החזר מס בגין תואר ראשון

מדינת ישראל עושה לא מעט צעדים שהמטרה העיקרית שלהם היא לגרום לעוד ועוד אנשים להשקיע, ללמוד ולהיות בעלי תארים אקדמאים שונים. סטודנטים ובוגרים רבים, אשר הלימודים דרשו מהם מחיר כלכלי כבד, אינם מודעים כלל לחשיבות החזר מס בגין תואר ראשון.

ההשכלה נחשבת לאחת מהדרכים הכי טובות שיש להגדיל את אחוזי ההצלחה שלנו כאוכלוסייה בתחומים שונים, בין אם מדובר על המדע, על הספרות או על תחום הרפואה.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

זו הסיבה שבגללה מדינת ישראל מזכה בהחזרי מס אנשים שיש להם תואר ראשון שסוים בהצלחה ושמוכר כחוק, אך לא כולם מודעים לכך. למעשה, אם ננסה להצביע על הבדל חשוב בין אנשים שעובדים בתור שכירים ובין אנשים שמנהלים עסקים עצמאיים, אנחנו נראה שהשכירים אינם מחויבים בהגשת דו"ח למס הכנסה.

משמעות הדברים בפועל היא שאותם שכירים, כיוון שהם לא מחויבים להגיש דו"ח למס הכנסה, לא מקבלים את הזיכויים המגיעים להם בצורה אוטומטית. זה מה שמוביל לכך שהם זכאים, בסופו של דבר, להחזרי מס.

זה נכון בין אם מדובר על החזר מס בגין תואר ראשון ובין אם מדובר על החזר מס בגין כל סיבה אחרת וחשוב מאוד להיות מודעים לכך. לעומת זאת, אנשים שעובדים בתור עצמאים גם מחויבים להגיש את הדוחות השונים למס הכנסה וגם, בדרך כלל, יותר מודעים לנושא הזה.

מה שבטוח זה שבין אם אתם עובדים בתור שכירים ובין אם אתם עובדים בתור עצמאים, במידה ויש לכם תואר ראשון שסיימתם, מגיעים לכם בגינו החזרי מס, אז למה שלא תדרשו את מה שמגיע לכם?

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

מה בדיוק מגיע לכם?

לדבר על החזרי מס בגין תואר ראשון זה טוב ויפה, אך מה זה אומר בפועל? על כמה החזרי מדובר? והאם לכל החיים תקבלו החזרי מס כי בעבר עשיתם תואר ראשון של שלוש או ארבע שנים? חשוב להבין שאומנם המדינה רוצה לעודד את אזרחיה ללמוד, אך בפועל היא עושה זאת תחת הגבלות ובצורה ברורה ביותר.

החזר מס בגין תואר ראשון

כך אנחנו יכולים לראות, בבואנו לבדוק מיהם האנשים שיקבלו החזרי מס בגין תארים ראשונים, שלמעשה החזרי מס על תואר כזה ניתנים למשך שלוש שנים וכוללים חצי נקודת זיכוי.

נקודות הזיכוי מתחלקות לחצי וכל חצי נקודה שווה סכום מסוים של כסף, מה שאומר שאפילו אם יש לכם רק תואר ראשון ואפילו אם מדובר רק על חצי נקודת זיכוי – חבל יהיה לוותר על כך.

כל חצי נקודת זיכוי שמתרגמים אותה לכסף וצוברים אותה לאורך שנים למעשה שווה, בסופו של דבר, לא מעט, מה שאומר שכדאי גם לכם לדרוש את המגיע לכם.

 

הגשת בקשת החזר מס בגין תואר ראשון

לא אחת קורה, כפי שכבר ציינו, שאנשים מתחילים לעבוד בתור שכירים וכיוון שהם לא מחויבים להגיש דוחות למס הכנסה, אינם מודעים לזכויות שלהם.

לכן קורה שהזמן עובר ולמעשה אותו אדם שיש לו תואר ראשון מפספס את החזרי המס המגיעים לו, פשוט כי הוא אינו דורש אותם. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם חוששים שזה יקרה לכם, כדאי שתדעו שלא פעם אפשר להגיש את הבקשה גם בצורה רטרואקטיבית.

זה אומר שאין לכם סיבה לוותר על מה שמגיע לכם, כי אפילו אם כבר חלפו כמה חודשים, או אפילו שנה, עדיין תוכלו להגיש את הבקשה שלכם להחזרי מס אל רשות המיסים.

מבחינת השאלה עד כמה זה מסובך והאם זה ידרוש מכם אנרגיות רבות, אתם יכולים להיות בטוחים שהיום זה פשוט יותר מאשר בעבר. כלומר, בימינו אתם יכולים להגיש את הבקשה בקלות, במהירות ואפילו לא תצטרכו לפנות אל המומחים בתחום.

כל המידע בנושא של הגשת בקשות להחזרי מס בגין תואר ראשון, שני או דוקטורט פרוס לפניכם אונליין, אז למה שלא תעשו בו שימוש? מצד שני, אם אתם בכל זאת לא רוצים לעשות טעויות ואם אתם מעדיפים שמישהו מקצועי יסייע לכם בנושא של הגשת הבקשה, דעו שזה אפשרי.

למעשה יש היום לא מעט גורמים שזמינים עבורכם ושיוכלו לעזור לכם בעניין הנקודתי הזה, בין אם זה רואה חשבון מוביל, יועץ מס או כל גורם אחר. זכרו שאומנם התשובה של רשות המיסים לגבי הבקשה שלכם לא תגיע ביום אחד, אך בסופו של דבר תקבלו מענה ויכול להיות שתקבלו החזרי מס לא מבוטלים.

מענקים הם דבר שכולנו נשמח לקבל, ובמיוחד אם הדבר אף תורם לנו מעבר לכך. אי לכך, מדינת ישראל ורשויות המיסים, החליטו לעודד אנשים לקדם את עצמם. עידוד זה, מתבצע על ידי הענקת זכאות להחזרי מס בגין לימודים, ובין היתר בגין תואר ראשון.

הגשת בקשות להחזרי מס בגין כל סיבה שהיא, ועל כן גם בגין תואר ראשון, ניתנת לביצוע בסוף כל שנע, עם הגשת תיאום המס השנתי. תיאום זה מוודא בין היתר, האם שילמתם יתר על המידה בהתאם לנקודות הזיכוי שלכם, ובמידה וכן מחזיר לכם את כספכם העודף.

כל שכיר אשר סיים את לימודי התואר הראשון שלו, זכאי לחצי נקודת זכות למשך תקופה של שלוש שנים. נשמע מעט? ובכן חצי נקודה אכן נשמעת מעט, אך לאחר צבירת הכסף במהלך שלוש השנים, מדובר על מאות שקלים שחבל לזרוק סתם כך.

בקשת החזר מס בגין תואר ראשון יכול להתבצע באופן עצמאי. כמ וכן, ניתן להגיש בקשה זו בסיוע של חברת ייעוץ מס מקצועית אשר מתמחה בתחום. כך, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן, כאבי ראש מיותרים, וכן תוכלו אולי לדרוש ולקבל את מלוא ההטבות המגיעות לכם.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »