- Taxes-Refund -

החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי

למרות שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות את עצמו כאדם נכה או כאדם שנזדקק לקצבאות שונות מהביטוח הלאומי, בפועל זה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו. אפילו אנשים בריאים שכל חייהם טרחו ועשו פעילות גופנית עלולים בבת אחת, וביום בהיר, להפוך לנכים שללא העזרה של הביטוח הלאומי יתקשו לממן את חייהם. מאמר זה יסייע להבין את חשיבותו של החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי והכלים הנחוצים לדרישתו.

כולנו מכירים אנשים שחלו, שהפכו לנכים או שזכאים לקצבאות שונות מהביטוח הלאומי בגלל סיבות אחרות, אך מה עושים כשזה מגיע אלינו באופן אישי? לא קל להתמודד עם המצב הזה ואין ספק שלפני הכול, כדי להיות זכאים לקבל את הקצבה שמגיעה לנו, אנחנו צריכים לעמוד בפני וועדות שונות.

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

בדקו זכאות ב- 30 שניות ⭣

הוועדות של הביטוח הלאומי אומנם ידועות לשמצה ומאוד לא קל להתמודד איתן, אך יחד עם זאת, הן הדרך היחידה שיש לקבל את מה שמגיע לנו. כעת, אחרי שקיבלתם את אחוזי הנכות שלהם אתם זכאים, או את הקצאות האחרות שמגיעות לכם מסיבה כזו או אחרת, כדאי שתדעו שלא בכך תמו הדברים.

כלומר, יש קצבאות רבות שהביטוח הלאומי מעניק לתושבים בגלל סיבה כזו או אחרת והן מזכות אותנו בהחזרי מס. לא אחת מדובר על החזרי מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי שעומדים על סכומים גבוהים, אז למה שתוותרו על מה שמגיע לכם? לכן, אם גם אתם מקבלים קצבה חודשית כדאי שתבדקו היטב האם מגיעים לכם החזרי מס שיכולים, בפועל, לחסוך לכם מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי – באילו קצבאות מדובר?

ראשית, חשוב להבין, כפי שכבר ציינו לעיל, שהביטוח הלאומי מעניק סוגים רבים ומגוונים ביותר של קצבאות שונות. שנית, לכל קצבה יש חוקים קצת אחרים אך מה שמשותף לרוב הקצבאות הללו, זה שהן פטורות ממס.

כך, למשל, בבואנו לדבר על קצבת נכות, אנחנו רואים שזו קצבה שלמעשה פטורה ממס. רשות המיסים קבעה בצורה חד משמעית שקצבאות נכות כלליות המשולמות לאזרחים שונים במדינה יהיו פטורות ממס. לכן, אם עד היום קיבלתם קצבה כזאת וכן שילמתם עליה מיסים, הגיע הזמן שתיקחו את הדברים לידיים, תבדקו את הנתונים ותגישו בקשה להחזרי מס בגין הקצבה.

בבואנו לבדוק מה קורה בנוגע למצב של קצבאות זקנה, אנחנו רואים שמדובר למעשה על קצבה המשולמת לאזרחים שהגיעו לגיל הפרישה, כנהוג במדינה. במקרה של קצבת זקנה, בין אם היא משולמת ליחיד ובין אם היא משולמת לזוג, פטורה מתשלומי מס, אם כי חשוב לדעת שהיא לא פטורה מתשלום של ניכויים אחרים. כלומר, קצבת הזקנה כן מחויבת בתשלום דמי בריאות אך מבחינת מיסים היא פטורה וניתן לקבל עליה החזרים.

 

האם ניתן להגיש בקשה להחזרי מס שכן שולמו בגין קצבאות?

ראשית, חשוב לציין שעוד קצבאות שמוענקות לאזרחים במדינה ואשר פטורות ממיסים אלה הן קצבאות כמו קצבת שארים, קצבת אסירי ציון וקבצת עיוור ונכה. שנית, בהחלט ישנם מצבים שלמרות שאותן קצבאות פטורות מתשלומי מיסים, בפועל זה לא מה שקורה.

כלומר, הוועדות השונות מחליטות לתת לאזרח מסוים קצבה, אך עד שכל הגורמים מיישרים ביניהם קו, בינתיים אותו אזרח שמקבל את הקצבה כן משלם עליה מיסים. זה קורה בגלל הקיזוז שנעשה מול רשות המיסים רק פעם בשנה, כך שבתפר שבין הזמנים הללו למעשה נאלץ האזרח כן לשלם מיסים יותר גבוהים גם על מה שלמעשה פטור ממס.

משמעות הדברים היא שאחרי שאותו אזרח שילם כמה חודשים, ואפילו יותר, מיסים על קצבה שלמעשה הייתה פטורה, יוכל להגיש האזרח בקשה להחזרי מס. ההתמודדות מול רשות המיסים בימינו כבר הרבה יותר פשוטה ממה שהיא הייתה בעבר ולכן, אם חששתם לרגע מהעניין הזה, כדאי שתדעו שאין סיבה לדאוג.

מה שכן, אחד מהדברים שהרבה פעמים מאפיין את מי שחי מקצבת הביטוח הלאומי, בין אם זו קצבת נכות, קצבת עיוור או כל קצבה אחרת, זו העובדה שיהיה לו קשה להגיש את בקשת החזרי המס לבדו. לכן החדשות הטובות הן שיש היום אל מי לפנות, שכן ישנם גורמים שונים שיוכלו לעזור לכם להתנהל נכונה מול רשות המיסים.

זה אומר שזה לא באמת משנה על כמה עומדי החזרי המס שאתם זכאים להם, כי בכל מקרה כדאי יהיה לטפל בעניין כמה שיותר מהר ובעזרת המומחים בתחום, כי למה שתוותרו על ההחזר שלו אתם זכאים?

למרבה ההפתעה, תשמחו לדעת שאדם נכה, אשר זכאי לקצבאות נכות מביטוח לאומי, יכול לעשות שימוש כפול בקצבה זו, ולהשתמש בה גם עבור נקודות זיכוי שישמשו אותו להחזרי מס, ובכך יסייעו לו לחסוך כסף נוסף.

הביטוח הלאומי מעניק קצבאות נכות שונות לאנשים שונים בהתאם לסוג הנכות שלהם ולרמת הנכות. על כן, לכל סוג קצבה קיימים חוקים שונים, אשר מאפיינים ותומכים באופי הנכות הנתונה. עם זאת, כל קצבת נכות באשר היא, תזכה את האדם הנכה בפטור ממס. לעומת זאת, קצבאות אחרות לא יהיו זכאות באופן ודאי לפטור מס.

ובכן בשונה מקצבת נכות, קצבת הזקנה אינה שונה בין אדם אחר לאחר אשר הגיעה לגיל פרישה. כמו כן, גם קצבת זקנה מזכה את האדם בפטור מתשלום מיסים, אך חשוב לשים לב כי זהו הפרטו היחיד, וכי קצבה זו מחייבת בתשלומים אחרים כגון דמי בריאות.

ישנם מקרים בהם עד שקבלת הקצבה מקבלת רשמיות בקרב כלל הגופים המדיניים, מקבל הקצבה ממשיך לשלם מיסים על הקצבה. על כן, ניתן להגיש בקשת להחזרי מס לאחר מספר חודשים של תשלום מס שלא לצורך, ובכך לקבל את כספכם חזרה.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

החזר מס שבח

תגידו, כמה פעמים כבר שמעתם שמגיע לכם החזר מס שבח ולא עשיתם עם זה כלום? מי שכבר הגיש בקשה בעבר

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה