- מרוויחים: חברת החזרי מס -

שליחה לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

נהגים רבים נשלחים, מכל מיני טעמים, לבדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בין אם לצורכי חידוש רישיון, לרוב בעקבות בעיות רפואיות שונות שיש להם או לחילופין עבר עם עבירות פליליות מסוכנות, למשל שימוש בסמים (רלוונטי במיוחד לנהגים שמבקשים רישיון נהיגה ציבורי).

לא כל הנהגים עם רישיון הנהיגה הציבורי או כל הנהגים עם בעיות רפואיות יישלחו למכון הרפואי אלא רק אלו שמשרד הרישוי רואה לנכון לשלוח אותם לבדיקות נוספות. ההשלכות של הבחינה משמעותיות – מי שלא עובר לא יכול לקבל רישיון נהיגה.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

הבדיקות הללו נערכות בכדי לצמצם כמה שיותר את כמות תאונות הדרכים, המכון לא יעניק רישיון נהיגה ציבורי או ישלול רישיון נהיגה פרטי, למי שהם רואים לנכון מטעמים שונים שבעקבותיהם הם סבורים שהם יהוו סכנה לבאי הדרך.

לפעמים בעקבות המדיניות הזו, טועים המעריכים הרפואיים השונים במכון ומעניקים לאנשים שלא אמורים לקבל רישיון נהיגה ומונעים ממי שכשיר לנהוג ולהתפרנס.

אישה חולה

 

איזה סוג של בדיקות נוספות בוחנים ?

במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבוצעים מספר סוגים של בדיקות. ראשית, כל מיני סוגים של בדיקות רגילות יותר, למשל, בין היתר, בדיקות עיניים בדיקות נוירולוגיות ועוד סוגים של בדיקות פיזיות.

אם לאחר הבדיקות הפיזיות הרופאים במכון מעוניינים לערוך גם בדיקות נפשיות מכל סוג שהוא, הם רשאים לעשות זאת. הם בוחרים לזמן לבדיקות נפשיות בהתאם לתיק האישי של כל מטופל, או בעיות עבר, למשל עם סמים או סתם אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה.

 

האם הבדיקות הנוספות האלו עולות כסף ?

יש מחירים שונים לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים שנעשים בהתאם לסוג הבחינה. בחינת כשרות רגילה, שנעשית לנהגים מעל גיל שבעים (ונהגי רכב ציבורי מעל גיל שישים) כרוכה בתשלום אגרה של שש מאות וארבעים שקלים.

המיסים והאגרות שמוטלים על הבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים משתנים משנה לשנה, המחיר שציינתי רלוונטי לשנת 2020 בלבד ולקראת שנת 2021 יש להתעדכן באתר הייעודי לכך, בתוך האתר הממשלתי.

 

כיצד ניתן להתכונן לבדיקות אלו ?

במידה וישנו חשש האם מישהו שומן יעבור את הבדיקה או לא ניתן להיעזר בעורך דין ולערוך הכנה לקראת אפשר לקבל הכנה לבדיקות במכון עורך דין תעבורה. עורך הדין מתמחה במקרים כאלו ומכיר מצבים רבים בהם עברו ולא עברו לקוחות ויודע להעניק ייעוץ מדויק.

 

מה קורה אם הנהג לא עובר בבדיקות הנוספות ?

במידה ונהג לא עובר את הבדיקה במכון הרפואי הוא יכול לערער על ההחלטה. כאשר הערעור מוגש על ידי עורך דין מנוסה הסיכויים שהוא יתקבל גבוהים יותר. גם כאן כוחו של עורך הדין הוא בהיכרות מעמיקה עם הנהלים ועם מקרי עבר. הערעור הוא טיעון משפטי לכל דבר ובמידה והוא לא מתקבל הדבר יכול להוריד את איכות החיים של הנהג משמעותית.

 

רכב מבוטח

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »