מחזירים לכם כסף, מלאו טופס עכשיו!

מהם החזרי מס?

ברוכים הבאים למאמר המידע המלא בנושא החזרי מס, כן יש דבר כזה. אמנם התרגלנו לאורך השנים לשלם (ולשלם עוד קצת) לרשויות המס, דעו לכם כי ייתכן וקיימת האפשרות שרשויות המס חייבות דווקא לכם כסף! אתם נושמים? יופי.

נתחיל בזה שנאמר שישנם למעשה שני סוגים של החזרי מס; החזרים לעצמאיים והחזרים לשכירים. על העובדה כי לעצמאיים מגיעים החזרים בטח שמעתם, אבל מה לגבי שכירים? בעוד אינם מחויבים להגיש דו"חות למס הכנסה בסוף שנת המס (המושג המקצועי המתאר שנת עבודה בת 12 חודשים), רבים מהשכירים כלל לא מודעים כן כי כדאי להם לעשות כן.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לחצו כאן ובדקו אם מגיע לכם כסף!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

החזרי מס

נחזור רגע לעניין השכירים. נתון מאוד חשוב לעניין הוא העובדה כי ניתן להגיש את בקשה ההחזר למשרדי רשות המיסים עד שש שנים לאחור (כלומר, נכון ליום כתיבת מאמר זה, עד לשנת 2012). אם כן, מדוע רבים כל כך מהשכירים בוחרים שלא לעשות כן? הסיבה לרב נעוצה בחוסר מודעות לנושא, וכן חוסר רצון להתעסק עם רשויות המיסים (סיבה לא הגיונית בעליל).

על מה ולמה החזרי מס לשכירים, שכירים רבים זכאים לקבל החזרי מס מסיבות מגוונות. באופן כללי ניתן לומר כי בסיסה של הזכאות מתבטאת בעובדה כי חישוב המס השנתי מתבסס על העובדה כי השכיר הועסק במהלך כל חודשי שנת המס, ורק בעבודה אחת. על כן, ובאם תחרגו מכך, ייתכן ותהיו זכאים לקבל את אותם החזרים.

לדוגמא, אחת מן הסיבות הפופולריות ביותר בגינן מוצאים עצמם רבים כל כך כזכאים לקבל החזרים היא עבודה לא רציפה. מבלי לסבך אתכם יתר על המידה, באם החלפתם עבודה במהלך השנה האחרונה, מהרו לבדוק את זכאותכם.

 

מהם החזרי מס ראשית

מה אני יכול לעשות כדאי לברר?

יופי, גרמנו לכם להתעניין. אז יש לכם כמה אפשרויות במטרה לבחון מי זכאי החזרי מס ולמה, בין אם אתם עצמאיים ובין אם אתם שכירים. האפשרות הראשונה העומדת בפניכם היא כמובן בדיקה עצמית של הנושא.

מהם החזרי מס

ברחבי האינטרנט יש מידע כמעט בלתי מוגבל בנושא, אך הכמות הכה רבה שלו יכולה גם לבלבל, אנחנו יודעים. ובכל זאת, באם תתעקשו לעשות כן, תגלו מה אנשים לא יודעים על החזרי מס, ובנוסף מלאכת בירור זכאותכם להחזרי מס הינה מורכבת למדי וכוללת איסוף של טפסים מסוגים שונים לצד מסמכים נדרשים. שלא תבינו אותנו לא נכון, זו בהחלט מלאכה שהינה בהישג יד, אך ההחלטה נתונה בידכם.

מן הצד השני, תוכלו לבחור לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בנושא, ולהשיב את השקט ללבכם. בחירה באופציה זו הינה מועדפת לדעתם של כותבי מאמר זה, שכן הבדיקה נעשית על ידי מומחים בעלי רקע בכלכלה הבקיאים בהליך. באם אתם דואגים מעניין התשלום, דעו כי מרב החברות עובדות במודל של "לא זכית – לא שילמת", כך שרק באם נמצאתם זכאים לקבל החזרי מס, תידרשו לשלם לחברה.

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

מדרגות מס לשנת 2020

עליית מדרגה נחשבת לביטוי חיובי ומעודד המשקף הצלחה או התקדמות אישית מסוימת. אך בכל הנוגע לעלייה במדרגות המס, הרי שהדבר

קרא עוד »