזכויות שלהם.

לכן קורה שהזמן עובר ולמעשה אותו אדם שיש לו תואר ראשון מפספס את החזרי המס המגיעים לו, פשוט כי הוא אינו דורש אותם. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם חוששים שזה יקרה לכם, כדאי שתדעו שלא פעם אפשר להגיש את הבקשה גם בצורה רטרואקטיבית.

זה אומר שאין לכם סיבה לוותר על מה שמגיע לכם, כי אפילו אם כבר חלפו כמה חודשים, או אפילו שנה, עדיין תוכלו להגיש את הבקשה שלכם להחזרי מס אל רשות המיסים.

מבחינת השאלה עד כמה זה מסובך והאם זה ידרוש מכם אנרגיות רבות, אתם יכולים להיות בטוחים שהיום זה פשוט יותר מאשר בעבר. כלומר, בימינו אתם יכולים להגיש את הבקשה בקלות, במהירות ואפילו לא תצטרכו לפנות אל המומחים בתחום.

כל המידע בנושא של הגשת בקשות להחזרי מס בגין תואר ראשון, שני או דוקטורט פרוס לפניכם אונליין, אז למה שלא תעשו בו שימוש? מצד שני, אם אתם בכל זאת לא רוצים לעשות טעויות ואם אתם מעדיפים שמישהו מקצועי יסייע לכם בנושא של הגשת הבקשה, דעו שזה אפשרי.

למעשה יש היום לא מעט גורמים שזמינים עבורכם ושיוכלו לעזור לכם בעניין הנקודתי הזה, בין אם זה רואה חשבון מוביל, יועץ מס או כל גורם אחר. זכרו שאומנם התשובה של רשות המיסים לגבי הבקשה שלכם לא תגיע ביום אחד, אך בסופו של דבר תקבלו מענה ויכול להיות שתקבלו החזרי מס לא מבוטלים.

החזרי מס בגין סיום לימודים

רבים מאיתנו בוחרים ללכת וללמוד גם בעידן המודרני, אם כי ברור גם שישנן עוד דרכים להצליח בחיים ואף לאייש תפקידים בכירים. אדם שלומד, בין אם

קרא עוד »
החזר מס לסטודנטים

להיות סטודנטים זו תקופה נהדרת ומאתגרת ועל כך כל אחד שעשה זאת יכול להעיד. אנחנו בוחרים מקצוע שנרצה ללמוד, עובדה שתשפיע בצורה מהותית ביותר על

קרא עוד »
החזר מס בגין תואר שני

אם לפני שנים להיות בעל תואר ראשון זה היה מספיק, הרי שהיום בחברה המודרני שבה אנחנו חיים, זה כבר לא לגמרי עונה על הציפיות. כלומר,

קרא עוד »