מהם החזרי מס?

ברוכים הבאים למאמר המידע המלא בנושא החזרי מס, כן יש דבר כזה. אמנם התרגלנו לאורך השנים לשלם (ולשלם עוד קצת) לרשויות המס, דעו לכם כי ייתכן וקיימת האפשרות שרשויות המס חייבות דווקא לכם כסף! אתם נושמים? יופי.

נתחיל בזה שנאמר שישנם למעשה שני סוגים של החזרי מס; החזרים לעצמאיים והחזרים לשכירים. על העובדה כי לעצמאיים מגיעים החזרים בטח שמעתם, אבל מה לגבי שכירים? בעוד אינם מחויבים להגיש דו"חות למס הכנסה בסוף שנת המס (המושג המקצועי המתאר שנת עבודה בת 12 חודשים), רבים מהשכירים כלל לא מודעים כן כי כדאי להם לעשות כן.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

החזרי מס

נחזור רגע לעניין השכירים. נתון מאוד חשוב לעניין הוא העובדה כי ניתן להגיש את בקשה ההחזר למשרדי רשות המיסים עד שש שנים לאחור (כלומר, נכון ליום כתיבת מאמר זה, עד לשנת 2012). אם כן, מדוע רבים כל כך מהשכירים בוחרים שלא לעשות כן? הסיבה לרב נעוצה בחוסר מודעות לנושא, וכן חוסר רצון להתעסק עם רשויות המיסים (סיבה לא הגיונית בעליל).

על מה ולמה החזרי מס לשכירים, שכירים רבים זכאים לקבל החזרי מס מסיבות מגוונות. באופן כללי ניתן לומר כי בסיסה של הזכאות מתבטאת בעובדה כי חישוב המס השנתי מתבסס על העובדה כי השכיר הועסק במהלך כל חודשי שנת המס, ורק בעבודה אחת. על כן, ובאם תחרגו מכך, ייתכן ותהיו זכאים לקבל את אותם החזרים.

לדוגמא, אחת מן הסיבות הפופולריות ביותר בגינן מוצאים עצמם רבים כל כך כזכאים לקבל החזרים היא עבודה לא רציפה. מבלי לסבך אתכם יתר על המידה, באם החלפתם עבודה במהלך השנה האחרונה, מהרו לבדוק את זכאותכם.

 

מהם החזרי מס ראשית

מהם החזרי מס

מה אני יכול לעשות כדאי לברר?

יופי, גרמנו לכם להתעניין. אז יש לכם כמה אפשרויות במטרה לבחון מי זכאי החזרי מס ולמה, בין אם אתם עצמאיים ובין אם אתם שכירים. האפשרות הראשונה העומדת בפניכם היא כמובן בדיקה עצמית של הנושא.

ברחבי האינטרנט יש מידע כמעט בלתי מוגבל בנושא, אך הכמות הכה רבה שלו יכולה גם לבלבל, אנחנו יודעים. ובכל זאת, באם תתעקשו לעשות כן, תגלו מה אנשים לא יודעים על החזרי מס, ובנוסף מלאכת בירור זכאותכם להחזרי מס הינה מורכבת למדי וכוללת איסוף של טפסים מסוגים שונים לצד מסמכים נדרשים. שלא תבינו אותנו לא נכון, זו בהחלט מלאכה שהינה בהישג יד, אך ההחלטה נתונה בידכם.

מן הצד השני, תוכלו לבחור לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בנושא, ולהשיב את השקט ללבכם. בחירה באופציה זו הינה מועדפת לדעתם של כותבי מאמר זה, שכן הבדיקה נעשית על ידי מומחים בעלי רקע בכלכלה הבקיאים בהליך. באם אתם דואגים מעניין התשלום, דעו כי מרב החברות עובדות במודל של "לא זכית – לא שילמת", כך שרק באם נמצאתם זכאים לקבל החזרי מס, תידרשו לשלם לחברה.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »