- Taxes-Refund -

מס ייבוא

סחורות ומוצרים (טובין) בשווי של עד 75 דולר פטורים ממס, בעוד פריטים בשווי של בין 75 ל-500 דולר כרוכים במע"מ של 17%. חפצים שערכם 500-1,000 דולר חייבים בתשלום מע"מ, מכס ומס קניה ומשלוח שערכו מעל 1,000 דולר (או שמדובר בסיגריות, טבק ואלכוהול) חייב בתשלום מע"מ, מכס ומס קניה כפי שמשולם על ידי יבואן מסחרי.

מהי עלות מכס, מע"מ ומס קניה?

מוצרים מיובאים כפופים למיסים שונים, כגון מע"מ, מס קנייה ומכס, בהתאם לערכם. לפיכך, בישראל צריך לשלם שלושה סוגים של מיסי יבוא על רכישת מוצרים: מע"מ בשיעור 17%, מכס המוטל על יבוא טובין שמשתנה מסחורה לסחורה בהתאם לתעריף ומס קניה החל על מוצרים מיבוא שמשתנה גם הוא בהתאם לסוג הטובין.

עצור! קבל החזר מס מהמדינה

חברת WinTax מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

הבדיקה בליווי חברה פרטית להחזרי מס בעלת רישיון, אנו מייצגים מורשים מול מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם? קבלו את כספכם בחזרה מהמדינה!

התחילו בדיקת זכאות ב-30 שניות!

גלו זכאות ב- 30 שניות >>

החזר מס לשכירים - בדקו עכשיו
דקות
שניות

מה ההבדל בין סוגי מס ייבוא?

יבוא אישי מציין את תהליך הכנסת הסחורה או הסחורה לישראל לשימוש אישי. עם עליית הקניות המקוונות, אנשים בוחרים יותר ויותר ברכישות ממדינות זרות, ולמעשה מבצעים יבוא אישי. החוק מכיר ביבוא כגון זה המיועד לשימוש פרטי בכמות סבירה. לעומת זאת, רכישת סחורות או שירותים עבור מסחר עסקי או מסחרי נחשבת כיבוא מסחרי. יבוא אישי יכול להגיע בערוצים שונים – מכולות ימיות, הובלה אווירית, חבילות דואר, או במהלך הכניסה לישראל בכל עמדות הגבולות הבינלאומיות.

מס יבוא

מה מותר לייבא לישראל תמורת תשלום מיסים?

בהתייחס לתנאי היבוא האישי, הסחורה צריכה להיות לשימוש אישי ולא אסורה לייבוא לישראל. אם פריטים מסוימים דורשים היתר יבוא או רישיון, יש לפנות לרשות הנוגעת בדבר. יש לנקוט משנה זהירות ברכישת מוצרים בחו"ל או מחנויות פטורות ממכס בישראל, שכן אלו עשויות לדרוש הצהרה וייתכן שתשלומי מס.

איך מתבצע חישוב מכס על יבוא?

רשויות המכס בודקות כל חבילה שמגיעה מחו"ל. אי התאמה בין תכולת האריזה לבין הצהרת היבוא או התווית שלה עלולים להוביל להחרמה. אם יימצא שהצהרה כוזבת, ניתן להטיל קנסות על מקבל החבילה, ללא קשר לדעתו על ההצהרה השגויה. לכן, מומלץ לוודא את נכונות ההצהרה ופרטי הרכישה מול הספק.

מה הקשר בין עלויות מכס לבין סוג ואופי המוצרים?

שיעורי מס חלים על בסיס ערך ואופי המוצרים. עבור מוצרים בשווי של יותר מ-$1,000 או משלוחים של טבק, סיגריות, אלכוהול ומשקאות משכרים, יש לשלם מע"מ, מכס ומס קנייה (אם רלוונטי). מתנות ופריטים משומשים מחויבים גם במס על סמך הערך המוצהר והעלויות הנוספות שלהם. המכס רשאי לאמת ובמידת הצורך לדחות את הערך המוצהר ולקבוע ערך חלופי.

מתי משלמים מכס יבוא אישי?

מיסים על חבילות המועברות בדואר רגיל משולמים בסניף הדואר עם קבלתם. למשלוחי דואר אקספרס או שליחים, חברת השליחויות מטפלת בדרך כלל בתשלומי מס וגובה אותם מהנמען בעת המסירה. לפעמים, ייתכן שהנמען יצטרך לבקר במשרד המכס כדי לשחרר את המוצרים. כל בעיה או שאילתה הנוגעת לעמלות שגובות חברות הדואר או השליחויות יש לפנות ישירות לשירות הלקוחות שלהן. במקרה של טעויות או מחלוקות בנוגע לתשלומי מס, ניתן להגיש ערעורים.

איך בודקים מהם מיסי יבוא אישי?

חלק מהפריטים דורשים אישור ספציפי מהרשויות המוסמכות לייבוא, המחייבים עמידה בקריטריונים מסוימים או אפילו היתר או רישיון יבוא אישי. מומלץ לוודא דרישות אלו מול הרשות הרלוונטית לפני היבוא.

כמה עולה מכס אם מחזירים פריט מיובא?

אם אתה אדם פרטי בישראל שזקוק להחזרת פריט מיובא עקב פגם או אי התאמה, תוכל להגיש בקשה להחזר מס. יש להגיש בקשה זו באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים או דרך המחלקה הרלוונטית בגוף המסחרי, במידה והפריט הגיע דרך חברת שילוח בינלאומית. חשוב לציין שהבקשה שלכם צריכה לעמוד בתנאים מסוימים, כמו החזרת הפריט לא יאוחר מחצי שנה לאחר ייבואו, המוצרים לא היו בשימוש נרחב, והמוצרים לא יובאו בתפזורת.

האם אפשר לקבל החזר על מס מכס?

הבקשה להחזר מס צריכה לכלול פרטים כגון סיבת ההחזר, פרטי ההתקשרות ותיעוד כגון קבלה על תשלום מיסים, התכתבות עם הספק וכל מסמך אחר לפי דרישת רשות המסים. עבור פריטים שהוחזרו או הוחלפו בשווי של יותר מ-$200, יש להמציא רשימת יצוא ביחידת המכס של דואר חבילות או באמצעות סוכן מכס. ברשימה זו יש לציין כי מדובר ביבוא חוזר ויש לצרף אותה בטופס מכס 87 לבקשת בדיקה פיזית בעת היצוא.

כמה מכס משלמים חפצים שנשלחים כמתנות?

המיסוי על פריטים המיובאים לישראל חל אף על חפצים הנשלחים כמתנות או חפצים משומשים, כאשר המס מבוסס על ערכם כפי שהוצהר או מצוין בחשבונית. חשוב לציין שלרשויות המכס יש סמכות לבדוק את הערך המוצהר ועשויות לפסול אותו במידת הצורך. במקרים כאלה ייקבע שווי חלופי לפי חלק 2.5 לנוהל הערכת טובין לייבוא אישי.

חבילות שבהן יש חשש שהתכולה עשויה להכיל מוצרים מתכלים, מוצרים אסורים לייבוא או מוצרים מסוכנים, עשויות להיבדק על ידי פקיד המכס גם ללא נוכחות הנמען או נציגו. תהליך זה מבטיח את הבטיחות והתאימות החוקית של כל הפריטים המיובאים.

איך אפשר לשלם מס ייבוא?

בכל הנוגע לתשלום המיסים הנדרשים, הדואר מקבל תשלומים במזומן בלבד. עם זאת, אם אתם מעדיפים לשלם בכרטיס אשראי לפני קבלת החבילה, תוכלו לעשות זאת באמצעות האפליקציה לתשלום מיסים על חבילות. יישום זה דורש מספר סימוכין.

לאן מגיעות החבילות אחרי שמשלמים מס ייבוא?

לגבי משלוח חבילות, חבילות דואר רגיל מועברות לסניף הדואר הקרוב לאזור הנמען או לנקודות חלוקה אחרות, לפי הכתובת הרשומה על החבילה. מיסים משולמים בסניף הדואר עם קבלת החבילה, או באינטרנט מראש. חבילות הנשלחות בדואר אקספרס EMS או באמצעות חברות שילוח עוברות שחרור מהמכס על ידי סוכן מכס של חברת דואר ישראל או על ידי סוכן מכס של חברת השילוח. חברות אלו גובות תשלום עבור שירות זה, בנוסף לעלות המשלוח.

מה סך הכל של מיסים על הזמנות מחול?

ישראל מטילה שלושה סוגים שונים של מיסים על קניות, שהם מע"מ (מס ערך מוסף), מס מכס ומס קנייה. כל אחד מהמיסים הללו משתנה בהתאם לסוג המוצר ולמקורו, ולכן חשוב לדעת איזה מס חל על המוצר שלכם ומה סכום המס הכולל שתצטרכו לשלם בעת יבוא כל מוצר לישראל.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

מס רכישה

מס רכישה הוא מס שמשלמים על רכישת זכות במקרקעין לפי החוק מיסוי מקרקעין התשכ"ג 1963. המס משולם מהצד של הרוכש

קרא עוד »
מס על נדלן

המיסוי על נדל"ן נכון לשנת 2023 כולל מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה ומס הכנסה על שכירות. בנוסף, מהות העסקה

קרא עוד »
מס יבוא רכב

נכון לשנת 2023 מס היבוא על רכב הוא: רכב שטח אופנוע ורכב נוסעים רגיל הוא 114% כאשר קיים הסכם סחר

קרא עוד »
×

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה