- מרוויחים: חברת החזרי מס -

ריבית משכנתא ממוצעת? האם יש דבר כזה? ומה זה אומר?

על משכנתא וריבית.

משכנתא הינה הלוואה אשר ניתנת על ידי גוף פיננסי כלשהו לדוגמא: בנק. ניתן לקחת משכנתא לטובת כל מטרה אך לרוב משכנתא תילקח על מנת לרכוש רכוש או נכס בעל ערך רב כמו דירה, רכב יקר ועוד. סכום ההלוואה אשר ניתנת בידי הבנק אינו זהה לסכום אותו יש להחזיר לבנק עם סיומה של תקופת ההחזר מכיוון שקיימת ריבית משכנתא אשר משנה את גובהה הסכום. במאמר הבא נציין את שלל הפרטים אשר יכולים לסייע להבין טוב יותר מה היא ריבית.

ריביות משכנתא.

ריבית זוהי למעשה דרך של הבנק להרוויח כסף כתוצאה מנתינת הלוואה. ריביות על הלוואה קיימות כבר שנים רבות אך ישנן מספר ריביות שונות ומשתנות אשר תלויות במספר גורמים שונים. בגדול, ריבית הינה אחוז מסוים שנגזר מהסכום הכולל של ההלוואה. הריבית עלולה להשתנות או להישאר קבוע הכל תלוי בתנאי המשכנתא אשר נלקחה, לרוב התנאים נקבעים מראש במעמד החתימה.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

מה היא ריבית משכנתא ממוצעת?

השם אומר הכל, ריבית זו היא למעשה הריבית הסטנדרטית, הממוצעת שהבנקים מציעים עבור לקיחת משכנתא לכל מטרה במיוחד עבור קניה של נכסים. כאשר לוקחים משכנתא השאיפה תהיה משכנתא אשר בה גובה הריבית קטן יותר מגובה הריבית הממוצעת ובכך לקחת משכנתא משתלמת יותר שבה ההחזר בתום תקופת ההלוואה קטן ביחס לממוצע. הריבית הממוצעת נמדדת ונקבעת בעזרת ריבית משכנתא עדכנית ובהתאם לריבית זו.

חתימה על מסמך

 

ישנן סוגי ריביות נוספות.

ריבית משכנתא עדכנית וריבית משכנתא ממוצעת הן רק שני סוגים שונים של ריביות מתוך רשימה ארוכה של ריביות שונות הקיימות במדינת ישראל. הבסיס לקביעת ריביות משכנתא בקרב נותני ההלוואה נקבע על ידי בנק ישראל. ריבית נוספת שיש להכיר נקראת ריבית בנק ישראל מטרתה לשקף את מצב בנק ישראל. ריבית בנק ישראל מציגה את נקודת השוויון של הריביות אותן הבנק לוקח לעומת הריביות אשר אותן הבנק מעניק למי שמפקיד אצלו את כספו.

 

היכן ניתן לבדוק?

את גובה הריבית הממוצעת ועוד מגוון רב של פרטים חיוניים ניתן לראות בסניפי הבנק השונים או לחפש מידע באינטרנט אודות הנושא. ישנם אתרים רבים אשר מציגים מידע רב עבור כל ריביות המשכנתא אשר קיימות כולל צפי עליה/ירידה וצירי זמן המציגים את התנודה בקרב ריביות משכנתא בקרב המוסדות הפיננסים השונים.

 

לסיכום.

ריביות משכנתא עשויות להגיע בגבהים וגדלים שונים. ישנם מספר רב של פרמטרים אשר משפיעים זה על זה ולמעשה משנות את גובה ריבית המשכנתא מידי כל תקופת זמן מסוימת. לכן לפני שלוקחים משכנתא יש להתעדכן ולצרוך מידע בכל הנוגע בנושא ריביות ולברר מה גובה הריבית הממוצעת? מהו גובה ריבית בנק ישראל? ועוד פרטים נוספים שיסייעו בקבלת ההחלטה.

 

כסף

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »