- Taxes-Refund -

החזר מס בגין תואר ראשון

בוגרי תואר ראשון משנת 2023 או מאוחר יותר זכאים לנקודת זיכוי אחת לשנה ב-3 שנות המס הבאות. לעומת זאת, מי שסיימו לימודים לתואר ראשון בשנים 2014-2022 זכאים לנקודת זיכוי אחת למשך שנה אחת בשנת המס שאחרי שנת הלימודים או בשנה שאחריה. אם חלפה שנת המס, ניתן להגיש בקשה להחזר ולקבל אותו עד 6 שנים רטרואקטיבית. השווי השנתי של שלוש נקודות זיכוי הוא 8,460 ₪. לפיכך, במידה והחבות הכוללת של אדם במס הכנסה נמוכה מ-8,460 ₪, הוא יוכל להשתמש רק בחלק מנקודות הזיכוי השווה לחבות המס שלו.

ההשכלה נחשבת לאחת מהדרכים הכי טובות שיש להגדיל את אחוזי ההצלחה שלנו כאוכלוסייה בתחומים שונים, בין אם מדובר על המדע, על הספרות או על תחום הרפואה.

עצור! קבל החזר מס מהמדינה

חברת WinTax מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

הבדיקה בליווי חברה פרטית להחזרי מס בעלת רישיון, אנו מייצגים מורשים מול מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם? קבלו את כספכם בחזרה מהמדינה!

התחילו בדיקת זכאות ב-30 שניות!

גלו זכאות ב- 30 שניות >>

החזר מס לשכירים - בדקו עכשיו
דקות
שניות

זו הסיבה שבגללה מדינת ישראל מזכה בהחזרי מס אנשים שיש להם תואר ראשון שסוים בהצלחה ושמוכר כחוק, אך לא כולם מודעים לכך. למעשה, אם ננסה להצביע על הבדל חשוב בין אנשים שעובדים בתור שכירים ובין אנשים שמנהלים עסקים עצמאיים, אנחנו נראה שהשכירים אינם מחויבים בהגשת דו"ח למס הכנסה.

החזר מס בגין תואר ראשון

משמעות הדברים בפועל היא שאותם שכירים, כיוון שהם לא מחויבים להגיש דו"ח למס הכנסה, לא מקבלים את הזיכויים המגיעים להם בצורה אוטומטית. זה מה שמוביל לכך שהם זכאים, בסופו של דבר, להחזרי מס.

זה נכון בין אם מדובר על החזר מס בגין תואר ראשון ובין אם מדובר על החזר מס בגין כל סיבה אחרת וחשוב מאוד להיות מודעים לכך. לעומת זאת, אנשים שעובדים בתור עצמאים גם מחויבים להגיש את הדוחות השונים למס הכנסה וגם, בדרך כלל, יותר מודעים לנושא הזה.

מה שבטוח זה שבין אם אתם עובדים בתור שכירים ובין אם אתם עובדים בתור עצמאים, במידה ויש לכם תואר ראשון שסיימתם, מגיעים לכם בגינו החזרי מס, אז למה שלא תדרשו את מה שמגיע לכם?

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

מה בדיוק מגיע לכם?

כללי הזכאות מוגדרים בצורה ברורה. תושבי ישראל שסיימו את התואר הראשון במוסד מקומי מוכר זכאים לנקודות זכות אלו. בוגרים משנת 2023 ואילך מקבלים נקודת זיכוי אחת לשנה במשך שלוש שנים רצופות. הטבה זו ניתנת במהלך שלוש שנות המס שלאחר השנה שבה סיימו את לימודיהם. מנגד, בוגרי 2014 עד 2022 מקבלים נקודת זיכוי חד פעמית לשנה אחת, הניתנת בשנת המס שלאחר סיום הלימודים או בשנה שלאחר מכן, בהתאם לבחירתם.

 

הגשת בקשת החזר מס בגין תואר ראשון

אם שנת המס כבר חלפה, אנשים עדיין יכולים להגיש בקשה להחזר מס באינטרנט או במשרד השומה המקומי שלהם. התקופה הרטרואקטיבית להחזרים נמשכת עד שש שנים. עבור עצמאים, פרטים אלה צריכים להיכלל במסמכים הרלוונטיים בעת הגשת דוח המס השנתי שלהם.
למתמחים, יכול להועיל לדחות את קבלת זיכוי המס עד לסיום ההתמחות. הסיבה לכך היא בעיקר כי משכורות המתמחים נוטות להיות נמוכות יותר, ובמקרים מסוימים אינם ממוסים כלל. במקרים כאלה, מתמחים לא יוכלו לעשות שימוש מלא בהטבה זו.

בנוסף ניתן לבדוק זכאות דרכנו אונליין ללא צורך במסמכים , ממלאים לשאלון דיגיטלי ומקבלים תשובה לגבי הזכאות.

מדוע כדאי לברר לגבי נקודות זיכוי תואר ראשון?

מבחינה כלכלית, נקודות הזיכוי ממס מפחיתות ישירות את סכום מס ההכנסה המגיע עד לנקודה שבה לא ישולם מס. עם זאת, הם מועילים רק למי שחבות המס שלו מגיעה לשווי נקודות הזיכוי הזכאיות לו. אם חובת מס הכנסה של אדם מתקזזת בנקודות זיכוי אחרות, הוא לא ייהנה מנקודות הזיכוי הנוספות הקשורות לתואר הראשון שלו. עם זאת, מי שנדרש לשלם מס הכנסה בשיעור נמוך משווי נקודות הזיכוי שלו יכול להשתמש בחלק מנקודות אלו עד לאפס חובת המס.

נקודה חשובה שיש לציין היא שניתן לתבוע הטבה זו רק עבור תואר ראשון אחד. ניתן לצבור נקודות זכות נוספות עבור כישורים נוספים, כגון תואר שני או לימודים מקצועיים, אלא אם צוין אחרת. ההטבה ניתנת בנוסף ל-2.25 נקודות הזיכוי המוענקות לתושבי ישראל. עם זאת, אם אדם זכאי לנקודות זכות לתואר ראשון ולימודים מקצועיים, עליו לבחור באחת בלבד.

מענקים הם דבר שכולנו נשמח לקבל, ובמיוחד אם הדבר אף תורם לנו מעבר לכך. אי לכך, מדינת ישראל ורשויות המיסים, החליטו לעודד אנשים לקדם את עצמם. עידוד זה, מתבצע על ידי הענקת זכאות להחזרי מס בגין לימודים, ובין היתר בגין תואר ראשון.

הגשת בקשות להחזרי מס בגין כל סיבה שהיא, ועל כן גם בגין תואר ראשון, ניתנת לביצוע בסוף כל שנע, עם הגשת תיאום המס השנתי. תיאום זה מוודא בין היתר, האם שילמתם יתר על המידה בהתאם לנקודות הזיכוי שלכם, ובמידה וכן מחזיר לכם את כספכם העודף.

כל שכיר אשר סיים את לימודי התואר הראשון שלו, זכאי לחצי נקודת זכות למשך תקופה של שלוש שנים. נשמע מעט? ובכן חצי נקודה אכן נשמעת מעט, אך לאחר צבירת הכסף במהלך שלוש השנים, מדובר על מאות שקלים שחבל לזרוק סתם כך.

בקשת החזר מס בגין תואר ראשון יכול להתבצע באופן עצמאי. כמ וכן, ניתן להגיש בקשה זו בסיוע של חברת ייעוץ מס מקצועית אשר מתמחה בתחום. כך, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן, כאבי ראש מיותרים, וכן תוכלו אולי לדרוש ולקבל את מלוא ההטבות המגיעות לכם.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה