- מרוויחים: חברת החזרי מס -

מחיקת חובות – איך לעשות שיקום פיננסי נכון

לא מעט אנשים בישראל מתמודדים עם הקושי של הימצאות בחובות כלכליים.

לרוב, כיוון שאי תשלום חובות גורר תשלומי ריבית וקנסות נוספים, החובות מתנהגים כמעין חור שחור שרק הולך וגדל, כך שגם אדם אשר עובד ועושה פעולות אקטיביות רבות לתשלום החוב, ימצא את עצמו תקוע בחובות שרק גדלים.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

אז איך ניתן למחוק חובות ולהשתקם כלכלית? על כך בכתבה הבאה.

מחיקת חובות – מה זה אומר?

ראשית, יש לציין כי בכל מקרה של הליך למחיקת חובות, לא מדובר במחיקה של החוב ממש אלא בתהליך מורכב יותר במהלכו מגיע החייב להסדר עם הנושה ובכך חובותיו פטורים או מוסדרים. עם זאת, בלא מעט מקרים, הגעה להסדר תכלול גם הקטנה של סכום החוב על מנת להבטיח מצב בו החייב מסוגל לשלם את חובו. ניתן להגיע לתהליך כזה בצורה עצמאית מול נושה פרטי אך לרוב הדרך הנפוצה לעשות זאת תהיה באמצעות הגשת בקשה להליכי חדלות פירעון (תהליך אשר כונה בעבר פשיטת רגל). תהליכים כאלו יכולים להיות מבוצעים על מנת להגיע להסדר מול נושים פרטים וגם מול ארגונים שונים ויוכלו למשל לאפשר מחיקת חובות בנק לאומי.

מזוודה עם דולרים

 

איך פותחים בהליכים למחיקת חובות?

אם כן, על מנת להגיע למצב של מחיקת החובות יש להגיש בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון בלשכה להוצאה לפועל. הגשת הבקשה צריכה לכלול פרטים כלכליים מקיפים על החייב ועל בני משפחתו. גודל ההתחייבויות הכלכליות (כולל ריביות וקנסות), הנכסים הכלכליים הקיימים, התחייבות כלכליות נוספות (כמו מזונות למשל), גודל ההכנסות וכמובן מצב הנכסים הקיים. לאחר הערכה מלאה של מצבו הכלכלי של החייב, תיקבע הלשכה להוצאה לפועל האם הוא זכאי לפתיחת הליכים לחדלות פירעון. ברגע שיפתחו ההליכים, יופסקו הסנקציות הכלכליות כנגד החייב וייקבע עבורו הסדר חוב מול הנושה. הסדר החוב יהיה כזה אשר יאפשר לחייב להחזיר את חובו באופן מסודר לאורך זמן ולא יגרור הגדלה של החוב. לרוב, במצבים כאלו גם ימחקו חלק מהחובות, בעיקר אם מדובר על ריביות וקנסות או חובות אשר נגבו באופן לא מוצדק.

 

שיקום פיננסי לאחר חדלות פירעון

הליך חדלות הפירעון נועד במקור לאפשר שני תהליכים מקבילים – הראשון הוא החזר החוב המלא ככל שניתן והשני הוא שחרור החייב מהחוב על מנת לאפשר לו לפתוח חיים כלכליים חדשים. על כן, במהלך הליכי חדלות הפירעון יושם דגש רב על האפשרות של החייב להשתקם כלכלית וייעשו מאמצים שלא לפגוע בעסקיו הקיימים וכן שלא להגביל את פעילותו הכלכלית. מדובר בתהליך שיכול לארוך מספר שנים אך בסופו יהיה החייב מסוגל לפתוח דף חדש ולחזור לפעול כלכלית, להרוויח ולחסוך כסף. שלב הסיום של הליך חדלות הפירעון נקרא קבלת ההפטר ובו בעצם החייב מקבל פטור מחובותיו על פי ההסדר שהושג והוא יכול להשתקם כלכלית.

 

משקל

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »