- מרכז החזרי המס הגדול בישראל -

פטור ממס הכנסה עקב נכות מטעם משרד הביטחון

נכים רבים נתונים במצב שאינו מאפשר להם לעבוד, או לעבוד חלקית, או שהינם במצב נפשי רעוע, אשר זקוקים לשיקום ושיפור מצבם הבריאותי. בדומה לכך הם זכאים להטבות ופטורים שונים על מנת להקל עליהם. גם לנכי צה"ל יש לא מעט זכויות. המאמר יעסוק בפטור ממס הכנסה לנכי צה"ל.

מהם התנאים המזכים את נכי צה"ל מפטור של מס הכנסה?

על פי החוק בישראל רק נכים בעלי 100% נכות, עיוורים ולקויי ראייה זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה. מדובר רק על נכות רפואית ולא תפקודית. בהתאם לכך, נכי צה"ל בעלי נכויות קשות, זכאים לפטור מלא מתשלום מס הכנסה בגין הפיצויים אותם הם מקבלים ממשרד הביטחון ובגין הכנסתם. על מנת לקבל את הזכויות עליהם להגיש בקשה מנומקת וממוקדת. ביחד עם זאת, נכים שאינם מוגדרים כנכים קשים, לא יהיו זכאים להטבה וגם הנכים הקשים לא יהיו זכאים לפטור מהכנסות שאינן עבודה או תגמולים. כלומר, נכה צה"ל שהכנסותיו מהשכרת דירה או מהשקעות לא יהיה זכאי לפטור ממס עליהן. בנוסף, במקרים רבים ניתנת הנחה על תשלום המס ולא פטור מלא.

הודעה חשובה – שימו לב!
רוצים לקבל החזר מס בגובה אלפי שקלים מקופת המדינה?

מלאו טופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

כיצד מקבלים פטור מלא או הטבות מס משמעותיות?

על מנת שנכי צה"ל יקבלו את המגיע להם מבחינת הטבות מס, הנחה משמעותית או פטור מלא, מומלץ לקבל סיוע של עורך דין משרד הביטחון. בנוסף לסיוע קבלת הפטור, עורך הדין מייצג את החיילים בוועדות הרפואיות של המשרד כדי שיקבלו את אחוזי הנכות המגיעים להם. כאשר מדובר בפטור ממס הכנסה יש כבר דרגת נכות וניתן לבדוק אם היא תזכה בפטור ממס. עורך הדין בודק אם החיילים עומדים בכל הקריטריונים ומעניק להם את הייעוץ הנדרש. בשל העובדה שהתהליך כרוך בבירוקרטיה ובבדיקות שונות, חשוב שיהיה לצד החיילים הנכים עורך דין מקצועי שמכיר את החוקים ויכין את המסמכים שיש להגיש לקבלת הזכאות.

 

אישור על הפטור ממס הכנסה

לאחר שקובעים לחיילים הנכים דרגת נכות רפואית המצדיקה את הפטור מתשלום מס הכנסה, פקיד השומה מנפיק מסמך רשמי לפקודת מס הכנסה המעניק את הזכאות. מה עושים כשלא מקבלים את האישור? – ניתן לערער על ההחלטה והזכאות נבחנת שוב על ידי הרופא שאחראי על מתן הפטור. ישנם אף מקרים בהם פקיד השומה מערער על ההחלטה במידה והיא לא ניתנה לחיילים הנכים למרות שהזכאות מגיעה להם. גם עבור תהליך הערעור מומלץ להיוועץ עם עורך דין מקצועי הבקיא בתחום ולא להתייאש כי לבסוף מקבלים את מה שמגיע. בנוסף לפטור ממס הכנסה, נכי צה"ל זכאים לפטור ממס שבח וממס רכישה, פטור מתשלום ארנונה והטבות נוספות מהמדינה. עורך דין מיומן ובעל ניסיון יסביר לחיילים הנכים את כל ההטבות המגיעות להם וכיצד לבקש אותן. לפיכך, חשוב לבחור בעורך דין מומלץ ובעל הצלחות מוכחות בכל הקשור לנכי צה"ל.

מידע משפטי נוסף שמוגש מטעם הנבחרת המשפטית, תוכלו למצוא באתר – www.martindale.co.il

פטור ממס הכנסה

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס