- Taxes-Refund -

החזר מס בגין לימודים

לא רבים יודעים, אבל באתר של מס הכנסה יש סימולטור ייעודי המאפשר הדמיה דיסקרטית של דיווח למס הכנסה כדי לבדוק האם אתם זכאים לקבלת החזר מס. פירוש הדבר הוא שאם תזינו בסימולטור את הנתונים הרלוונטיים – תוכלו לדעת אם מגיע לכם החזר מס לשנה מסוימת. החזר מס הוא בעצם סכום מסוים שמס הכנסה צריכים להחזיר לכם מתוך כל מה ששילמתם למס הכנסה – מפני שלמעשה הייתם זכאים להנחות מסוימות. סימולטור הבדיקה לזכאות להחזר מס שבאתר מס הכנסה מאפשר לכל מי ששילם מס הכנסה בשש השנים האחרונות לבדוק האם הוא זכאי להחזר מס.

במידה והסימולטור נותן לכם תשובה חיובית, ואתם מגלים שאתם זכאים להחזר מס – הכי טוב יהיה אם תתחילו את ההליך להגשת הבקשה בהקדם האפשרי. אבל, אנחנו חייבים להזהיר אתכם שמכאן הסיפור מתחיל להיות מסובך יותר. החזר מס הוא תהליך סבוך ומלא בטפסים ואישורים שצריך למלא, כמו כל תהליך בירוקרטי. כדי לקבל את הכסף שאתם זכאים לו ממס הכנסה, תדרשו למלא טפסים בשפה שלא לגמרי תבינו, להביא אישורים מגורמים חיצוניים כמו הבנק שלכם או ועדות רפואיות ועוד. את תהליך הבקשה להחזר מס ניתן לקיים בעזרת שירותיה של חברה המתמקצעת בהחזר מס, או באופן עצמאי.

 

חיים סטודנטיאליים – לא פשוט בכלל

לא פשוט להיות סטודנט. זה בוודאי לא פשוט במהלך התואר הראשון, אבל גם לתואר שני ודוקטורט יש את הקשיים שלהם. כמובן שגם לסטודנטים ללימודים מקצועיים יש את המורכבות בחיפוש אחר איזון בין הלימודים והקיום הבסיסי.

אכן, חייו של הסטודנט הממוצע עמוסים מאוד. הצורך של הסטודנט או הסטודנטית גם להגיע לכל ההרצאות והשיעורים, גם לעמוד בלוחות הזמנים של כתיבת עבודות והכנה למבחנים במספר קורסים שונים, גם הצורך לעבוד ככל שניתן להם בשביל לשמר את רמת החיים שהם רגילים אליה, מה שמתגלם בדמות תשלום על מגורים או על ניידות וגם הצורך האנושי הבסיסי לצאת לנוח ולבלות מדי פעם.

השילוב כל הגורמים הללו מעמיס מאוד, וכמעט כל מי שהיה סטודנט יודע את זה. בנוסף לכל אלו, על הסטודנט לשלם שכר לימוד שיכול להגיע לסך של עשרות אלפי שקלים, מה שמוסיף לעול הכלכלי.

 

החזר מס בגין לימודים – מה זה?

כל העבודה הקשה הזו נעשית על מנת שבסוף התהליך, יוכלו הסטודנט או הסטודנטית להשתלב בשוק העבודה. מדינת ישראל, שרוצה שכוח האדם בשוק העבודה יהיה כוח אדם משכיל, מנסה לעודד צעירים להיכנס למסלול רכישת המקצוע על ידי מגוון של הטבות שהיא מחלקת. אחת מההטבות הללו, שסטודנטים רבים שסיימו תואר אקדמי או לימודים מקצועיים, לא יודעים עליה היא מתן החזר מס בגין לימודי מקצוע.

החזר מס בשל לימודים מתבצע באמצעות מתן נקודות זיכוי במס הכנסה למי שסיימו לימודים מקצועיים או תואר אקדמי. הכמות של נקודות הניתנות על פי פקודת מס הכנסה, כמו גם תקופת הזכאות לנקודות הזיכוי הללו – מושפעות מכמה קריטריונים, בינהם: תאריך הסיום של הלימודים, אורך תקופת הלימודים ועוד.

 

מתי אני זכאי להחזר מס בגין לימודים וכמה זה שווה?

מאז הרפורמה של שנת 2014, מי שסיימה את לימודיה לתואר ראשון זכאית לנקודת זיכוי אחת למשך שנת מס אחת. ומי שסיימה את לימודיה במסגרת תואר שני או שלישי זכאית לחצי נקודה במס הכנסה, גם היא למשך שנת מס אחת.

עבור אלו שסיימו תואר ברפואה או רפואת שיניים – פקודת מס הכנסה מגדירה להם זכאות לנקודת זיכוי אחת במס הכנסה בשנה שלאחר סוף לימודיהם, וחצי נקודה נוספת בשנה שלאחריה (כלומר שנתיים לאחר סוף הלימודים). אם לא קיבלתם את נקודות הזיכוי שלכם בשנת המס הרלוונטית – אתם זכאים להחזר מס בגין לימודים.

 

איך לקבל את החזר המס בגין לימודים?

במידה ואדם שסיים את לימודיו המקצועיים או לימודיו לתואר אקדמי ראשון, שני או שלישי מעוניין לקבל את החזר המס בגין הלימודים, הוא צריך למלא טופס 1301, ובנוסף לצרף טופס 119 בו יהיה עליו לציין את תאריך סיום הלימודים שלו, ופרטים נוספים על הלימודים. בנוסף, יש לצרף טופס אישור זכאות לתואר או תעודת מקצוע. את הליך קבלת החזר המס בגין לימודים ניתן לעשות באופן עצמאי, או על ידי העזרות באיש מקצוע או חברת החזר מס.

 

למה אני צריכה בכלל חברה להחזרי מס?

ייעודה של חברה להחזרי מס, הוא גם להרוויח כסף, אבל גם להגיש לכם עזרה בקבלת את הכסף שהחוק מגדיר שמגיע לכם בחזרה. כדי למלא את הייעוד הזה חברת החזרי המס מעסיקה צוותים של יועצי מס מקצועיים ורואי חשבון שיודעים כיצד להתנהל מול רשויות המס במדינת ישראל על מנת להשיג תוצאות מרביות במהירות האפשרית.

 

סיכום

אם ננסה לסכם את הטקסט שלמעלה, נאמר שחברה להחזרי מס היא דבר שמאוד כדאי לשכור את שירותיו. החזר מס בגין לימודים הם מהחזרי המס שיותר קל לקבל, אם יודעים אילו טפסים למלא ואיך למלא אותם.

נצלו את ההזדמנות שרשויות המס נותנות לכם וקחו את ההנחה שמגיעה לכם. גם אם לא לקחתם אותה בזמן שהייתם אמורים לקחת אותה – אפשר לקבל החזר מס רטרואקטיבי על תשלומי מס הכנסה של עד שש שנים אחורה מיום הגשת הבקשה.

בנוסף לטקסט הארוך והמפורט שלפניכם, החלטנו לרכז עבור הקוראים מספר תשובות לשאלות שלדעתנו יכולות לצוף במהלך הקריאה של הטקסט או אחריה. ניסינו לתת תשובות מספקות ומלאות, ואנחנו מקווים שתחכימו ותצאו עם יותר ידע אחרי שתסיימו לעבור עליהן.

 

החזר מס על קבלת תואר שלישי
החזר מס בגין לימודים

החזר מס על קבלת תואר שלישי

למסיימי תואר ראשון מגיעה נקודת זיכוי ממס הכנסה ועבור תואר שלישי ניתן לקבל חצי נקודת זיכוי נוספת במשך שנה במידה שלא מימשו את חצי הנקודה

קרא עוד »
החזרי מס בגין סיום לימודים
החזר מס בגין לימודים

החזרי מס בגין סיום לימודים

רבים מאיתנו בוחרים ללכת וללמוד גם בעידן המודרני, אם כי ברור גם שישנן עוד דרכים להצליח בחיים ואף לאייש תפקידים בכירים. אדם שלומד, בין אם

קרא עוד »
החזר מס לסטודנטים
החזר מס בגין לימודים

החזר מס לסטודנטים

להיות סטודנטים זו תקופה נהדרת ומאתגרת ועל כך כל אחד שעשה זאת יכול להעיד. אנחנו בוחרים מקצוע שנרצה ללמוד, עובדה שתשפיע בצורה מהותית ביותר על

קרא עוד »
החזר מס בגין תואר ראשון
החזר מס בגין לימודים

החזר מס בגין תואר ראשון

מי זכאי להחזר מס בגין תואר ראשון? תושב ישראל בוגר תואר ראשון משנת 2023 או לאחריה זכאים ל- 1 נקודות זיכוי לשנה ששווה 242 ש"ח

קרא עוד »
החזר מס בגין תואר שני
החזר מס בגין לימודים

החזר מס בגין תואר שני

אם לפני שנים להיות בעל תואר ראשון זה היה מספיק, הרי שהיום בחברה המודרני שבה אנחנו חיים, זה כבר לא לגמרי עונה על הציפיות. כלומר,

קרא עוד »
×

עצור🖐️ קבל החזר מס מהמדינה!

המדינה חייבת 3.6 מיליארד ₪ שנגבו במיסים עודפים!

חברת WinTax בעלת רישיון, מציעה בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים אונליין [ללא עלות] 

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 8,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

בדקו זכאות ב-30 שניות ⭣

{{erroPhone}} {{error}}
אחורה
המשך
אחורה
שליחה