מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס מילואים

החזר מס מילואים
החזר מס מילואים

במדינת ישראל לא רק שכולנו מחויבים לשרת בצבא, אלא אנחנו צריכים גם לעשות שירות מילואים. אומנם זה נכון שגם בעידן המודרני עדיין גברים נדרשים ליותר שירות מילואים לעומת נשים, אך ככל שעובר הזמן וככל שנשים מאיישות תפקידים חשובים יותר בצבא – אנחנו רואים שגם הן עושות מילואים.

השאלה כמה ימים של מילואים אדם עושה במהלך שנה קלנדרית אחת קשורה לגורמים שונים כמו: הבקשה האישית שלו, התפקיד שהוא ממלא בצבא, המצב הרפואי שלו, המצב המשפחתי שלו ועוד. מה שבטוח זה שיש לא מעט אנשים שעושים לפחות 32 ימים של מילואים בשנה ועובדה זו הובילה את הצבא לתת מענק לאותם האנשים. הבעיה הייתה, עד לא מזמן, שעל המענק הזה דרשו מחיילים המילואים לשלם אחוזים משמעותיים ביותר של מס.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

התוצאה הייתה ברורה: אפילו אם הסכום עצמו היה משמעותי, בסופו של דבר מה שנשאר לחייל המילואים לא היה מכובד מאוד, אחרי ניכוי כל המיסים. לכן החדשות שהיום מגיעים החזרי מס מילואים לאותם חיילים אלה הן חדשות נפלאות, כי למה לוותר על מה שמגיע לכל אחד מאיתנו שתרם את זמנו ואת מרצו להגנה על המדינה?

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

איך מקבלים החזרי מס בגין מילואים?

ממש כפי שקורה לגבי החזרי מס אחרים, גם כאשר מדברים על החזר מס מילואים מדברים למעשה על בירוקרטיה ועל משהו שברוב המקרים על האזרח עצמו לדרוש מרשות המיסים. כלומר, במצב אוטופי הרי היינו מצפים שרשות המיסים עצמה תפנה אל האזרח שעשה מילואים ופשוט תחזיר לו את הכסף שמגיע לו.

עם זאת, בפועל זה כמובן לא קורה ועל כל אחד מאיתנו שסבור שמגיעים לו החזרי מס – לפנות אל רשות המיסים. חשוב שתבינו שזה לא באמת משנה אם אתם סבורים שמגיעים לכם החזרי מס בגין שירות המילואים שעשיתם או בגלל כל סיבה אחרת, כי בכל מקרה יש נהלים ברורים להגשת הבקשה.

למעשה, חלק מהשאלה האם רשות המיסים באמת תבדוק ברצינות את הבקשה שלכם ותענה עליה בחיוב, תלוי בשאלה האם הגשתם אותה כמו שצריך. לכן עליכם להבין איזה טפסים אתם צריכים למלא ואיזה אישורים שמוכיחים כי עשיתם שירות מילואים מלא עליכם להגיש. זה נשמע לכם מורכב? יש הרבה בירורי בירוקרטיה לפניכם ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל?

אם כך, כדאי שתדעו שבפועל זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם. אתם יכולים לפנות אל רשות המיסים או לקרוא כל מאמר הקשור לנושא של החזרי מס מילואים ובצורה כזאת להבין האם גם אתם, כמו רבים אחרים, עומדים בקריטריונים הנדרשים.

 

תוך כמה זמן הסכום יועבר אליכם ועל איזה סכום מדובר?

חשבתם לרגע שאולי עדיף לכם לוותר על הפניה אל רשות המיסים בבקשה להחזר מס כי זה מסובך ומורכב? אם כך, כדאי שתדעו שפעמים רבות כאשר מדברים על החזר מס מילואים מדברם על מאות ואף על אלפי שקלים! אומנם זה נכון שלא מדובר על סכום שיוכל לשנות לכם את החיים, אך מצד שני, הסכום הזה כן יוכל לעזור לכם.

זה לא משנה אם אתם רוצים לממן בעזרתו טיול לחו"ל או את החלפת הרכב הישן, כי בכל מקרה לקבל בבת אחת את כל ההחזר שמגיע לכם זו חגיגה גדולה שמגיעה לכם. כמו כן, רשות המיסים היא אומנם גוף מאוד מורכב ומסורבל, כי היא מתמודדת עם ניהול המיסים של המדינה כולה, אך יחד עם זאת, הגוף הזה עובד בצורה מסודרת. משמעות הדברים מבחינתכם היא שאומנם יעבור זמן מהרגע שבו תשלחו את הבקשה שלכם להחזר מס ועד שהיא תיבדק ותיענה, אך לא מדובר על שנים רבות ובעיקר – אין לכם מה להפסיד.

יתרה מכך, את הכסף שמגיע לכם אתם תקבלו ישירות אל חשבון הבנק שלכם, מה שאומר שאתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית או להגיע למשרד מסוים כדי לקחת את הכסף. בימינו החזרי מס זה עניין שבשגרה ויש הרבה מאוד קטגוריות של אנשים שיכולים לקבל החזרים כאלה בתקופות מסוימות של חייהם. לכן שווה להתעקש, לבדוק את הדברים לעומק ולראות מה עליכם לעשות כדי לקבל בכל זאת את מה שמגיע לכם כי אין צורך להמשיך ולתרום למדינה בתשלומי מיסים גבוהים מידי.

החזר מס בזמן עוצר

מגפת הקורונה שינתה את חיינו ללא היכר והכניסה מונחים חדשים לשגרה היום יומית שלנו כמו סגר, עוצר וחופשה ללא תשלום. פרנסתם של מיליוני ישראלים נפגעה

קרא עוד »
החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים ועובדים רבים. סגר, עבודה מהבית,

קרא עוד »
החזר מס על קניות בחו"ל

לא רבים יודעים זאת, אך במרבית מדינות העולם ניתן לקבל החזר מס עבור הקניות שעורכים בהן כתיירים. מדובר במנגנון נפוץ אשר נועד לעודד תיירות על

קרא עוד »
החזר מס רכב היברידי

היקום בו אנו חיים הולך ומתמלא באוויר מזוהם, שמופיע לרוב כתוצר לוואי של מפעלים מתועשים בעת תהליכי הייצור שלהם, ונפלט בתור גזים רעילים לחלל. זיהום

קרא עוד »