- מרוויחים: חברת החזרי מס -

קרן השתלמות – המדריך המלא

בין אם אתם מנהלים עסק ומעסיקים עובדים ובין אם אתם בעצמכם העובדים במקום כלשהו, קרן השתלמות זה משהו שאתם לא יכולים להתעלם ממנו. במה דברים אמורים, מהם היתרונות של קרן כזאת ומה חשוב לדעת? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מה זו הקרן הזו שכולם מדברים עליה?

כאשר מדברים על קרן השתלמות מדברים למעשה על תכנית חיסכון לשש שנים. מצד אחד העובד מפריש לשם כספים ומצד שני המעביד מפריש כספים, והכול בהתאם לגובה השכר של העובד. חשוב לדעת: העובד הוא זה שיחליט האם להעניק את הקרן הזאת לעובד, שכן קרן זו נחשבת להטבה והיא אינה עניין של חובה. מצד שני, אם קיים הסכם קיבוצי שמחייב את ההפקדה לקרן כזאת, הרי שהמעסיק יהיה חייב לבצע זאת.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

מהם היתרונות של קרן כזו?

אם כולם מפקידים כספים לקרנות ההשתלמות ואם כולם מכירים את שם הקרנות הללו, צריכה להיות לכך סיבה, וכמובן שיש. למעשה, בבואנו לבחון את הדברים קצת יותר לעומק ולהבין על מה מדובר ולמה הקרנות האלה זוכות להתעניינות גדולה כל כך, אנחנו רואים שיש כאן כמה יתרונות ברורים. היתרון המשמעותי ביותר זו העובדה שהקרנות הללו מעניקות הטבות מס, מה שהופך בסופו של דבר לחיסכון כלכלי מאוד גדול. בנוסף, זו דרך להקים חיסכון, כי במהלך חודשי השנה אנחנו לא שמים לב שהכסף מופרש לשם, וכעבור שש שנים ניתן לפתוח את הקרן וליהנות מכספי החיסכון. לא אחת קורה שכספי הקרן מגיעים בדיוק בזמן, מה שמאפשר לנו לעשות שיפוץ, להחליף את הרכב הישן או לממן טיול משפחתי לחו"ל. לכן ברור מדוע יש משמעות אדירה לפתיחתן של קרנות כאלה וכדאי שגם אתם תעשו זאת. נקודה חשובה שכדאי להיות מודעים לה: אפילו אם אתם עצמאים אתם יכולים לפתוח לכם קרן השתלמות ומאוד לא מומלץ לוותר על הטבת המס המשמעותית הזאת.

 

מתי אפשר למשוך את כספי הקרן?

מצד אחד אנחנו רואים שהחוק קובע בצורה חד משמעית: את הכספים של קרן ההשתלמות אפשר למשוך אחרי שש שנים, והעובד יוכל למעשה למשוך את הכסף לכל מטרה. מצד שני, כפי שמעיד השם, בתחילה הייעוד של הקרן היה השתלמות מסוגים שונים. לכן ניתן לראות שגם אחרי שלוש שנות צבירה בלבד אפשר למשוך את כספי הקרן, כל עוד היא מיועדת להשתלמות מסוג כזה או אחר. חשוב להיות מודעים לכך שבמקרה כזה יש לקבל את האישור של ועדת ההשתלמות של הקרן.

כך או כך, בין אם אתם שכירים, מעסיקים או מנהלים, אין ספק שקרן השתלמות זה לא משהו שכדאי לוותר עליו. חשוב לפתוח קרנות כאלה לעובדים שלכם כי כפי שכבר ראינו, מדובר על הטבה שיכולה להשפיע על החלטת העובד האם הוא יהיה מעוניין לעבוד אצלכם או שהוא יעדיף את המתחרים שלכם.

קרן השתלמות

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »