- מרוויחים: חברת החזרי מס -

החזרי מס על השקעות ביוון: איך עושים את זה?

ממשלת יוון מעוניינת לעודד השקעות זרות ובין היתר עושה זאת באמצעות מיסוי נמוך על נכסי . עם זאת, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע כדי לדעת איך לקבל החזרי מס על השקעות ביוון ולהבין את ההבדלים בין סוגי הנכסים. הנה כל הם.

החל מספטמבר 2019 עומד מס ה ביוון על 24% והמס על חלוקת דיבידנד על 5%. מבחינת הרשויות, גיד למשל יכול להיחשב כתושב לצרכי מס ביוון כאשר הוא הגד או הוקם תחת החוק היווני, אם יש לו משרד רשום ביוון ואם מקום הניהול האפקטיבי של עסקיו נמצא במדינה. לשם השוואה, המע"מ המוטל על מכירת סחורות, אספקת ים ומכירת עומד על 24% – אך ישנם שיעורי מע"מ מופחתים של 6%, 13% או אפילו 0.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

מיסוי נכסי ביוון עבור ישראלים

גם אנשים ים וגם יזמים או מגלים כיום את הפוטנציאל של החזרי מס על השקעות ביוון. בגלל שממשלת יוון מעוניינת לעודד השקעות זרות, היא משתמשת במיסוי נמוך על מנת למשוך אליה את המשקיעים. בעקבות מיסוי זה, אפשר כיום לצמצם את ההוצאה על רכישת הנכס ולאחר מכן אף לקבל על כך הכרה מצד רשויות המס.

מס הכנסה ראשית

הסיבה לאטרקטיביות של השקעות ביוון עבור ישראלים היא אמנת מס שמס את נושא התשלומים בין המדינות. בעוד מול רוב המדינות ישראל חתמה על אמנת כפל מס לפיה ניתן לקזז את המס ששולם במדינת המקור, האמנה מול יוון קובע שהמשקיע צריך לשלם את המס רק ביוון ואינו נדרש לשלם מס נוסף בישראל. בכל מקרה קיימת חובת דיווח על ההכנסות למס הכנסה, אך אין צורך ב מס.

החזרי מס על השקעות ביוון: איך עושים את זה?
החזרי מס על השקעות ביוון: איך עושים את זה?

מה הן מדרגות מס ההכנסה ביוון?

הדרך להפיק את מלוא התשואה מהשקעות כאלה ואחרות ביוון היא להתייעץ עם בעלי מקצוע. כאשר מתייעצים עם בעלי מקצוע, מבררים לא רק לגבי מס ערך מוסף או מס אלא גם לגבי מס הכנסה.

מס ההכנסה ביוון הוא פרוגרסיבי, לכן כאשר עוברים את המדרגה הקודמת המס גדל אך משלמים רק את החלק היחסי שנוצר בין המדרגות. נכון להיום, המדרגה הראשונה היא 15% עד הכנסה שנתית של 12 אלף יורו, מדרגה שנייה של 35% עד 35 אלף יורו ומדרגה שלישית של 45% על הכנסה גבוהה יותר.

 

החזרי מס על השקעות ביוון – התנהלות בירוקרטית מול הרשויות

הדבר החשוב ביותר הוא לערב בעלי מקצוע על מנת לקבל את החזרי המס מהר, בצורה חוקית ובאופן מלא. אם רוצים למצות את הזכויות שנובעות מתוקף אמנת המס בין יוון לבין ישראל ומדינות אחרות ב-OECD ,כדאי להקפיד על התנהלות בירוקרטית תקינה מול הרשויות. בפועל, את זה עושים באמצעות מעורבות של יועצים ו שמתמחות בנושא.

 

מס הכנסה

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »