איך מקבלים החזרי מס?

הליך הגשת בקשה לקבל החזרי מס יכול להיות מייגע, במידה. בשוק ישנו מגוון גדול של אפשרויות מהן תוכלו לבחור על מנת לבחון את זכאותכם; בין אם באופן עצמאי ובין אם על ידי שכירת שירותיה של חברה לשם כך.

במהלך מאמר זה נפרוט בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם. נתחיל עם נתון מעניין, הידעתם כי גם לשכירים ייתכן ומגיעים לכם החזרי מס? ומוכנים לעוד אחד? על פי נתונים שהתפרסמו לאחרונה על ידי משרד האוצר, סך סכום החזרי המס לשכירים ששוכב על רצפת האוצר, ללא כל דורש, עומד על מעל 8.5 מיליארד ש"ח, כן – 8,500,000,000 ₪.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

או מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

אם כן, איך מקבלים החזרי מס?

  • החזרי מס באופן עצמאי: כפי שאמרנו, יש לכם את האפשרות לעשות את מלוא המלאכה בעצמכם. מדובר כאן על עבודה קשה באופן מסוים, שכן עליכם להכין את מלוא המסמכים הנדרשים, הטפסים וכמובן גם למלא את הבקשה. תלוי במורכבות הבקשה, ניתן להעריך כי תהיו צריכים לפנות לשם כך החל ממספר שעות ועד למספר ימים בודדים.
איך מקבלים החזרי מס?
איך מקבלים החזרי מס?
  • שכירת שירותיו של רואה חשבון יועץ מס: כמו כן, גם זאת אופציה המצויה בפניכם. כאן תידרשו לשלם סכום התחלתי בגובה של מספר מאות שקלים, אך זוהי אינה ההוצאה הסופית מולה תעמדו. באם אכן תזכו לקבל החזרי מס, תידרשו לשלם בחזרה ליועץ בדמות אחוזים מן הסכום שהתקבל, לרב בין 10-30%.
  • שכירת שירותיה של חברה: באפשרות זו בוחרים רבים בזכות היתרונות הרבים המתלווים לה. היתרון הגדול ביותר הטמון בשכירת שירותיה של חברה (חשוב לוודא כי זהו אכן המודל במסגרתה פועלת) מסוג זה הוא "לא זכית – לא שילמת". בדיוק כי שצוין לעיל בעת שכירתו של רואה חשבון או יועץ, רק ללא עלות פתיחת התיק. בנוסף לכך, ישנם יתרונות נוספים ובין השאר השימוש במערכת מחשוב ייחודית הפועלת ברישיון רשות המיסים, בידה להעריך באופן מדויק ביותר את מידת זכאותכם לקבל החזרים.

ברחבי האינטרנט ניתן למצוא כלים חינמיים לשם בדיקת זכאותכם ובהם גם מחשבון החזרי מס. השימוש במחשבון אמנם יכול לספק אינדיקציה למידת סיכוייכם להימצא כזכאים, אך אין להסתמך עליו לשם כך. על מנת לקבל את התשובה האמינה ביותר, יש להגיש בקשה מסודרת, בין אם עצמאית ובין אם באמצעות חברה, למשרדי רשות המיסים. חשוב לא להתעצל ולבדוק את זכאותכם, במיוחד באם אתם שכירים. מדובר על בדיקה שאורכת 90 ימים ויכולה לחשוף החזרים בגובה אלפי שקלים.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »