- מרוויחים: חברת החזרי מס -

האם צריך לשלם מיסים על השקעת נדל"ן בחו"ל

אחד הענפים המשתלמים להשקעה בהם הוא ענף הנדלן ובייחוד ענף הנדלן בחו"ל. עם זאת, בזמן שרוכשים ומעוניינים ברכישות נדלן בחו"ל עולות שאלות רבות. אחת השאלות הגדולות והחשובות קשורה למיסים על השקעת נדל"ן בחו"ל שיש לשלם.

במאמר זה תוצג תשובה לשאלה האם צריך לשלם מיסים על השקעות נדלן בחו"ל וכמה משמעותי תשלום המס הזה יכול להיות על העסקאות השונות – בהתאם לתנאים ולמאפיינים הייחודים של כל השקעה והמדינה שבה היא נערכת.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

מערכת המס המדינתית – מיסים על השקעת נדל"ן בחו"ל

אחד הפקטורים המשמעותיים שמסייעים לענות על שאלת תשלומי המס על השקעות נדלן בחו"ל מערכת המס של המדינה. ככל שמדובר במדינה שהיא יותר סוציאליסטית אז מערכת המס תהיה יותר משמעותית וכל רכישה תלווה ביותר מיסים שונים בעקבותיה. במדינות כאלו – חלק גדול מהתשלום על עסקת הנדלן יכול ללכת על מיסים.

עם זאת, ישנן מדינות רבות, וביניהן גם מדינות סוציאליסטיות שמעוניינות לעודד השקעות נדלן בהן, זה המצב למשל עם השקעה בבודפשט. הונגריה החליטה שעל מנת למשוך כמה שיותר משקיעים מוצעות הטבות מס, החזרי מס והסדרי מס מאוד נוחים בתמורה להשקעות נדלן במדינה.

קופת חיסכון

במצבים שבהן המערכת המדינתית מעודדת את משקיעי הנדלן – תשלומי המיסים השונים יהיו נמוכים יחסית, מה שמוריד מאוד את עלויות העסקה והופך אותה לעסקה אטרקטיבית למדי. על מנת להבין מהי מערכת המס במדינה יש לקבל ייעוץ באשר לעלויות המס על העסקה.

האם צריך לשלם מיסים על השקעת נדל"ן בחו"ל
האם צריך לשלם מיסים על השקעת נדל"ן בחו"ל

הטבות ואזרחויות

פעמים רבות במידה ומשקיע הנדלן בעל אזרחות מסוימת – זה יכול להקנות לו הטבות מס שונות במדינה. למשל, לאזרחי האיחוד האירופי יש כל מיני הטבות שונות על רכישות נדלן במדינות האיחוד או במדינות שבהן הם אזרחים.

הטבות המס האלו יכולות להיות מאוד משמעותיות ולהקטין משמעותית את מחיר העסקה – מה שהופך את העסקאות האלו לאטרקטיביות ביחס לעסקאות במדינות אחרות שבהן לא ניתנות ההטבות האלו מתוקף האזרחות.

על מנת לדעת האם מתוקף אזרחות זרה כלשהי מגיעות הטבות מס יש לבדוק עם יועצים ואנשי מקצוע שמתמחים בנושאים הללו – בכל מדינה ומדינה לא חסרים יועצים שמתמחים במיסוי של עסקאות נדלן במדינה וגם בישראל ישנם משרדים רבים שמתעסקים ברכישת נדלן מניב בחו"ל.

 

חוזה הרכישה

גם במידה ואין הטבות מס מיוחדות למשקיע הנדלן בחו"ל – במסגרת חוזה הרכישה ניתן להגיע להסדרים הנוגעים לאופן תשלום המיסים השונים. למשל, במידה ובעל הנדלן הוא בעל אזרחות של אותה המדינה, יכול להיות שבמסגרת חוזה הרכש עדיף שהוא ישלם את המס והדבר יקוזז מעלויות העסקה – מה שחוסך כסף לשני הצדדים ויכול להיות פתרון יעיל מאוד.

באופן כללי, במסגרת חוזי ההשקעה ניתן יהיה להגיע להסדרים אחרים שיכולים להקטין מאוד את תשלומי המס במדינה – וכלל, עסקאות הנדלן דורשות תשלומי מס במדינה שבה רוכשים את הנדלן.

 

כספים

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »